Dali da ga prijavim policiji???

  • Začetnik teme pokradena
  • Datum pokretanja
Čini mi se da je cela ova priča izmišljena kako bi se Raiffaisen banka ispljuvala. Hm, ne b udimo tako lakoverni, i površni. Moderatori bi trebali da brišu ovakve izjave i izjave sličnog propagandnog karaktera. Prvo dokaze, ili kada se cela stvar razjasni onda nerka se diskutuje, ali ovako... Sada bih složio nekakvu priču kako sam šetao ulicom i naletim na ... :roll: a on/ona zamislite šta je uradio/la, bla bla :roll:
 
Opisujes svoju situaciju koja je "vec vidjena" po Bgd. Da se doticni lik ne zove Goran kojim slucajem? Kreten, pravi decu, maltretira zene, krade ih, laze i tako uvaljuje se po kucama i kod onih samohranih majki, izigrava "briznog taticu", dok ne uzme kintu, a onda....
 
pokradena:
Postovani prijatelji,
u poprilicno sam velikoj dilemi i ponadala sam se da cu nekako moci da razbistrim glavu ako cujem necije drugo (objektivno) misljenje.

Naime,otac moga deteta (sa kojim vise ne zivim)krade od mene novac i odneo mi je pre neki dan svo zlato iz kuce. Docekao je priliku da imam obaveze, pa je dosao da pricuva dete i tom prilikom me opeljesio.
Pored toga mi je skidao pare sa racuna i to poprilicne. Tu sam ljuta na Raiffaisen banku, jer se prave ludi. Naime, ja sam njemu ukinula punomoc na racun, ali su oni ludaci ostavili aktivnu viza karticu. Sad me je uveo u nevidjen minus iz koga ne znam kako da se izvucem.
Razmisljam se dali da ga prijavim policiji. To bi bio plus meni, jer smo u raspravi oko starateljstva (vanbracno dete). Ali me ujedno i plasi dali da ucinim to detetu? Da ja zigosem njenog tatu kao lopova, da svi znaju, mada je on kriv za to, a ne ja.
Pokusavam u celoj situaciji da zastitim dete sto je vise moguce, da ne pati zbog nas ludaka. Ali koliko je to moguce? Prosto se plasim da kad mi malecka bude starija i bude imala dzeparac da skot ne pocne i od nje da krade. Tek to bi je ubilo u pojam.
Sta da radim...?


koga bre ti palis?idi reziraj spanske serije
 
littlefoot:
Hm, mozda ipak bolje ne prijaviti ga. Stvaras sebi stresnu situaciju koja bi u tom slucaju jako dugo trajala. Ovako fino stvori uslove da vise nikad ne moze da te potkrade i zaboravi sta se desilo.
Najveca vrlina coveka jeste da oprosti. Predji preko toga da se ne bi punila mrznjom i da se ne bi mucila, a to sto je uradio ide na njegovu dusu ionako.
Ne znam kakav je on covek, ali ako si mu dete rodila ne moze biti bas toliko los... Mozda ga to i vise podogi kad vidi kakav si covek, a on te vise nema. Samo daj mu do znanja da ce ga sledeca greska ipak skupo kostati, pa neka izvoli...
Ja ti se divim. Za tako nesto stvarno treba imati velicinu. Ja se stavrno trudim da ne reagujem na idiotizme mog bivseg muza, ali me on UVEK izbaci iz takta. Posto stvarno mislim da si O.K. jel mozes da mi kazes kako si ti regulisala vidjanje deteta sa ocem, jel ga odvodi na ceo vikend,i sl. Usput, koliko ti je dete? Ja nikako ne mogu da se pomirim sa tim da moja deca treba da vidjaju kretena, iako im je otac. Sva se stresem kada pomislim da ce uskoro da odlaze kod njega i na spavanje, a verovatno i sa njim na odmor! Da li to vremenom dodje na svoje, ili cu se ceo zivot boriti sa tim? Kako se resavaju losi odnosi sa bivsim muzem?
 
