TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma da :)
staju tamo jer imaju dil da vozaci besplatno jedu.
tako je to svuda.

- - - - - - - - - -



da se ne lazemo upotreba wc-a u autobusu, tacnije njegovo ne koriscenje vise odgovara putnicima nego agencijama.
to su hemijski wc-i i kad bi nagrnuli ljudi za sat vremena bi u busu smrdelo ne bi moglo da se dise.

ali u principu svako ce ti otvoriti ako insistiras (cak i kazu to) ali uvek ce stati ako trazis tako da sustinski upotreba tog wc-a i nije toliko bitna.

- - - - - - - - - -



ti si mozak kad ne kapiras da bi toliko smrdelo da bi ti se smucio zivot.
jednom prilikom sam imao prilike to da osetim (sva sreca da sam isao na bas kratku relaciju, nekih pola sata voznje pa sam izdrzao)..
neka hvala.......neka ga drze zakljucanim a neka stanu kad neko trazi.

ljudi nekad u isterivanju svojih prava, kao ti sad toliko prelaze u ekstrem da pocinju sebi da stete.

Naravno da to stoji, ali ne prevozi se stoka već ljudi, te s toga za očekivati je da će se obaviti sve neophodno na pauzama, a da je toalet u busu nešto nužno. Isto tako neka angažuju tri vozača i neka se WC ćisti na dužim odmorima. Za sve postoji rešenje, samo kod nas je važno da onaj koji pruža uslugu bude zadovoljan i da se ne muči.

Sem toga niko njih ne tera da ubacuju sedišta i da voze 100 ljudi u busu.
 
Već sam pisala na forumu o tome ali nije zgoreg da ponovim

Putovala sam kroz Tursku njihovim busevima - a tako je bilo i još pre pet godina

Dolaskom na bus stanicu i kupovinom karte prestaje svaka dalja briga putnika o bilo čemu. Sedište se bira kupovinom karte . Torbu istog momenta po dolasku na peron preuzima neko ko je smešta u bus, kartu više niko ne traži

Autobusi široki udobni, Sedište se može max oboriti a da niko nikome ne smeta. Svako sedište ima slušalice- dezinfikovane. Displej sa usb za telefon, interenet, na displeju internet, biranje gledanje filmova , surf, radio, muzika ...

Ja se čudila prvi put, svi Turci ulaze "prazni" ništa kese , hrana, voda, a relacija je duga... ja kao za kampovanje ..

Na sat vremena se služi kafa, čaj, sok, grickalice, na pola puta obrok- sendviči, voda se traži pozivom "konduktera" - oni čisti u uniformama, opeglani, sve što služe služe u rukavicama sa davanjem čaše od ruke, a ne ka ruci

Nema glasne muzike, diskretna jedva čujna, a ko želi svoj izbor ima slušalice

Klimatizovano uvek na istu temperaturu (bilo zima bilo leto) sa vlažnoću vazduha ... a ne kao kod nas ... zimi gasna komora, leti hladnjača

Nema glasne priče, vozač se ne "čuje" da postoji a ni "kondukter" . Pauza tačno u monut.

Toalet radi i ne oseti se, prazne ga na većim odmorima

I sve to za oko 3 eur na 100 km za duže relacije

Eto tako je to u zaostalim državama

Turistički su isti, a onda dodješ u Srb pa te neko ubedjuje da ne treba toaleti slične baljezgarije.

Zbog takvih nam i rade sve što nam rade oni se uvek stave na stranu jačeg, oni nikad ne podrže slabijeg

Ako kažeš da te neko zeznuo, pokrao, napraviće te budalom, neće se zapitati, čekajte i mene će ... to kao stoka ide tamo gde je pošlo...
 
Poslednja izmena:
Путовао сам са Фудексом за Беч, одличан аутобус са тоалетом који функционише. Ништа се није осећало, нити је унутра било прљаво, а користили су га путници и поред два заустављања. Тако да може се кад се путује у ЕУ на север, па макар пут био упола краћи него за Грчку. ;)

Fudex je relativno ok, zavisi kako te zadesi...

