Normalna zemlja?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gde si to chuo-video, da u SAD umiru od gladi?

Da li si bio u Americi?

Da lisi ziveo negde u zapadnoj Evropi?

Da li znash shta znachi pravna drzava, ljudska prava i slobode?

ps. Vidim, olako dajesh "dijagnozu" samo zato shto se neko ne slaze sa tvojim mishljenjem, koje je zasnovano na rekla-kazala a ne na argumentima i lichnom iskustvu
Naravno da ne postoji idealna drzava ali....
NORMALNA JE ZEMLJA gde kod lekara idesh sa zdravstvenom knjizicom a ne sa flashom viskija
gde ne mozesh da se "dogovorish sa policajcem ako si "malo popio
gde ti ne treba veza da upishesh dete u shkolu
gde vaze isti zakoni i za tebe i za predsednikovu decu...............................................................................................................

Slusaj vec sam rekao-svakog simpatizera(usa) u srbiji uhapsiti...........jedno je kada me neko ispravlja u gresci u redu........ali neko ko je ldp,pa jedno 5 puta kaze da je usa ok.....ona koja nas je bombardovala i izmedju ostalog i zavadila ........ma u zatvor.

psoto cu se pretvarati da je slucajno(nemoj da ti se desi da mi sledeci put nesto govoris u pozitivu o usa).

da li sam bio u americi nije tvoj problem,ali ako te interesuje adekvatnost moga odgovora smatraj da jesam.......iako za to nema potrebe jer informacije lako stizu.

ne nisam ziveo u zapadnoj evropi.

da znam sta hoces da kazes ,ali ja za sada nisam video NORMALNU drzavu o kojoj se u temi prica.........ne zanima me pravo nego PRAVDA.

Jes to za viski je u redu,i za sve ostalo.

medjutim ja normalnu zemlju ne gledam po zakonima ni po uredjenju.......nego po osecajima........moralnim nacelima.

evo ovako otprilike(PAZI JA SAM IDEALISTA) .........Muz prevari zenu(zena muza)-automatski mu se oduzima pravo na rad(jer ako prevari zenu prevarice svakog,pa i drzavu) osudjuje se minimum kaznom zatvora(jer se osudjuju lopovi,prevaranti a kamoli da se ne osudjuje neko ko je najblizeg svog zaebo)..........eto vidis samo po tome za mene ne postoji normalna zemlja jer bi se u normalnoj zemlji u kojoj se za kradju dobija 2 godine robije,za ovaj vid prevare treba dobijati minimum 5 godina robije,a realnih razloga ima mnogo..........znaci da li ti verujes da je lopov losija osoba od takvog prevaranta -ja ne verujem,a u svim zemljama ovo nije cak ni krivicno delo........

u mnogim zemljama ljudi umiru na ulici-DA LI VERUJES da u tom trenutku nije bio bar 1 hleb da nahrani tog coveka :rtfm: EJ BAR 1 HLEB :sad2:

misli da kapiras o cemu ti pricam...........
 
........ti si bre covek bolestan,ja bih svakog simpatizera usa uhapsio u srbiji(ne demokratu,nego branitelja usa).

Ovakva izjava je osobina ""zdravog choveka"" :dash::dash:ti bi hapsio, sudio, proterivao...i ko zna shta sve
Gde si ti rastao, ko je tebe vaspitavao

Shteta tvoja shto nisi u prilici da realizujesh svoje snove

Nije sto ja imam zdravu argumentaciju da te ljude i treba hapsiti,jer su drzavni neprijatelji...p.s.nisam cetnik,niti ortodoksni divljak,ali smatram da bilo ko i bilo koje opcije(sloba,djindjic itd) jednostavno ne sme da ima mesta bilo kakvoj toleranciji prema amerima......oni su okupatori nase zemlje,oni su ubice nase dece i tu jednostavno mesta nema..........ajde u vreme bombardovanja i slobe pa da kazes 1 im je put ameri pogresili,ali posle ovoliko godina maltretiranja jednostavno tvrdim DA TI NISI SRBIN AKO IH PODRZAVAS........... a i imas ldp avatar a to su vecinom 5-okolonasi i nac. manjine.

pazi ne mrzim nikoga ali treba reci ko si.
 
psoto cu se pretvarati da je slucajno(nemoj da ti se desi da mi sledeci put nesto govoris u pozitivu o usa).

da li sam bio u americi nije tvoj problem,ali ako te interesuje adekvatnost moga odgovora smatraj da jesam.......iako za to nema potrebe jer informacije lako stizu.

ne nisam ziveo u zapadnoj evropi.

