malo vise o raskidu

Ja sam pri raskidu direktna!
Ne volim uvijanja!
Smaraju neiskreni likovi, oni sto samo nestanu u akciji, slazu da idu na put ili te sutnu preko poruke uz neku bljuvotinu od izjave!
Takvi obicno misle da su baje, a ustvari ostavljaju utisak devojcice!
Volim da je musko-musko, u svakom smislu!
 
Pipi Langstrumpf:
Ma svaki je raskid horor....ne znam sta je gore,raskidati ili biti raskinut...Stres nam ne gine,tako da nema loshih i dobrih raskida...
Aferim Pipi...

Tema
Imao sam ja bolan slučaj nedavno. Devojka sa kojom sam bio 3 godine raskinula je sa mnom preko e-maila. Jeste da ne živimo u istoj državi, ali poziv bih lakše podneo. Ovako je bacila ogromnu mrlju na, inače, veoma lepu vezu. Dakle Novalista, nisi u pravu. Ja znam da su poruke i mail lakše rešenje, ali ipak... Jedva čekam da je vidim i da mi pogleda u oči. To je sve...

Usput, nenormalno je kako ovakve situacije pokažu onu sitnu i odvratnu ljudsku stranu. Baš jadno...
 
DeteSunca:
Aferim Pipi...

Tema
Imao sam ja bolan slučaj nedavno. Devojka sa kojom sam bio 3 godine raskinula je sa mnom preko e-maila. Jeste da ne živimo u istoj državi, ali poziv bih lakše podneo. Ovako je bacila ogromnu mrlju na, inače, veoma lepu vezu. Dakle Novalista, nisi u pravu. Ja znam da su poruke i mail lakše rešenje, ali ipak... Jedva čekam da je vidim i da mi pogleda u oči. To je sve...

Usput, nenormalno je kako ovakve situacije pokažu onu sitnu i odvratnu ljudsku stranu. Baš jadno...

Pa ako si joj pruzao svu paznju ( koliko je to moguce s obzirom da ste bili daleko ), tretirao je lepo, zvao je, javljao se redovno sms-ovima, iskazivao ljubav....onda se je zaista nekorektno i ruzno ponela...

@tema

Ako raskidam kazem razlog...ali iskreno bez okoilsanja, ulepsavanja....itd...ja zelim, da znam razlog raskida ako neko zeli, da raskine samnom ( nije se jos desilo :lol: )
Mislim, da je nagore ostaviti nekoga, koga volis...
 
Usput, nenormalno je kako ovakve situacije pokažu onu sitnu i odvratnu ljudsku stranu. Baš jadno...

A ja bih se i zapitala kako to da nisam prepoznala kod te osobe i tu njegovu crtu kukavichluka i nemoci da u lice kaze makar i neprijatnu chinjenicu. Ili mozda njega vishe uopshte ne interesuje kako cu ja to da svarim, shto me opet vraca na propuste u dozivljavanju nashe veze, jer u nekom trenutku se dogodilo da je prestao da obraca paznju na moja osecanja.
 
al ste zapeli.. kad je gotovo, gotovo je.. ponekad je sasvim svejedno da li odlazis cutke ili ne.. secam se jednog rastanka.. pratio sam je do kuce.. isli smo cutke.. rekla je: "reci nesto".. rekao sam:"nesto".. namejala se.. i ona je znala da je sve besmisleno.. nego, eto, cisto da ne cutimo
 
joj sto su gadni ti raskidi... :(
ne lazem... meni je razlog uvek 1-te-isti, ako idem to je sto ne volim. i mrzim da ljudima koje ostavljam izgovaram neke budalastine koje
- ostavljaju nadu
- stvaraju osecaj krivice
- stvaraju osecaj da bi sa jos truda ishod bio drugaciji...
a mene su ostavljali na razne nacine. neke i ljigave. i uvek se posle vracaju. to mi tek nije jasno.
 