Jednom je vozač odvrnuo muziku... valjda se njemu spavalo, celu noć tutnji, ja zatražim da se smanji on me "odjavi" svi ćute, izvalili oči, ne mogu da spavaju, buka ali ćute

Tek negde oko 3 sata , valjda kada je preuzeo onaj odmorniji tada je smanjeno

Užas kako ti prevoznici maltretiraju ljude, a pogotovo koji rade turističke ture ... ali ne bune se, a kad se neko pobuni naprave ga ludim sami putnici... i onda ćuti i trpi, stoka bolje i ne zaslužuje
 
NOVI SKANDAL TURISTIČKE AGENCIJE S.A.B. Posle otkazanih putovanja, putnici ne mogu ni da se VRATE IZ GRČKE!?

23.06.2018.

Pored toga što su dvema grupama putnika samo par sati pred odlazak na odmor u Grčku otkazana putovanja, postoji mogućnost da grupa putnika koja trenutno boravi u Grčkoj preko agencije "S.A.B." ne može da se vrati nazad, kaže Vera Božić Trefalt, pomoćnik ministra trgovine, turizma i telekomunikacija.

Dve grupe putnika, odnosno 425 ljudi, koji su svoje aranžmane uplatili preko turističke agencije "S.A.B.", juče nisu otišle na odmor koji su uredno platile. Njima je polazak otkazan samo tri sata pre puta i to bez ikakvog objašnjenja.

Vera Božić Trefalt rekla je da je inspektorka do kasno sinoć bila u ovoj agenciji prikupljajući potrebne informacije koje će objasniti zbog čega je putovanje otkazano.

- Treći dan pratimo situaciju, odnosno ne odlazak naših putnika. Prvo je jedna grupa ljudi otišla, ali su imali problema sa smeštajem. Nakon toga bez svog letovanja ostalo je 425 putnika, zbog čega će ovoj agenciji biti izrečene zakonom propisane kazne. Do ponedeljka bi trebalo da imamo bliže informacije o tome kako je do problema došlo - kaže Božić Trefalt.

Da stvar bude još gora, grupa putnika koja bi trebalo da završi svoje letovanje, a koji su takođe otišli preko agencije "S.A.B." možda neće moći da se vrati iz Grčke.

- Postoji mogućnost da grupa putnika koja u subotu treba da se vrati iz Grčke, to ne učini. Iako ne znamo tačan razlog svih ovih nepravilnosti, pretpostavljamo da se radi o neizmirenim računima agencije, ali u tom slučaju biće preduzete apsolutne mere - ističe pomoćnik ministra.

Ona još objašnjava da šta god je u pitanju, svi putnici koji su ostali uskraćeni za odmor, moraju biti obeštećeni i to u roku od 15 dana od trenutka prijave.

- Agencija mora imati ugovor o osiguranju sa ukupnim limitom pokrića od najmanje 300.000 evra, odakle će oštećenim građanima biti isplaćen novac - zaključuje ona.

(Kurir.rs/Blic)
 
