"Partnerstvo za mir - NATO"

JABUCHILO:
inace, takodje ste u pravu da neki od nas ostavljaju sebi moralno pravo da govore neistinu kako bi zastitili vlast i poredak koji smatraju ispravnim i/ili odgovarajucim. samo, nemojmo zaboravljati da u tom slucaju moramo da se slozimo da ti ljudi istinu makar znaju, ako je vec skrivaju, onda je znaju, zar ne? sto se dakako ne moze reci za one koji navodno svaku istinu koju poseduju munjevito dele sa uzom i sirom javnoscu... u tom slucaju objasnjenje njihove iskrenosti obicno lezi u amaterizmu i povrsnoj informisanosti, a najcesce ih prati i povecana doza ostrascenosti i neobjektivnosti... jer, boze moj, sve sto izjavljuju mora biti istina, jer oni govore samo istinu... prelepa retoricka igra, ali kako i sami sigurno znate, ne donosi uvazavanje a pogotovo ne poverenje ljudi i struktura koje te istine osmisljavaju, stvaraju i sprovode u delo. zato nije ni cudno da svi ti koji nista ne skrivaju nikada ne zasluzuju poverenje vlasti bilo koje drzave ili institucije.
hvala za pozdrave, budite sigurni da ce vova cuti za vas, ali za dalje moracete se potruditi i sami :)

Ma, dobro, nisi morao tako dugacak post...necu da ti podrivam komoditet, koji vlast pruza :lol: Uzivaj Jabuko, i obavezno da mi pozdravis, ako ne Putina samog, ono nekog njegovog saradnika.
 
King David:
Ne mogu da verujem!
Ovo je podforum "politika", a niko ne cita preriodicni beogradski casopis "Geopolitika"???

Pazite, govori se o ulasku Srbije u "partnerstvuo za mir" i NATO, a nikoga nije zainteresovalo sta se drugima dogodilo, cim su na referendumu izglasali ulazak u "partnerstvo", kao npr, Svajcarcima.

Bas me cudi, ovde sve vrvi od vrsnih poznavalaca materije.

Ponovo upucujem molbu, bilo kome ko ima pretprosli broj "Geopolitike", da prenese iz njega, makar deo teksta,koji se odnosi na chemtrails. Veoma zanimljiv clanak, verujte na rec.

Читам "Геополитику" и имам неке бројеве.....они не излазе редовно, тако да то што кажеш "претпрошли број" не значи ништа - који ти број часописа имаш, е да би тај који тражиш био "претпрошли"?
 
JABUCHILO:
nemam. ali ako bi mi rekao sta te konkretno zanima mogao bih da ti posaljem neki kliping iz razlicitih i ne manje jakih izvora. engleski i/ili ruski i/ili nemacki citas?

Postavi na forum. Tekst je na nemackom, a, ti, ako te ne mrzi, prevedi ga ( pod uslovom da postoji online verzija, tu se ogradjujem )

Dakle, clanak iz novina -"Raum und Zeit", broj 71 ( 2005 ),autor teksta, Franc Veber ( Franz Veber u originalu, valjda ).

p.s. nisam uopste maliciozan ni cinican
 
eremita:
Читам "Геополитику" и имам неке бројеве.....они не излазе редовно, тако да то што кажеш "претпрошли број" не значи ништа - који ти број часописа имаш, е да би тај који тражиш био "претпрошли"?

Broj 18. Tekst pod nazivom "Ukradeno plavetnilo". Ako mozes, postavi ga kompletnog.

Unapred zahvalan.
 
King David:
Broj 18. Tekst pod nazivom "Ukradeno plavetnilo". Ako mozes, postavi ga kompletnog.

Unapred zahvalan.

Нашао сам.....али то је, бре, мЛого дугачко......не могу толико да куцам, то ми је досадно.........даћу ти део и неколико уводних пасуса............
 
Да ли се данас у свету манипулише климом, и спроводи најшира тајна операција у покушају крпљења озонске рупе избацивањем у атмосферу смесе алуминијума и баријума ?

УКРАДЕНО ПЛАВЕТНИЛО

Габријел Штетер, швајцарски новинар-истраживач, први је европски аутор који се озбиљно посветио проучавању хемијског манипулисања атмосфером. У САД тема "хемтрејлс" (chemtrails) већ је распрострањена по интернету и специјализованим часописима. Званично третирана као део "конспирологије", али очигледно непријатна војним и цивилним властима, та тема се одомаћила у Европи од 2003.наовамо, наком темељним чланака Габријела Штетера објављених у еколошким часописима "Простор и време" - "Raum und Zeit" i "Journal Franz Weber"
Чланак који овде преводимо изашао је у броју 71 (2005) тромесечног листа чувеног еколога и браниоца културе Франца Вебера, који се штампа у великом тиражу на немачком и француском јеѕику. Иако се бави светским феноменом, чланак се често поѕива на локалне околности у Швајцарској. Међутим, неспретно ћутање швајцарских власти спрам питања грађана, као и немогућност да се у тој демократској и добро организованој земљи добију прости подаци о дневном ваздушном саобраћају на њеном небу, представљају кључне доказе у прилог веродостојности Штетерове анкете. Стога је било неопходно сачувати целину текста (текст приредио Слободан Деспот).

