Koliki ti je iq?

Lilu:
Pa ni ja... lepo pise Dva čoveka, polazeći sa iste tačke, koračaju u suprotnim pravcima 4 metara, zatim se okrenu levo i koračaju još 3 metra, a zatim staju. Kolika je razdaljina između njih?

Sta ti ovde nije jasno?


mada,ako krecu iz iste tacke-ne mogu da koracaju u suprotnim pravcima,vec samo u suprotnom smeru :wink:
 
chokolada:
chokolada:
Ja uradila onaj boni dobila 3 (ne znam sta to znaci). :?
Onaj drugi me mrzi raditi dovoljno me smorila ona matematika na prvom.
E a zasto je u takvim testovima uglavnom matematika. Nekima ne ide to ali ne znaci da su glupi. To mi je bas bezveze... :roll:
Meni niko nece da odgovori na ovo. :(


Pazi, nije matematika vec uglavnom logika. Nisam privirila ovde jer me ne zanimaju zabava-testovi, ali u ozbiljnim testovima inteligencije ima logike (recimo prost racun) a matematike vrlo malo... ne proverava se znanje vec nacin razmisljanja. :wink:
Da bi test inteligencije bio valjan, mora se voditi racuna o mnogo toga, sto ovde nije slucaj...
Ma kada je svako genije na forumu :lol:
 
mishica:
Pazi, nije matematika vec uglavnom logika. Nisam privirila ovde jer me ne zanimaju zabava-testovi, ali u ozbiljnim testovima inteligencije ima logike (recimo prost racun) a matematike vrlo malo... ne proverava se znanje vec nacin razmisljanja. :wink:
Da bi test inteligencije bio valjan, mora se voditi racuna o mnogo toga, sto ovde nije slucaj...
Ma kada je svako genije na forumu :lol:
Logika, matematika sve je to isto. Cim vidim brojeve pocne mi se vrtiti u glavi i nesto mi muka. :wink:
 
a bre,mishonjo,ono je bio ozbiljan mensin test...a cokolada je u pravu,moras znati malo matematike...a mislim da kad bi malo vezbao covek takav tip problema,mogao bi da postigne mnogo bolje rezultate...tako da ni ovaj test...hmmm
 
bundeva:
a bre,mishonjo,ono je bio ozbiljan mensin test...a cokolada je u pravu,moras znati malo matematike...a mislim da kad bi malo vezbao covek takav tip problema,mogao bi da postigne mnogo bolje rezultate...tako da ni ovaj test...hmmm

Tu si u pravu...Prvi put uradim na brzinu,a drugi put ponovo ,ali opet u 20 minuta,i bolji rezultat...
Znaci,...vjezbanjem raste... :lol:
 
E bundevice... nije tako.
Jedan test inteligencije mozes raditi samo jednom, i racuna se i vreme za koje si ga zavrsio. Znaci, vezbati ove zadatke i vratiti se na isti test (sa vec nekim znanjem) nece pokazati ni priblizne rezultate. A vidi vraga, u nekom drugom testu nema ni nalik ovim zadatcima... pa sada vidi kako mozes da izvezbas sve to! :lol:
 
limunada:
bundeva:
a bre,mishonjo,ono je bio ozbiljan mensin test...a cokolada je u pravu,moras znati malo matematike...a mislim da kad bi malo vezbao covek takav tip problema,mogao bi da postigne mnogo bolje rezultate...tako da ni ovaj test...hmmm

Tu si u pravu...Prvi put uradim na brzinu,a drugi put ponovo ,ali opet u 20 minuta,i bolji rezultat...
Znaci,...vjezbanjem raste... :lol:
Da, da... vežba, vežba... ponavljanje, ponavljanje je majka... :roll: mislim... postaje se... majka, da...
 
mishica:
E bundevice... nije tako.
Jedan test inteligencije mozes raditi samo jednom, i racuna se i vreme za koje si ga zavrsio. Znaci, vezbati ove zadatke i vratiti se na isti test (sa vec nekim znanjem) nece pokazati ni priblizne rezultate. A vidi vraga, u nekom drugom testu nema ni nalik ovim zadatcima... pa sada vidi kako mozes da izvezbas sve to! :lol:

Ma nije tu u pitanju isti test...vec principi rjesavanja :roll: A i nije znanje,kad se uopste ne sjecam prethodnog rjesenja, :) vec po istoj logici uradim...
 
a bre misonjo,ne mislim vise puta da radim isti test...nisam mentol...ovaj,nisam siguran..u politikinom zabavniku izlaze mensini testovi sa resenjima...i veruj mi da su na prilicno isti kalup :wink: data su i resenja..a vezbanjem se moze dosta...to ti je kao matematika...vremenom usvojis matematicki nacin razmisljanja...a zadaci,normalno,nisu nikad isti
 
