Bez poziva za Srbiju-BiH i Crnu Goru u Partnerstvo Za Mir ..

Istocni Vetar

Domaćin
Poruka
4.571
NATO nije uputio pozivnice Srbiji-BiH i Crnoj Gori za predstojeci samit u Rigi..
Mnogi si ocekivali poziv-ali poziv je nije stigao..
Sta se iza brda valja...
Moguce je da su ove tri Republike bivse YU ruska zona uticaja na Balkanu..

BRUSSELS: Three Balkan countries that were hoping to take their first step toward membership in NATO at a summit meeting this month will be disappointed, diplomats said Thursday.

There will be no invitation to Serbia, Montenegro or Bosnia and Herzegovina to join the 26-nation alliance's Partnership for Peace at the Nov. 28 and 29 meeting in Riga, Latvia, because of concerns about war crimes and timing issues related to Serbia's future, the diplomats said.

"I don't think Riga will be the occasion for a decision," one NATO ambassador said. "There won't be any new moves."
 
savin:
NATO nije uputio pozivnice Srbiji-BiH i Crnoj Gori za predstojeci samit u Rigi..
Mnogi si ocekivali poziv-ali poziv je nije stigao..
Sta se iza brda valja...
Moguce je da su ove tri Republike bivse YU ruska zona uticaja na Balkanu..

BRUSSELS: Three Balkan countries that were hoping to take their first step toward membership in NATO at a summit meeting this month will be disappointed, diplomats said Thursday.

There will be no invitation to Serbia, Montenegro or Bosnia and Herzegovina to join the 26-nation alliance's Partnership for Peace at the Nov. 28 and 29 meeting in Riga, Latvia, because of concerns about war crimes and timing issues related to Serbia's future, the diplomats said.

"I don't think Riga will be the occasion for a decision," one NATO ambassador said. "There won't be any new moves."

i bolje tako, sta ce nam nato, osim kao organizacija koja preko veze moze da nam sredi da se srpske kosti ubrzo nadju po iraku i avganistanu.
 
Stvarno, ko nas je i pitao da li uopšte želimo u taj NATO!!!
I koji k..c će nam to?! Kao ono, odobre ti grdne kredite da od njih kupiš njihovo naoružanje i vojnu opremu kako bi opremio vojsku po njihovim standardima (a ta vojska zapravo više i nije tvoja nego njihova), pa im onda te pare godinama vraćaš uz njihove kamate, pa te onda šalju u nekakva njihova sr.nja od njihovih vojnih operacija u Afganistanu, Iraku its. da obezbjeđuješ njihovu naftu, koju ti oni prodaju uz njihovu proviziju i tako unedogled.
A za to vrijeme isti oni lože šiptarske uši da te odozdo yebavaju u tvojoj zemlji!
 
Ne znam za njega, ali i ti si izgleda vise clan "virtualne" srbije sa 3700+ postova u godini dana.

btw. u NATO-u je buducnost ;) decko vam je manje vise sve lepo objasnio, a za vas kojima treba i nacrtati, sacekajte koju deceniju kad vam sinu zakoci M16 u nekoj "vukojebini" kao sto je kolega vec naveo, pa ga vrate u crnoj plasticnoj kesi i "ljubicastim srcem" za utehu porodici.
 
Rainbow Six:
Stvarno, ko nas je i pitao da li uopšte želimo u taj NATO!!!
I koji k..c će nam to?! Kao ono, odobre ti grdne kredite da od njih kupiš njihovo naoružanje i vojnu opremu kako bi opremio vojsku po njihovim standardima (a ta vojska zapravo više i nije tvoja nego njihova), pa im onda te pare godinama vraćaš uz njihove kamate, pa te onda šalju u nekakva njihova sr.nja od njihovih vojnih operacija u Afganistanu, Iraku its. da obezbjeđuješ njihovu naftu, koju ti oni prodaju uz njihovu proviziju i tako unedogled.
A za to vrijeme isti oni lože šiptarske uši da te odozdo yebavaju u tvojoj zemlji!

