Šta se može sa 50 evra/dolara na Zapadu?

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.314
Čitao sam neki tekst šta sve može da se uradi za 50 evra dnevno u Francuskoj, u Strazburu. Primer je da iznajmite biciklu, kupite višekratnu kartu za gradski prevoz, kupite nešto za jelo fast food, odete u kafić, odete u prodavnicu itd. Naši gastozi širom sveta pišite šta se može sa tim parama. Mozete malo i da podignete limit.

Ovaj tekst me je podstakao. Samo je nezgodan za kopiranje.

https://nova.rs/vesti/drustvo/sta-s...Spzv_awa3p0jxonkVB29f4ukRvTL_Sw73yyeTt6JOOuqn

Za 50 evra (ili po danasnjem kursu 53,8 us$ odnosno 73,5 can$) moze da se kupi:
A) u USA Verizon plan od 120 GB 5G interMeta i neogranicenim nacionalnim razgovorima/SMS bas za tu cifru, u Kanadi Freedom plan od 100 GB 5G interMeta i neogranicenim nacionalnim+US razgovorima/SMS za 56 can$ (uracunat porez)
napomena: ja imam manji paket od 75GB 5G i potrosim recimo do 10GB ali onima koji vise na interMetu kao recimo chika dlugomir to je mozda i malo
B) u Texasu/USA mozete kupiti 15 galona mid-grade benzina za tih 53.8us$ (sto mu je 56,3 litra odnosno 1 litar dodje 0,94 eura ili 111 dinara), u Alberti/Canada za tih 50eura/73,5 c$ mozete uzeti 51,6 litara benzina istog kvaliteta sto je skoro 10% manje nego u Texasu
C) u nekom shopping mallu u USA mozete kupiti Tommy Hilffiger muske regular fit solid stretch pantalone za tacno 53,7us$ koliko su na snizenju od 40% (snizenje je opste, na celom kontinentu) a u Canadi su na snizenju 75,0 c$ sto mu je nesto malo skuplje, vidim da takve pantalone u Nemackoj sa snizenjem od 30% kostaju 83 eura ( na USA/CAN treba dodati 10-12% takse pa bi im cena preracunata u eure iznosila 58-60 eura sto je poprilicno nize nego u Nemackoj)
D) ako ste ljubitelj jedine dobre kapljice single malt scout whiskey-a onda cete se uklopiti u cifru od 50us$ sa Aberlour 12 Yr 750ml sa 47,0 us$ bez taxe odnosno 51,0 sa taxom u federalnoj drzavi Washington (ne mesati sa hlavnim gradom USA, u ovoj drzavi je Seattle), ista takva flasa u susednoj Kanadi (British Columbiji) kosta 82 c$ bez taxe odnosno cak 92 c$ sa taxom ( sto bi bilo cak 68 us$ a sto bi znacilo da Kanadjanje deru sa obicnom skotskom kapljicom). A gle, takav isti vviski se prodaje i u Srbiji (whiskyclub.rs) za 6.890 din ili po nekom kursu koji sam nasao na brzaka 64 us$. Iz svega sledi da je u Srbiji dobra stara skotska cirka poprilicno skuplja nego u USA ali opet jeftinija nego u Kanadi. Pa se vi zalite na Vucica, on je bre dobar covek u odnosu na ovog Trudoa (koji vise nije ni handsome, sto mu je nekada bio jedini kvalitet).

Itd.

Čitao sam neki tekst šta sve može da se uradi za 50 evra dnevno u Francuskoj, u Strazburu. Primer je da iznajmite biciklu, kupite višekratnu kartu za gradski prevoz, kupite nešto za jelo fast food, odete u kafić, odete u prodavnicu itd. Naši gastozi širom sveta pišite šta se može sa tim parama. Mozete malo i da podignete limit.

Ovaj tekst me je podstakao. Samo je nezgodan za kopiranje.

https://nova.rs/vesti/drustvo/sta-s...Spzv_awa3p0jxonkVB29f4ukRvTL_Sw73yyeTt6JOOuqn
Da li je moguce da je Srbija tako skupa

