Istinita Religija i Vera

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.699
Ok, postoji siroka lepeza religija i vera za ovde i za poneti za svaciji ukus ponesto

Samo...

Retko ko moze da se snadje u svim tim zahtevima postavljenim pred izvesni stepen istinoljublja, slobodoljublja i uopste prava na veru i religiju zajedno sa sposobnoscu da se bude normalan (citaj ne fundamentalista)

Nikad necu moci vrlo verovatno da shvatim otpor jedne religije i vere prema drugoj - mislim koja je to fora da se upucaju neistomisljenici ili prozovu kao nevernici ili neznabosci na prvom piku drafta odma pre sezone za armagedon

Isto je i pokajanje napucan jedan licemeran stav za ciju upotrebu se koristi svaki slobodni tren - Ja sam u pravu vi se lepo pokajte

Zar je moguce da su secirali istinu Hristoljublja (da ne kazem hriscanstva) na par tesli frakcija i da se i dalje u sveopstem hriscanskom duhu mrze ko zakleti neprijatelji koji veruju u istu stvar na drugi nacin

o misljenjima prema ostalim religijama da ni ne govorimo
jer oni koji veruju hrista na nacin drugaciji od mene samog su zabludeli ali ce da se pokaju i ovom prilikom ih iskreno pozivam na isto pokajanje
a ovi drugi shto veruju Alaha, Budu, Krishne, Vishne i lubenicu na krishke su po defaultu vodjeni demonima zlim duhovima i treba ih lepo hriscanski istrebiti

elem ceo taj paprikash vidjen ovim shaljivim tonom nije imao zle namere vec samo bockam ne bi li proizveo osecaj tolerancije kod ljudi koji razlicito veruju da priznaju da eto nije mnogo bitno kako svog Boga nazivash ili u sta verujes vec da eto oni koji ne dele isto misljenje vrlo verovatno ne moraju biti neznabosci spremljeni za razanj vec samo ljudi koji postoju ideale milosrdja, ljubavi, prastanja i vere na jedan drugaciji nacin bilo zbog geo polozaja u kojima su ponikle njihove religije ili zbog stepena obrazovanja da bi mogli da dokuche malo vishe od konstantnog shtekanja pred odvijanje tabua, nagomilanih dogmi i kojekakvih uniformisanja principa vere, dobrote i samog Boga

Moja religiozna pozadina je hriscanstvo i iskreno verujem u princip u vecinu dobrih stvari koje sadrzi osecaj nazvati sebe hriscanom ali mi ide na nerve spremnost da one koji veruju isto ili razlicito na drugi nacin zabodem na stap pa na razanj. Dakle prosta sustina hriscanstva je da se cini dobro drugima , ljubav, milosrdje, prastanje, etc... A da je vrlo trivijalno kako ko zove koju crkvu i da li je uopste u pitanju hriscanstvo ili neki drugi duhovni pokret sa istom arhi zeljom i teznjom da se cini dobro

Tako da istinita religija i vera ustvari trpe od sveprisutne spremnosti da se svi drugaciji nazovu neznaboscima dok smo mi vrlo cool i verujemo pravu stvar

smori sve to i zao mi je u izvesnoj meri shto je tako ukaljan sam princip vere koji treba da bude vrlo tolerantan bez obzira na to kako je vokalizovan Bog bez ubacivanja anksioznosti u one koji misle i veruju drugacije

Od svega toga sto je u stvari trebalo da bude na sceni je u funkciji ostao talog raznoraznih kalemljenih ili napujdanih ceremonija i spremnost da se zavrne shija svima koji to isto dozivljavaju na drugi nacin

nista od sustine i istine ali debela ugojena natch natch demagogija ideologije u religiji i svi lepo da se pokajete ili ste prsli u kazanu! jasno??!
 
Драги и веома симпа господине Џорџ...

прво... одговори ми шта ће ти у наслову теме реч ИСТИНИТА...хехехе... друго да ти ка'ем нешто - немој да покушаваш ни у сну да на овом пдф "продајеш краставце" и фазоне НСП или ЊУ ЕЈЏ-а јер је то "вера" палих анђела а нарочито немој да се у том смислу позиваш на "толеранцију" када су православци у питању ... јер, подићи ћу АРХАНЂЕЛА СА НЕБЕСКИМ ВОЈСКАМА НА ТЕБЕ...

2a5aqmc.jpg
 
eremita ma kakav new age new order uopste samo bilo kakvo etiketiranje smara i stvara novu frakciju necega sto je tako nedokucivo da niko sa iole obraza ne treba da tupi o istinitosti svog stava ili poziva na pokajanje

meni je ok i da verujem pogresno a da je neko drugi u pravu ja cu i dalje da nastavim da verujem to sto verujem zato sto mi se kao takvo dokazuje iz dana u dan iz sata u sat a osnova toga je da ne budem zauvek savrsen i zavrsen i u pravu i da forsiram vekove svoje tradicije dok oni koji su par hiljada kilometra daleko i krenuli od drugih temelja mogu da ga vajudu

isto tako i sama ne uslovno receno "opcija hriscanstva" moze da me sto zilijardi puta "izopshti" ili da tvrdi moje reci za neku vaspostavljenu djavolom vodjenu jeres opet cu za njih sve all together in love da budem Hriscan za primer jer ne potezem Bozji sud da bi dokazao kako je moja vera u pravu a vi ostali kuvajte se

Istina je pomenuta zbog toga da dok niko ustvari nema pojma niti blage veze sta je istina osim samog principa o cemu religija treba da uci ljude u tome svako ima pravo da bude u pravu sve dok je dobar covek puca mi tacno kako se zove njegov Bog da l se krsti ili ne krsti da l ide ili ne u crkvu ili neki svojoj veri svojstven hram. Bitan je on kao jedinka i njegova dela koja cini u zivotu koliko pomaze ili odmaze bliznjima sve ostalo je samo slanina na koju su se zatrchali mnogi

A sto se tice arhandjela samo nek izvoli mislim necu ja tu ko komad mesa sa malo vishom frekfencijom brain wavea da pretstavljam problem. Uopste receno i sam Bog bi mnogo lakse zavrsio djavole samo da ih nema previse po svim vaspostavljenim religijama spremnih da obriju do zadnje dlacice neistomisljenike braneci bozje stavove za sta je potpuno diskutabilno da l je ili im nije to Bog rekao da tako treba

samo kazem da mi se gade svi ti pravci i teznje u svojoj nepromenljivoj zauvek tacnoj formi i definisanoj ceremoniji i vaspostavljenom tachnoscu dok su svi ostali sisali vesla i zabludeli u pogresne putanje zbog kojih ce se naravno ili pokajati ili su izduvali za spasenje

banda licemerna!
 
Poslednja izmena:
Драги и веома симпа господине Џорџ...

прво... одговори ми шта ће ти у наслову теме реч ИСТИНИТА...хехехе... друго да ти ка'ем нешто - немој да покушаваш ни у сну да на овом пдф "продајеш краставце" и фазоне НСП или ЊУ ЕЈЏ-а јер је то "вера" палих анђела а нарочито немој да се у том смислу позиваш на "толеранцију" када су православци у питању ... јер, подићи ћу АРХАНЂЕЛА СА НЕБЕСКИМ ВОЈСКАМА НА ТЕБЕ...

2a5aqmc.jpg

:eek:...aj sto coeku PRIJETIS bez razloga, al sto PRIJETIS....?
sram te bilo "vjernice"...z:p
 

Back
Top