Ово је најкраћа, најпрецизнија и најтачнија АНАЛИЗА НАТО-а, свака част !
 

Srbija i NATO – od neprijatelja do saveznika

Severnoatlantska vojna alijansa dominira reorganizacijom
naseg sistema odbrane, smatraju strucnjaci i zakljucuju:

-NATO potpuno kontrolise Vojsku Srbije

-Alijansa krajem novembra otvara kancelariju u Beogradu
-Prvi sef NATO kancelarije francuski general
-Dve cete marinaca stacionirane su u Ambasadi SAD
-Nasi vojnici imace 35 vojnih vezbi sa Amerikancima

*********************************

Овај чланак је објављен у најновијем Недељном Телеграфу - ко може нека га пошаље.
 
~Petar~:
jesi ti uopste gradjanin republike srbije?
Državljanin - od rođenja, al' se time nikada nisam služio kako bih jajario po Beogradu kad je po Bosni i Hrvatskoj gorilo! Za razliku od tebe ja uvijek znam gdje mi je mjesto!
Čini mi se da se upravo ti ponašaš kao da nemaš veze sa Srbijom ili kao da se stidiš svoje otadžbine!
eremita:
Ово је најкраћа, најпрецизнија и најтачнија АНАЛИЗА НАТО-а, свака част !
Da, da! To je suština! Hvala na razumijevanju!
 
Rainbow Six:
Stvarno, ko nas je i pitao da li uopšte želimo u taj NATO!!!
I koji k..c će nam to?! Kao ono, odobre ti grdne kredite da od njih kupiš njihovo naoružanje i vojnu opremu kako bi opremio vojsku po njihovim standardima (a ta vojska zapravo više i nije tvoja nego njihova), pa im onda te pare godinama vraćaš uz njihove kamate, pa te onda šalju u nekakva njihova sr.nja od njihovih vojnih operacija u Afganistanu, Iraku its. da obezbjeđuješ njihovu naftu, koju ti oni prodaju uz njihovu proviziju i tako unedogled.
A za to vrijeme isti oni lože šiptarske uši da te odozdo yebavaju u tvojoj zemlji!
Slažem se, sve do jedne reči. Najjednostavnije objašnjeno i lako svarljivo čak i za one malo sporije. Kome to ni sad nije jasno.... yebiga...
 
Хвала Богу што нисмо позвани у предворје НАТО злочиначке организације...
Одговор на питање као нас је питао да ли хоћемо у НАТО,био би-а ко нас је питао да ли хоћемо у ЕУ...Нико те ништа не пита,већ по наређењу...
 
Где су они који су причали како ће Црна Гора сад без Србије стреловито да улети у "евроатланске интеграције" :confused: :lol:

А што се нас тиче, слажем се са Џоом.
Хвала ти Боже!
И надам се да ће нас и убудуће заобилазити.
 
Rainbow Six:
Stvarno, ko nas je i pitao da li uopšte želimo u taj NATO!!!
I koji k..c će nam to?! Kao ono, odobre ti grdne kredite da od njih kupiš njihovo naoružanje i vojnu opremu kako bi opremio vojsku po njihovim standardima (a ta vojska zapravo više i nije tvoja nego njihova), pa im onda te pare godinama vraćaš uz njihove kamate, pa te onda šalju u nekakva njihova sr.nja od njihovih vojnih operacija u Afganistanu, Iraku its. da obezbjeđuješ njihovu naftu, koju ti oni prodaju uz njihovu proviziju i tako unedogled.
A za to vrijeme isti oni lože šiptarske uši da te odozdo yebavaju u tvojoj zemlji!

1036535672gifkn1qi1.gif
 
Rainbow Six:
Državljanin - od rođenja, al' se time nikada nisam služio kako bih jajario po Beogradu kad je po Bosni i Hrvatskoj gorilo! Za razliku od tebe ja uvijek znam gdje mi je mjesto!
sta?
kad je 'gorilo' po bosni i hravtskoj, ja gradjanin republike srbije sam se, verovatno, zbog godina, igrao zmurke,klikera i slicnih stvari. i znao sam kao sto i sad znam gde mi je mesto. mada,krajnje chudna konstrukcija...najdraze mesto mi je, verovano sa devojkom na kalishu.

