Strani političar godine

Strani političar godine po vama je...?

  • Barak Obama (izabran za predsednika SAD-a)

    glasova: 22 21,2%
  • Dmitrij Medvedev (izabran za predsednika Rusije)

    glasova: 43 41,3%
  • Nikolas Sarkozi (glava EU u problematičnoj drugoj polovini 2008.)

    glasova: 4 3,8%
  • Hu Đintao (predsednik Kine, zemlje o kojoj se najviše priča)

    glasova: 1 1,0%
  • Robert Mugabe (predsednik Zimbabvea koji ratuje sa ostatkom sveta)

    glasova: 1 1,0%
  • Fidel Kastro (napustio tron Kube nakon skoro pola veka)

    glasova: 7 6,7%
  • Mihajl Sakašvili (predsednik Gruzije, zaratio sa Rusijom, izgubio teritorije)

    glasova: 2 1,9%
  • Marti Ahtisari (dobitnik Nobelove nagrade za mir)

    glasova: 3 2,9%
  • Benazir Buto (žena čija je smrt označila promenu vlasti u Pakistanu)

    glasova: 3 2,9%
  • Ugo Čavez (predsednik Venecuele, Kastrov naslednik na globalnoj sceni)

    glasova: 18 17,3%

  • Ukupno glasova
    104
  • Anketa je zatvorena .

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Iskren da budem bilo mi je izuzetno teško svesti se na 10 političara koji su ostavili najdublji trag u ovoj godini. Verujem da će nekima od vas da bude čudno zašto nema ovoga ili onoga, no placeva je samo 10. Ako baš ne možete da se uklopite u ovih 10 imena onda napišite u komentaru i obrazložite. Ponuđeni su po meni najviše obeležili 2008.

Iz svake zemlje sam uzeo samo po jednog predstavnika, da bih ostavio mesta drugima.

Kao što sam pomenuo i u temi o izboru za domaćeg političara godine, trudite se da ovo ne ispadne izbor za mis, već realna ocena.

Ide anketa :D
 
Ja svoj glas dala Mugabeu jer sam se naježila kad sam čula da negde na zemaljskoj
kugli u 21. stoleću hara kolera.
Što je najgore izgleda da to nikoga živoga ne brine sem mene.
KAKVA SRAMOTA,ŠTA RADE TE UJEDINJENE NACIJE,TI VRLI BORCI ZA LJUDSKA PRAVA,SVETSKA ZDRAVSTVENA ORGANIZACIJA,NEVLADINE ORGANIZACIJE
POSEBNO HJUMAN RAJTS WOČ UŽAS JEDAN.
 
Milo aka Cigarilos?
Zar je taj zasluzio da bude na bilo kakvoj osim interpolovoj listi?
Ali kako mod rece, a ja ga uvek cenim i slusam, nema pljuvanja!
Kakvoj interpolovoj listi? Šta ti je on skrivio? :mrgreen:
Da je CG ove godine postala nezavisna, stavio bih ga. Ovako...

Mislio sam možda staviti i Tačija, ali tu je Ahtisari :hahaha:

Priznali smo Kosovo, još se o tome priča :mrgreen:
Đe još da staviš Tačija, pojedini će i ovako da bojkotuju anketu :mrgreen: Mada, tu je Medvedev, neće izdržati a da ne glasaju za njega :mrgreen:
 
Kakvoj interpolovoj listi? Šta ti je on skrivio? :mrgreen:


Priznali smo Kosovo, još se o tome priča :mrgreen:
Đe još da staviš Tačija, pojedini će i ovako da bojkotuju anketu :mrgreen: Mada, tu je Medvedev, neće izdržati a da ne glasaju za njega :mrgreen:

PA CRNA GORA JE OSTVARILA "SRPSKI SAN". Sudeći po imovini koju RUSI pokupovaše
u Crnoj Gori niste daleko od ruske gubernije.
I zato ne podvaljuj,jer mogao bi da imaš Medvedeva, i to uskoro, na glasačkom listiću.:rtfm:
 
Benazir-Bhutto12.jpg

Strašno je što su je ubili...Jer bi verujem napravila velike promene u tom leglu terorizma i zločina zvanom pakistan...Iskreno nije nemoguća ni ''američka veza'' tj .da su je svinje iz Vašingtona ubile...Kao što ta veza postoji kod ubistva Đinđića...
 
Mislim da je Putin ovde veća glava od Medvedeva. Bez foliranja, mislim da sve konce još uvek vuče neka grupacija oko njega.

Dakle, izostaviću svoj glas do daljnjeg jer bih baš Putinu dao glas za ovu anketu.

Razlog je iz moje perspektive popriličan. Zaslužan je za lagano ponovno uspostavljanje neophodnog bar bipolarnog sveta. Samo u takvim okolnostima Srbija ima šansu.
 
Mislim da je Putin ovde veća glava od Medvedeva. Bez foliranja, mislim da sve konce još uvek vuče neka grupacija oko njega.

Dakle, izostaviću svoj glas do daljnjeg jer bih baš Putinu dao glas za ovu anketu.

Razlog je iz moje perspektive popriličan. Zaslužan je za lagano ponovno uspostavljanje neophodnog bar bipolarnog sveta. Samo u takvim okolnostima Srbija ima šansu.

vise sala, da te podsetim da je moja prognoza bila "bolja"
i nije mi jasno zasto su obama i medvedev na listi, ipak od njih se mozda tek ocekuje da nesto urade

Pošto sam sam sebi postavio uslov da iz jedne zemlje ide samo jedan kandidat odlučio sam kako sam odlučio.

Putin jeste veća faca i sigurno on vuče konce, ali je trenutno zvanično lice Rusije Medvedev, koji je ipak ove godine postigao uspeh i postao predsednik.

Kandidovanje Obame je jasno. On je političar o kojem se najviše pričalo ne samo u ovoj godini, već nekoliko.
 

Back
Top