Ustajanje u prevozu...?

Ustapanje mesta u prevozu osobama koje citaju?

  • ZA

  • protiv


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Uwek ustanem u autobusu...to se najcesce starijim ljudima,bakama i dekama...jer trudice skoro nikad ne vidim....i onda ustanem jednoj babi...sednem na drugo mesto udje neka druga ja ustanem,i onda uopste i izgubim volju da sedim i tako ceo put do shkole stojim :roll:
 
ustajem kada vidim da neko ne moze da stoji...bas nije bitno da li je star ili mladji..a nepodnosim one penzionere koji su u odlicnoj formi i skitaju danonocno i nije im tesko ali ocekuju da im ustanes...blah...
 
e jednom sam hteo da izludim a nisam bio stanju ni to...
imao sam temperaturu plus 40...dobio sam je nenadano u roku od pola sata dok sam se setkao po gradu :shock:

u prevodu odjednom sam osetio da ne mogu da gledam na oci, da mi teska glava, preteske noge!

usao sam u prvi bus koji me vodio do ambulante...
ne znam kako i zasto, ali sve penzioneri, od kojih sto bi rekla tara, pola moze volu rep da iscupa...i svi sede...ljubazno sam zamolio jednu "finu" bakicu da mi ustupi mesto jer sam bolestan...kuku sta mi sve nije rekla...oplela i o vaspitanju i omladini i onim cuvenim "kako je bilo nekad u njeno vreme"....
medjutim bakica iza je ukapirala o cemu se radi i ustupila mi mesto...a ovu nadzak babu sam imao zelju da izbacim kroz shiber!...ali nisam imao snage.. :(
 
..StwarnO i ti "stariji" umeju da budu bezobrazni...pa i ne zasluzuju mesto....i mi nosimo ranac na ledjima tezi od nas samih...a penzioneri po ceo dan setaju gradom i kao njima da ustupim...ako mi je nekog zao stwarn0 ustanem,sto da ne,al...kad se neko pretvara,NE ,nikakO....
 
..problem sa trudnicama je to shto u prvih
par meseci, dok im je muka i stvarno iznenada mogu da kolabiraju
a najcheshce idu na preglede, UZ i slichno
niko i ne primecuje da su trudnice...
..posle toga, kada je ochigledno da su trudne, nije ni vazno da li sede ili ne..
..pred kraj trudnoce, kada im je opet teshko da stoje dugo, nisu bash
prisutne u javnom prevozu..
..a bakice i narochito dekice koje 300m trche k'o dechkici za busom,
a chim udju traze da im ustupish mesto,
ne vredi komentarisati...
 
Ја сам једном уступила место девојци која је држала часопис ''Мама''.
Рекла је ''Хвала'' и бризнула у плач...:D ех... труднице у првим месецима трудноће...

Иначе не уступам место читачима, јер ја увек читам у аутобусу.
 
Ustupanje mesta u GSP-u je stvar vaspitanja.
Trudnice i majke sa decom su na mestu broj 1 prioriteta.
Za njima idu invalidi i onemocali.

Inicijativa je sledeca:
USTUPANJE MESTA CITACIMA.


Kao prvo i prvo ne vozim se gradskim prevozom,ako idem to je par stanica,ako ne daj Boze idem dalje uvek STOJIM,jer toliko mogu da izdrizim,ne putujem a more...I trulo mi je kada vidim da se neko otima da sedne i moli da mu ustanu,tako da ne bih dosla u tu situaciju i dalje stojim.A pogotovu me izludjuje kada neko cita u autobusu,ko da je poso ko zna gde...
 
Mene iznervirala tako jedna baba, zena ima sigurno 85 godina, svadjala se sa jednom zenom koja je imala malo dete u krilu, zasto nece da joj ustane. I baba ladno pocela da se svadja zato sto zena nece da ustane. I onda neko upadne i kaze: Pa zeno imate preko 100 godina sta cete vi u autobusu? :lol:
 
uglavnom ustajem, nije mi problem da stojim, jednoj zeni sa decom sam nudio mesto u busu beograd - vrnjacka banja :lol: al nekad necu iz pricnipa, kad neko dodje i krene da galami sto niko nece da ustane :? jednom ponudim jednoj babi mesto a ona "pa ajde kad si vec resio :?" umalo se predomislih :lol:
 
Retko sedim u busu,radije stojim...ali kad sednem uvek ustupim mesto starim osobama i trudnicama...ali se mnogo mrzim kad dodje kondukterka pa pravi red u busu ko ce gde da sedi,pa me kritikuje shto ne ustupim mesto nekoj babi koju nisam ni videla,stoji dalje od mene...i prica kako sam nevaspitana bla bla...:evil: cesto naletim na takve idiote...zato je bolje da stojim,da ne slusham uvrede i svakojake gluposti...:roll:
 
Увек сам устајала у аутобусу старијим особама, трудницама и деци, али тек сад када сам ја трудна схватам колико једној трудници значи да јој устану у бусу. Није толики проблем у стајању (мада су мени ноге отечене) већ се увек плашим наглог кочења и питам се ко ли ће да падне преко мене.

Е, да! Приметила сам да се многи уопште не захвале особи која им уступи место:-(
само седну:!::?:
 
Uglavnom ustanem,ako je u pitanju starija osoba a starije osobe uvek ulaze sa nekim cegerima,pa im je tesko.
Ali najbolje je kad se na pocetnoj stanici otvore vrata i ljudi se bukvalno grabe ko ce pre da sedne.Samo sacekam da fight prestane pa polako udjem.
 

Back
Top