Србија лагано одумире !

Rujevit

Domaćin
Poruka
3.445
Јутрос купим новине и имам шта да прочитам. Број становника Републике Србије прошле године смањен за 34.591, а за последњих десет година за 230.000 људи !!!

Ужас, катастрофа, расуло, хаос, бунило...

Са оваквом политиком и оваквим залагањем српске политичке ''елите'' изумрећемо за сто година. бићемо национална мањина у сопственој земљи ! У иностранству се роди више Срба него у земљи матици !!! Да ли је могуће ?!

Ево линк па се и сами уверите.

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=7854

Шта и како даље ?!
 
Rujevit:
Јутрос купим новине и имам шта да прочитам. Број становника Републике Србије прошле године смањен за 34.591, а за последњих десет година за 230.000 људи !!!

Ужас, катастрофа, расуло, хаос, бунило...

Са оваквом политиком и оваквим залагањем српске политичке ''елите'' изумрећемо за сто година. бићемо национална мањина у сопственој земљи ! У иностранству се роди више Срба него у земљи матици !!! Да ли је могуће ?!

Ево линк па се и сами уверите.

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=7854

Шта и како даље ?!
Mozda nebi bilo hrdjavo da zanemarimo kvantitet i svu paznju posvetimo kvalitetu. :shock:
 
OrthodoxCelt:
Како шта.. зна се шта нам је радити :) :) :) :)

Zna se. Samo ina tu jedan problem. Zene nece da radjaju, bar ne vise od jednog deteta. Emancipacija zena je uzela toliki zamah da takodje imamo i sve vise zena - karijerista, koje se posvecuju karijeri na ustrb porodice i najcesce se ne udaju. Stalno se istice da je i ekonomska situacija uzrok tome sto izumiremo. Jeste, ali nije u tolikoj meri. Nasi preci su imali i po 6-7 deteta a ziveli su prilicno bedno. Evo Svedska cini mi se je prva po beloj kugi, a ekonomski su dosta jaki. Dakle, potrebno je da se nesto promeni u nasoj svesti najpre, i da onda drzava stimulise povecavanje nataliteta. Dok se to ne desi, i dalje ce svake godine u Srbiji nestajati po jedan manji grad od 25.000 stanovnika, sve dok ne postanemo nacionalna manjina u svojoj drzavi.
 
Rujevit:
Са оваквом политиком и оваквим залагањем српске политичке ''елите'' изумрећемо за сто година. бићемо национална мањина у сопственој земљи ! У иностранству се роди више Срба него у земљи матици !!! Да ли је могуће ?!

Necemo mi biti nacionalna manjina ... svi komplet cemo izumreti sto i nije cudo.
Obzirom na to sta radimo, uopste me ne cudi da cemo postati nacija staraca! Nije u pitanju samo emancipacija zena, vec smo i mi muski problem!

Koliko god da su pokvarene nase zene, pokvareni su i muskarci! Svaka roba nadje svog kupca! Da "emancipovane" zene nemaju kome da se prodaju ovde, ne bi ni postojale. Obzirom da je traznja velika sta ocekujemo?

Ocekujemo da devojka koja sa 17 godina ide u grad u minicu i topicu bude majka? Ocekujemo da ona uopste moze da rodi? Da li da ocekujemo od momaka koji se UBIJAJU od alkohola da budu ocevi? Da li oni i bioloski mogu biti ocevi i da li organizam koji u tolikoj meri unosi sve te otrove moze biti spreman za repodukciju? Mislim da ne!

Jednostavno, prsli smo u glavu prvenstveno! Dok se ne vratimo pravim vrednostima (koje su davno zatravile) nema od nas nista, niti treba da ocekujemo nesto!
 
AKHENATON:
Zna se. Samo ina tu jedan problem. Zene nece da radjaju, bar ne vise od jednog deteta. Emancipacija zena je uzela toliki zamah da takodje imamo i sve vise zena - karijerista, koje se posvecuju karijeri na ustrb porodice i najcesce se ne udaju. Stalno se istice da je i ekonomska situacija uzrok tome sto izumiremo. Jeste, ali nije u tolikoj meri. Nasi preci su imali i po 6-7 deteta a ziveli su prilicno bedno. Evo Svedska cini mi se je prva po beloj kugi, a ekonomski su dosta jaki. Dakle, potrebno je da se nesto promeni u nasoj svesti najpre, i da onda drzava stimulise povecavanje nataliteta. Dok se to ne desi, i dalje ce svake godine u Srbiji nestajati po jedan manji grad od 25.000 stanovnika, sve dok ne postanemo nacionalna manjina u svojoj drzavi.

