Prave profesora u srednjim skolama

Luciferko

Primećen član
Banovan
Poruka
898
Zanima me iskljucivo sa zakonskog aspekta. Do koje mere profesor sme da siri gradivo u okviru svog predmeta, i da li ima zakonsko pravo da se ponasa u fazonu "moj predmet je centar sveta njega cete uciti 8 sati na dan a ostalo vreme ostale predmete". Dakle ima li neki zakon koji ogranicava samovolju profesora. Da li je profesos duzan da se drzi okvira plana i programa ili ako zeli moze da predaje i gradivo za doktorsku disertaciju.

Da li neki zakon u Srbiji odredjuje koliko dete ima pravo vremena na slobodno vreme za sebe ili u koliko profesori u skoli smatraju da samo treba da jede spava i uci da ne izlazi i ne zabavlja se ima tako da bude.
 
Pošto sin planira da se upiše u mašinsku školu raspitala sam se malo o školi,profesorima,..................
Čula sam da ima jedan takav profa zovu ga "Super Mario" predaje matematiku.Pošto mom sinu i u osnovnoj školi teško je išla matematika,molim Boga da ne bude te "sreće" da mu on predaje.
Ako se desi to sve ću pokušati da ga prebacim u drugi neki razred gde ne predaje on!
 
postovanje ja radim kao nastavnik u os
mi smo u skoli imali takav slucaj i veoma efikasno ga je resio prosvetni inspektor
@dragoslava gospodjo mislim da vam to nije pametna ideja jer ce kad tad to stici i do drugog profesora a `vrana vrani oci ne kopa` mala sala ne zamerite...
 

Back
Top