Putin:Rusija ce staviti veto

Opet smaranje sa Rusima, kao , satro , sad ce, kad vec dosad nisu , da se zauzmu iz sve snage za nas :D :D :D

Pa, oni da imaju mooda, i da ih interesuje Srbija, ne bi posle mesec dana , podvijenog repa zapalili sa Pristinskog aerodroma, gde ih je Satrap pustio da utrche, nakon kapitulacije..........sve se nadajuci da ce da proradi Rusko - Srpska kombinacija.......koje nikada ,osim u pricama, "nas i Rusa.........bla, bla, bla,,,,,,"......nije ni bilo.....

Evo , kako pijana braca , dodju da se obzderu alkohola i pechenja.........a za veto.......
"dogovoricemo se".......... :roll:

 
PUTIN: NEĆEMO SE USTEZATI OD VETA ZA KOSOVO
POLITIKA - SVET I MI - Ponedeljak, Septembar 11, 2006 10:35 RTS

Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je tokom vikenda da se Moskva neće ustezati da stavi veto u Savetu bezbednosti UN ukoliko zaključi da predloženo rešenje za Kosovo nije u interesu Rusije, preneo je 'Fajnenšel tajms'.

Predsednik Rusije je upozorio Zapad da bi eventualna nezavisnost Kosova postavila presedan za druga područja, kao što su Abhazija i Južna Osetija u Gruziji, piše londonski dnevnik.

'Ne može se jedno pravilo primenjivati za Kosovo, a druga za druge situacije. Ukoliko nam rešenje za Kosovo ne bude prihvatljivo, nećemo se ustezati da iskoristimo naše pravo veta u Savetu bezbednosti UN', rekao je Putin kako ga citira 'Fajnenšel tajms'.

Prioritet u rešavanju takvih konflikata treba da bude teritorijalna celovitost, a ne 'teško odrediv pojam istorijske pravednosti i političke svrsishodnosti', upozorio je Putin, jer bi, 'u suprotnom, došli do haosa'. 'Moramo da shvatimo da to nije sportsko takmičenje - ko će od koga nešto oduzeti', zaključio je šef ruske države i dodao da će od određenja opštih principa i umešnosti njihove zaštite u značajnoj meri zavisiti buduća stabilnost međunarodnih odnosa.

List prenosi da je to upozorenje Putin izneo u razgovoru sa američkim politikolozima stručnjacima za Rusiju i novinarima u svojoj rezideniciji u Novom Ogarjovu, u kojem je takođe izrazio nezadovoljstvo evropskom politikom prema Kosovu i Metohiji.

Direktor ruskih i azijskih programa vašingtonskog Instituta za međunarodnu bezbednost Nikolaj Zlobin izjavio je u međuvremenu za dnevnik 'Vremja novostej' da je tokom subotnjeg, skoro četvoročasovnog susreta u Novom Ogarjovu Putin najviše vremena posvetio pitanjima Kosova, Ukrajine i 'fantastičnim odnosima' Rusije i Kine.

'Putin je stavio do znanja da evropsku politiku [u slučaju Kosova] smatra pogrešnom, jer, kako je rekao, nema velike razlike izmedju Kosova i Abhazije, Južne Osetije, Nagorno-Karabaha, koji takođe teže nezavisnosti', rekao je Zlobin, koji je učestvovao na sastanku.

'Putin se usprotivio 'dvostrukim standardima', i naveo primer Iraka, gde već postoji opasnost odvajanja Kurdistana', naveo je vašingtonski ekspert, koji je u subotu na zvaničnoj večeri pre susreta sedeo pored Putina.

Putin, kao i njegovi najbliži saradnici, u više navrata su se založili za univerzalan pristup rešavanju problema Kosova, poslednji put početkom juna, kada je ruski predsedbnik upozorio međunarodnu zajednicu da ne treba da ohrabruje separatističke teritorijalne težnje i da ne stvara opasne presedane koji mogu da izazovu lančanu reakciju.

Ruski ambasador u UN Vitalij Čurkin je polovinom jula u Njujorku na istoj liniji ukazao da njegova zemlja neće dozvoliti nametanje rešenja za Kosovo.

'Međunarodna zajednica nema ni političko, ni moralno, a ni zakonsko pravo da Srbiji nametne rešenje sa kojim se ona ne slaže', rekao je Čurkin posle sednice Saveta bezbednosti posvećene Kosovu i Metohiji.

'Rusija poštuje princip teritorijalnog integriteta, a principi se ne menjaju kao košulje', primetio je tada Čurkin. U sličnom tonu je one 'koji su zaboravili' na elementarno poštovanje načela međunarodnog prava i poretka upozorio, još početkom godine, i ruski predsednik, rekavši da u slučaju Kosova Moskva 'polazi od Rezolucije Saveta bezbednosti UN 1244, prema kojoj je Kosovo sastavni deo SCG':

'Mi polazimo od pretpostavke da odluke Saveta bezbednosti UN nisu 'slučajne' i da ne služe samo 'za ukras', već da se usvajaju zato da bi bile poštovane', ocenio je šef ruske države.

