"Pogrešili smo": Još jedna zemlja se okreće Rusiji

Poruka
63.430
"Mi smo u recesiji, a Rusija raste, treba da se vratimo ruskom gasu", rekao je poslanik Bundestaga iz Alijanse Sara Vagenkneht Klaus Ernst

1707829955719.png


Odluka da se obustavi kupovina gasa iz Rusije bila je pogrešna, u interesu Nemačke je da se obnovi saradnja u ovoj oblasti, rekao je poslanik Bundestaga iz Alijanse Sara Vagenkneht Klaus Ernst.

"Bio bih srećan kada bismo ponovo počeli da kupujemo ruski prirodni gas. To bi povećalo potražnju, a uz to gas iz Ruske Federacije je mnogo jeftiniji od američkog LNG. Ipak, ne znam da li će do ovoga doći, jer se naša vlada vodi ideologijom umesto da vodi računa o nemačkim interesima. U interesu Nemačke je da ponovo kupuje ruski prirodni gas", istakao je Ernst.

Nekadašnji član Levice, a sada deo nove partije Sare Vagenkneht dodao je da je odustajanje od ruskih energenata dovelo do ogromnih ekonomskih poteškoća u Nemačkoj.

"Mi smo u recesiji, a ruska ekonomija raste. To je činjenica", zaključio je bivši predsednik Odbora za energetiku Bundestaga.

Inače, u intervju američkom novinaru Takeru Karlsonu predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da bi deo gasovoda Severni tok 2 koji je preživeo sabotažu u Baltičkom mogao da snabdeva Evropu gasom, ali da ga Nemačka ne otvara.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/...a-zemlja-se-okrece-rusiji-2479426?version=amp

Drugovi, dolazi vreme ćorke!
Upozoravam: u ćorku će se ide kao u kafanu što se sad ide.

Moj predlog je da se radovi na projektu "Ulazak u Evropsku Uniju" obustave, projekat konzervira i proda na licitaciju.
Jedino tako možemo da budemo na pozitivnoj nuli.
 
Pa kako to maiku mu poljubim pa nije li taj nemac, taj framcuz, nisu li oni prvi nas nagovarali da odustanemo od ruskog gasa... kako sad...

A da. Rusija najjaca ekonomija u evropi, nemci pali na drugo mesto... hu hu hu
Gde @dlugomir da brani ruski gasovod, telom? Toliko se ovaj clan moderacije trudio da nam blati majku Rusiju da sam sasvim siguran da je KGB vec poceo da pravi spisak putnika iz balkan redzion za helikopter. 🤣
 
Kakva budalaština. Okreće se taj poslanik, a ne Nemačka.
Srecom ti se ne pitas za ishod geopolitickih tektonskih pokreta

A u igri velikih igraca zna se da tvoji favoriti gube i da dolazi vreme gutanja knedle i prihvatanja stvarnosti u kojoj tvoji favoriti tonu u blato pedo otimacke ideologije koju promovises direktno iz redova administracije. Pri tom niko te ne voli. Ebes zivot.
 
Kakva budalaština. Okreće se taj poslanik, a ne Nemačka.
Okreće se jer ima razloga , em su izgubili jeftine sirovine , em su njihovi konkurenti dobili jeftine sirovine em su izgubili rusko tržište Sad se hvale ako nominalno nisu u recesiji no obraćun u junu mesecu će ih stići kao teške gubioze.
 
Okreće se jer ima razloga , em su izgubili jeftine sirovine , em su njihovi konkurenti dobili jeftine sirovine em su izgubili rusko tržište Sad se hvale ako nominalno nisu u recesiji no obraćun u junu mesecu će ih stići kao teške gubioze.
A tek narednih godina..
Ali ne brinem, ima @dlugomir sjajnu ukrasnu foliju da zapakuje sopstvenu propast i pripise joj bozanske vrline.
 
Pa i za Hitlerom se okrenula cela Nemačka.
Dovoljno je jedan da se okrene i onda se svi okrenu.
Takvi su oni.
Nije tamo kao kod nas pa sad svako vodi svoju politiku kako samo njemu odgovara...
Moj bajo...
Велика већина ткз. ,,еуропекаца" заправо и не зна шта је то Еуропа и како она функционише.
 
Велика већина ткз. ,,еуропекаца" заправо и не зна шта је то Еуропа и како она функционише.
Kroz istoriju se krvili za sve i svašta od teritorije i resursa do dal je momak protestant a mlada katolkinja pa ne može prirodna selekcija.

I sad, preko noći, da živimo "američki u belačko-crnačkoj slozi"
Ne funkcioniše ni u Americi pa će sad ovde...

Razbiju ti SFRJ pa ajmo svih 6 u EU po EU pravilima poslovanja, kupuj Srbine po Hrvatskoj i Sloveniji...
 
Kroz istoriju se krvili za sve i svašta od teritorije i resursa do dal je momak protestant a mlada katolkinja pa ne može prirodna selekcija.

I sad, preko noći, da živimo "američki u belačko-crnačkoj slozi"
Ne funkcioniše ni u Americi pa će sad ovde...

Razbiju ti SFRJ pa ajmo svih 6 u EU po EU pravilima poslovanja, kupuj Srbine po Hrvatskoj i Sloveniji...
Вала баш. Па амерички грађански рат, па Енглези истор убијали своје краљеве, итд. А само ми Срби и Руси ,,дивљаци", пази да није.
 
Pisao sam i ranije,po pitanju energenata i svabe,franci i pirgavi su u problemu.Sada ce sam da poprave severni tok i da nastave da kupuju gas od Rusa.
Problem je što se to ne oseća odmah, a malo po malo zaostaju za Amerikom: 2008. je EU imala veći GDP od Amerike a sada mnogo manji, i to zajedno sa UK. Ako se ovako nastavi do 2050 Amerika će biti bar duplo ekonomski jača od cele EU, i to u sutuaciji da je Kina pojedinačno najjača privreda.
 
Okreće se jer ima razloga , em su izgubili jeftine sirovine , em su njihovi konkurenti dobili jeftine sirovine em su izgubili rusko tržište Sad se hvale ako nominalno nisu u recesiji no obraćun u junu mesecu će ih stići kao teške gubioze.
I treba da izgube, znamo svi šta se dešavalo kad god je Nemačka bila u prilici da određuje sudbinu Evrope.
 

Back
Top