MLADIĆEVCI SA MOTIKOM

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Pripadnici pokreta "1389" koji su osuđeni zbog lepljenja plakata sa imenom haškog optuženika okopavaju krompir u Padinskoj skeli

BEOGRAD - Radojko Ljubičić i Đurađ Čvokić, aktivisti pokreta "1389", koji se trenutno nalaze na izdržavanju kazne od 30 dana u Kazneno-popravnom zavodu Padinska skela, vreme provode u "društveno-korisnim aktivnostima", koje se obavljaju na zatvorskoj ekonomiji.

Miša Vacić


Kako za Kurir kaže portparol pokreta "1389" Miša Vacić, njegova dva "sabrata" rade oko krompira, a u slobodno vreme upražnjavaju i sport. Ljubičić i Čvokić prekršajno su osuđeni 23. maja zbog lepljenja plakata sa natpisom "Bulevar Ratka Mladića", zbog, kako je navedeno "uznemirivanja građana".

- Tri puta sam do sada išao da ih posetim, ali mi ni jednom do sada nije omogućeno da ih vidim, tako da smo primorani da razgovaramo telefonom. Čujemo se nekoliko puta dnevno - priča Vacić.

On dodaje da su aktivisti njegovog pokreta naišli na lep prijem u Padinjaku.
- Rade i Đurađ mi pričaju da su izuzetno dobro primljeni, da se stražari prema njima ponašaju izuzetno korektno, kao i robijaši. Niko ih ne maltretira, svi znaju da su politički zatvorenici, a prema njihovim rečima, mnogi zatvorenici ih podržavaju. Tokom dana njih dvojica imaju društveno korisne aktivnosti, okopavaju krompir, a u trenucima odmora bave se fizičkom rekreacijom - objašnjava naš sagovornik.

Kako tvrdi, i Ljubičić i Čvokić su zaposleni i sami izdržavaju sebe i svoje porodice.
- Rade okončava i studije političkih nauka. Obojica imaju punu podršku svojih porodica i prijatelja. Čujem da postaju idoli omladini u svojim naseljima zbog neustrašivog isticanja onog što misle. Mi u pokretu čekao da prođe još dvadeset dana i da naši drugovi budu na slobodi gde im je i mesto, među svim poštenim rodoljubima ove zemlje - smatra Vacić.

(A.M.)

http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/maj/29/V-03-29052007.shtml
 
Alekasandar2:
Pripadnici pokreta "1389" koji su osuđeni zbog lepljenja plakata sa imenom haškog optuženika okopavaju krompir u Padinskoj skeli



Kako za Kurir kaže portparol pokreta "1389" Miša Vacić, njegova dva "sabrata" rade oko krompira, a u slobodno vreme upražnjavaju i sport. Ljubičić i Čvokić prekršajno su osuđeni 23. maja zbog lepljenja plakata sa natpisom "Bulevar Ratka Mladića", zbog, kako je navedeno "uznemirivanja građana".

Tokom dana njih dvojica imaju društveno korisne aktivnosti, okopavaju krompir, a u trenucima odmora bave se fizičkom rekreacijom - objašnjava naš sagovornik.

c006.gif

Alekasandar2:
Čujem da postaju idoli omladini u svojim naseljima zbog neustrašivog isticanja onog što misle. Mi u pokretu čekao da prođe još dvadeset dana i da naši drugovi budu na slobodi gde im je i mesto, među svim poštenim rodoljubima ove zemlje - smatra Vacić.

c028.gif


Cirkus.

Inače, moram da vam svima objasnim šta simbolizuje ''1389''.

To je godina kada se desio Kosovski boj.
c013.gif


To sam sad prepisao od jednog forumaša. ;)
 
Ако хоћеш да направиш идола ухапси га и пошаљи у затвор због онога шта мисли.
Историја је пуна таквих случаја.