Postovani svi, iskreno se nadam da ce moj komentar na temu losih turistickih agencija nekome pomoci. Toliko sam lose iskusto imala sa agencijom WAY OUT da sam cak morala da odvojim vremena i da se negde registrujem i to kazem. Cula sam negde da oni imaju jedini neku licencu ili pravo za aranzmane za Egipat, e pa pod hitno to treba preispitati, posle svog iskustva sam toliko jos drugih losih cula da je presedan da jedna takva agencija opstaje. Ne znam sta prvo da iznesem jer je bukvalno to bio nas odmor iz pakla. Pri tom smo platili aranzman 2.000Eur. Ali evo, od pocetka. Kada smo otisli da platimo avans u agenciju bilo je 19i15h, izvadio je momak karticu, sluzbenica je rekla da aparat ne radi i posto rade do 20h da dodjemo sutra. Kolega pored nje je pogledao i spustio glavu, ocigledno se njeno radno vreme zavrsilo pre 20h i nije htela uopste da se bavi placanjem karticom i pomenutim aparatom. Kad smo kod sluzbenika predmetne agencije, apsolutno svi, bez izuzetaka su neljubazni. Tri puta sam naglasila da zelimo jedan lezaj u sobi a ne dva jer ja i momak imamo razlicita prezimena i iz iskustva znam da se to mora naglasiti. Dakle, tri puta, jednom licno u agenciji i dva puta sam zvala telefonom. Naravno da smo dobili dvokrevetnu sobu, naravno da je sezona i da smo morali prvu noc da spavamo u toj sobi i naravno, sutra dan su nas seliti na 40 stepeni sa poluraspakovanim stvarima. Sledeca stvar, platili smo po dva izleta za nas dvoje, 160EUR, momak je dobio stomacni virus i bio u bolnici na infuziji ceo dan, sutra dan smo prelezali u sobi ceo dan, dakle izleti su propali. Cetiri dana smo pokusavali da dobijemo vodica, zvali i slali poruke, nije uopste odgovarala. Poslednjeg dana naseg boravka momak je poludeo, preko menadzera hotela dosao do broja telefona njenog sefa i rekao da ce pozvati policiju ako odmah ne donese nas novac. Novac je donela za 30min. Apsolutno na svaku pomoc vodica zaboravite, doceka vas na aerodromu i uopste vise ne odgovara ni na pozive ni na poruke. Mi uopste nismo usamljen slucaj, sta su sve ljudi sa decom malom dozivljavali pa to je strasno. Devojka iz naseg hotela je imala problem posle ronjenja, isao joj krv iz nosa i imala je bolove u oba uha tri dana pred povratak, uopste joj vodic nije odgovarala na poruke, devojka je sama isla u bolnicu i tek po povratku kuci resila problem. Da ne bi previse bila opsirna vraticu se na nastavak naseg odmora. Poslednji dan tj. noc na aerodromu, 3h je ujutru, nas vodic nije dostavila spisak putnika sluzbenicima aerodroma i nismo svi bili u sistemu. Zovu je telefonom, nije dostupna, STRASNO!!! Jedva smo poleteli, sa 5 sati zakasnjenja, polovina nas je bila u biznis klasi jer je avion bio pun, sezona je. Ja se iskreno nadam da ce bar neko ovo procitati i imati u vidu pre svog odmora jer je ovo takva sramota da bi mnogo nadleznih trebalo odgovarati za ovako nesto. Za sopstveni novac da dozivite tako nesto, nemojte to dozvoliti!! WAY OUT NIKAKO!
 
SKANDAL! NOVA TURISTIČKA AFERA: Srpski turisti će izvisiti za letovanje na Kritu! Druga grupa biće izbačena na ulicu?

01.09.2018.

Agencija "Eurojet" nije uplatila novac za avio-karte za 59 putnika koji za Grčku lete 5. i 15 septembra! Pojavila se informacija da ista agencija duguje pare hotelu na Samosu, zbog čega bi srpski građani mogli ostati na ulici

Turistička agencija "Eurojet" kasni sa plaćanjima avio-karata, zbog čega bi 59 turista koji su preko nje uplatili letovanje na Kritu moglo ostati sa koferima na aerodromu.

Prva grupa od 33 putnika trebalo bi da poleti 5. septembra, dok je ostalih 26 turista planira da ode na grčko ostrvo 15. septembra, saznaje Kurir.

- "Eurojet" nije uplatio "Fibuli" novac za 33 mesta u avionu za Krit 5. septembra i "Fibula" te putnike neće primiti. Ukoliko novac ne uplate, svi turisti će ostati sa koferima na aerodromu i propašće im letovanje. Ista sudbina preti i grupi turista koji treba da otputuju 15. septembra jer ni njihove avio-karte "Eurojet" nije platio - tvrdi izvor Kurira.

Pored toga, na Fejsbuku u grupi "Licencirani vodiči 2013" pojavila se informacija da grupi srpskih turista koji letuju na Samosu preti izbacivanje iz hotela, zbog toga što im agencija "Eurojet" nije platila smeštaj!

Menadžerka "Fibula er travela" Mana Hamzić nije želela ni da potvrdi ni da demantuje da joj "Eurojet" duguje uplatu za 59 avio-karata, ali ističe da će tim letom putovati samo putnici za koje je plaćena karta.

