Da li je demokratski priznati zastave pokrajina?

Celicni mis

Primećen član
Banovan
Poruka
517
Kako vam se dopada zastava Vojvodine?

180px-Flag_of_Vojvodina.svg.png


Mnogi gradovi je imaju, kao i svoje grbove...

Da li je to demokratski?

Idemo ka decentralizaciji ili centralizaciji?
 
Da li je demokratski priznati zastave pokrajina?
Koji si ti lik :rotf::rotf::rotf:.
Ako je drzava Srbija osnovala pokrajine u njenom sastavu (a jeste) i dala im za pravo da donesu svoje simbole, logicno je da se priznaju :think:.

Kamo lepe srece daa imamo 25 pokrajina, a to sam lepo izlozio ovde:
http://forum.krstarica.com/threads/216295

Molim moderatora da zakljuca ovu debilnu temu.
 
ova eu stvarno nije normalna keve mi.....kako ko odluci ili pozeli da bude rob eu i usa tura neke zvezdice.....
turite vi te zvezdice sa sve zastavom u pedu:mafijas::mafijas:

Kao banacanin kazem da mi nije bas lepa ova zastava. Mogli su bolje da smisle.
Ovo je zastava Srpskog naroda sa tri zvezdice koje predstavljaju 3 geografske regije Vojvodine.

Ne volim da mi Banat predstavlja neka tamo zvezdica. Vojvodina je sastavljena iz 4 osakacene panonske regije (deo Banata, deo Bačke, deo Srema i malenog dela Mačve) a ne 3 Panonske regije (Banata, Bačke i Srema).
 
Naravno da jeste. A kako to nije?
Pravo da ti kažem nije demokratski priznati tvoj grad/selo, nego od tvog grada sela treba stvoriti deponiju. Po vama radikalcima svaka autonomija jeste separatizam, uključujući i opštinske samouprave i autonomije.
Ukinimo tvoj grad/selo, spasimo Srbiju!

тзв. АПВ нема везе са локалном самоуправом баш као ни било која аутономија у централизованој држави...

локална самоуправа је у виду општине и округа, то већ постоји на тлу тзв. АПВ која није ништа до државе у сенци за формирање сепаратног идентитета и нације

иначе ме застава подсећа на полицијски чварак, каки сте, пандурска ујдурма
 
Naravno da jeste. A kako to nije?
Pravo da ti kažem nije demokratski priznati tvoj grad/selo, nego od tvog grada sela treba stvoriti deponiju. Po vama radikalcima svaka autonomija jeste separatizam, uključujući i opštinske samouprave i autonomije.
Ukinimo tvoj grad/selo, spasimo Srbiju!

1-dobro idiote najgluplje je ko je tebi rekao da sam ja radikal

2-moj grad nije selo jer zivim u bg,i ti si sada ispao teska budala,jer ako sa bg treba to uraditi sta treba da radimo sa tvojim

3-moj grad je beograd a otadzbina i drzava srbija tako da niko od njih nece praviti deponije,zbog svoje potrebe za nekom zastavom jer je vec ima u srbiji.

4-vojvodina nije tvoja niti je vlasnistvo gradjana vojvodine,nego republike srbije i njenih gradjana,nikako vojvodjana a posebno ne tvoja.

5-ako nije separatizam tvoj zahtev za zastavom,sto je na taj fasisticki nacin trazis.sta tebi znaci zastava?i to neka koja nikada postojala nije pa da te razumem da ti je u srcu.
zasto onda ja ne trazim neku zastavu za bg,mozda i ima ali bi mi to poslenje palo na pamet.

6-zastava koja nece nicemu sluziti i nikoga nigde predstavljati naravno da ti ne treba.

7-naravno da je zastava oblik separatizma,jer kao sto rekoh je nepotrebna,a i govori se o nezavisnosti vojvodine(u sali) a sa drzavom se nije saliti i u ovom datom trenutku se moze shvatiti kao separatizam.

8-ne znam kako u ovako osetljivom trenutku za srbiju moze tako nekom nesto da padne na pamet,i ne znam kako uopste ima hrabrosti za tako nesto.

9-zastava vojvodine bi mogla da se razmatra naravno,kada se na kosovo vrati srpska vlast,resi stanje na balkanu po pitanju validnosti svih regija(krajina,rs),i kada srbija bude cvrsto kontrolisala u potpunosti sve svoje teritorije(bar zakonske) do tada je ta zastava provokatorski i separatisticki cin.

10-kada se pohapse i osude svi oni koji su stampali vojvodjanske pasose,i sve slicno tome da bi bili uvereni da se ne radi o separatizmu.