(PAZI JA SAM IDEALISTA) .........Muz prevari zenu(zena muza)-automatski mu se oduzima pravo na rad(jer ako prevari zenu prevarice svakog,pa i drzavu) osudjuje se minimum kaznom zatvora(jer se osudjuju lopovi,prevaranti a kamoli da se ne osudjuje neko ko je najblizeg svog zaebo)..........

u mnogim zemljama ljudi umiru na ulici-DA LI VERUJES da u tom trenutku nije bio bar 1 hleb da nahrani tog coveka :rtfm: EJ BAR 1 HLEB :sad2:

misli da kapiras o cemu ti pricam...........
Ti si zaslepljen patoloshkom mrznjom pa ti je teshko da poverujesh da u Americi niko ne gladuje (sem onih koji su na strogoj dijeti) jer postoji socijalni program, koji omogucava, chak i beskucnicima da se prehrane. Dobijaju neshto kao bonove, kojim mogu da kupe hranu, odecu za decu, preparate za lichnu higijenu....sve shto je neophodno za zivot, sem, naravno cigareta i alkohola!
O *socijali u Evropi, narochito u Holandiji da ne pricham.Bilo bi dobro da odesh pa da se uverish!
Da vidish kako ljudi zive, da se uverish da mozesh da budesh ono shto jesi!
ps.shto mi je ovo poznato :rotf::rotf: -IZDAO JE RODJENU ZENU A NECE DRZAVU :rotf::rotf::rotf:

olympiakos [B:
Nije sto ja imam zdravu argumentaciju da te ljude i treba hapsiti,jer su drzavni neprijatelji...p.s.nisam cetnik,niti ortodoksni divljak,[/B] tvrdim DA TI NISI SRBIN AKO IH PODRZAVAS........... a i imas ldp avatar a to su vecinom 5-okolonasi i nac. manjine.

pazi ne mrzim nikoga ali treba reci ko si.

*Drzavni neprijatelji,domaci izdajnici,strani placenici,petokolonashi....za tobom bi i Staljin zaplakao
 
Poslednja izmena:
izvini ali moram da ti kazem da lupetas.........nema to veze sa normalnom zemljom........aj mi reci da li razmisljas ti uopste u zivotu........jel mislis samo na platu i na svoj ldp.

NORMALNA ZEMLJA JE-kada te neko isprovocira za bilo sta a ti se malkice iznerviras,on bude osudjen..........eto to je normalna zemlja.
a to za plate je mozda 1 od milon uslova za normalnu zemlju.

NORMALNA ZEMLJA JE-kada nekom padne na pamet nesto lose on bude osudjen zbog toga,normalna zemlja je kada neko bude bezobrazan u saobracaju bude osudjen zbog toga,NORMALNA ZEMLJA JE KADA NEKO SLAZE BUDE OSUDJEN ZBOG TOGA-a to je mnogo vise od zemlje o kojima ti pricas.

NAPRIMER. u francuskoj,nemackoj itd ljudi zive od svoje plate.........ALI su te zemlje izvrsile agresije na druge zemlje na kojima su se obogatile i stekle prednost u odnosu na druge zemlje........a ako je tebi nemacka koja je pobila milione ljudi normalna zemlja ti nisi normalan.

Tebi bi baš odgovarala Orvelova Okeanija. :roll:
 
Da li znash shta znachi pravna drzava, ljudska prava i slobode?
Slobode, prijo, tamo nema. A ljudskih prava nema nigde, to je izmišljotina. Ti isti koji pričaju o tim ljudskim pravima su napravili bog te pita koliko genocida. Tvoja draga Amerika je skoro istrebila indijance a tvoja draga Engleska je pobila milion (1,000,000) indusa. I oni nas da uče o ljudskim pravima?
sta ti se vise svidja u srbiji , nego u npr, spaniji???
Sloboda prijatelju.

A šta se tebi više sviđa u španiji nego u srbiji?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Gde si to chuo-video, da u SAD umiru od gladi?

Da li si bio u Americi?

Da lisi ziveo negde u zapadnoj Evropi?

Da li znash shta znachi pravna drzava, ljudska prava i slobode?

ps. Vidim, olako dajesh "dijagnozu" samo zato shto se neko ne slaze sa tvojim mishljenjem, koje je zasnovano na rekla-kazala a ne na argumentima i lichnom iskustvu
Naravno da ne postoji idealna drzava ali....
NORMALNA JE ZEMLJA gde kod lekara idesh sa zdravstvenom knjizicom a ne sa flashom viskija
gde ne mozesh da se "dogovorish sa policajcem ako si "malo popio
gde ti ne treba veza da upishesh dete u shkolu
gde vaze isti zakoni i za tebe i za predsednikovu decu...............................................................................................................

:klap:
 
Srbija je itekako normalna zemlja i pored svega sto joj se nametnulo kao problem. Posle svih frka ostati i opstati je neverovatan uspeh i za to je bilo potrebno biti normalan. Da se u Ameriku ubacilo samo zrnce nereda (nacionalizma protiv "demokretenizma") koji je sa strane ubacivan na nashe tlo, "bajna" Amerika bi se raspukla ko zvechka, na broe i getoe. A onda bi se na tim mini granicama poklali. Ali tamo se narod sistematski zaglupljuje pa zhive svoje poluzhivote bez smisla i "bez problema". A odskora se taj princip primenjuje i kod nas tako da mozhemo ochekivati da i mi postanemo uskoro "normalni". E onda cu ja otici na Zlatibor da budem choban.
 
