Istorija Japana

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Molim vas, ako neko ishta zna- napishite mi neshto o istoriji Japana posle Drugog svetskog rata. Treba mi hronoloshka tablica dogadjaja od 1945-2005 godine i neka vaznija imena-ako moze biografije. Please...
Slaba sam sa engleskim, a na srpskom na netu ne znam gde da trazim. Pokushala sam preko Google-a, ali sam nashla samo neke sitnice u srpskoj wikipedii...
Ima li na netu neka stranica na srpskom sa istorijom Japana?
 
ancika:
Molim vas, ako neko ishta zna- napishite mi neshto o istoriji Japana posle Drugog svetskog rata. Treba mi hronoloshka tablica dogadjaja od 1945-2005 godine i neka vaznija imena-ako moze biografije. Please...
Slaba sam sa engleskim, a na srpskom na netu ne znam gde da trazim. Pokushala sam preko Google-a, ali sam nashla samo neke sitnice u srpskoj wikipedii...
Ima li na netu neka stranica na srpskom sa istorijom Japana?


Ma što tu ima poslije II svjetskog rata?
Ušli u ovu onu organizaciju i ogroman ekonomski rats i to je sve.
Jedino ako hoćeš da pišeš o ekonomskoj istoriji Japana poslije WW2.
 
Svetopelek:
Ma što tu ima poslije II svjetskog rata?
Ušli u ovu onu organizaciju i ogroman ekonomski rats i to je sve.
Jedino ako hoćeš da pišeš o ekonomskoj istoriji Japana poslije WW2.
Necu da pishem. Treba mi hronologija vaznijih dogadjaja i kratke biografije njihovih politichara. Ispit je usmeni, a ako mi se padne bilo shta o Japanu ja pojma nemam-TABULA RAZA!!! A profesor na tu temu ne trazi puno, samo bar da znamo da beknemo i usput ako nas neshto pita za nekih par minuta, a nije nam rekao odakle da chitamo o istoriji Japana i mi sad pojma nemamo... Rekao nam da se snadjemo na internetu, a shto nemssju svi internet i shto ne spikaju svi english to njega uopshte ne zanima ***** li mu materina blesava!!! A kobajagi pisao knjigu "Beleshke iz savremene istorije sveta" a tamo od Japana samo J i nishta vishe!!! Pobesnela sam skroooozzzzzz!!!!
 
Од када су их "освојили" Амери 1945. нема ничег занимљивог.

Ушли су у систем "ПДВ-а" :)

Политички и војно су нико и ништа од 1945.
(хоћу да кажем њихов глас у светским размерама ништа не значи)
али то је цена уласка у систем.

Слично Хрватској 1991. или Србији 2000. Мада за разлику од Јапана ми ни економски нисмо направили посао.

Добро, ок, Јапанци су направили идеалан спој, мравља организација народа и гигант економија... и наравно... успели су 100% у томе.

Али што каже Светоплек горе, боље да тражиш економску историју/филозофију?
 

Back
Top