Боже, овакве предрасуде код једне тако младе особе!? :shock:

Колико година имаш? Колико си деце направио до сада?
Твој прадеда је у твојим годинама већ имао пар комада! Немаш деце само зато што твоја размажена еманципована девојка гања каријеру, или постоји и још неки други разлог???
 
Wilkołak:
Necemo mi biti nacionalna manjina ... svi komplet cemo izumreti sto i nije cudo.
Obzirom na to sta radimo, uopste me ne cudi da cemo postati nacija staraca! Nije u pitanju samo emancipacija zena, vec smo i mi muski problem!

Koliko god da su pokvarene nase zene, pokvareni su i muskarci! Svaka roba nadje svog kupca! Da "emancipovane" zene nemaju kome da se prodaju ovde, ne bi ni postojale. Obzirom da je traznja velika sta ocekujemo?

Ocekujemo da devojka koja sa 17 godina ide u grad u minicu i topicu bude majka? Ocekujemo da ona uopste moze da rodi? Da li da ocekujemo od momaka koji se UBIJAJU od alkohola da budu ocevi? Da li oni i bioloski mogu biti ocevi i da li organizam koji u tolikoj meri unosi sve te otrove moze biti spreman za repodukciju? Mislim da ne!

Jednostavno, prsli smo u glavu prvenstveno! Dok se ne vratimo pravim vrednostima (koje su davno zatravile) nema od nas nista, niti treba da ocekujemo nesto!

Potpisujem.. ;)
 
Hellen:
Колико година имаш? Колико си деце направио до сада?
Твој прадеда је у твојим годинама већ имао пар комада! Немаш деце само зато што твоја размажена еманципована девојка гања каријеру, или постоји и још неки други разлог???

А ја потписујем ово.
 
Hellen:
Боже, овакве предрасуде код једне тако младе особе!? :shock:

Колико година имаш? Колико си деце направио до сада?
Твој прадеда је у твојим годинама већ имао пар комада! Немаш деце само зато што твоја размажена еманципована девојка гања каријеру, или постоји и још неки други разлог???

Ajd evo posteno. Imam 22 godine i zamalo nisam postao otac pre nekih 6-7 meseci. BIo sam spreman da se ozenim, cak i da napustim studije ako to bude bilo potrebno. Na kraju nije ispalo nista od toga, samo blagi poremecaj ciklusa. Razlog sto se jos nisam ozenio sto nisam zavrsio fakultet, a fakultet i deca ne idu bas. Lako je bilo mom tamo nekom pretku koji je imao nesto malo skole i vec radio poljoprivredu ili sta ja vec znam, da planira porodicu. Tacno je da se pomakla granica kad su ljudi sklapaju brakove, ali po meni previse. Razumem, recimo do 25 godine, ali ta granica je danas daleko, daleko veca. Druga stvar zbog koje sam rekao o zenama-karijeristima je zato sto nisam corav. Imam ih mali milion u svojoj okolini. A kako vise napreduju u svojoj karijeri, sve vise im rastu kriterijumi i sve manje razmisjaju o deci.
Sto se mene tice, cim steknem diplomu, nadam se za godinu dana, vec cu poceti da razmisljam o braku i o deci. Iako bih voleo da imam najmanje troje dece, necu ih imati ako se ozenim sadasnjom devojkom, jer mi je lepo stavila do znaja da joj ne pada na pamet da bude masina za radjanje dece i da mogu da se nadam na jedno, u krajnjem slucaju dva. A to ne kaze samo ona, vec njih 90%.

I takodje se slazem sa Wilkolakom o muskarcima. Naravno to opijanje, pusenjee, duvanje i sve ostalo je pogubno za organizam. I to treba da se promeni u muskoj svesti. Sto se mene tice, umeren sam u alkoholu, mnekad i po 3-4 meseca ne popijem nista, pusim 1 paklu 5 dana, a nekad i duze. A duvao sam samo jednom pre 5 godina iz radoznalosti i nikad vise. U sustini, ja sam jako porodican covek, i porodica mi je na prvom mestu. Tako sam vaspitavan. Doduse samo nas je dva deteta, a bilo bi vise da majka nije imala vanmatericnu trudnocu, posle cega nije mogla vise da radja.