Imao sam vezu od godinu dana,jako sam voleo devojku.Primetio sam zadnjih dana chudno ponashanje i nisam cutao.Trudio sam se da saznam sta je problem i krivio sebe.Postao sam savrshen i to nije bilo dovoljno.Na kraju nije htela ni da se rastanemo kao ljudi nego je okretala ledja i bezala.Sa obrazlozenjem trudio si se na pogreshan nachin i bla bla..tada sam shvatio da ja tu nishta nisam mogao promeniti i da je kukavica i blefer.Onako povredjen i slomljen,viknuo sam joj dok je odlazila od mene Bravo!Svaka chast!Prava si! Tog dana sam reshio da prevazidjem tu vezu i da je nikada vishe ne okrenem jer nije ispala pre svega chovek.Nije zasluzila ni da se cujemo povremeno.Otishao sam kuci,malo sam se smirio,i posle sat sam je okrenuo sa molbom da me stvarno ali STVARNO nikada vishe ne okrene ako me imalo poshtuje.... I tako je i bilo..zbog toga bih joj se mozda i javio na ulici sada..kazem mozda... a jbt hteo sam da je zenim..jbg chudan je zivotni put.Sada sam joj zahvalan jer sada imam pored sebe jednu divnu i kvalitetnu osobu koja ne bi bila pored mene da ova prethodna nije donela tako tupavu ali ipak mudru odluku po mene. :) Sve u svemu dragi drugari..sve su zene zamenjive i nijedna nije toliko dobra,ne dajte im do znachaja dok to stvarno ne zasluzhe.
 
Raskidam sa tobom jer

nisi vise u stanju da drzis barem malo jezik za zubima,
jer si postala sitnicava i sve znas najbolje, za tebe i za mene,
jer ti smeta sve sto te je radovalo na pocetku veze i ne mozes da vidis od silnog naprezanja za dostizanjem "nivoa" da se brinem za nas,
jer si pocela da glumis i da formalno razgovaras sa mnom,
jer su ti savetnice popile mozak i vazniji ti je fitnes od osmeha,
jer ti oci lazu kad me gledas i kazes da nema problema,
jer ne zelis da promenis ni jednu naviku,
a najvise raskidam sa tobom zbog toga sto vidim da sa mnom nisi srecna.

Idiiiiii, budi sreeeeecna s drugiiiiiiiiiim :)
 
Svaki raskid je po sebi neprijatan i bolan, cak i kada donosi rasterecenje. Ipak, verujem da prava rec moze da ucini cuda, da utesi ostavljenu stranu, i da mu/joj da vetar u jedra, da nastavi dalje. Bez obzira koji je razlog raskida, mislim da iz svake veze treba otici dostojanstveno i ljudski, a razloge treba reci ali na pravi nacin, i biranim recima.

U praxi ja nista odovog ane umem da primenim, posle raskida sam uvek neutesna i rastajem se za zivotom :(
 
princeza_paulina:
Svaki raskid je po sebi neprijatan i bolan, cak i kada donosi rasterecenje. Ipak, verujem da prava rec moze da ucini cuda, da utesi ostavljenu stranu, i da mu/joj da vetar u jedra, da nastavi dalje. Bez obzira koji je razlog raskida, mislim da iz svake veze treba otici dostojanstveno i ljudski, a razloge treba reci ali na pravi nacin, i biranim recima.

U praxi ja nista odovog ane umem da primenim, posle raskida sam uvek neutesna i rastajem se za zivotom :(

Najbolji raskid sa zenske strane :

E, ne mogu vise s tobom, keve mi, nemoj ti sad objasnjavam zasto jer ces se skenyas. Nego, posto je u nasoj vezi jedino sex bio odlican, a sve ostalo katastrofa, je cu ti nabacim par mojih drugarica, pa ih ti lupaj dok mene ne prebolis. Ova prva ti je dobra za ****** ****, bolja od mene, ova druga ga **** sve u 16, al tu sam ja malo bolja pa cu da joj pokazem neke finte, a treca je **** ****** *** ***** *****, tako da *** ****** ** * **** i nikad joj nije dosta.