11-zato sto je ta zastava neprikladana,i asocira na okupaciju kosova i bosne(rs) od strane usa.:rtfm:
 

Ej lakše malo kamenjaru, zalepi ta usta jer sa Vojvodinom imaš isto onoliko veza koliko imaš i sa Jupiterovim prirodnim satelitom Io.
Ja jesam za ukidanje Vojvodine i formiranje novim manjih pokrajina, ali nisam za njeno ukidanje ako bi to značilo nasilno ukidanje iste od strane "srbijanaca" koji sa Vojvodinom nemaju veze.
Vojvodinu samo mi vojvođani možemo ukinuti, i ona nije tzv.
U ustavu Srbije piše da postoji APV, a ti kao poštuješ ustav Srbije i još hoćeš da "šiptari" poštuju isti. Ti sam nepriznaješ taj ustav :rotf:. E moj kradikalac.

нема везе са локалном самоуправом баш као ни било која аутономија у централизованој држави...
Naravno da ima veze.
Svaka centralizovana država je bolesna.
АПВ која није ништа до државе у сенци за формирање сепаратног идентитета и нације
Ti si definitivno pukao. Odakle ti to daje Vojvodina separatno bla bla bla?
Da znaš šta je vojvodina (da si učio istoriju znao bi) nebi lupao gluposti. Suština Vojvodine i njenog nastanka je srpstvo i njeno ime je i bilo Vojvodstvo Serbija. Dok je Novi Sad bio prestonica srpske kulture i intelektualne elite, u kamenjariji (centralnoj Srbiji) nisi knjigu mogao da nađeš.

иначе ме застава подсећа на полицијски чварак, каки сте, пандурска ујдурмa
I mene ti podsećaš na čvarak.

Ti izgleda ništa nisi naučio kosovskim primerom? Ukidanje autonomije = nezavisnost u slučaju Srbije, u slučaju RH i BIH = krvavi građanski rat.
Zato srbijanci dalje papke od Vojvodine, mi banaćani jesmo za njeno ukidanje ali ne vi u to da se mešate.
 
Ti izgleda ništa nisi naučio kosovskim primerom? Ukidanje autonomije = nezavisnost u slučaju Srbije, u slučaju RH i BIH = krvavi građanski rat.
Zato srbijanci dalje papke od Vojvodine, mi banaćani jesmo za njeno ukidanje ali ne vi u to da se mešate.[/QUOTE]

e vidis to je separatizam.
vojvodina je srbija,a u tom slucaju se cela srbija pita.
pa kada bi se tako radilo kao sto ti zelis,svaka drzava na svetu bi se raspala na minimum 100 delova.
 
1

4-vojvodina nije tvoja niti je vlasnistvo gradjana vojvodine,nego republike srbije i njenih gradjana,nikako vojvodjana a posebno ne tvoja.

Bulazniš. Ne svojataj ono što nije tvoje.

7-naravno da je zastava oblik separatizma,jer kao sto rekoh je nepotrebna,a i govori se o nezavisnosti vojvodine(u sali) a sa drzavom se nije saliti i u ovom datom trenutku se moze shvatiti kao separatizam.

Paničiš.


9-zastava vojvodine bi mogla da se razmatra naravno,kada se na kosovo vrati srpska vlast,resi stanje na balkanu po pitanju validnosti svih regija(krajina,rs),i kada srbija bude cvrsto kontrolisala u potpunosti sve svoje teritorije(bar zakonske) do tada je ta zastava provokatorski i separatisticki cin.

Nepovezano i neargumentovano.

10-kada se pohapse i osude svi oni koji su stampali vojvodjanske pasose,i sve slicno tome da bi bili uvereni da se ne radi o separatizmu.

Informbiro policaj razmišljanje.

11-zato sto je ta zastava neprikladana,i asocira na okupaciju kosova i bosne(rs) od strane usa.:rtfm:

A ovo je vrhunac, al' bez uživanja.

E svašta.

Je li, beograđanine, šta te muči po pitanju Vojvodine? Mnogo ti meni nešto svojataš Vojvodinu. Rešavaj ti pitanja u svom dvorištu, a Srbija (a još manje Vojvodina) ti nisu u nadležnosti. Ko tebe pita? Ako Srbi i ostali u Vojvodini odluče da imaju ovakvu zastavu imaće je bez obzira šta ti misliš o tome.

Sve što nije zabranjeno dozvoljeno je, zapamti to.
 
Ti izgleda ništa nisi naučio kosovskim primerom? Ukidanje autonomije = nezavisnost u slučaju Srbije, u slučaju RH i BIH = krvavi građanski rat.
Zato srbijanci dalje papke od Vojvodine, mi banaćani jesmo za njeno ukidanje ali ne vi u to da se mešate.

e vidis to je separatizam.
vojvodina je srbija,a u tom slucaju se cela srbija pita.
pa kada bi se tako radilo kao sto ti zelis,svaka drzava na svetu bi se raspala na minimum 100 delova.[/QUOTE]

Niko Srbiju nije pitao za Kosovo, pa neće ni za Vojvodinu. Na žalost.
 

Back
Top