Porodicne vrednosti su za mene prave vrednosti i treba pod hitno da im se vratimo
 
Da kazem i ja da se slazem sa Akhenatonom. Jednostavno, ljudi danas ne zele da radjaju decu. Ljudi su generalno postali jako veliki individualisti i egoisti. Koga treba kriviti zbog toga? Ljudi su ALAVI!

Ne mozete tek tako porediti danasnju situaciju sa situacijom od pre 50 ili 100 godina. Nekada su ljudi ziveli na selu i vec sa 20 godina bili su sposobni da prave svoj hleb i da imaju sve sto im je potrebno da prezive. Ljudi su sve stvarali sami! Od odece i obuce do hrane! Sve su mogli da stvore ako rade! Tada, covek od 25 godina nije imao gde da se skoluje, mogao je samo da radi ili da ne radi, a momak od 25 godina je bio vec mator a devojka od 25 godina je bila baba-devojka.

E sada, hocu i ja cetvoro-petoro dece, iskreno! Ali, ko ce to da rodi? Danasnje devojke? Kopije Natase, Cece, Stoje itd? Ne bih rekao!

Mozete vi da se slozite sa mnom ili da se ne slozite, ali nama je potreban prvo jedan preporod u glavama, mada ... gledajuci narodne glavesine i Skupstinu, buducnost nam je prilicno mracna.

Gledam taj prenos sednice ... pa ono je bolestina reda velicine "Velikog Brata", ako ne i gore! Nema ko da povede ljude, nema...

Zapatili smo sljam i lopove! Verovali smo svakome, bili lakomi kako na novac tako i na druge stvari i sada su stigli racuni koji treba da se plate! Ako, tako nam i treba!
 
Wilkołak:
Necemo mi biti nacionalna manjina ... svi komplet cemo izumreti sto i nije cudo.
Obzirom na to sta radimo, uopste me ne cudi da cemo postati nacija staraca! Nije u pitanju samo emancipacija zena, vec smo i mi muski problem!

Koliko god da su pokvarene nase zene, pokvareni su i muskarci! Svaka roba nadje svog kupca! Da "emancipovane" zene nemaju kome da se prodaju ovde, ne bi ni postojale. Obzirom da je traznja velika sta ocekujemo?

Ocekujemo da devojka koja sa 17 godina ide u grad u minicu i topicu bude majka? Ocekujemo da ona uopste moze da rodi? Da li da ocekujemo od momaka koji se UBIJAJU od alkohola da budu ocevi? Da li oni i bioloski mogu biti ocevi i da li organizam koji u tolikoj meri unosi sve te otrove moze biti spreman za repodukciju? Mislim da ne!

Jednostavno, prsli smo u glavu prvenstveno! Dok se ne vratimo pravim vrednostima (koje su davno zatravile) nema od nas nista, niti treba da ocekujemo nesto!

bravo! 8)
 
Wilkołak:
Da kazem i ja da se slazem sa Akhenatonom. Jednostavno, ljudi danas ne zele da radjaju decu. Ljudi su generalno postali jako veliki individualisti i egoisti. Koga treba kriviti zbog toga? Ljudi su ALAVI!

Ne mozete tek tako porediti danasnju situaciju sa situacijom od pre 50 ili 100 godina. Nekada su ljudi ziveli na selu i vec sa 20 godina bili su sposobni da prave svoj hleb i da imaju sve sto im je potrebno da prezive. Ljudi su sve stvarali sami! Od odece i obuce do hrane! Sve su mogli da stvore ako rade! Tada, covek od 25 godina nije imao gde da se skoluje, mogao je samo da radi ili da ne radi, a momak od 25 godina je bio vec mator a devojka od 25 godina je bila baba-devojka.

E sada, hocu i ja cetvoro-petoro dece, iskreno! Ali, ko ce to da rodi? Danasnje devojke? Kopije Natase, Cece, Stoje itd? Ne bih rekao!

Mozete vi da se slozite sa mnom ili da se ne slozite, ali nama je potreban prvo jedan preporod u glavama, mada ... gledajuci narodne glavesine i Skupstinu, buducnost nam je prilicno mracna.

Gledam taj prenos sednice ... pa ono je bolestina reda velicine "Velikog Brata", ako ne i gore! Nema ko da povede ljude, nema...

Zapatili smo sljam i lopove! Verovali smo svakome, bili lakomi kako na novac tako i na druge stvari i sada su stigli racuni koji treba da se plate! Ako, tako nam i treba!

nema ko da povede...
a nismo na dovoljnom stepenu razvoja da nam vodje ne trebaju :(

prsli smo al skroz...

budimo realni, ako zelish da zivish normalno, u normalnoj zemlji, nadji nachin da odesh i idi odavde :(
 
Bi2:
A, znaš li ti šta potpisuješ leba ti?
Da li student treba da se bavi učenjem ili povećanjem nataliteta u zemlji?