Anonymous:
littlefoot:
Hm, mozda ipak bolje ne prijaviti ga. Stvaras sebi stresnu situaciju koja bi u tom slucaju jako dugo trajala. Ovako fino stvori uslove da vise nikad ne moze da te potkrade i zaboravi sta se desilo.
Najveca vrlina coveka jeste da oprosti. Predji preko toga da se ne bi punila mrznjom i da se ne bi mucila, a to sto je uradio ide na njegovu dusu ionako.
Ne znam kakav je on covek, ali ako si mu dete rodila ne moze biti bas toliko los... Mozda ga to i vise podogi kad vidi kakav si covek, a on te vise nema. Samo daj mu do znanja da ce ga sledeca greska ipak skupo kostati, pa neka izvoli...

Ja ti se divim. Za tako nesto stvarno treba imati velicinu. Ja se stavrno trudim da ne reagujem na idiotizme mog bivseg muza, ali me on UVEK izbaci iz takta. Posto stvarno mislim da si O.K. jel mozes da mi kazes kako si ti regulisala vidjanje deteta sa ocem, jel ga odvodi na ceo vikend,i sl. Usput, koliko ti je dete? Ja nikako ne mogu da se pomirim sa tim da moja deca treba da vidjaju kretena, iako im je otac. Sva se stresem kada pomislim da ce uskoro da odlaze kod njega i na spavanje, a verovatno i sa njim na odmor! Da li to vremenom dodje na svoje, ili cu se ceo zivot boriti sa tim? Kako se resavaju losi odnosi sa bivsim muzem?

Ne bih ti znala dati recept za resavanje odnosa sa bivsim muzem. Mislim da je najbolje da nema nikakvog odnosa u takvom slucaju. Moja situacija je ocigledno nesto drugacija. Ja imam vanbracno dete staro tri godine, iako ju je otac priznao, dobila sam iskljucivo starateljstvo nad njom. Tako da ja apsolutno ne dozvoljavam da malecka prespava kod njega, a tek da na duze odlazi sa njim negde, ma nema ni govora. Vidja ga dva puta nedeljno po 3 sata, mada je tata u poslednje vreme udario po eskivazi. Kao sto vec rekoh njemu na dusu.

Ti bivsi muskarci umeju namerno da iritiraju, jer on trazi bilo kakav odnos, pa ako ne moze biti dobar, onda bar nek bude los. Imaju logiku bolje ikakvu nego nikakvu. To mi je i moj psiholog potvrdio.
Deca svakako treba da vidjaju oca, iako ima trovanja sa njegove strane sigurno, ali zato ti budi velika i nemoj nista ruzno o njemu deci pricati. Ako ti klinci upute neko pitanje na koje ne mozes da das odgovor ti ih fino uputi na njihovog tatu.
Jednostavno moras da naucis da ga kuliras, nema ti druge. Pricaj hladno snjim i to sto krace. Ja sam to resila tako sto nista ne zapitkujem, samo odgovaram na pitanja i to obicno jednom recju. Vrlo sam hladna, ne arogantna i uvek kao u nekoj zurbi.

Uf, na ovu temu bih mogla satima, al nema smisla.
U svakom slucaju zelim tebi i tvojoj deci sve najbolje, iako je ovo kroz sta prolazite jako tesko to ce samo ucvrstiti vezu izmedju vas, a tata cim nadje drugu ima da izgubi interesovanje i za tebe, a i za decu.

Ima jedna narodna, ne znam tacno kako ide, al slicno ovom " njegova su deca dok je sa zenom, cim nije sa zenom i deca vise nisu njegova".
 
?[/quote]
a tata cim nadje drugu ima da izgubi interesovanje i za tebe, a i za decu.
quote]
Uh, daj boze da je tako! Za sada je katastrofa, glavna zabava u zivotu mu je da mene cima po centru za socijalni rad, i da tamo objasnjava kako mu ja ne dam da vidja decu. Oni se, inace, uopste ne udubljuju u problematiku, vec su u fazonu da ih on vidja po svaku cenu, a i rekli su mi da ce uskoro da pocnu da odlaze kod njega na spavanje. Uzas!
Hvala na savetima, ja sam nekako shvatila da si ti razvedena i da imas nekako resene relacije sa tatom. Pozdrav!
 

Back
Top