Za 50 evra (ili po danasnjem kursu 53,8 us$ odnosno 73,5 can$) moze da se kupi:
A) u USA Verizon plan od 120 GB 5G interMeta i neogranicenim nacionalnim razgovorima/SMS bas za tu cifru, u Kanadi Freedom plan od 100 GB 5G interMeta i neogranicenim nacionalnim+US razgovorima/SMS za 56 can$ (uracunat porez)
napomena: ja imam manji paket od 75GB 5G i potrosim recimo do 10GB ali onima koji vise na interMetu kao recimo chika dlugomir to je mozda i malo
B) u Texasu/USA mozete kupiti 15 galona mid-grade benzina za tih 53.8us$ (sto mu je 56,3 litra odnosno 1 litar dodje 0,94 eura ili 111 dinara), u Alberti/Canada za tih 50eura/73,5 c$ mozete uzeti 51,6 litara benzina istog kvaliteta sto je skoro 10% manje nego u Texasu
C) u nekom shopping mallu u USA mozete kupiti Tommy Hilffiger muske regular fit solid stretch pantalone za tacno 53,7us$ koliko su na snizenju od 40% (snizenje je opste, na celom kontinentu) a u Canadi su na snizenju 75,0 c$ sto mu je nesto malo skuplje, vidim da takve pantalone u Nemackoj sa snizenjem od 30% kostaju 83 eura ( na USA/CAN treba dodati 10-12% takse pa bi im cena preracunata u eure iznosila 58-60 eura sto je poprilicno nize nego u Nemackoj)
D) ako ste ljubitelj jedine dobre kapljice single malt scout whiskey-a onda cete se uklopiti u cifru od 50us$ sa Aberlour 12 Yr 750ml sa 47,0 us$ bez taxe odnosno 51,0 sa taxom u federalnoj drzavi Washington (ne mesati sa hlavnim gradom USA, u ovoj drzavi je Seattle), ista takva flasa u susednoj Kanadi (British Columbiji) kosta 82 c$ bez taxe odnosno cak 92 c$ sa taxom ( sto bi bilo cak 68 us$ a sto bi znacilo da Kanadjanje deru sa obicnom skotskom kapljicom). A gle, takav isti vviski se prodaje i u Srbiji (whiskyclub.rs) za 6.890 din ili po nekom kursu koji sam nasao na brzaka 64 us$. Iz svega sledi da je u Srbiji dobra stara skotska cirka poprilicno skuplja nego u USA ali opet jeftinija nego u Kanadi. Pa se vi zalite na Vucica, on je bre dobar covek u odnosu na ovog Trudoa (koji vise nije ni handsome, sto mu je nekada bio jedini kvalitet).

Itd.
Posle ovog izvestaja obavezno jos i vremenska prognoza.

Odakle ti ti podaci?

50 evra je jednako oko $54 američkih, odnosno $73 kanadskih
1 litar benzina u Alberti je u proseku $1.44. Pedeset evrića kupe oko 51 litar regularnog benzina
1 galon=3,8 L u Teksasu je $3.13 Pedeset evrića kupe oko 65 litara regularnog benzina

Odakle ti ti podaci?

50 evra je jednako oko $54 američkih, odnosno $73 kanadskih
1 litar benzina u Alberti je u proseku $1.44. Pedeset evrića kupe oko 51 litar regularnog benzina
1 galon=3,8 L u Teksasu je $3.13 Pedeset evrića kupe oko 65 litara regularnog benzina
Cuo si za interMet? E tamo imas podatke, prosto, a ekstremno lako ih je naci na specij.sajtovima. Doduse moras znati i malo engleskog, sto chika dlugomiru predstavlja problem.

Da zivis u USA znao bi da se cene u toku dana na istoj benzinskoj pumpi menjaju 4-5 puta pa i sad kad kucamo cena nije ista onu koju si naveo pre 2 sata.

Kakvo besmisleno i selektivno nabacivanje cenama.

S tim minimalcem (1500€) se ne može preživeti u Francuskoj.
Takvi su danasnji novinari u Srbiji, da budem iskren ne samo u Srbiji. 1500 eura minimalca u Srbiji deluje dosta ali je u F ili D stvarno minimalno, sto novinari precutkuju.

Danas nigde ne mozes da prezivis sa minimalcem, ni u Srbiji, ni u Hrvatskoj, ni u Francuskoj a ni u USA. Nema teorije da za tu lovu nadjes krov nad glavom, platis struju, vodu, grejanje, platis prevoz do tog posla i nazad, platis mobilni i interMet, da kupis hranu... zapravo mozda i mozes, ako zivis u nekoj vrsti komune sa cimerima, tipa zajednicki vas 6-7 iznajmi neku jeftiniju kucu, zajednicki kuva. U jednoj od prodavnica koje prodaju nasu hranu sam upoznao neke dvojicu momaka poreklom iz Cacka, jedan vozi kamion a drugi radi neke pomocne poslove na gradilistu, nisu oni na minimalcu ali su blizu toga, borave na radnu vizu i verovatno trpe ucene tih gazdi, ljudi naseg porekla koji su im izradili radne vize i tako ih drze u saci. Ispricali su mi da oni tako stanuju, njih 6-rica, 4 Srbina i dvojica iz neke druge zemlje, svi imigranti na radnu vizu, iznajmljuju neku jeftinu kucu ( u ne bas dobrom stanju i losijem kraju) tako da ih ne dodje preterano. Dele i ostale troskove oko kuce, cak i kuvaju zajedno, skuvaju vojnicku kolicinu pasulja, dok dvojica voze kamionske ture po Canadi drugi skuvaju pa ostave i za te koji se vrate sa puta ili sa gradilista,peru ves zajedno da ih jeftinije izadje itd. No ostane im neka kinta koju salju porodicama u Srbiji, tezak pecalbarski zivot ali cenim takve ljude, bore se.