Лутко,

Зашто питаш, кад свој одговор већ имаш?

Моја жена и ја смо, као студенти, већ имали двоје деце, а успели смо да завршимо факултете, који се код нас обично сматрају тежима.

Нисмо ми неке ''фаце'', али смо себи поставили приоритете и били свесни да су нам деца важнија (и то не због наталитета) од свих диплома овога света.

А ти, Лутко, немој да се једиш. То шкоди здрављу!

Само полако и опуштено или никада нећеш ни родити...
 
Naravno da problem nije samo u devojkama vec i u muskarcima ali svakako razumem danasnje devojke. Koja je luda da se uda sa 22-23 godine, da kuci dize i cuva decu dok joj muz izlazi subotom po kojekakvim diskotekama i okolo sara. Svakako ih razumem, njima je mnogo teze. Granica se pomera i to drasticno a i kada se dvoje uzmu dobiju jedno eventualno dva deteta.

Opste je poznato da su slabije razvijeniji krajevi imali jaci prirodni prirastaj i bolju reprodukciju od razvijenijih ali Srbija mi bas ne lici na razvijene krajeve...Kada su moji dosli iz CG to je bio copor, dosta toga je otislo u gradove, a veci deo i u inostranstvo, dovoljno mi je samo da pogledam moju siru familiju i da shvatim zasto se smanjujemo.

Jedino mi nisu jasni ovi politicari. Svi su patriote a ovamo zive sa mackama i kucicima. Da li su nekad pogledali koliko dece imaju americki predsednici !? Nasi nista ne rade da podignu natalitet, ali zato traze da zene radjaju. Madjari su pre par godina pokrenuli akciju da za novorodjenu decu i decu predskolskog uzrasta - da odeca, knjige, skolski pribor i ostalo bude dosta jeftinije. Kod nas tako nesto nikome ne pada na pamet ali zato treba slupati gomilu novca na Gucu, Exit, vasare i ostale marifetluke. Ne kazem da to ne treba da se organizuje ali ako hocemo zdravu naciju onda se mora okrenuti novi list.
 
Jadnostavno smo postali kukavice, plasimo se da ce troje dece imati
mnogo manje nego jedno. Ljudi stvore samo jedno dete razmaze ga
sve mu pruze i vecinom su to samozivi netolerantni kreteni koji su
naucili da samo oni imaju sve./ Cas izizetcima/ U viseclanoj
porodiici poneceg nema,nesto zaskripi ali, nauce da dele, da se
zajednicki snalaze, imaju obaveze jedno prema drugom i kada
roditelji umru imaju nekoga.Ja imam troje dece dvoje su svrseni
ljudi najmladje jos studira ali sutra da ja i majka poginemo u
saobracajki ili bilo kako, znamo da ce i ovo trece zavrsiti svoje
studije i pomognuto od brata i sestre stati na svoje noge.
Dok su "Gastarbajteri" pravili kuce na sprat/koje sada zvrje prazne/
ja sam investirao u decu koja imaju solidno obrazovanje i platu
od koje mogu pristojno da zive. Ja kad se vratim za 300 euro
mesecno sam stambeno obezbedjen i nisam morao ceo zivot raditi
za zidove i neki bolesni prestiz.
Jos 80tih.godina mislio sam da se vratim ali kad pocese one
nepostene radnje sa bankama,da ne mogu raspolagati sopstvenim
novcem ostao sam ovde.Vratilo bi se nas na hiljade da se sa nama
posteno postupalo,ali mi smo bili samo ovce za sisanje a jos kada
smo posle par godina culi kako su prosli oni koji su se vratili bilo
nam je jasno da je nasa perspektiva tamo gde smo.
Nama trebaju posteni poslovni ljudi i razumni politicari.Mi smo
otpisani i vraticemo se kao penzioneri ali treba sacuvati ovu
sadasnju mladez u Srbiji, da bi ostali i opstali treba mnogo cega
da se izmeni i popravi.
Svugde se krade i otima ali mi smo u spici.
 
Hellen:
А ко би, по твом мишљењу, онда требало да се бави повећањем наталитета у земљи?

