25 godina

DellBoy-011

Elita
Poruka
22.568
Haško tužilaštvo traži 25 godina zatvora za Haradinaja


HAG - Haško tužilaštvo zatražilo je danas po 25 godina zatvora za bivšeg premijera Kosova Ramuša Haradinaja i još dvojicu nekadašnjih komandanata Oslobodilačke vojske Kosova, Idriza Baljaja i Lahija Brahimaja.Tužilaštvo je ocenilo da je dokazalo njihovu odgovornost za smrt najmanje 40 kosovskih Albanaca, Srba i Roma, čija su tela pronađena u septembru 1998. godine u kanalu Radonjićkog jezera, prenele su agencije.


Optužnica tereti trojicu ljudi za zločine protiv čovečnosti i kršenja zakona i običaja ratovanja u periodu od 1. marta 1998. do 30 septembra 1998.Odbrana i tužilaštvo izneće završne reči od 21. do 23. januara.

Suđenje Haradinaju, Baljaju i Brahimaju završeno je krajem prošle godine kada je odbrana, posle iznošenja dokaza optužnice, obavestila sudsko veće da ne namerava da iznosi nikakve dokaze jer smatra da tužilaštvo nije dokazalo krivicu trojice optuženih.

Čudi me da neko od dežurnih već nije postavio temu.
 
Haško tužilaštvo traži 25 godina zatvora za Haradinaja


HAG - Haško tužilaštvo zatražilo je danas po 25 godina zatvora za bivšeg premijera Kosova Ramuša Haradinaja i još dvojicu nekadašnjih komandanata Oslobodilačke vojske Kosova, Idriza Baljaja i Lahija Brahimaja.Tužilaštvo je ocenilo da je dokazalo njihovu odgovornost za smrt najmanje 40 kosovskih Albanaca, Srba i Roma, čija su tela pronađena u septembru 1998. godine u kanalu Radonjićkog jezera, prenele su agencije.


Optužnica tereti trojicu ljudi za zločine protiv čovečnosti i kršenja zakona i običaja ratovanja u periodu od 1. marta 1998. do 30 septembra 1998.Odbrana i tužilaštvo izneće završne reči od 21. do 23. januara.

Suđenje Haradinaju, Baljaju i Brahimaju završeno je krajem prošle godine kada je odbrana, posle iznošenja dokaza optužnice, obavestila sudsko veće da ne namerava da iznosi nikakve dokaze jer smatra da tužilaštvo nije dokazalo krivicu trojice optuženih.

Čudi me da neko od dežurnih već nije postavio temu.

Само 25 година, и то ако га осуде на то је срамота за сва клања и силовања. Трибунал је ослободио насера орића и поред српског сведока који је чуо насера да наређује да се све Српско покоље. И то ти је правилно јел?
 
Ja smem za Haradinaja staviti glavu na panj da će biti oslobođen ili će kao i Naser biti osuđen na onoliko koliko je proveo u pritvoru a ovi drugi će dobiti oko pet godina i to je kraj priče.
 
To oni njega plase i ucenjuju sa 25 godina tako da mora da slusa i izvrsava americka naredjenja a prakticno nece dobiti nista tj. onoliko koliko je u pritvoru.
 
Dobice koliko i seselj.......onoliko koliko su odlezali u zatvori , i dovidjenja......obojica nazad na svoje radne zadatke i obaveze......rasturanje srbije na paramparchad......
 
Jagnje... Zrtveno... Iako sumnjam, nije iskljuceno da ce i dobiti cetvrt veka. Kolko se kote i razmnozavaju jedan zrtva za celu drzavu i nije neka prevelika cena... Ali to samo nagadjam... sumnjam... Najvishe sam sklon tome da ce dici sve zivo i mrtvo da ga vade odatle... hehe... Pa nisu oni Srbija... Amerikanci bre dignu shestu flotu za svoja dva coveka a mi ko strine samo neshto s3r3mo pa josh i pazimo da nekog ne uvredimo shto nam otima teritoriju... Pa kad oni vide to sve verujem da ce izabrati ove zapadne principe ...
 

Back
Top