O vecitoj nepoznanici...

Eternal nothingness is fine if you happen to be dressed for it.
Woody Allen

I don't want to achieve immortality through my work... I want to achieve it through not dying.
Woody Allen

You can live to be a hundred if you give up all the things that make you want to live to be a hundred.

Death doesn't really worry me that much, I'm not frightened about it... I just don't want to be there when it happens.
Woody Allen

It's not that I'm afraid to die, I just don't want to be there when it happens.
Woody Allen
 
Iz moje okoline je čovek (električar u trafostanici) koji je preživeo kontakt sa 20 000 volti. Posle toga je postao vidovit. Lečio je lekovitim biljem, naročito od neplodnosti. Znam više bračnih parova koji su čitav svet preobišli da bi izlečili neplodnost, a kojima je na kraju ovaj čovek omogućio da to postignu.
 
Betty je to pomenula,pa mi dade ideju za novu temu.

Dakle tema je STRAH OD SMRTI....
ili strah od nepostojanja...
Volela bi da mi neko pomogne da to prevazidjem :)
Ili da mi bar potvrdi da postoji reinkarnacija.:))
Ako nista od toga onda bar da pitam: Da li se i vi plasite svoga nepostojanja?

Зефира, много бих волио да ти помогнем јер сам и сам некад био у твојој кожи. То је био велики исцрпљујући и дуготрајан страх.
Знаш како сам се излијечио. Честим суочавањем са смрћу, смртовницама, одласком у капеле одласком код породица којима су умрли најближи....
Имао сам и агорафобију. На исти начин сам ја побиједио. Сам, прво 50 метара ван куће, сјутра 70, па затим 120, 300, 500, 1км, 2км, 5км док се нијесам потпуно ослободио да бих прошле године ишао сам на камповање у кањону једне ријеке.
Зефира, не знам да ли је ово једини начин тек сам сигуран да је за мене више него ефикасан, али и дуготрајан. Мени је требало 3-4 године за агорафобију и страх од смрти, можда и мало више, рецимо 5 година.
Суочавање, све више и чешће с оним што изазива страх. У твом случају размишљање о смрти.
Добро размисли шта би могла да предузмеш ако прихватиш овај савјет. Колико сам читао фобије се углавном лијече на овај начин тако да би ти и доктор можда слично рекао. Питај, пођи љекару.
Не, не плашим се ни смрти ни непостојања ни ничега сличног. Плашим се само болести коју прати дужевремени и јак бол и мука. Једино се тога прибојавам али ни о томе често не мислим, одвикао се:D
 
Svest o postojanju Boga premošćava prazninu koja je prisutna kada se zna da nas jednog dana neće biti, a koja nam na neki način obesmiljava sami život. A da li ima reinkarnacija ili večnog života, nije toliko ni bitno. Bitno je da se život proživi sa ljubavlju i bez ikakvih strahova. Pa, kad svi umiru, zašto bi i nama to bilo zastrašujuće i nepodnošljivo?
 
Lepo je to, ali to sto bi ti volela da tako skoncas, ne znaci da ce tako i da bude...

A za "mozda malo" svaka cast wanda... :] meni je ta misao ledila kosti nekada... idem na trening sad, ali kad se vratim napisacu standardan scenario (medicinski) za umiranje... jako je zanimljiv, i nakon sto ga covek procita, manje se plasi prave stvari :] uopste nije toliko strasno kao sto zvuci...
Aj ljudi... nije valjda da se niko ne interesuje za svoj kraj?
Пост написан 8.10. 2008.

Колико ти траје тренинг, ја чекам сценарио!?
:otkacio:
 

Back
Top