ШТА СУ ХЕМОТРАГОВИ -
ТРАГОВИ ХЕМИЈЕ ?


У броју 69 Jornal Franz Weber први пут је швајцарској широкој јавности представљен појам хемотрагова. Подсетимо укратко о чему је реч.
Током 2004. године били смо сведоци серије климатских катаклизми: од тада су те пертурбације део свакодневице. Крајем деведесетих у САД, а у Европи од пролећа 2003., почело се с увођењем мешавине соли баријума и фине прашине алуминијума у атмосферу земље. Техничка основа овог процеса садржана је у америчком патенту који се односи на климатске модификације - патент elsbach iy 1991. Америчка Natioal Academy of Sciences је 1992. са своје стране предложила влади Буша Старијег да пусти у тропосферу честице алуминијума, како би спречила климатско загревање. Како у концепцији патента, тако и у лобингу Националне академије, чија је студија објављена 2000. у безброј наврата је поновљен назив познатог и уваженог калифорнијског цента за истраживање Livermore National Laboratory.

"ПАРТНЕРСТВО ЗА МИР"
.....И МНОГО ШТОШТА


У Швајцарској је манипулација климом почела са нашим уласком у "Партнерство за мир" НАТО после народног изјашњавања 1998. Ова сарадња, наизглед неодређена по питањима безбедности, у ствари је нашу земљу строго подредила једној организацији чије компетенције далеко превазилазе домен безбедности у правом смислу те речи. Проблематика хемотрагова то јасно показује : нема земље која је укључена у програм аеродисперзије која истовремено није и члан НАТО или бар "Партнерства за мир". Случај Хрватске је фрапантан пример: није прошао ни дан од њеног уласка у "Партнерство" маја 2000. а први хемотрагови су пали на ријечку луку. Није ли то израз пријатељства међу народима ?
У пракси је прихваћено да с најважнији део програма дисперзије спроводи авионима "боинг" који припадају НАТО ефективима. Њихове тачке полетања, што је сада такође познато, јесу НАТО ваздушне базе у Енглеској..........
 
У Швајцарској је манипулација климом почела са нашим уласком у "Партнерство за мир" НАТО после народног изјашњавања 1998. Ова сарадња, наизглед неодређена по питањима безбедности, у ствари је нашу земљу строго подредила једној организацији чије компетенције далеко превазилазе домен безбедности у правом смислу те речи. Проблематика хемотрагова то јасно показује : нема земље која је укључена у програм аеродисперзије која истовремено није и члан НАТО или бар "Партнерства за мир". Случај Хрватске је фрапантан пример: није прошао ни дан од њеног уласка у "Партнерство" маја 2000. а први хемотрагови су пали на ријечку луку. Није ли то израз пријатељства међу народима ?

Da, veoma interesantno neko partnerstvo...i izrazi prijateljstva, takodje.
Cemu u stvari sluzi "partnerstvo za mir"...i kome? Nema vise hladnog rata...
 
bro1pq1.jpg



a ovo je pola sata posle
broj2ze3.jpg
 
King David:
Ljudi, ovo je ozbiljna tema. Mnogoozbiljnija nego sto mozete da pretpostavite.Pustite sad zayebancije tipa "bojkotujemo hrvatsku robu", ukljucite se, saradjute...kao pravi partneri...
Па ко хоће у такве организације као што су NATO и Партнерство за мир,боље и не заслужује.

Постоји једна књига(не могу да се сетим имена,давно сам је читао) која је вековима била забрањена.У њој се говори о томе како ће се планирати смањење популације на 1 милијарду и како је циљ владајуће јеврејске хијерархије да сведе читав свет под свој утицај тиме што ће постојати једна светска влада(јеврејска).
Оно што се описује у њој је врло слично садашњим догађајима(новонастале болести,вируси,па и ово о чему је твоја тема).
 
jedite_kod_Joa:
Па ко хоће у такве организације као што су NATO и Партнерство за мир,боље и не заслужује.

Постоји једна књига(не могу да се сетим имена,давно сам је читао) која је вековима била забрањена.У њој се говори о томе како ће се планирати смањење популације на 1 милијарду и како је циљ владајуће јеврејске хијерархије да сведе читав свет под свој утицај тиме што ће постојати једна светска влада(јеврејска).
Оно што се описује у њој је врло слично садашњим догађајима(новонастале болести,вируси,па и ово о чему је твоја тема).