tako se raskida sa muskarcem ,a da ga ne povredite :lol: :lol: :lol:
 
NovaIsta:
cesto cujemo da je "on ostavio nju na takav i takav nacin", ona povredjena gestom, on otisao ili bez reci ili rekao njenoj drugarici da ce raskinuti, ili raskinuo telefonom, ili ovo ili ono. svodi se na to da cesto muski deo populacije napravi neke takve lose korake koje vecina od nas posle osudjuje iz ovog ili onog razloga. zanima me koliko cesto devojke raskidaju tako "lose" ? da li je "los raskid" dosta vezan za muski pol ili i jedna i druga strana prave takve poteze zavisno od karaktera? volela bih da cujem iskustva i misljenja pre svega muskog dela foruma. koliko cesto ste bili "sutnuti" na tako grub i los nacin, s tim da ste pre toga sa doticnom imali jednu regularnu vezu?
pitanje i za jedne i druge: sta stoji iza takvog raskida - kukavicluk da se raskine ljudski, zelja da se druga strana sto vise povredi, ili neka licna prostota?
Ma, to su nezreli dečiji fazoni. :shock:
 
Zex:
Najbolji raskid sa zenske strane :

E, ne mogu vise s tobom, keve mi, nemoj ti sad objasnjavam zasto jer ces se skenyas. Nego, posto je u nasoj vezi jedino sex bio odlican, a sve ostalo katastrofa, je cu ti nabacim par mojih drugarica, pa ih ti lupaj dok mene ne prebolis. Ova prva ti je dobra za ****** ****, bolja od mene, ova druga ga **** sve u 16, al tu sam ja malo bolja pa cu da joj pokazem neke finte, a treca je **** ****** *** ***** *****, tako da *** ****** ** * **** i nikad joj nije dosta.

tako se raskida sa muskarcem ,a da ga ne povredite :lol: :lol: :lol:


amin! ;-)
 
dete sunca, razumem te. sa mnom je raskinuo i bez maila:) bez poziva, bez faxa, bez brzojava, bez ijedne jedine reci, ili nagovestaja. da sam dobila mail bilo bi dosta drugacije, ali nisam ni to. cak ne znam koje bih osobine pripisala takvom gestu (i osobi). cak mislim da ne postoje doboljno adekvatni izrazi da izraze moje ljudsko gnusanje.
 
Moji raniji raskidi su se odvijali kod "Kalenica" i "Trandafilovic" kafane uz cevapcice, shkembice, telece corbe i pivo.

Opushten razgovor uz smeh i shale...niko nije bio ponizen i rastajali smo se u finim odnosima.

Bio je samo jedan, koji se ophodio prema meni kao pravi gad u vezi, valjda mu je bilo krivo shto sam uvek vesela i pozitivna i hteo je da mi slomi duh na razne nachine, kako sa sitnim opaskama tako sa varanjima i lazima...

Njemu sam prestala da se javljam bez ikakvih rechi i objashnjenja...nije ih zasluzivao ;)
 
alya:
Pa ako si joj pruzao svu paznju ( koliko je to moguce s obzirom da ste bili daleko ), tretirao je lepo, zvao je, javljao se redovno sms-ovima, iskazivao ljubav....onda ...
... je to kako se on ponela prema tebi jedino logicno za tu vrstu zena. Jer da si bio gad koji se ne javlja i samo istrese yaya, verovatno bi te jurila i patila za tobom... :wink:
 
Dve varijante raskida:
1. nekog mnogo povrediš, onako naglo
2. ostaviš mu, što reče neko gore, lažnu nadu, pa ga tako konstantno povređuješ u dužem vremenskom periodu
mrzim raskide. al je pravi izraz... raskid... ništa se tu ne prekine lepo i glatko, nego se baš pokida =(
 

Back
Top