- Onaj ko vam je dao tu informaciju neka se obrati meni, ja ne želim da budem grobar jer je tržište malo i svi gledaju ko će sledeći da propadne. Ko bude platio to što je tražio i dobiće. Ako su mesta u avionu plaćena, otići će, a ako nisu, neće i to važi za sve. To je princip za svako poslovanje - rekla je Hamzićeva.

Da avio-karte za letove za Krit nisu plaćene, Kuriru je potvrdio direktor "Eurojeta" Vladan Šipetić, ali tvrdi da je rok za plaćanje karata ponedeljak, 3. septembar, i negira da je njegova agencija ima bilo kakvih problema.

- Karte nismo platili jer smo tek tokom sedmice saznali da treba da ih platimo "Fibuli". Mi sa tom agencijom nemamo nikakav ugovor već sa "Er Srbijom", ali su oni posredno preko "Fibule" fakturisali neka mesta koja ćemo mi platiti. Imamo rok do ponedeljka, kada ćemo uplatiti novac, i svi turisti će otputovati na Krit kako je i planirano - kaže Šipetić.

Povodom informacija da nekim turistima na Samosu preti izbacivanje iz hotela, Šipetić tvrdi da "Eurojet" ima dokaz da je sve uplatio partnerskoj agenciji u Grčkoj.

- Pričali smo sa agencijom sa Samosa i rekli su nam da su u petak uplatili novac i da će on leći na račun hotela u ponedeljak. Naš predstavnik na Samosu mi je rekao da se radi o šestoro ili osmoro putnika koje su uznemiravali u hotelu. Poručio sam mu da niko od njih ne treba ništa da plaća jer je sve plaćeno, a ako neko nešto i plati, sve će im dinara biti vraćeno kad se vrate u Beograd - kaže Šipetić i dodaje da se grupa turista sa Samosa vraća u ponedeljak.

Aleksandar Seničić, direktor JUTA, kaže da im se niko od turista koji su sa "Eurojet" otputovali sa Samosa nije obraćao sa bilo kakvom pritužbom.
- Razgovarao sam sa agencijom "Eurojet" i rekli su mi da se radi samo o dve sobe koje su plaćene u petak, da će novac biti na računu hotela u ponedeljak i da nema potrebe da se diže frka. To je smešan iznos od 500-600 evra za sedam dana. U Grčkoj postoji turistička policija kojoj naši turisti mogu da se obrate ako ih bilo ko u hotelu uznemirava. Onog momenta kad su ušli u hotel i dali vaučer da su platili, oni više ništa nemaju sa hotelom, već hotel treba da se obrati agenciji sa kojom ima ugovor, a ne turistima.

Najveći turistički lomovi u 2018.

- "Flaj flaj travel" je početkom juna zatvorio sedam svojih poslovnica i otkazao je sve aranžmane i avionske karte
- više od 6.000 ljudi je ostalo bez letovanja kada je 22. juna turistička agencija "S. A. B. travel" otkazala sva putovanja
- turistička agencija "Džez travel" iz Čačka početkom jula je otkazala putovanja za oko 80 putnika
- građani koji su rezervisali letovanje u turističkoj agenciji "Sun&Sea" u Subotici ostali su bez uplaćenog novca i bez odmora jer je vlasnik stavio tablu "godišnji odmor" i otišao iz zemlje
- učenici Devete beogradske gimnazije zamalo su ostali bez letovanja u Ljoret de Maru u Španiji jer agencije "Planeta promet" i B2R nisu platile hotel

Kurir.rs
 
Opet se potvrdilo, da su vodichi VIVA Travel agencije: neprofesionalni, nepristojni i nadobudni.... kao uostalom i njihovo rukovostvo u Beogradu! :histericna:
Oni koji su imali "srecu" da komuniciraju lichno sa pomenutima, znace tachno o chemu pricham?!

Nevazno..... vazno je jedino to.... shto se pogreshni ljudi, bave ljudima.... tj. turizmom!
Da bi neko radio taj posao, mora prvenstveno da voli ljude, a onda i da voli taj posao.... ne samo da ga otaljava, zarad para!