Ma nema ponavljanja!!! Nema tu popravnog, nema tu druge sanse, nema tu 'pusti me samo jos jednom, necu varati' :lol:
Ustvari, moze drugi put, ali neki sasvim drugi testovi. Desi se da osoba nije dovoljno skoncentrisana pa ga moze ponoviti, ali NIKADA isti test!!!!
 
mishica:
Ma nema ponavljanja!!! Nema tu popravnog, nema tu druge sanse, nema tu 'pusti me samo jos jednom, necu varati' :lol:
Ustvari, moze drugi put, ali neki sasvim drugi testovi. Desi se da osoba nije dovoljno skoncentrisana pa ga moze ponoviti, ali NIKADA isti test!!!!


razbicu je...nista me ne slusa...ne pricam o istom testu,bre!!el me sad cujes :?

e,a u galaksiji sam video test kojim mere ne inteligenciju,vec "dubinu" razmisljanja...dobijes(lupam) 40 zadataka i imas neograniceno mnogo vremena...kad mislis da ne mozes vise,posaljes...i,eto
 
limunada:
Onda bi trebalo desetak testova...i na kraju utvrdis prosjek... :D

He he, dopada mi se!!!!!
Na zalost, nije tako. Daju ti jedan (nepoznat), pa radi i sta ti izadje to je to!
Naravno, postoje takvi testovi kao ovi sto prica bundevica (u Zabavniku), pa neki uvodni, pa neki na netu... pa milion slicnih...
Verovatno se moze nesto uvezbati, ali da li se onda dobiju pravi rezultati?
Poenta IQ testa nije da svi budemo genijalci, vec da budemo SVESNI svojih mogucnosti.
 
bundeva:
mishica:
Ma nema ponavljanja!!! Nema tu popravnog, nema tu druge sanse, nema tu 'pusti me samo jos jednom, necu varati' :lol:
Ustvari, moze drugi put, ali neki sasvim drugi testovi. Desi se da osoba nije dovoljno skoncentrisana pa ga moze ponoviti, ali NIKADA isti test!!!!


razbicu je...nista me ne slusa...ne pricam o istom testu,bre!!el me sad cujes :?

e,a u galaksiji sam video test kojim mere ne inteligenciju,vec "dubinu" razmisljanja...dobijes(lupam) 40 zadataka i imas neograniceno mnogo vremena...kad mislis da ne mozes vise,posaljes...i,eto

He he he... razbij me tamo kod 'pljuvanja i svadjanja' :D
I da, radila sam taj galakticki test inteligencije, rekli su mi da sam na nivou kisne gliste - zemaljske naravno! :lol:
 
mishica:
Verovatno se moze nesto uvezbati, ali da li se onda dobiju pravi rezultati?

najzad se nadjosmo :D e,a ona zena kamiondzija,sto je donedavno bila naj iq...dali joj,misonjo,rubikovu kocku i ova je razbucala(ne secam se tacno)za petnaestak minuta,a da je prethodno nikad nije drzala u rukama...to je suvi genije :wink:
 
A sad mi nesto pade na pamet...Koliki je iq onih koji sastavljaju te testove? :) Jer ako su oni recimo u stanju da sastave test npr.do 150 recimo da je to max....to automatski znaci da su oni pametniji od 150 i ko ce sad da utvrdi tu njihovu pamet... :roll: uh...nadam se da vam je jasno sta sam htjela reci... :)
 
bundeva:
mishica:
Verovatno se moze nesto uvezbati, ali da li se onda dobiju pravi rezultati?

najzad se nadjosmo :D e,a ona zena kamiondzija,sto je donedavno bila naj iq...dali joj,misonjo,rubikovu kocku i ova je razbucala(ne secam se tacno)za petnaestak minuta,a da je prethodno nikad nije drzala u rukama...to je suvi genije :wink:

Etoooooooooo :D
To pokusavam da objasnim, prvi put izlaze pravi rezultati, a oni klinci koji rese rubikovu kocku za 25 sekundi, ma to je samo vezba, a kamiondzijka je... pa eto, genije!
 
limunada:
A sad mi nesto pade na pamet...Koliki je iq onih koji sastavljaju te testove? :) Jer ako su oni recimo u stanju da sastave test npr.do 150 recimo da je to max....to automatski znaci da su oni pametniji od 150 i ko ce sad da utvrdi tu njihovu pamet... :roll: uh...nadam se da vam je jasno sta sam htjela reci... :)

Recimo da su prosecno ili malo iznad proseka inteligentni. Testovi se rade po principu tablica. Nista narocito, ako bi bas jako htele, mozemo ti i ja da sastavimo neki (prosecno valjan) test inteligencije (hej, zasto li sam rekla prosecno valjan, ma mozemo da napravimo odlican!).
 

Back
Top