Firmirane stvari? ma daj...iskompleksiranost

Mislim cela postavka teme je suluda, kapiram, ali ne volim da vidim nijednu krajnost.
Da je kineska roba mahom đubre, to stoji. Ali izbegavati ih jer su "na glasu kao jeftini" ili iz ne znam kojih još razloga, tj. ići u ekstrem pa izjaviti da nikada ne bi ušao kod njih..... preterano je.

Ajde da ne pricamo o garderobi..nabroj belu tehniku po kuci..zasto ne kupuju svi vivax..omnitronic..ciatronic..i ostalu shkart vikend robu vec firmirane poznate brendove?
 
Pita mene moja drugarica pre neki dan (videvsi me u vecernjoj toaleti jer smo krenule na neku proslavu)
"jel ti je to La prelin donji ves?"
"Nije, i nemam pojma koja je marka! kupila sam ga na obil.vencu u jednoj radnji.."

Ja sam inace u fazonu - I dont give a shit - na marke i tako to...Bitno mi je da imam dobre cipele tj. obucu komplentu, i frizuru..a ostalo tako tako.
U stanju sam da udjem u skupu radnju i da "puknem" dosta para, a isto tako da na ulici kupim majcu koju cu slatko da nosim! Mnogo to volim kod sebe, i ne razumem ljude koji pate od markiranih stvari...
Pogotovo u nasoj carevini Srbiji, gde me vredja da placam robu duplo vise....fuj, osetim se kao koza u najmanju ruku!

Uopste nije bitno da li je roba markirana ili ne, najbitnije je da je
kvalitetan materijal, da je lep kroj, da ti lepo stoji.
Nekad je vise vazilo pravilo da je firmirano i skupo kvalitetnije
i lepse. Sada to pravilo ne postoji uopste.
Kod firmiranih mozes da nadjes neverovatne skartove od
nekvalitetnog jeftinog materijala, koje bi ranije bilo blam
da se prodaju i u najgorim radnjama, a isto i dizajn.
 
e yebi ga..sad si otisla u drugu krajnost
nije me sramota..
evo kad sam isla na more tamo sam kupila one jastuke za put:lol:
nego necu da kupujem garderobu kod njih
i nisam iskompleksirana
i tacka
Dobro.

Iznenadilo bi te (izgleda) koliko njih zapravo neće da kupuje kod Kineza baš zato što nemaju para pa neće da se to vidi :neutral:
Evo June iznad mi baš deluje kao takav.
 
Ovo je sad potpuno druga priča.

Inače meni je lično pojam bede da se roba (odeća) uzima na odloženo, ne znam zašto ali tako je.

hihi,lexo,vidi se da si još student...bez uvrede...:);)

a što se tiče jeftinih farmerki...bolje su one iz novog pazara,a cijena im je tu negdje...a kineske se brišu i imaju čudan miris,koji ne može da se opere ničim...pitam se čime li ih farbaju...:roll:
 
Dobro.

Iznenadilo bi te (izgleda) koliko njih zapravo neće da kupuje kod Kineza baš zato što nemaju para pa neće da se to vidi :neutral:
Evo June iznad mi baš deluje kao takav.

Ti nemas blage veze..primer..moja sestra kupi na bulevaru na ulici majicu..i kad je svi pitaju ona im kaze da je kupila u italiji za recimo 100e..ali zna da izabere dobro..kvalitetno i razlicito..sto ne nosi svaka shusha:ok:
 
Ajde da ne pricamo o garderobi..nabroj belu tehniku po kuci..zasto ne kupuju svi vivax..omnitronic..ciatronic..i ostalu shkart vikend robu vec firmirane poznate brendove?
Koji svi?

Ne razumem se u belu tehniku. Imam neki šlb frižider i neki austrijski šporet sa dve ringle na gas jer je ćale to dobio preko firme na odloženo, kao i TV i valjda usisivač :lol:

Ljudi ("svi") kupuju ono što mogu i u tome traže najbolje. Da li pronađu, teško. Marketing je čudo, a mora i prodavac nešto da zaradi.

Stvarno ne znam kakvim si ti to šabanima okružen.
 
Ti nemas blage veze..primer..moja sestra kupi na bulevaru na ulici majicu..i kad je svi pitaju ona im kaze da je kupila u italiji za recimo 100e..ali zna da izabere dobro..kvalitetno i razlicito..sto ne nosi svaka shusha:ok:
:lol: pa ja o tome i govorim sve vreme.
Kod Vuka ima prodavnica pretežno dečije robe, niz ulicu malo, posle "Tramvaja", unutra ne znaš šta je jeftinije, al' ljudi lepo otišli kod Kineza i nakupovali ono što im se učinilo lepo sašiveno, interesantno i od "prihvatljivog" materijala, tamo kad uđem sve i jedna stvar mi je lepa. Nema kičeraja! Mada, dugo nisam bila, možda sada ima i toga :roll:
Da li je kvalitetna? Ovih par majica koje sam tako kupila još uvek su žive, a nisu se ni deformisale. Nešto verovatno hoće. Stvarno ne vidim čemu drama, ako ne umeš da biraš robu povedeš nekoga ko ume.
 
e yebi ga..sad si otisla u drugu krajnost
nije me sramota..
evo kad sam isla na more tamo sam kupila one jastuke za put:lol:
nego necu da kupujem garderobu kod njih
i nisam iskompleksirana
i tacka
pa i nisi
ne obracaj paznju na one koji tvrde suprotno:lol:
ja se jezim od kineza i pijaca,nekoliko puta sam pravila drustvo da me neki "nauce" kako da kupujem i meni je tamo jedini refleks da moram brzo da perem ruke
volim firmirano jer njihov pamuk ne moze da se poredi sa kineskim,sada se sve sije u kini ali to je zbog jeftine radne snage,a meni je vazno da je model ok(da lepo stoji da ne spada,da ne pravi cudne oblike) i da je materijal prijatan(udoban,ne guzva se,na menja boju,ne usmrdi se na prvo nosenje)
e sad u firmu ne racunam zaru & co nego od esprit pa na dalje,ove zara h&m naf naf su mi normalne marke,svakodnevne.
mrzim kopije,joj to mi je grozno
pre cu sama da sasijem sebi originalnu torbu nego da kupim neki fals dior tasnicu,e to je meni kompleks:cool:
i zabole me da l me neko smatra kompleksasicom,ne dozvoljavam da mi iko u zivotu ulece sa tom pricom,svako bira na sta ce da trosi svoje pare
 
Što se pamuka tiče ja se kunem u Arilje! :) Imam tako lepih majica domaće proizvodnje i ponosim se njima! :) Nemam ništa protiv Kineza, u principu ne volim da kupujem garderobu jer retko naletim na kvalitetno... i keva pi*di što redovno ofarba celu mašinu veša zbog jedne stvarčice made in china... Uglavnom kupujem u par butika za koje znam da ću uvek naleteti na nešto zanimljivo...
A Kinezi su neprevaziđeni za drangulije svih vrsta. Oni imaju SVE :D
 

Back
Top