Naime, mi smo arazman za Lassi (11. do 21.09.2018,g.) uplatili kod Ponte-a.... i njima svaka chast.... ali nismo mogli znati, da ce zakup chartera, raditi sa pomenutom VIVA Travel?!
Samim tim i da cemo za stacionar vodicha imati (neku, Draganu Djurichic), predstavnicu VIVA Travel.

Za svih tih 11 dana, nije nas obishla ni jedan, jedini put! Da proveri, ima li kakvih problema.... potreba....
Jedino shta je uchinila, za tih 11 dana.... sachekala nas je na aerodromu (govorila brojeve, transver buseva) i ispratila (sa upucivanjem na broj izlaza, za putnike nasheg aviona).

I da je ostalo samo na tome, pa nek ide zivot, medjutim.... vec prilikom dolaska... na aerodromu.... ushla je u bus, sa namerom da nam zakaze tzv. info-sastanak, jedva dva sata nakon nasheg dolaska.
Na moju primedbu, da bi to moglo da se odrzi malo kasnije, jer imamo samo nekoliko sati do mraka i da zelimo na plazu..... ona je samo bezobrazno odbrusila, da je ne prekidam.... na shta sam joj ja odgovorio, da smo mi tu doshli da se provedemo, a ne da se svadjamo.... i da se opusti malo!!!!


Znachi.... stalo im je samo, da nam shto pre uzmu pare za izlete i otkache nas.... ni najmanje ne vodeci racuna, da smo mi ti koji su platili da se provode, a da su oni od nas placeni, da rade!!!!

I ranije smo imali ruzna iskustva, sa VIVA Travel agencijom! Tj. sa njihovim prestavnicima, svih nivoa (vodja puta, vozachi, loshi autobusi, stacionar-vodichem i rukovostvom te agencije u BG-u)!
Elem, iz tih razloga smo se zarekli, da sa tom agencijom vishe NIKAD i NIGDE necemo putovati, sve i kad bi oni nama platili.... ali eto posredno su nam se opet uvalili.
Eto, ja ih "pohvalih", a ko ne veruje, nek proveri?! Siguran sam da ce se vratiti, sa istim ili bar slichnim mishljenjem o toj agenciji! Tj. o prestavnicima te agencije.

Ovo je ujedno i primedba Ponte Travelu, da pomenutu osobu ubuduce izbegava, kao svog prestavnika!!!!
Jer dzaba se celi timovi u agencijama maksimalno trude, da sve protekne odlichno.... da turisti budu zadovoljni.... i da eventualno tako zadovoljni, opet koriste njihove usluge.... ako je takva osoba, njihov prestavnik na terenu?! Turista najvishe ima kontakta sa njima i zato, te osobe moraju biti vrhunski profesionalci.

To je ustvari i najcheshca greshka nashih agencija. Angazuju prestavnike, koji se prema turistima ponashaju, kao prema 'ovcama za shishenje', a ne prema nekom, ko im je platio da ga usluze!!!!
:worth: Ja im se izvinjavam, ali oni su sami izabrali nas da sluze, a mi njima za to platili.... pa bi se u skladu sa tim, morali i ponashati.
:rtfm: Onaj koji placa, ima pravo da izvoljeva.... a oni da mu udovolje, ako je to ikako moguce?! Naravno, to ne 'abolira' ni turistu, za nepristojno ponashanje i nemoguce prohteve!!!!
 
Poslednja izmena:
Da "pohvalim", domacu arapsku avio-kompaniju.... AIR Serbia, koja nam je umesto nekih 38E po putniku, za takse..... 'otela' josh dodatnih 15E!!!!
Shta je tachno 40% vishe, od planiranog.

Ostale avio-kompanije (za iste usluge i aerodrome) NISU naplacivale dodatne takse.... samo, AIR Serbia..... shta je veeeeeliki bezobrazluk!!!! :rtfm:

Elem,
zalazem se.... da se u novi Zakon o Turizmu, na taj rizik o nekakvim poskupljenjima (prevoz, hotelske usluge, transveri i sl.) obavezu agencije, a ne putnici.
Zashto bi turista nosio rizik, od nilo kakvih poskupljenja?! :think:
On je platio, chesto puta i vishe od pola godine, SVE unapred!
Agencije.... hoteli.... avio-prevoznici i ko se sve ne okoristi, od tog turiste?! Koriste se nashim parama, sve vreme.
Da li oni nama placaju kamate, na te iznose?
Ne!
Zashto bi smo mi snosili rizike, njihovih 'klimavih' ugovaranja prevoza, hotela i sl?!

