Zašto ste toliko zapele za brak (najobičniji papir u opštini)?

E pa ti mnogi mnogo greše. To je dosta primitivno razmišljanje.
Mene više zanima zašto je ženska psiha željna braka i svadbe, pa makar to bilo sa nekom rugobom?

Vidis, recimo ja ne zelim da se udam.. Za sta ce mi to.. Nicije pare mi ne trebaju, moje ne dam, da zivim sa nekim mi je super. Ako budem sa tim nekim zelela i decu, onda bih volela da 'potpisemo papir' jer je tako mnogo lakse nego npr priznavanje ocinstva (prof deformacija , sorryz:mrgreen:). I naravno da se prezivam kao moje dete. Mozda je malogradjanski ali to bi mi znacilo. A ako ne planiramo decu , papir mi je i suvisan, razvodi traju predugo i samo baceno vreme, energija i novac na advokate (opet prof deformacija)z;)
 
Ne znam sta da ti kazem. Meni taj strah nije jasan. Ako enkoga volis i znas da ga volis, zasto te plasi papir, brak. Vi ste vec u braku, ako se volite i zivite zajedno. Foralno sklapanje braka je samo administrativna olaksica za mnoge stvari. Nije samo radi dece ili sigurnosti. Prosto je administrativno sve lakse.
Ja se ne bih udala za nekoga kome bi bio poblem da me ozeni, pa makar me voleo do nebesa i nazad. Ako bi mi rekao ovo sto ti govoris za svoju devojku, ostavila bih ga i radije bila sama do kraja zivota nego sa njim. Zasto? Zato sto ne bih htela pord sebe nekoga ko me se plasi i omalovazava. Sta mislis da ce se promeniti ako se vencate? Da li mislis da ce ona postati neka rospija? Ako je volis ne mozes tako misliti. Mislim da treba da prestanes da gledas glupe serije i filmove na TV-u i da pocnes da gledas svoju devojku koju navodno toliko volis. Iskazao si jedan jako ruzan musko/zenski trip. Pokaao si da si slabic i kukavica i sebican i egoista i ...
 
E pa ti mnogi mnogo greše. To je dosta primitivno razmišljanje.
Mene više zanima zašto je ženska psiha željna braka i svadbe, pa makar to bilo sa nekom rugobom?

Aha, evo dokaza mojoj teoriji da oni koji ne zele brak u stvari ne veruju u sebe, ne vole sebe i plase se da se ne opeku, da ta osoba ne ukapira ko su u stvari, pa ih ostavi. Mnogo je lakse biti faca i pozeljan kada nisi sa nekim 24x7 i kada ne delite sve. Nesigurnost i mala ljubav prema sebi je razlog zasto neko ne zeli da se veze, venca. A ne one price o slobodi. Ljubav nikoga ne sputava. Naprotiv.
Hvala tackasti. Potvrdio si mi teoriju. Sto volim kada sam u pravu. :p
 
Slažeš se samnom.

ne,samo ne razumem čemu sve to oko najobičnijih papira?
zbog čega bi nekog manje voleo samo zato što ste u braku?
kako se to razlikuje od života udvoje bez tih papira zvaničnih?

ako oćeš,ženi se...ako nećeš,nemoj i rešena stvar...tvoja devojka će naći nekog da je oženi ako joj je to toliko bitno i svi srećni:)
 
Vidis, recimo ja ne zelim da se udam.. Za sta ce mi to.. Nicije pare mi ne trebaju, moje ne dam, da zivim sa nekim mi je super. Ako budem sa tim nekim zelela i decu, onda bih volela da 'potpisemo papir' jer je tako mnogo lakse nego npr priznavanje ocinstva (prof deformacija , sorryz:mrgreen:). I naravno da se prezivam kao moje dete. Mozda je malogradjanski ali to bi mi znacilo. A ako ne planiramo decu , papir mi je i suvisan, razvodi traju predugo i samo baceno vreme, energija i novac na advokate (opet prof deformacija)z;)

to je to.
 
Volim svoju devojku, najviše in the world. Ali ZNAM da bi je mnogo manje voleo ukoliko bi se oženio njome. Veza bi pukla.

Zašto ste toliko zapele za brak (najobičniji papir u opštini) i svadbu (ceremoniju krkanluka)?



Sve se one zele udati jer zele nekog ko ce raditi za njih. Kad se nosi nesto tesko onda je to samo muski posao a kad se cisti i kuva onda je to zajednicki posao.
 

Back
Top