Knjiga se zove, " vatre raja".......i ne pise o smanjenju populacije na 1 milijardu, ali pise nesto
slicno..........a to je , formiranje "zlatne milijarde", koja bi trebala da uziva u blagodetima civilizacije i tehnologije.......i koja obuhvata, nesto kao , recimo razvijene zemlje u sadasnjem svetskom poredku...........

Ostali , koji budu imali manje srece, bi bili izvan te elite, i ziveli bi na rubu egzistencije , podlozni epidemijama, gladi i ratovima, bez pristupa obrazovanju i zdravstvenoj zastiti.

Svetom bi vladala jedna vlada, ali se ne pominje eksplicitno da je jevrejska..........

Ali, to je samo knjiga, iako ima analiticara, koji je uzimaju kao ozbiljan model sveta u buducnosti............
 
jedite_kod_Joa:
Па ко хоће у такве организације као што су NATO и Партнерство за мир,боље и не заслужује.

Постоји једна књига(не могу да се сетим имена,давно сам је читао) која је вековима била забрањена.У њој се говори о томе како ће се планирати смањење популације на 1 милијарду и како је циљ владајуће јеврејске хијерархије да сведе читав свет под свој утицај тиме што ће постојати једна светска влада(јеврејска).
Оно што се описује у њој је врло слично садашњим догађајима(новонастале болести,вируси,па и ово о чему је твоја тема).
kao da su ti Jevreji na dobrom putu da to urade jer vec vladaju u SAD i Rusiji i ko zna jos gde...ali Srbi ce njima pokazati ima da razjebemo i partnerstvo za mir i NATO cim pobede srpski radikali.A i hleb ce biti 3 dinara.Slepi ce prohodati a gluvi progledati...
Znate sta kad cujem te price oko toga kako i "nesto necemo" i kako cemo "ovo ili ono" a i lud vidi da je to proces koji diktiraju veliki i da se to ne moze izbeci setim se one narodne kad je zaba cula...
 
_Milanche_:
kao da su ti Jevreji na dobrom putu da to urade jer vec vladaju u SAD i Rusiji i ko zna jos gde...ali Srbi ce njima pokazati ima da razjebemo i partnerstvo za mir i NATO cim pobede srpski radikali.A i hleb ce biti 3 dinara.Slepi ce prohodati a gluvi progledati...
Znate sta kad cujem te price oko toga kako i "nesto necemo" i kako cemo "ovo ili ono" a i lud vidi da je to proces koji diktiraju veliki i da se to ne moze izbeci setim se one narodne kad je zaba cula...

Ovo prvo sto si rekao, vrlo je blizu istine. A, sad aslusajpazljivo, ovo govorim bez ikakvog pardona i potpuno iskreno: ako se ne stane na put tim fanaticima, covecanstvo ce u vrlo kratkom roku doziveti katastrofu. Jednom sam vec citirao ruskog istoricara Platonova, i opet cu:"sistem amerikanizma -cionizma mora biti unisten zajednickim naporima covecanstva - u protivnom, cvecanstva nece biti" dakle, ili oni, ili mi...ako pobede oni, otisli smo svi ( zajedno sa njima ) dodjavola, ako pobedimo mi...ima nade...
 
King David:
Ovo prvo sto si rekao, vrlo je blizu istine. A, sad aslusajpazljivo, ovo govorim bez ikakvog pardona i potpuno iskreno: ako se ne stane na put tim fanaticima, covecanstvo ce u vrlo kratkom roku doziveti katastrofu. Jednom sam vec citirao ruskog istoricara Platonova, i opet cu:"sistem amerikanizma -cionizma mora biti unisten zajednickim naporima covecanstva - u protivnom, cvecanstva nece biti" dakle, ili oni, ili mi...ako pobede oni, otisli smo svi ( zajedno sa njima ) dodjavola, ako pobedimo mi...ima nade...
mi nemamo sanse da pobedimo...evo ja se predajem...
 
King David:
Ovo prvo sto si rekao, vrlo je blizu istine. A, sad aslusajpazljivo, ovo govorim bez ikakvog pardona i potpuno iskreno: ako se ne stane na put tim fanaticima, covecanstvo ce u vrlo kratkom roku doziveti katastrofu. Jednom sam vec citirao ruskog istoricara Platonova, i opet cu:"sistem amerikanizma -cionizma mora biti unisten zajednickim naporima covecanstva - u protivnom, cvecanstva nece biti" dakle, ili oni, ili mi...ako pobede oni, otisli smo svi ( zajedno sa njima ) dodjavola, ako pobedimo mi...ima nade...
Немогуће је то свакоме објаснити.Нису сви(поготову они који су учени дарвинистичким погледима на свет) у стању да то схвате.
 

Back
Top