Drugo,
takodje se zalazem, da u ugovorima koje sklapamo sa agencijama, zakonopisac obaveze agencije, da odmah prilikom sklapanja ugovora o usluzi, u ugovoru stoji broj sobe/apartmana.... kao i broj sedishta u prevozu (bus, avion....).
Znaaaam.... oni ce reci da to nije moguce, ali kako postaje moguce, kada to dodatno naplate?! U svakom sluchaju, broj smeshtajne jedinice, mogu dati bez problema i to nije ni najmanje komplikovano! :rtfm:

Trece,
Da se kod 'uplate u celosti', obaveze agencija, da ODMAH izda voucher. Poshto su agencije uvele u praksu, da voucher izdaju tek par dana, pre putovanja.... kako bi za sve rizike eventualnog poskupljenja, ucenili turistu da ih plati.... inache, nishta od putovanja!
Neretko se deshava, da agencije i bez ikakvih razloga poskupljenja, zatrazi dodatno placanje, opravdavajuci to navodnim poskupljenjem, te ucenom izdavanja vouchera. :think:

Chetvrto,
da se zakonom zabrani agencijama, objavljiavanje cena u stranoj valuti.... i dodatno 'dranje' turiste, prilikom prerachunavanja po raznim kursevima, raznih banaka!!!! :dash:
Eventualno, dozvoliti samo za isnose koji se placaju ino-partneru, za usluge u inostranstvu.... ali iskljuchivo po kursu Narodne Banke Srbie, a ne kako kome padne na pamet!

:gace:
 
Novi sam ovde . Pozdrav svimaaa. Da li se neko trenutno od članova nalazi negde van Srbije? Odlučio sam da svojoj verenici napravim neki poklon za pamćenje prikupljajući slike iz svih delova sveta, naravno gde uspem da nadjem. Slike su specifične , i na njima bi trebala biti napisana određena poruka na papiru ,a potom slikan taj papir na nekom pejzazu. Imam samo nekoliko dana: Ukoliko neko može da mi pomogne bio bih mu veoma zahvalan i može mi se javiti.
 
Moje iskustvo sa njima je veoma loše.
1. Smeštaj je bio ispod očekivanja - PRLJAVO
2. Plaćena usluga - NIJE PRUŽENA
3. Odgovor na reklamaciju - NEARGUMENTOVAN
4. Komunikacija sa klijentom - PONIŽAVAJUĆA
Ocena za ovu agenciju - NULA!

Kako oni ponižavaju klijente, pa to je strašno... njihov prevoz je nešto ubedljivo najgore što se može iskusiti na putovanjima.
 
Sa Argusom je uvek bilo sve ok, jedna od mojih omiljenih. Sad me zanima Alte Mare, vrlo malo iskustava mogu da nadjem na netu.

:think: Hmmm.... kako je moguce, da Argus bude nekom omiljena agencija, sa onim pilicarenjem od 9 nocenja?!

O smeshtajnim jedinicama, koje Argus zakupljuje i da ne govorimo. :worth:
Vile najnizeg razreda.... vecinom, poprilichno udaljene od plaza.... chesto, veoma loshe odrzavane (ofucan nameshtaj, prljavo....)!

Cene samo glume, da su medju najnizim (kao uostalom i usluga).
Na pochetku su u njih, bili urachunati svi troshkovi (prevoz, smeshtaj, zdravstveno osiguranje, trajekt).... sada sve naplacuju zasebno, a josh su pritom cene dodatno podigli po 10-15%, u odnosu na prvobitne!

Argus jedino mozda moze, da se razmatra na avio-prevozu i za malo udaljenije destinacije (ostrva)?!
Tu se teze grebu ono 10-to nocenje, a i smeshtaj moze biti bolji.