Diksusiju u Novom Ogarjovu organizuje Ruska informativna agencija Novosti sa Savetom za spoljnu i odbrambenu politiku jednom godišnje od septembra 2004. godine



ZIVEO PUTIN! ZIVELA RUSIJA!
 
Kohen:
Opet smaranje sa Rusima, kao , satro , sad ce, kad vec dosad nisu , da se zauzmu iz sve snage za nas :D :D :D

Pa, oni da imaju mooda, i da ih interesuje Srbija, ne bi posle mesec dana , podvijenog repa zapalili sa Pristinskog aerodroma, gde ih je Satrap pustio da utrche, nakon kapitulacije..........sve se nadajuci da ce da proradi Rusko - Srpska kombinacija.......koje nikada ,osim u pricama, "nas i Rusa.........bla, bla, bla,,,,,,"......nije ni bilo.....

Evo , kako pijana braca , dodju da se obzderu alkohola i pechenja.........a za veto.......
"dogovoricemo se".......... :roll:

Pa povukli se sa aerodroma kad im je odobrena nova transa kredita 8)
Lepo njima dodje Srbija za potkusurivanje,samo ovi supljoglavci nikako to da shvate.Da je rekao Nema odvajanja Kosova od Srbije bez saglasnoseti Srbije pa da ih shvatim.Ovako samo dokazuju kolike su budale kad od jedna recenice u kojoj se Srbija ne pominje vide Kosovo u Srbiji
 
Pa dabome, krivi su Rusi koji nisu udarili veto (tj. nisu bili u mogucnosti, danas bi verovatno bilo drugacije), a nisu krivi antihristi preko bare zbog kojih je veto trebao da bude udaren. I ne da nisu krive prekookenaske psihopate, nego su nam, po prozapadnim podguznim muvama, ucinili uslugu i sad treba da im se slihtamo i kad treba i kad ne treba, ono iz mode.
E pa, malo morgen :lol:
 
sumnjivo lice:
E Jabuchilo,jabuchilo,steta da jedan tako pametan momak se zanosi glupostima poput "Bratski odnosi Srbije i Rusije"

Batice, ne dirajte Jabuchila, nije on tako los lik, narocito kada se ne hvata za "Smirnova" :wink:
A to sto voli Ruse, i Putina............*******, malo je normalno , tamo je, a malo mora, da ga njegova Ruskinja ne sastavi mavashijem........... :wink:

Jedino sto ne mora, to je da nas ubedjuje u netacno.......to je da su Rusi ludi od ljubavi za Srbima............mislim , nije fer prema ovima sto mu veruju , da ih jos pali............
 
Hebote ovaj pod forum je kao onaj domaci film"Tri karte za Holivud"Podelili smo se na Amerikance i Ruse a Jomini mu dodje kao onaj pandur sto krese Ruzu.Jos da je celicni tu pa da izigrava Bogdana Diklica, original Tri karte za holivud.jos samo da zakazemo sorku na kraju :lol:
 
JABUCHILO:
sta je vama ljudi... :D nikad vise jadikovke nisam cuo nego od usofila kad kukaju sto ih rusi ne vole. smesno je to brate kohene kad ti tako emotivno reagujes i pricas o rusima koji te kao malo-malo pa izdaju, ne mislis?

Brate, ja nisam skapirao, sta si hteo da mi prebacis........keve mi.......
Znas da nisam obozavaoc Rusa i Rusije, iako sam dve godine tesno saradjivao sa Ruskinjama, drzeci "Night club"...... :wink:

Ali, nije tacno da ih mrzim, ili nesto slicno..........samo su mi negotivne bajke i paljevine, kao , eto , sad ce, samo sto nisu.............. :roll:
 
Kohen:
Batice, ne dirajte Jabuchila, nije on tako los lik, narocito kada se ne hvata za "Smirnova" :wink:
A to sto voli Ruse, i Putina............*******, malo je normalno , tamo je, a malo mora, da ga njegova Ruskinja ne sastavi mavashijem........... :wink:

Jedino sto ne mora, to je da nas ubedjuje u netacno.......to je da su Rusi ludi od ljubavi za Srbima............mislim , nije fer prema ovima sto mu veruju , da ih jos pali............
Taj Smirnov je bio Jeljcinov savetnik :D Neznam da li ga je Putin ostavio na istoj funkciji po dolasku na vlast :D
 
urospo:
Pa dabome, krivi su Rusi koji nisu udarili veto (tj. nisu bili u mogucnosti, danas bi verovatno bilo drugacije), a nisu krivi antihristi preko bare zbog kojih je veto trebao da bude udaren. I ne da nisu krive prekookenaske psihopate, nego su nam, po prozapadnim podguznim muvama, ucinili uslugu i sad treba da im se slihtamo i kad treba i kad ne treba, ono iz mode.
E pa, malo morgen :lol:

To ti je cuvena Sorosevska logika. Prevedeno na drugi svetski rat krivi su saveznici sto nas nisu zastitili, a jadni nacisti su kad su ubijali 100 Srba za 1 svabu "radili samo svoj posao".

