kako do hrvackog drzavljanstva?

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
1,kako da drzavljanin srbije,rodjen u srbiji ,dobije hrvacko drzavljanstvo.?
mogucnosti su mu ,,da sklopi brak sa drzavljaninom hrvacke
,,:) ..i tu se moje znanje o tome zavrsava:) ....
postoji mogucnost da se prijavi na adresi u hrvackoj gde niko ne zivi
,i eto
postoji li jos neki nacin sem udaje?
2,imam druga ,kome je majka rodjena u hrvackoj,Ona je umrla 1990 ,Pre pocetka rata,
On sada ima 26 godina,Ima dedu i babu u hrvackoj,i nesto je nasledio ,od imovine tamo.postoji li nacin da on dobije drzavljanstvo?
 
Kompjuterista sam vec 14 godina da pomognem ako mogu, pozivam sve clanove da budu korektni ako mozete pomozite ili...? Moji su ti krajisnici dosli 60.-tih "trbuhom za hlebom", nije im bilo lako, ali da predjem na "pomoc" ako je moguce. Ako imate bar jednog roditelja rodjenog u Hrvatskoj moguce je, meni su oba roditelja tamo rodjeni, a ja takodje upisan tamo kao drzavljanin, takav bio zakon do 1974. god. ako niste upisani trazite naknadni upis, meni licno je donesen dokumenat o drzavljanstvu nakon cega sam u konzulatu u Beogradu sve zavrsio, jeste treba cekati u onim uzasnim redovima, ali koliko covek ima potrebu i za cega opravdano je. Rodjen sam i zivim u Srbiji ali imam dva drzavljanstva, vise podataka mozete traziti preko mog e-maila miron@krstarica.com, i meni je jedan clan da ga neimenujem, prepoznace se rekao da je ovo sramota, a ja ti kazem samo napred ako su ti namere iskrene i postene.:)
 
Poslednja izmena:
1,kako da drzavljanin srbije,rodjen u srbiji ,dobije hrvacko drzavljanstvo.?
mogucnosti su mu ,,da sklopi brak sa drzavljaninom hrvacke
,,:) ..i tu se moje znanje o tome zavrsava:) ....
postoji mogucnost da se prijavi na adresi u hrvackoj gde niko ne zivi
,i eto
postoji li jos neki nacin sem udaje?
2,imam druga ,kome je majka rodjena u hrvackoj,Ona je umrla 1990 ,Pre pocetka rata,
On sada ima 26 godina,Ima dedu i babu u hrvackoj,i nesto je nasledio ,od imovine tamo.postoji li nacin da on dobije drzavljanstvo?

evo slucajno naleteh na ovu temu, pa ti mogu dati neke informacije. mozes dobiti hr drzavljanstvo sklapanjem braka sa nekim ko vec ima hr drzavljanstvo, sto vec znas, ali zahtev mozes podneti tek nakon 5 godina boravka u hr. ili bar imati prijavu boravka tamo tih 5 god. komplikovano... drugi nacin ne postoji. a sto se trice tvog druga, ima pravo na osnovu toga sto mu je jedan od roditelja rodjen tamo, ali samo ako je taj roditelj upisan u knjigu drzavljana, ali verovatno jeste. jednostavnije mu je otici tamo i direktno vaditi dokumentaciju. moj savet, nikako ne uzimati advokate u srbiji, ni agencije... papreno naplacuju, a apsolutno nista ne urade... pozzz i srecno...
 
1,kako da drzavljanin srbije,rodjen u srbiji ,dobije hrvacko drzavljanstvo.?
mogucnosti su mu ,,da sklopi brak sa drzavljaninom hrvacke...
Auuu @zaimb... ako si mislila na sebe, DUBOKO si me razočarala!
smiley_emoticons_doh.gif
 
Pa verovatno ces morati i HrvaCki jezik i "glazbenu umjetnost" da polazes...
Kako se na krvaCki kaze OVCA:
Cetvoronozno okolokucno travocupkalo...
A iz "glazbe" ces morati da im otpevas: Coban tera ovcice, al na KrvaCkom...
:D :D :)
Aman covece sto ce ti NJIHOVO drzavljansto...
Mislim da ces albansko lakse dobiti...
 

Back
Top