Rainbow Six:
Čini mi se da se upravo ti ponašaš kao da nemaš veze sa Srbijom ili kao da se stidiš svoje otadžbine!

mozda su ti ijekavica i planina previshe udarile u glavu, ali ne znam kako ja ne bih imao veze sa srbijom.
ne stidim se svoje otadzbine. naprotiv, zalim sto je neki syebashe.
mrsko mi je samo da gledam kako bi nas razne zagrdjala-kashika-patriote uchile sta je nacija i otadzbina.a iz nekog krajnje pervrznog razloga,oni se uvek osete pozvanim da nas 'poduche'
 
Tadic se sprema da posalje pismo Bushu sa molbom da primi Srbiju u Partnerstvo za Mir..

BERLIN: Serbia said Friday that it would ask President George W. Bush to persuade NATO at its summit meeting in Latvia later this month to offer the former Yugoslav republic a closer relationship with the alliance.

The appeal from President Boris Tadic, which will be initiated next week in a letter to Stephen Hadley, Bush's national security adviser, follows intense disappointment in Belgrade over NATO's decision not to extend its Partnership for Peace program to Serbia, Montenegro or Bosnia and Herzegovina.
 
Srbija treba da se ugleda na majku mu Rusiju , i da , kao mama im Rusija udje u "Partnerstvo za mir"
U suprotnom, treba, mami im ga Rusiji , uputiti protesnu notu , zbog izdaje Srpsko - Ruskih interesa, zatim Putinu poslati u mamu mu Rusiju dopis vlade, u kojem cemo mu zapretiti , da cemo raskinuti sve diplomatske i druge odnose , ako nastave sa clanstvom u fasisticko - zlocinackoj organizaciji Vatikansko - americke provijencije, koja je i osnovana sa jedinim ciljem , da usisa Srbiju , u svoje zlikovacke redove, i potom je potpuno dezintegrise, na atome. Time i prestaje potreba za postojanje "Partnerstva za mir" i NATOa, koji je , nakon pobede nad mamu im Rusijom, za najveceg i najopasnijeg neprijatelja mira u svetu , markirala upravo Srbiju....
 
ХЕРЦ:
btw. u NATO-u je buducnost ;) decko vam je manje vise sve lepo objasnio, a za vas kojima treba i nacrtati, sacekajte koju deceniju kad vam sinu zakoci M16 u nekoj "vukojebini" kao sto je kolega vec naveo, pa ga vrate u crnoj plasticnoj kesi i "ljubicastim srcem" za utehu porodici.

Sto lupas ovako?
Kao prvo M16 se vise ne proizvodi. Vijetnam je zavrsen.
Mada m4a1 lici na M16,ali je neuporedivo bolja puska.
ALI...to je nevazno. Nasa vojska nosi i nosice DOMACE osnovno pesadijisko naoruzanje,a to je za sada m70ab2 7.62m...a kad bude bilo para,precice se na M21,koji je u sustini samo malo modifikovani m70ab2. Kundak mu se sklapa sa strane i trouglast je i kalibar je 5.56...mehanizam na principu pozajmice barutnih gasova je ostao isti. Jer se taj mehanizam ubedljivo najbolje pokazao u praksi (to valjda svi znaju). Najboje se pokazao u uslovima velike zaprljanosti.
A M16,kao i ostali modifikovani modeli tog modela rade na principu opruga.
Inace mehanizam pozajmice barutnih gasova osmislio je Mihail Kalasnjikov (i to je vecini poznato).
Tako da ce srpska vojska I DALJE koristiti kompletno naoruzanje i vojnu opremu koja se proizvodi u Srbiji. A toga ima koliko hoces.
Jedino sto cemo verovatno kupovati sa strane (kao i vecina zemalja u svetu) jeste tesko naoruzanje.



