Zašto većinu razvoda brakova započinju žene?

a to je problem ovog foruma oduvek...tocila koja misle da su neki vajni psiholozi :hahaha:

тоцила цивилног друштва која их растачу по шавовима са прекомерним љ.правим, љ.слободама и демократијама.

људи са женском логиком, би да деле оно што нема. Права такође не можеш да делиш ако их немаш за све.

сиротињски мушкарци са логиком жене, као и жене које због њихове мушке слабости постају фемнисткиње, муче се у мислима да је право не материјална инфраструктура, па то не кошта ништа ни друштва ни државе, породице, њихове деце итд...

Све је то атомизирирано из неморалног смисла.... :kafa:

@vrsku cuko , Uglavnom se ne raspravljam , jer svako ima pravo na svoje mišljenje. Primetila sam da ovde na forumu žene krive muškarce za sve, muškarci krive žene za sve. Ali izjaviti da je majka najčešće izvor detetovog problema, je veoma neumesno i naiskrenije se nadam da je to proizvod pogrešno biranih reči s tvoje strane.

Криве сви сваког у двосмерно, жене мушкарце, млађе генерације старије, деца родитеље, стрејт геј, постмодернист традиционалисте, грађанисти шовинисте ... из незнања распалог, регресираног нихилистичког друштва.

Немој да се свађаш са Марлоном, зна он узрок узрока !

Priča koju si servirao je neverovatna. Ako te stvarno interesuje, mogu u jednom postu pobiti celu tu priču.
Problem je u tome što ni na jednoj temi od mene nisi mogao pročitati post u kom osuđujem muškarce, jer je to veoma nisko, sami biramo partnere. Nije do pola... do karaktera je.
S izjavom koju sam citirala "da je majka najčešće izvor detetovog problema" si mi gurnuo prst u oko.
Verovaću da si se pogrešno izrazio. :)

није до пола, није до карактера, (јер "карактер је судбина"), али јесте до васпитања (где карактер постаје судбина), васпитање "доброг укуса, врлина, способности, морала". Мајке су некада биле чврсте скоро као и мушкарци и васпитале су дечаке исправно и чврсто до 14-15 год, када су их мушкарци преузимали да их испеглају и да очврсну. Данас су млади мушкарци погрешно васпитани, погубљени у постмодерни, нихилизму и трансхуманизму

@Mystic+ ja samo iznosim svoje mišljenje, ne vidim šta je asociralo u mom postu na svađu.
Samo sam šokirana izjavom odrasle osobe, da je majka najčešće izvor detetovog problema. I još potkrepljeno takvim primerima....
Iskreno sam se nadala da je greška u izboru reči, ali eto... prevarila sam se.

Došlo je vreme nekih drugih vrednosti, prioriteta, i onda se pitamo gde ide ovaj svet.

Bezveze je sve žene ili muškarce stavljati u isti koš zbog lošeg iskustva.

Nepopravljiva sam. Još uvek verujem u dobro .... :D

Postoji naučna studija koja kaže da žene češće od muškaraca iniciraju razvode. Otprilike 70% razvoda pokreću žene.

Ali podjednako je verovatno da će žene i muškarci prekinuti vanbračne veze.

Šta vam ovo govori?

Pogledajte prilog 1533986

Не говори ми ништа. У задње време не чујем гласове у глави!

@Mystic+ ja samo iznosim svoje mišljenje, ne vidim šta je asociralo u mom postu na svađu.
Samo sam šokirana izjavom odrasle osobe, da je majka najčešće izvor detetovog problema. I još potkrepljeno takvim primerima....

Došlo je vreme nekih drugih vrednosti, prioriteta, i onda se pitamo gde ide ovaj svet.

Све је добро, ништа није лоше у онтолошком смислу, "ствари" су добре, јер су изворне и стварне онакве какве јесу, па тако и сва бића, мушкарци и жене и деца, него ствар је у метафизици која се друштвено распада и деградира.

Али, чему овај мој увод, па сматрам да је Марлон у праву када каже, жене лоше васпитавају децу у регресираном, убрзаном нихилизму цивилног друштва. Мушкарци се ту намерно изопштавају, па и одустају од неке борбе за своје мишљење и деловање, услед сопствених постмодернистичких слабости

Немој сад опет да се љутиш .... :kafa:

@Mystic+ , nemam razlog da se ljutim.
Мушкарци се ту намерно изопштавају, па и одустају од неке борбе за своје мишљење и деловање, услед сопствених постмодернистичких слабости
Pitanje je "zašto odustaju od borbe?" Zar nisu muškarci stvoreni kao borbeni, kao ratnici...
Da li je poenta u tome da samo žene treba da vaspitavaju decu? I zavisi i šta neko smatra pod pojmom Vaspitanje.
Nekad je žena imala više vremena da posveti detetu. Muškarac je bio taj koji obezbeđuje osnovne uslove za život. Danas je to nemoguće, jer se ne može živeti od jedne plate. Radi se po smenama, nema vikenda, praznika, .... I zbog čega kriviti ženu za to?
Sistem je drugačiji i teži uništenju porodica.
Ako se prepustimo toj vodi, sve više će biti razvoda, svađa, nažalost i nasilja.

Zašto je problem podržavati partnera? (važi za oba pola) :)

@Mystic+ , nemam razlog da se ljutim.

Pitanje je "zašto odustaju od borbe?" Zar nisu muškarci stvoreni kao borbeni, kao ratnici...
Da li je poenta u tome da samo žene treba da vaspitavaju decu? I zavisi i šta neko smatra pod pojmom Vaspitanje.

Зато што их је модерна пре 150.г. одвојила од традиционалистичких вредности. Вредност није везана за удобност, млитавост, сигурност у оборима , прост и наративан рад, који није везан за безбедност и егзистенцију.

Васпитање је врло компликован појам који долази из метафизичког подручја. Васпитање није везано за удобност, конфор и квантитет

Nekad je žena imala više vremena da posveti detetu. Muškarac je bio taj koji obezbeđuje osnovne uslove za život. Danas je to nemoguće, jer se ne može živeti od jedne plate. Radi se po smenama, nema vikenda, praznika, .... I zbog čega kriviti ženu za to?
Sistem je drugačiji i teži uništenju porodica.
Ako se prepustimo toj vodi, sve više će biti razvoda, svađa, nažalost i nasilja.

Zašto je problem podržavati partnera? (važi za oba pola) :)

Мушкарац је пре доносио 1/1 плату, данас обоје доносе по 1/2. То је трик постмодерног друштва, а не модерног.

otkud ti sad to palo da sam ja odras'o? :eek:

Postoji naučna studija koja kaže da žene češće od muškaraca iniciraju razvode. Otprilike 70% razvoda pokreću žene.

Šta vam ovo govori?

muskarci se lakse snalaze sa dve zene pa im razvod nije neophodan. Zena teze.

Šta vam ovo govori?

Врло вероватно да је до културе. Чим се ванбрачне заједнице прекидају у већем броју.

Мислим да је и жени лакше вратити своје девојачко презиме, него мушкарцу раскинути брак.

Back