Oni nek se slihtaju, mi necemo. Jer mi imamo nesto sto oni nemaju. Mi imamo obraz, cast i ponos i to kod pravih Srba nikad nije na prodaju.
 
Chedo Kokardic:
To ti je cuvena Sorosevska logika. Prevedeno na drugi svetski rat krivi su saveznici sto nas nisu zastitili, a jadni nacisti su kad su ubijali 100 Srba za 1 svabu "radili samo svoj posao".

Oni nek se slihtaju, mi necemo. Jer mi imamo nesto sto oni nemaju. Mi imamo obraz, cast i ponos i to kod pravih Srba nikad nije na prodaju.


dhaha120blz5.jpg
 
Chedo Kokardic:
To ti je cuvena Sorosevska logika. Prevedeno na drugi svetski rat krivi su saveznici sto nas nisu zastitili, a jadni nacisti su kad su ubijali 100 Srba za 1 svabu "radili samo svoj posao".

Oni nek se slihtaju, mi necemo. Jer mi imamo nesto sto oni nemaju. Mi imamo obraz, cast i ponos i to kod pravih Srba nikad nije na prodaju.

Pa da, lepo ja rekoh neki dan da me americka zastava podseca i asocira na onu hitlerovu sa kukastim krstovima, sad si ti naveo jedan od primera zasto je to tako.
 
sumnjivo lice:
E Jabuchilo,jabuchilo,steta da jedan tako pametan momak se zanosi glupostima poput "Bratski odnosi Srbije i Rusije"

vazi, ne marim, ali ostaje pitanje cime sam odao utisak nekog ko se zanosi bratskim odnosima srbije i rusije? skoro sam siguran da nikad nisam u politickom smislu o bilo kakvim familijarnim odnosima govorio... to bi u najmanju ruku bilo veoma cudno. ja sam jedan sasvim realan covek, a ako moje prognoze i ideje nekada nekome zvuce favorizatorski i ostrasceno, to je samo zbog toga sto onaj ko ih slusa i sam ostrascen, i sam razmislja suvise binarno... to sto je realnost unutar vasih podela na 'delije' i 'grobare' danas na za tebe 'pogresnoj strani', to je cisto tvoja a ne moja ocena. ja ne navijam, ja razgovaram, i zao je meni sto se puno pametnih ljudi na ovom forumu vise zabavlja kad ih oteras u k***c nego kad se trudis da objasnis neku drugu istinu. zapravo, nije mi zao, i to je nacin.
 
Chedo Kokardic:
To ti je cuvena Sorosevska logika. Prevedeno na drugi svetski rat krivi su saveznici sto nas nisu zastitili, a jadni nacisti su kad su ubijali 100 Srba za 1 svabu "radili samo svoj posao".

Oni nek se slihtaju, mi necemo. Jer mi imamo nesto sto oni nemaju. Mi imamo obraz, cast i ponos i to kod pravih Srba nikad nije na prodaju.
Pa vidis koliko si glup.
Saveznici Englezi pa organizuju martovske demonstracije i onda dozivimo bombardovanje srbije i raspad vojske.
Saveznici Rusi pa narede komunjarama da napadaju Nemce kad su ovi napali SSSR.Pa onda 100 Srba za jednog Nemca.
Saveznici Englezi pa po nagovoru tita bombarduju Beograd zesce nego Nemci
Ti da imas imalo pameti ne bi imao takav avatar pa ti zato ovo nije jasno.
Ali zato Slovenci koji su bili u sastavu SHS docekaju Nemce sa cvecem,pa partizane sa cvecem.Pa stvore Krdelja i Dolanca,..i ucine da se u Sloveniju naj vise ulaze od cele SFRJ.i to sve bez saveznika.A ti se supljoglavce i dalje zanosi kako smo mi neke face.upravo zbog takvih kao ti sad nas fali desetak miliona ;)
 
JABUCHILO:
vazi, ne marim, ali ostaje pitanje cime sam odao utisak nekog ko se zanosi bratskim odnosima srbije i rusije? skoro sam siguran da nikad nisam u politickom smislu o bilo kakvim familijarnim odnosima govorio... to bi u najmanju ruku bilo veoma cudno. ja sam jedan sasvim realan covek, a ako moje prognoze i ideje nekada nekome zvuce favorizatorski i ostrasceno, to je samo zbog toga sto onaj ko ih slusa i sam ostrascen, i sam razmislja suvise binarno... to sto je realnost unutar vasih podela na 'delije' i 'grobare' danas na za tebe 'pogresnoj strani', to je cisto tvoja a ne moja ocena. ja ne navijam, ja razgovaram, i zao je meni sto se puno pametnih ljudi na ovom forumu vise zabavlja kad ih oteras u k***c nego kad se trudis da objasnis neku drugu istinu. zapravo, nije mi zao, i to je nacin.
O.K. razumeli smo se
 

Back
Top