 
Korner zastavica:
Sto lupas ovako?
Kao prvo M16 se vise ne proizvodi. Vijetnam je zavrsen.
Mada m4a1 lici na M16,ali je neuporedivo bolja puska.
ALI...to je nevazno. Nasa vojska nosi i nosice DOMACE osnovno pesadijisko naoruzanje,a to je za sada m70ab2 7.62m...a kad bude bilo para,precice se na M21,koji je u sustini samo malo modifikovani m70ab2. Kundak mu se sklapa sa strane i trouglast je i kalibar je 5.56...mehanizam na principu pozajmice barutnih gasova je ostao isti. Jer se taj mehanizam ubedljivo najbolje pokazao u praksi (to valjda svi znaju). Najboje se pokazao u uslovima velike zaprljanosti.
A M16,kao i ostali modifikovani modeli tog modela rade na principu opruga.
Inace mehanizam pozajmice barutnih gasova osmislio je Mihail Kalasnjikov (i to je vecini poznato).
Tako da ce srpska vojska I DALJE koristiti kompletno naoruzanje i vojnu opremu koja se proizvodi u Srbiji. A toga ima koliko hoces.
Jedino sto cemo verovatno kupovati sa strane (kao i vecina zemalja u svetu) jeste tesko naoruzanje.
Izvini što se ubacujem, al' utiska sam da nisi dobro razumio šta je čovjek potencirao u svom postu. Boldovao si sporedni dio posta. Dakle idemo ponovo:
ХЕРЦ:
btw. u NATO-u je buducnost decko vam je manje vise sve lepo objasnio, a za vas kojima treba i nacrtati, sacekajte koju deceniju kad vam sinu zakoci M16 u nekoj "vukojebini" kao sto je kolega vec naveo, pa ga vrate u crnoj plasticnoj kesi i "ljubicastim srcem" za utehu porodici.
Dakle nije bitno šta će da zakoči i da li će da mu uopšte išta da zakoči, već je bitno da (nedaj bože) srpska djeca dolaze iz nekih "vukojebina" (ovaj put istinski tuđih) u plastičnim kesama kao da nam je malo toga bilo do sada. Ipak, ovaj put oni bi stradali za "pravednu stvar" kao što je borba protiv svjetskog terorizma dok bi nam šiptari orgijali vjerovatno već u centru Niša i turci jakarili po Raškoj itd. Ko od te omladine izvuče živu glavu treba da bude ponosan, jer je tim svojim časnim činom učešća, svojim unucima čak i prije 2038. godine obezbijedio pojeftinjenje turističkih viza za odlazak u SAD i zemlje EU.

Problem bi se ipak mogao da javi u slučaju lokacije Američke ambasade u Srbiji pošto cijela Srbija nebi imala dovoljnu prostornu kvadraturu ni za trafiku koja bi služila za konzularne administrativne poslove pa bismo po vize vjerovatno u Prištinu ili Sarajevo.
 
Prica o deci koja ginu za americke interese po afroazijskim bespucima je interesantna za rabljenje, ali , prosto, nema veze ni sa istinom , ni sa mozgom......

Naime, jednostavna cinjenica, da u mirovne misije idu iskljucivo profesionalni vojnici , i to , dobrovoljci, iskljucuje gubitak zivota srpske dece. Doduse, jeste dirljiva nagla briga za istu decu , koju su nedavno,vojni policajci lovili po srpskim gradovima i selima ko odbegle zveri, i trpali ih , jos bunovne u kamione , odvozeci ih u balkanske vukoyebine da tamo izginu.......ali , to je u redu, zar ne?

I napokon , istine radi, na svaki konkurs , za odlazak u neku od mirovnih misija , se javlja do sto puta vise kandidata , nego sto se trazi...........zesce nego da se traze dobrovoljci za Kosovo.....zasto je to bas tako???

p.s.

Zna li neko , za cije babe zdravlje, i za cije interese su ta deca izginula , ili se vratila iskasapljena???
 

Back
Top