Verujte ili nemojte.... ali ima jeftinijih i pritom, kvalitetnijih agencija od Argusa! Googlajte bolje! :dash:
 
Poslednja izmena:
Jedno lose iskustvo sa agencijom Lavli. Sad za vikend sam sa jos 3 drugara isao za Parndorf preko njih. Napominjem i da sam ranije isao jednom sa njima i sve je bilo ok. Ovaj put nam nisu dozvolili da jedemo i pijemo u busu jer "ima dovoljno pauza pa cemo tad to obaviti". Ni kesa nije bilo okacenih u autobusu na sedistima jer je zabranjeno da se jede i pije. Vodic nam je rekao da je steta da se nesto isprlja i prospe u busu i da je vozac rekao da je njegov autobus nov i jedan od najboljih u Bg, sto je zaista smesno. Autobus je korektan i nista vise od toga, a to da je nov, nije tacno, star je bar 10god. U Parndorf smo stigli rano, vec u 06:30, i tad su nas tamo ostavili i produzili za Bec. Radnje su se otvarale ove subote tek u 10h, cak i Hofer, iako nam je vodic rekao da se otvara u 8, tako da smo tri i po sata proveli setajuci po hladnoci i cekajuci 10h. Misljenja sam da su mogli da nam omoguce da makar pola sata-sat ili vise, budemo jos u busu pa da kasnije krenu za Bec, s obzirom da su se i tamo radnje kasnije otvarale. Ovako smo istovareni po noci i vetru i smzavali se 3 i po sata. Na stranu to, rekli su da ce doci po nas u 19 - 19:15h, radnje se zatvaraju u 18h u Parndorfu, dosli su u 19:30, ok je to, korektno, nismo mnogo cekali, tako da ni to ne zameram. Ono sto im zameram je sledece, vozac je posle jedne pauze ostao da pomogne kolegi kome se pokvario autobus, i zaista lepo je to od njega, pomoci coveku u nevolji. Mi smo 45min cekali u busu da on to zavrsi i da krenemo. Kada smo dosli na Madjarsku granicu drugar i ja smo pitali vodica gde da overimo tax free, on je otisao do carinika i pitao ih i jedan je krenuo u prostorije i vodic rece da idemo za njim. Prvi je bio drugar, imao je 2 racuna. Bukvalno posle 30sek ulazi vodic sa vozacem u zgradu i kazu idemo, nema tax free da se predaje, bio je vrlo neprijatan i drcan. Drugar pocne da se svadja sa njima, vec je dao cariniku racune, drugi vozac koji je valjda i vlasnik busa, je rekao da kada on vozi nema tax free, on odredjuje plan i program puta i koga smo mi pitali da idemo za tax free, a mi smo pitali vodica a on nije smeo da pisne od vozaca. Nije smeo da kaze da nam je on rekao. Drugar je zavrsio i nastavio sa njima da se svadja napolju, ja sam ostao, imao sam 3 racuna za tax free. Zavrsio sam za 3min, kada sam izasao busa nije bilo, otisli su. Ostavio me je na madjarskoj granici. Zvao sam drugara, kaze on je upalio bus i otisao na nasu granicu. Bio sam sokiran. Nije mogao da saceka 5 min da svi zavrsimo overu računa, a mi smo njega cekali 45min za popravku onog busa. Kada sam stigao do busa vozac je stao u neki raskoracni stav, pljunuo ispred sebe. Pitao sam ga vrlo mirno u cemu je problem, zasto nije mogao da saceka, kaze da kada on vozi, on ne ceka za tax free, rekao sam da nismo znali, zasto nam nije napomenuo, kaze da na sajtu malim slovima pise da zbog postovanja termina nema zaustavljanja i cekanja za tax free. Proverio sam na sajtu, zaista pise. Nismo znali, ni ja ni drugar, niti nam je napomenuto. Ali nama ni vodic nije rekao da ne smemo, vec nas je uputio gde cemo, i plus ako smo mi njega mogli cekati 45min u busu dok je tamo pomagao, valjda je mogao da nam dopusti 5min da to zavrsimo. Zameram vodicu sto nista nije rekao, nego je cutao sve vreme. Nikad, ali nikad vise sa lavli agencijom.
 
Nisam siguran, da li sam pisao ovde o mom incidentu sa tim istim LOVELY shoferu (vlasniku busa), ali evo sada cu?!