Primer uz temu.
Naime gradjani u istocnoj Srbiji (Zajecar,Negotin....) u poslednje vreme odbijaju da plate neke bezazlene prekrsajne kazne,od 500 RSD pa na vise,i odlucuju se za odlazak u zatvor.(jedan dan zatvora pkriva iznos od 500RSD kazne.)
Anketirani su neki gradjani koji su kaznjeni od 500 - 1500RSD za minorne prekrsaje od inspekcijskih do prelaza ulice mimo pesackog prelaza.
Na pitanje zasto se odlucuju na zatvor,kazu da im je vece zadovoljstvo otici u zatvor a novac dati deci da ga iskoriste na bilo koji nacin.
Na insistiranje novinara zasto bas zatvor,kazu da ne osecaju nikakav stid i sram,a na pitanje da se izjasne o drzavi,odkovor je bio,KOJA DRZAVA:!:
Inace nadahnuti Zajecarci odmah su ovu pojavu pretvorili u humoreski,kazu ide zima pa par dana nije lose u zatvorskom pansionu,dobra klopa a ima i grejanje za dzabe.
 
Srbija je itekako normalna zemlja i pored svega sto joj se nametnulo kao problem. Posle svih frka ostati i opstati je neverovatan uspeh i za to je bilo potrebno biti normalan. Da se u Ameriku ubacilo samo zrnce nereda (nacionalizma protiv "demokretenizma") koji je sa strane ubacivan na nashe tlo, "bajna" Amerika bi se raspukla ko zvechka, na broe i getoe. A onda bi se na tim mini granicama poklali. Ali tamo se narod sistematski zaglupljuje pa zhive svoje poluzhivote bez smisla i "bez problema". A odskora se taj princip primenjuje i kod nas tako da mozhemo ochekivati da i mi postanemo uskoro "normalni". E onda cu ja otici na Zlatibor da budem choban.

Pa nista nam se nije nametalo kao problem nego smo sami izabrali na izborima 90ih te probleme.
Znaci ameri zive poluzivot bez smisla zato sto su bogati,a mi zivimo pravi zivot kao najsiromasnija zemlja evrope.
Nema sta pravilno razmisljas
 
Primer uz temu.
Naime gradjani u istocnoj Srbiji (Zajecar,Negotin....) u poslednje vreme odbijaju da plate neke bezazlene prekrsajne kazne,od 500 RSD pa na vise,i odlucuju se za odlazak u zatvor.(jedan dan zatvora pkriva iznos od 500RSD kazne.)
Anketirani su neki gradjani koji su kaznjeni od 500 - 1500RSD za minorne prekrsaje od inspekcijskih do prelaza ulice mimo pesackog prelaza.
Na pitanje zasto se odlucuju na zatvor,kazu da im je vece zadovoljstvo otici u zatvor a novac dati deci da ga iskoriste na bilo koji nacin.
Na insistiranje novinara zasto bas zatvor,kazu da ne osecaju nikakav stid i sram,a na pitanje da se izjasne o drzavi,odkovor je bio,KOJA DRZAVA:!:
Inace nadahnuti Zajecarci odmah su ovu pojavu pretvorili u humoreski,kazu ide zima pa par dana nije lose u zatvorskom pansionu,dobra klopa a ima i grejanje za dzabe.

To mora da:mrgreen: su neki ponosni srbi
 
Pa nista nam se nije nametalo kao problem nego smo sami izabrali na izborima 90ih te probleme.
Znaci ameri zive poluzivot bez smisla zato sto su bogati,a mi zivimo pravi zivot kao najsiromasnija zemlja evrope.
Nema sta pravilno razmisljas

Ma sve bogat do bogatog. Al si upucen, do mojega.
Sami smo izabrali i 2000 a i sad skoro. Vidim po ulicama sve sam golf petica il bolje se tera.
 
Poslednja izmena:
Primer uz temu.
Naime gradjani u istocnoj Srbiji (Zajecar,Negotin....) u poslednje vreme odbijaju da plate neke bezazlene prekrsajne kazne,od 500 RSD pa na vise,i odlucuju se za odlazak u zatvor.(jedan dan zatvora pkriva iznos od 500RSD kazne.)
Anketirani su neki gradjani koji su kaznjeni od 500 - 1500RSD za minorne prekrsaje od inspekcijskih do prelaza ulice mimo pesackog prelaza.
Na pitanje zasto se odlucuju na zatvor,kazu da im je vece zadovoljstvo otici u zatvor a novac dati deci da ga iskoriste na bilo koji nacin.
Na insistiranje novinara zasto bas zatvor,kazu da ne osecaju nikakav stid i sram,a na pitanje da se izjasne o drzavi,odkovor je bio,KOJA DRZAVA:!:
Inace nadahnuti Zajecarci odmah su ovu pojavu pretvorili u humoreski,kazu ide zima pa par dana nije lose u zatvorskom pansionu,dobra klopa a ima i grejanje za dzabe.

mda nije to samo u Istocnoj Srbiji , evo recimo drugar mi je bio na vikendu iz naseg okruznog zatvora u Novom Sadu i kaze da su bas ovih dana masovno poceli da dolaze cigani za neka smesna dela , kako bi lepo proveli zimu o drzavnom trosku, topli i siti .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top