kako zive istoricari umetnosti u BG

  • Začetnik teme mala gaga
  • Datum pokretanja
Ne znam kad ce ljudi shvatiti da izlozbe i ne mora da otvara istoricar umetnosti. Slazem se da je bolje da to radi sam umetnik ili cak i neko ko je obican posmatrac. Zao mi je sto su u ovoj zemlji pojedinci vrlo uspesno uspeli da dovedu mnoge stvari do apsurda. Otud i profil ist. umetnosti kao nekog ko tupi i nista ne razume. Ne mora biti tako. To govori o nasoj kulturi.
 
mala gaga:
gde su pare u ovom poslu? zna li to neko? ima li nade za nas?
Mala Gago, para u ovoj zemlji nema ni u jednom poslu koji je vezan za "sivu masu" i pošten rad. To znam po sebi i po svojoj supruzi koja je tvoje struke (dapače mr.). Ali, ono što imamo u glavama ne može ni jedan lopov u ovoj zemlji da nam uzme, a stvari pod peglom kad-tad legnu na svoje mesto. Drži se!
 
Anonymous:
trande:
-istoricar umetnosti- "NIT LEPSEG ZVANJA NIT GLUPLJEG POIMANJA" {paraziti soc.realizma}
Izvini samo bih da te informisem da se ovom NAUKOM ljudi bave jos od 19 veka, pa nikakve veze to nema sa soc-realizmom, kao ni ti sa mozgom...
Hajde da ga još malo bolje informišemo. Osnove ove nauke postavio je mnogo ranije još Leonardo da Vinči svojim čuvenim "Traktatima o umetnosti". To je, reklo bi se, jako blizu soc. realizma. Neznanje i glupost su baš neuništive discipline u ovoj zemlji.
 
Pustite "ISTORICARE" nek lupetaju o tudjem stvaranju ako ih to cini srecnim, kad ne mogu da pricaju o svojim delima, a SVI VI koji stvarate i radite ne osvrcite se na kritike NERADNIKA [kad vec znaju sta je "vredno" zasto ne stvaraju "SAMO" vredna dela}-
DELO OSTAJE A PRICE ODLAZE U VETAR!-
Da ste zivi i zdravi svi koji stvarate i ostavljate nesto za sobom!!!!!
 
Espanol:
mala gaga:
gde su pare u ovom poslu? zna li to neko? ima li nade za nas?
Mala Gago, para u ovoj zemlji nema ni u jednom poslu koji je vezan za "sivu masu" i pošten rad. To znam po sebi i po svojoj supruzi koja je tvoje struke (dapače mr.). Ali, ono što imamo u glavama ne može ni jedan lopov u ovoj zemlji da nam uzme, a stvari pod peglom kad-tad legnu na svoje mesto. Drži se!

hvala na podrsci!
 
Umisljeni Slikar:
Kada se polazu i sta se trazi na diferencijalnim ispitima, na FLU-u u Beogradu.

RAspitaj se na flu u rajicevoj, koliko ja znam polaze se istorija i srpski, i ako ih polozis a posle padnes prijemni sledeci put opet polazes diferencijalni sto je malo glupo ali eto. Iz srpskog se valjda samo pise neki sastav a istorija je valjda kao za srednju skolu 1-4 god.
 
Kada sam kao studentkinja prve godine odlazila u jedan muzej po knjige, jedna gospođa, inače poznat naš vojvođanski etnolog, često mi je govorila: Što nisi upisala istoriju umetnosti....lep posao... družiš se sa finim svetom a ne ovo naše....ko prosjak, moliš babe da ti daju s tavana šta imaju... itd. ...Uvek se toga setim kada se pomene istorija umetnosti :)
------------------------



Espanol potpuno se slažem sa tobom...
 
gigule:
zašto tako?
da li to znači da niko od ist. umetnosti ne valja ...nemaju pojma... šta li???
Priče o ist. umetnosti kao netalentovanim i isfrustriranim neostvarenim umetnicima bla bla bla je strava glupava...i više govore o onima koji takve priče plasiraju...
Baš tako, ne znam ni jednog uspešnog umetnika koji loše govori o istoričarima...Kao i svuda za pljuvanje svega i svakoga javljaju se loši, netalentovani i isfrustrirani. Mnogo liči na priču o kilavom organu kome i dlaka smeta... :lol:
 
Nemojte da me obeshrabrujete ja stvarno zelim da upisem istoriju umetnosti.
Nemojte mi reci da srljam u sigurnu propast i da od
toga ne moze da se zivi.budite malo vise optimisticniji ima valjda nade i za nas?Dajte odgovorite mi jer sa pocela da ucim za upis,pa da ne gubim vreme :D
 
Euridika_86:
Nemojte da me obeshrabrujete ja stvarno zelim da upisem istoriju umetnosti.
Nemojte mi reci da srljam u sigurnu propast i da od
toga ne moze da se zivi.budite malo vise optimisticniji ima valjda nade i za nas?Dajte odgovorite mi jer sa pocela da ucim za upis,pa da ne gubim vreme :D
Nisam istoricar umetnosti, tako da ne mogu nista da ti kazem iz tog ugla, ali ono u sta sam sigurna je da treba da sledis svoj untrasnji osecaj, tj. da razgranicis sta volis i zelis, a sta ne.U tvojim godinama to nije ni malo lako.Moj slucaj je bio da sam iskljucivo zelela da upisem Lik. akademiju i bila spremna da 100x pokusavam ako treba...Naravno, mnogo mi je znacila podrska roditelja, jer ipak su me oni finansirali u to vreme.Znaci - ne znam koliko si sama sa sobom rascistila neke stvari,u sustini nemamo garanciju ni za sta u zivotu, puno toga zavisi od nas samih, ali i od spoljnih faktora.Tako da ovo sto ti kazem krajnje je subjektivno - mislim da covek treba da sledi svoje osecaje, tj. da radi u zivotu ono sto voli.
 

Back
Top