Quantcast

TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

Zdravko1985

Početnik
Poruka
3
Zadnjih nekoliko godina sam putovao preko agencije VIVA TRAVEL iz Beograda na sledecim odredistima: Bec ( nova godina ), Milano i Firenca!!! Sve je zaista bilo super, i sama agencija je ispostovala sve iz ugovora. Poucen dobrim iskustvima na resio sam da i ove godine idem preko same agencije VIVA TRAVEL odem u Veneciju sa nocenjima u lido di jesolo kako je stajalo u ugovoru. Samu rezervaciju sam uradio tokom februara meseca, a obuhvatala je polazak krajem avgusta meseca. Vec Tokom avgusta meseca neobavezno okrecem samu agenciju da vidim kako stoje stvari u vezi putovanja ( zanimalo me je da li se definitivno ide ) da bi mi se prvo operaterka maltene razdrala u slusalicu sa konstatacijom KAKO MI JE JAVLJENO DA JE SAM PUT OTKAZAN, ALI DA MOGU U ISTOM TERMINU DA IDEM SA DOPLATOM NA TRI NOCENJA I DA SE U UGOVORU NISTA NE MENJA!!! Sobzirom da sam rezervaciju odredjenih ulaznica za neke muzeje u Veneciji platio preko interneta, prihvatam novonastalu situaciju. Vec, nakon te same situacije nastaju novi problemi na relaciji izmedju mene i same agencije, sozbirom da mi nije na prvu loptu receno kolika je doplata. Kada sam ih kontaktirao ponovo niko se nije hronicno javljao na telefone, a kada sam i uspevao da ih dobije dobijao sam razlicite odgovore, prva je bila da moram da doplatim, 60 evra, druga informacija je bila da moram da doplatim 5990, sto sam i ucinio, da bi me na kraju zvali i rekli da sam u pretplati!!! Ruku na srce razliku su mi odmah vratili!!! Elem, krece famozno putovanje, i tada saznajemo da necemo biti smesteni u Lido di jesolo, vec u Konegliano, cime mi je svakako koncept odlazaka u vec placene muzeje doveden u pitanje, jer sam planirao da jedan dan u svojoj reziji odem u samu Veneciju, a drugog dana da zaokruzim posete koje sam planirao :( Kada se koliko toliko stisala bura u samom autobusu zbog cele situacije, gde smo svi negodovali zbog same situacije, sama vodic kada je zavrsila sa prikupljanem para za same izlete, latila se samog mikrofona da saopsti svim putnicima kako stoje stvari sa izletima: DRAGI PUTNICI, NA SLEDECIM IZLETIMA NECE ICI SAMO JEDNA OSOBA!!! Svakako da sam se nasao uvredjen samim njenim gestom jer nisam zeleo da idem na izlete koje me nisu zanimali, nakon cega je krenula prepirka sa samim vodicem. Nakon celokupne situacije, resio sam da sva naredna putovanja koja budem isao, u najsirem luku zaobidjem samu VIVU TRAVEL I BG!!!
Srdacan pozdrav svima

Zdravko1985

Početnik
Poruka
3
Ne znam sta je u pitanju, premda i tokom prosle godine kada sam preko Vive isao u Firencu, sam sam sebi organizovao posete muzejima u samoj Firemci ( samim tim nisam isao na neki od izleta ) i nikakvih problema nije bilo od strane samog vodica. Ono sto sam nacuo od samih putnika nakon izleta u Veroni i najvecem jezeru u Italiji ( ne znam kako se zone, niti je bitno za ovaj tekst ) je taj da je u jednom momentu pokusavajuci da okupi na jednom trgu u Veroni bila malo glasnija, sto je dovelo do toga da lokalna policija pridje samoj grupi kako bi videli zasto je pomenuta osoba glasna. Sve u svemu na kraju su policajci ustanovili da zena NIJE LICENCIRANI VODIC cime su joj napisali mandatnu kaznu od 1000 i nesto evra!!! ( napominjem da sam to nacuo od putnika za sam dogadjaj ), a sama zena se tokom vracanja u Srbiju kud i kamo izvinjavala sto je MOZDA bila malo neprijatna zbog te nastale situacije