Ne znam da li je kupio "novi" bus ili ne.... ranije je vozio neki stari, crne boje.... taman i potpuno u skladu sa svojim karakterom!!!! :hahaha:

Elem,

Pre par godina.... nekoliko Beogradskih agencija, spojilo je putnike na putu za Veneciju.
Mi nismo imali namere, da idemo skroz do Venecije, vec smo trebali da se iskrcamo u Vileze-u (10-tak kilometara pre Palmanove).
Tada nije postojala IKEA u Srbiji, pa smo hteli tamo, da kupimo neshto za novi stan.
Takav je bio dogovor sa nashom agencijom.... da nas tu iskracaju i po dogovoru (u vreme koje odredi vodich) ukrcaju u povratku.

Ja sam blagovremeno (negde oko Trsta) rekao vodichu da podseti vozacha, da stane u Vileze, kako bi smo se mi iskrcali i da pitao u koje vreme da ih ochekujemo za povratak.... taj vozach/vlasnik busa je ladno odbio da stane.... onda sam ja nazvao vlasnika one druge agencije (koji je takodje bio u romingu, ali mi se ipak javio) preko koje smo mi ishli, i rekao mu kakav problem imam.... ovaj "DRAGI" vozach je pristao da nam stane, ali samo na auto-putu!

Kada sam mu ja rekao, da se to ne radi u Italiji.... pa sve i da izadjemo tako (poshto je IKEA sa desne strane) kako msli u povratku da nas ukrca?!
Nije mu ovo Srbija, pa da se pretrchava auto-put, kako kome padne na pamet (kamere, policija reaguje za minut).... a sve i da mi hocemo, ne moze se od ograde preci na suprotnu stranu?!
Zamolio sam ga znachi, samo par stotina metara da zaokruzi, tu na petlji.... on je to glat odbio! Po sistemu, uzmi ili ostavi?!
I mozete samo zamisliti, kakav je to BAKSUZ od choveka.... da chak ni na ponovni poziv i insistiranje vlasnika one druge agencije, kako ga on lichno moli i da smo mi njegovi prijatelji.... nije pristao da promeni odluku i skrene sa puta 200m?!

Tako da smo mi hteli, ne hteli.... zavrshili u Veneciji, toga dana. Nismo ni vidweli Vileze, ni IKEU! :dash:

Jedino shta je ispalo pozitivno, u celoj prichi.... shto vodich-ica, posle m,oje rasprave sa vozachem, vishe nije smela ni da pomene novac za brod Punta Sabioni - Venezia! Vec smo kupovali u birou, svak za sebe.... jedno pored drugog.
Ona je kupovala karte za ceo autobus i platila skuplje po osobi, a ja samo za nas dvoje i platio manje! :rtfm:
Ona je sa kapetanom prichala na engleskom.... ja na italijanskom! :hahaha:

:rtfm: Sa jedne strane.... upravu je bio za TAX-FREE. Pishe na njihovom sajtu, da ne zadrzavaju na granici zbog toga.
Medjutim... ne razimem, kako misle da voze ljude u shoping (u Pandorff), ako im ne omoguce da overe te papire?! :think:
Osim toga, te overe obichno traju mnogo krace, od chekanja busa da predje granicu! Retko kada autobus brze predje, nego shto putnici zavrshe papire za povracaj poreza.
I to stizanje na destinaciju, prerano?!
Oni tachno znaju u kojem periodu se duze, a u kojem krace zadrzava na granici.... pa u odnosu na to bi trebali i da shteluju polaske?! Ovako... stignu prerano.... isteraju putnike ko stoku, da se smrzavaju i chekaju, a oni odjure dalje! Ja to nikad nisam dozvolio, chak ni kao mogucnost.... dok sam svojevremeno radio kao vodich.

Svashta sam dozivljavao! Imao svakakve vozache.... kao i svakojake putnike.
Ipak, jedine dve agencije, za koje sam se zareko da vishe NIKAD necu koristiti njigove "usluge" su LOVELY i VIVA Travel!!!! :bljak:
Njihovi tretmani putnika, vredjaju svako dostojanstvo!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top