Calibra vs. Golf III

68Charger440:
S obzirom da zivim u Americi i da nemam pojma kako Calibra uopste izgleda i njen spec, moj glas ide za Golfa.
:shock: Pa o cemu mi onda pricamo kad ne znas kako izgleda ?Kako si mogao da presudis?
P.S. imas na internetu jedno 1000000 slika Calibre,pa kad je budes video a ti nadji i njene karakteristike pa uporedi i tad donesi konacan sud
 
68Charger440:
Zar sam ja rekao da je dobra/losa?

Samo sam rekao da je najbolje auto - novo auto.
Ma prijatelju ne kazem ja to, nego da je pogledas pa onda da kazes ko je po tebi bolji Golf III ili Calibra.
A sto se tice toga da li je bolji nov ili polovan auto ; bolji je nov jedino ako imas dovoljno para da kupis nesto sto zaista vredi... Ti si u USA,nama treba 15 godina za to
:sad:
 
Datscha:
Ma prijatelju ne kazem ja to, nego da je pogledas pa onda da kazes ko je po tebi bolji Golf III ili Calibra.
A sto se tice toga da li je bolji nov ili polovan auto ; bolji je nov jedino ako imas dovoljno para da kupis nesto sto zaista vredi... Ti si u USA,nama treba 15 godina za to
:sad:

Malo sam trazio po netu i nasao karakteristike Calibre. I dalje je meni nemoguce reci koji je bolji jer ja kad poredim dva auta gledam mnogo toga, preko istorije, reputacije i slicno.

Sto se tice tog novo-polovno, ipak mislim da je bolje kupiti novije auto slabijeg kvaliteta nego starije auto boljeg kvaliteta, jer nije sve ni u kvalitetu. Mi smo (moja familija) kupili 8 godina staru Toyotu Camry sa V6 motorom i 90,000 milja na satu za $5,500 pre nekoliko godina, a za iste pare smo mogli kupiti recimo daleko novijeg Ford Focusa sa daleko manje milja. Ali eto, verovali smo tom Toyotinom kvalitetu. Od tada (Toyota trenutno ima 130,000 milja na satu) imali smo jako malo problema sa motorom, ali zato mnogo toga ostalog neradi kako treba. Rdja, nista od elektronike ne radi, radio ne radi jer se antena zaglavila, plastika interiora je pukla na nekoliko mesta, klima do nedavno nije radila ...
 
68Charger440:
S obzirom da zivim u Americi i da nemam pojma kako Calibra uopste izgleda i njen spec, moj glas ide za Golfa.
Mislim da tako nadglasavanje zaista nema smisla... Prvo što kao mašinac mogu da primetim, jeste da kalibra deluje znatno stabilnije i udobnije od golfa (međuosovinsko rastojanje, niži centar mase.....)... a posle sve ostalo. Mislim da je najbolje da se nađu njihove tehničke karakteristike i da se ovde iznesu, pa tek onda da komentarišemo i glasamo.;)
 
I.Sikorsky:
Daca ne moze da shvati ili nece da shvati sta pisem;ne mozes se hvaliti da imas dobar auto ako ces za njega ici na autootpad po deo,to je slicno kao kada bi imao neki Jaguar a ugradio mu plin,da je slon,ne znam koja je to generacija ,1992 i nekako.
I ja sam spominjao drugi menjac iz prostog razloga sto ne verujem u takva krpljenja auta po autootpadima,ko je spreman da ide po njima,spreman je i na to da mu mnogo brze i lakse taj deo i ode.I koliku garanciju daju?Godinu dana?Ako bi mi za polovan menjac od 500 evra za koji se smatra da ne moze toliko da kosta nego vise dali garanciju pet godina u redu.

Ali stavljati nove delove u automobile starije od 5 godine potpuno je suludo.
U radu ako se radi o delovima koji su potrosni materijal ali ostalo a posebno eketronika pa jedan takav deo nov kosta koliko ceo polovan auto.
Evo prost primer servo pumpa za opel astru G 1998. godiste(cija je cena 5000 evrica) kosta 1500 evrica a polovna 250 evrica a velika je verovatnoca da ti nece skoro riknuti.
Sad da li se isplati ugraditi novu...
 
Mislim da je najbolje da se nađu njihove tehničke karakteristike i da se ovde iznesu, pa tek onda da komentarišemo i glasamo.;)[/QUOTE]
Ajde kazi sa kojim motorima da ih uporedjujemo?Neko je na pocetku izneo nesto vezano za Golfa VR6 i Calibru turbo
 
Opel Calibra 2.0 16v :
duzina vozila 4495 mm, medjuosovinsko rastojanje 2660 mm, sirina 1690 mm, masa 1226 kg, odnos mase f/r 59%, koeficijent otpora vazduha 0.29, motor S-4 DOHC 16 ventila, 1998 cc, 152.1 PS, pp klipa 86.00 mm, kompresija 10.50:1, maks obrtni moment 195 Nm pri 4800 rpm, ubrzanje 0-60 mph - 8.1 s, 0-100 mph - 22.2 s, 1/4 milje - 16.40 s, 1 km - 29.60 s, maksimalna brzina 220 km/h
 
Kako bre chargeru ne znas calibru?
opel_calibra_1.jpg

306438za.jpg
 
68Charger440:
Mi u Americi nemamo Opel.

Taj body kit, felge, trake ... jel to sve fabricki ili je after-market?
Auto je u svoje vreme imao rekordno mali faktor otpora vazduha. Dugo je držao rekord, a i sada je verujem u vodećim u svetu. Imao sam priliku da malo provozam onaj 4x4 2.0 turbo sa 215hp. Bilo je kratko, ali se veoma veselo odazivao na gas. Ja sam samo čuo da su umeli da budu problematični, ali se ne sećam za koji motor.
 
jomini:
Auto je u svoje vreme imao rekordno mali faktor otpora vazduha. Dugo je držao rekord, a i sada je verujem u vodećim u svetu. Imao sam priliku da malo provozam onaj 4x4 2.0 turbo sa 215hp. Bilo je kratko, ali se veoma veselo odazivao na gas.
Calibra je zvanicno,sa 2005-om godinom,serijski automobil sa najboljim koeficijentom opora vazduha.
Calibra 4x4 turbo ima 203.8 hp
 

Back
Top