Menja li Vuk cud?

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
Svi znamo onu izreku o vuku i dlaci i cudi...
Mene zanima da li ipak verujete da covek moze da promeni svoje stavove i prihvati novi oblik ponasanja radi drugog, a da se ipak ne orekne sebe.
Licno mislim da moze jer covek u principu moze sve sto izabere da uradi.
 
...ne mozze i tachka, sve shto uradish na taj nachin je prevara, ti si ti i tvoje ponashanje ne odrazzava tvoju lichnost, mozzda si samo dobar glumac, ali kad-tad tvoje ja izadje na videlo...
...chesto u veoma teshkim situacijama ispliva iz tebe lichnost od koje se krijesh, daklem nema tog kaveza koji mozze da zadrzzi zver u tebi, zzivotinjo...:)
 
...ne mozze i tachka, sve shto uradish na taj nachin je prevara, ti si ti i tvoje ponashanje ne odrazzava tvoju lichnost, mozzda si samo dobar glumac, ali kad-tad tvoje ja izadje na videlo...
...chesto u veoma teshkim situacijama ispliva iz tebe lichnost od koje se krijesh, daklem nema tog kaveza koji mozze da zadrzzi zver u tebi, zzivotinjo...:)

nemoj tako batooo :)))))
 
...ne mozze i tachka, sve shto uradish na taj nachin je prevara, ti si ti i tvoje ponashanje ne odrazzava tvoju lichnost, mozzda si samo dobar glumac, ali kad-tad tvoje ja izadje na videlo...
...chesto u veoma teshkim situacijama ispliva iz tebe lichnost od koje se krijesh, daklem nema tog kaveza koji mozze da zadrzzi zver u tebi, zzivotinjo...:)

Pravo pitanje jeste koliko je vazan spoljni uticaj za projavljivanje nase licnosti...
Naime, mozda je ranije ponasanje bilo samo odgovor na uslovljenost od strane okoline.
 
Svi znamo onu izreku o vuku i dlaci i cudi...
Mene zanima da li ipak verujete da covek moze da promeni svoje stavove i prihvati novi oblik ponasanja radi drugog, a da se ipak ne orekne sebe.
Licno mislim da moze jer covek u principu moze sve sto izabere da uradi.

ovde se radi o prilagodjavanjima, ne o promeni cudi. da, ljudi se prilagodjavaju, u manjoj ili vecoj meri, sto zavisi najpre od snage motiva.
 
Svi znamo onu izreku o vuku i dlaci i cudi...
Mene zanima da li ipak verujete da covek moze da promeni svoje stavove i prihvati novi oblik ponasanja radi drugog, a da se ipak ne orekne sebe.
Licno mislim da moze jer covek u principu moze sve sto izabere da uradi.

ako pod "cud" smatras licnost....
postoje hemije koje menjaju licnost definitivno.....z:hm:

a stavove mogu da promenim iz dana u dan...i oblik ponasanja se moze korigovati naravno...
 
Pa i vuk moze da promeni svoju cud kada se pripitomi...ali instinkti mu ostaju isti...i kad-tad ce opet pojesti ovcu...ili coveka...:neutral:

Moj komsija je imao pripitomljenog vuka koji je umro, a da nikad nije pojeo ovcu (verovatno zbog toga sto i nije bilo ovaca u blizini...). A ni coveka (iako je njih bilo previse u blizini).
Kad bismo tako gledali onda i onaj pekinezer moze da povredi.
Ja sam najbolji dokaz za to. Dva puta me ugrizlo kuce i oba puta je bio u pitanju sugavi pekinezer...z:lol:
 
Svi znamo onu izreku o vuku i dlaci i cudi...
Mene zanima da li ipak verujete da covek moze da promeni svoje stavove i prihvati novi oblik ponasanja radi drugog, a da se ipak ne orekne sebe.
Licno mislim da moze jer covek u principu moze sve sto izabere da uradi.

Mislim da ne može. Što je čovek stariji teže se menja, čak i ako to stvarno želi. Ali svako pravilo ima izuzetak.
 
Cud je obrazac ponasanja.
Licnost je nesto drugo.

pa kad neko kaze "vuk dlaku menja ali cud nikada" necu pomisliti na to kako se ponasa neko, nego ko je taj neko.....bas zato sto ovo drugo ne mozes promeniti(licnost,osim hemadzama)...a ponasanje mozes...
Fu JU....
enivej kakve to veze ima sa LJis.....nije ti riba dala mace?ili maca ribe?z:hm:
 
covek moze sve sto pozeli da uradi... oni koji sumnjaju nikada nece uspeti nista da promene... ni seb... ni druge... izleci neko sebe od bolesti raznih... podetinji... neko prestane da gricka nokte zato sto nece vise... prezivi rat... proputuje svet... ozeni se zenom druge vere... druge rase... predje preko svojih predrasuda.... odraste... skoci 9 metra daleko u jednom pokusaju... postoje oni koji odustaju zbog tudjih neuspeha... i postoje oni drugi, spremni na sopstvene neuspehe... neuspehe koje ce svakako preziveti.... jer se ne plase... predrasude su to sve... ovde ih je puno... al' ne zato sto neko misli tako... nego zato sto su videli od drugih... i nemaju snage da sami razmisljaju... probaju... tren... al' su prazni... i kao i svako ko ne vredi, bice zaboravlljeni istog momenta kad ih vise ne bude bilo... a ostali?! oni ce promeniti svet... skroz lako...
 

Back
Top