Takvi su danasnji novinari u Srbiji, da budem iskren ne samo u Srbiji. 1500 eura minimalca u Srbiji deluje dosta ali je u F ili D stvarno minimalno, sto novinari precutkuju.

Danas nigde ne mozes da prezivis sa minimalcem, ni u Srbiji, ni u Hrvatskoj, ni u Francuskoj a ni u USA. Nema teorije da za tu lovu nadjes krov nad glavom, platis struju, vodu, grejanje, platis prevoz do tog posla i nazad, platis mobilni i interMet, da kupis hranu... zapravo mozda i mozes, ako zivis u nekoj vrsti komune sa cimerima, tipa zajednicki vas 6-7 iznajmi neku jeftiniju kucu, zajednicki kuva. U jednoj od prodavnica koje prodaju nasu hranu sam upoznao neke dvojicu momaka poreklom iz Cacka, jedan vozi kamion a drugi radi neke pomocne poslove na gradilistu, nisu oni na minimalcu ali su blizu toga, borave na radnu vizu i verovatno trpe ucene tih gazdi, ljudi naseg porekla koji su im izradili radne vize i tako ih drze u saci. Ispricali su mi da oni tako stanuju, njih 6-rica, 4 Srbina i dvojica iz neke druge zemlje, svi imigranti na radnu vizu, iznajmljuju neku jeftinu kucu ( u ne bas dobrom stanju i losijem kraju) tako da ih ne dodje preterano. Dele i ostale troskove oko kuce, cak i kuvaju zajedno, skuvaju vojnicku kolicinu pasulja, dok dvojica voze kamionske ture po Canadi drugi skuvaju pa ostave i za te koji se vrate sa puta ili sa gradilista,peru ves zajedno da ih jeftinije izadje itd. No ostane im neka kinta koju salju porodicama u Srbiji, tezak pecalbarski zivot ali cenim takve ljude, bore se
Da li u Beogradu mozes da zivis sa 1500 eura mjesecno uracunato kirija za dvosoban stan u nekom normalnom dijelu grada?

Cuo si za interMet? E tamo imas podatke, prosto, a ekstremno lako ih je naci na specij.sajtovima. Doduse moras znati i malo engleskog, sto chika dlugomiru predstavlja problem.

Da zivis u USA znao bi da se cene u toku dana na istoj benzinskoj pumpi menjaju 4-5 puta pa i sad kad kucamo cena nije ista onu koju si naveo pre 2 sata.
Danas u Alberti regularni benzin $1,35 kanadskih po litru
u Teksasu regularni benzin $0,83 američkih po litru

Generalno, benzin je jeftiniji u Americi nego u Kanadi i to značajno. Razlog, kao i u Srbiji , su porezi i nameti.

Danas u Alberti regularni benzin $1,35 kanadskih po litru
u Teksasu regularni benzin $0,83 američkih po litru

Generalno, benzin je jeftiniji u Americi nego u Kanadi i to značajno. Razlog, kao i u Srbiji , su porezi i nameti.
I sta sam ja napisao? Jel sam napisao da je benzin jeftiniji u USA nego u Kanadi? Generalno USA je najjeftinija zemlja na Zapadu, sa navisim platama, stoga ima i najveci standard, odnosno to je najbolja zemlja za zivot na zemljinoj kugli. Za onog ko hoce da radi.

A ako cemo da teramo mak na konac (u cemu si ti ekstremni majstor), galon mid-grade benzina u proseku za Texas je u ovom trenutku 3,548us$ ili 0,938 us$ po litri a u Alberti (u proseku) taj isti benzin trenutmno kosta oko 1,50 c$ ili 1,10 us$ po litri.

Napomena ---> cena nije ista u svakom gradu Texasa ili Alberte, nije ista ni u istom gradu, pa cak ni delu grada. Ti si uneo cene basic gasa a ne mid-grade, ja sam to napomenuo, ti nisi jer mozda ni ne znas da postoje razliciti kvaliteti benzina.

Ti si uneo cene basic gasa a ne mid-grade, ja sam to napomenuo, ti nisi jer mozda ni ne znas da postoje razliciti kvaliteti benzina.
mid-grade je glupost neviđena i generalno navlakuša da potrošiš više na benzin. Motori se pravi ili za regularni (87 oktana) ili za super (91 oktana). Ovo u sredini je ili nedovoljno ili previše i svako ko se razume u automobili će da te posavetuje da ne bacaš pare ako ti je motor napravljen za regularan benzin, i naravno da ne sipaš manje oktana jer možeš da uebeš motor

mid-grade je glupost neviđena i generalno navlakuša da potrošiš više na benzin. Motori se pravi ili za regularni (87 oktana) ili za super (91 oktana). Ovo u sredini je ili nedovoljno ili previše i svako ko se razume u automobili će da te posavetuje da ne bacaš pare ako ti je motor napravljen za regularan benzin, i naravno da ne sipaš manje oktana jer možeš da uebeš motor
Hahha pa da prevara tj cuvena americka inventivnost da ti prodaju u ovon slucaju nesto sto cak ni ne postoji nego se mijesa regular i super i hopla 89.

Back