Пошто помало верујем у теорије завере, ово ми личи на једну од тих. Ја не би био толико глуп да их ухапсим и осудим.
 
jomini:
Pa istina... Onda ću već da paničim.

И пази откуда неко даје информације из затвора шта ко ради и како се понаша?
То је теорија завере бр.2, да докаже власт како их нико не мучи, како се лепо опходе са њима, како је све кул и нема проблема. Покушавају да избегну конференцију за штампу након изласка где би ови тврдили да су мучени итд, па постану дисиденти и борци за људска права...

завера, завера...
 
Alekasandar2:
И пази откуда неко даје информације из затвора шта ко ради и како се понаша?
То је теорија завере бр.2, да докаже власт како их нико не мучи, како се лепо опходе са њима, како је све кул и нема проблема. Покушавају да избегну конференцију за штампу након изласка где би ови тврдили да су мучени итд, па постану дисиденти и борци за људска права...

завера, завера...
A vlast inace veoma dobro saradjuje sa Kurirom..... :roll:
 
jomini:
Joj Sale, pa hiljadu puta smo čitali takve stvari.

и увек пале, сваки пут.

Теорија завере бр.3:
Откуда радикали прибегавају методама грађанског отпора. То никада до сад нису радили нити им је била одлика. Једини логички закључак је да их је неко инструирао и објаснио поступак. Неко моћан.

Почни сада тек да се плашиш.
 
jomini:
E, tu treba da se plaše radikali. Pazi, neko njima nešto da objasni?!?!?! Zar nisu do sada tvrdoglavo i ne razmišljajući radili šta hoće?

Када одстранимо немогуће (да су радикали сами смислили), оно што остане, ма колико невероватно звучало је истина.
 
Alekasandar2:
Ако хоћеш да направиш идола ухапси га и пошаљи у затвор због онога шта мисли.
Историја је пуна таквих случаја.

Пошто помало верујем у теорије завере, ово ми личи на једну од тих. Ја не би био толико глуп да их ухапсим и осудим.
Aha baksuzi koje ce da krpe u bulju na tusu i koji okopavaju luk u Padinjaku ce bito neciji idoli bas bi voleo da vidim te kojima su oni idoli onako zanima me koji je to mentalni sklop tih ljudi mislim to se ne vidja svaki dan ,koe je njihovo kucno vaspitanje mora da su i sami neki ratari ili slicno.
 
svetolik trpkovic:
Aha baksuzi koje ce da krpe u bulju na tusu i koji okopavaju luk u Padinjaku ce bito neciji idoli bas bi voleo da vidim te kojima su oni idoli onako zanima me koji je to mentalni sklop tih ljudi mislim to se ne vidja svaki dan ,koe je njihovo kucno vaspitanje mora da su i sami neki ratari ili slicno.
Tebe to cudi? :shock:
Nemoj da vredjas ratare, svetolice. :wink:
 
Inace obijc trafika je napravio sjajan markestinski potez sa ovim hapsenjem jer je uhapsio nize vrste u radikalskom univerzumu, a primate tj. Vuicica i Todorovica je ostavio na slobodi cime se jos jednom lepo potvrdilo pravilo da radikalske vodje zive super primaju od drzave plate po 150 000 i jos sto ukradu preko dnevnica ,putnih troskova ,i ostalih skuptinskih zajebancija ,idu da se zezaju po Holandiji i Strazburu a njihovi glasaci pored toga sto su od inostranstva videli samo CG i BiH i sto im je standard 100 grama parizera ,pola leba i dvolitra piva u plastici sada i okopavaju kupus u Padinjaku dok se vodje i dalje baskare u ukradenim stanovima od 100+kvadrata i zive kao bubreg u loju .Tako da jos vise propade radikalska bajka kako su oni uvek uz narod i kako su narodni ljudi opet je Kostunica lukavo odigrao da im zakine koji glas kao i ono sa Tomom .
 

Back
Top