B92 unapred znao da ce Djindjic biti ubijen

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Nije slučajnost
Snimak nije napravljen kamerom s ramena, kako kažu, već je kamera bila na stativu, tvrdi Ljubiša Vranić, očevidac i suvozač u narandžastom kombiju sa snimka B92


BEOGRAD - Snimatelj televizije B92 koji je 12. marta 2003. godine, nakon atentata na premijera Zorana Đinđića, zabeležio dešavanja u dvorištu Vlade Srbije nije držao kameru na ramenu, već je ona bila montirana na postolju, tvrdi Ljubiša Vranić, taksista iz Kraljeva. On se u vreme kada je ovaj snimak napravljen nalazio u narandžastom kombiju, koji na snimku zaustavlja čovek iz Đinđićevog obezbeđenje mašući policijskom tablicom „stop“ i vičući „Stani! Stani!“.

Vranić je juče s novinarima Kurira otišao u Nemanjinu ulicu ispred zgrade Vlade i pokazao gde je tačno bila postavljena kamera televizije B92.

- Evo ovde su nas oni kratko ošišani zaustavili, ja sam bio na mestu suvozača, a ovi što su nas snimili stajali su tamo, njihova kamera bila je montirana na postolju. Nije istina da su držali kameru na ramenu - kaže Vranić. On kaže da mu nije jasno zašto niko iz policije i sudstva do danas nije pokrenuo pitanje kako je zaista nastao snimak televizije B92, jer je, kako kaže, uveren da pored njega ima još ljudi koji znaju da zvanična verzija nije istinita.

- Pitao sam se kako to da se baš tog dana, baš tada i baš na tom mestu zatekla kamera. Kada sam video tekst u Kuriru koji ste objavili u utorak, odmah sam odlučio da vam ispričam šta sam tada video - priča Vranić.

On navodi da kamerman koji je napravio snimak nije bio sam. Na pitanje da li je pored njega možda stajao neko od novinara TV B92, Vranić kaže da je video više ljudi, ali da se seća samo da je neko od njih nosio crnu jaknu.

Vranić navodi da je u to vreme živeo u Beogradu, u naselju Kotež, i da je radio u jednoj fabrici nameštaja kao vozač. Tog 12. marta vozio se u društvu poznanika od palate „Jadran“ Nemanjinom ulicom ka Zvezdari, gde mu je bio parkiran kamion.

Vranić: Kada smo došli do Vlade, iz dvorišta je izlazilo vozilo i ovaj kratko podšišani, imao je, onako, špicastu frizuru, tablicom „stop“ mahao je da stanemo. Nismo znali šta se dogodilo, zastali smo. Na trotoaru su na stativu stajale kamere. Kamerman je bio na pola metra od mene.

Kurir: Televizija B92 tvrdi da je njihov kamerman pretrčavao Nemanjinu ulicu, potom zauzeo poziciju i snimao. Vi ste se vozili uzbrdo Nemanjinom ulicom. Da li ste ga videli kako pretrčava?

Vranić: Ne.

Kurir: Da li ste stajali na semaforu u Nemanjinoj kod palate „Jadran“?

Vranić: Da, ispred nas je bilo jedno ili dva vozila.

Kurir: Oni su uspeli da prođu ispred konvoja s premijerovim kolima, a vi niste?

Vranić: Mi smo naišli kada je on izlazio, a vozač ispred nas je pobegao kad je video da se nešto dešava.

Kurir: Između vas i tih što su, kažete, pobegli nije protrčao niko s kamerom?

Vranić: Nije.

Kurir: Da li su vozila ispred vas kočila kako bi pustila nekog da protrči?

Vranić: Ne nisu kočili, niko nije protrčao ispred njih.

Kurir: Da li ste čuli pucnje dok ste u kolima stajali na semaforu?

Vranić: Ne, pričali smo i slušali muziku, nismo čuli pucnje.
 
Ovo vec postaje dosadno......:whistling:

A pitanje je sledece-ako su vec znali, zasto nisu to i snimili?

pa kako nisu bre :hahaha:

pa vidis da je jedino B92 snimio taj dogadjaj i da se jedino kamerman B92 nalazio na raskrsnici kada se ubistvo desilo dok su svi ostali novinari bili u zgradi vlade.

B92 je tvrdio da Kurir laze i da njihov kamerman nije snimao sa stativa vec je snimao sa ramena, al ovaj svedok iz Kraljeva koji je svemu tome prisustvovao je prosto dokazao da B92 LAZE i da su snimali ubistvo djindjica sa stativa.

To je dokaz da je u celoj prici sve bilo unapred rezirano!
 
pa kako nisu bre :hahaha:

pa vidis da je jedino B92 snimio taj dogadjaj i da se jedino kamerman B92 nalazio na raskrsnici kada se ubistvo desilo dok su svi ostali novinari bili u zgradi vlade.

B92 je tvrdio da Kurir laze i da njihov kamerman nije snimao sa stativa vec je snimao sa ramena, al ovaj svedok iz Kraljeva koji je svemu tome prisustvovao je prosto dokazao da B92 LAZE i da su snimali ubistvo djindjica sa stativa.

To je dokaz da je u celoj prici sve bilo unapred rezirano!

Pa nisu snimili atentat vec kasnije dogadjaje.
Zato i pitam, ako su "znali" za atentat, zasto nisu to i snimili?
Bas atentat, nego snimili samo izvodjenje iz dvorista...

Inace, ova hajka na namestanje atentata zadnjih dana po Kurviru mi se nekako podudara sa tuzbom za politicko pokrice atentata koja treba da usledi na jesen...
Svako se cese gde ga svrbi....
:whistling:
 
ако овај новинар тврди да је носио "камеру на рамену", а овај сведок каже да је видео "камеру на стативу", значи неко од њих двојице лаже, зар не ?

Ко онда лаже ? :???:

моје је питање
 
Pa nisu snimili atentat vec kasnije dogadjaje.
Zato i pitam, ako su "znali" za atentat, zasto nisu to i snimili?
Bas atentat, nego snimili samo izvodjenje iz dvorista...

Inace, ova hajka na namestanje atentata zadnjih dana po Kurviru mi se nekako podudara sa tuzbom za politicko pokrice atentata koja treba da usledi na jesen...
Svako se cese gde ga svrbi....
:whistling:


ne b92 je snimio eksluzivan snimak izvodjenja pogodjenog djindjica iz zgrade vlade i nalazio se na samoj ulici taj kamerman sto je to snimio za sta nije bilo nikakve logike jer su sva desavanja bila u samoj zgradi vlade gde su se nalazili svi ostali novinari a ne ispred.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top