Naravno da su to mladi ljudi. Ali zar to treba tako da ja sa knjigom u ruci trckam za jednim detetom, a zena za drugim a da nas pritom izdrzavaju roditelji? Ili da radimo po ceo dan, nocu ucimo a decu uvalimo babi i dedi da se staraju o njima? NIje to nacin. Najpre steknes diplomu, u roku kad vec nemas nikave druge obaveze, to se moze. A od 25-30 moz da napravis 5 deteta ako imas zelje i volje.
 
Wilkołak:
Necemo mi biti nacionalna manjina ... svi komplet cemo izumreti sto i nije cudo.
Obzirom na to sta radimo, uopste me ne cudi da cemo postati nacija staraca! Nije u pitanju samo emancipacija zena, vec smo i mi muski problem!

Koliko god da su pokvarene nase zene, pokvareni su i muskarci! Svaka roba nadje svog kupca! Da "emancipovane" zene nemaju kome da se prodaju ovde, ne bi ni postojale. Obzirom da je traznja velika sta ocekujemo?

Ocekujemo da devojka koja sa 17 godina ide u grad u minicu i topicu bude majka? Ocekujemo da ona uopste moze da rodi? Da li da ocekujemo od momaka koji se UBIJAJU od alkohola da budu ocevi? Da li oni i bioloski mogu biti ocevi i da li organizam koji u tolikoj meri unosi sve te otrove moze biti spreman za repodukciju? Mislim da ne!

Jednostavno, prsli smo u glavu prvenstveno! Dok se ne vratimo pravim vrednostima (koje su davno zatravile) nema od nas nista, niti treba da ocekujemo nesto!

Prilično tačno.
 
[/QUOTE]Naravno da su to mladi ljudi. Ali zar to treba tako da ja sa knjigom u ruci trckam za jednim detetom, a zena za drugim a da nas pritom izdrzavaju roditelji? Ili da radimo po ceo dan, nocu ucimo a decu uvalimo babi i dedi da se staraju o njima? NIje to nacin. Najpre steknes diplomu, u roku kad vec nemas nikave druge obaveze, to se moze. A od 25-30 moz da napravis 5 deteta ako imas zelje i volje.
Значи, онда ипак не стоји теза да су наше жене кобајаги ''еманциповане'' па због гањања каријере неће децу и да само због размажених жена нама опада наталитет!

Наталитет не зависи нити само од жена, нити само од мушкараца, него од заједничке одлуке и спремности! (Зависи и од културолошких, социјалних и економских фактора.)

ТО је оно што сам рекла, и не видим шта је лоше што се човек сложио са мном!





Као што нећу осудити жену која је завшила основну и до пунолетства родила већ двоје деце, тако нећу осудити, нити окривити за пад наталитета (као што то чини твој колега) оне жене које реше да се образују и да имају каријеру. Још мање ћу за пад наталитета осудити еманципацију, јер да није било те, толико извикане еманципације, данас ни ти ни ја не бисмо имале нити право гласа, нити право на школовање, ни многа друга људска права!



(Узгред, ја сам просту репродукцију обавила....било би и проширене да је дао Бог...)

И још: знате и сами да од једне просечне плате у Србији не може да преживи ни четворочлана породица, а камоли бројнија! Да би жена могла да роди петоро-шеторо деце и да би могла да им се посвети....морала би да буде незапослена и да буде код куће. Од чега да рани децу? Од 250 евра мужевљеве плате да се храни 8 чељади?
 
AKHENATON:
Naravno da su to mladi ljudi. Ali zar to treba tako da ja sa knjigom u ruci trckam za jednim detetom, a zena za drugim a da nas pritom izdrzavaju roditelji? Ili da radimo po ceo dan, nocu ucimo a decu uvalimo babi i dedi da se staraju o njima? NIje to nacin. Najpre steknes diplomu, u roku kad vec nemas nikave druge obaveze, to se moze. A od 25-30 moz da napravis 5 deteta ako imas zelje i volje.

Potpuno ti odobravam. Normalno je prvo obezbediti egzistenciju
pa ako i zena ima posao postoje obdanista, nadje se i neko
" Sklizno" radno vreme ili plati neko za 8-9 sati a kucne poslove
obavlja onaj ko ima vise vremena. Po jednom citatu ovde Momak
ide i provodi se a majka sa decom-Taj "Momak" onda nije bio zreo
ni za brak a kamo li porodicu.Covek ili zena nisu robovi braka ni
dece postoje izlasci - sam-sa suprugom-familijarno-supruga sama
sve se to da srediti i organizovati ako ima ljubavi i razumevanja
prema supruzi,deci-roditeljima.
 

Back
Top