iz crnke u plavusu

nikako to ne pokusavaj.moja rodjaka to trenutno radi i ako se farbala helentonom.krajevi su joj crveni a koren tamno smedj a tamo gde su pramenovi.pa kao pera detlic izgleda.e sada cule smo da postoji nesto sto se kupuje u parfimeriji i sluzi za ispiranje farbe postojece.to valjda kosta oko 1500 dinara.moj savet je da odes kod dobrog frizera i da dobro platis i bices zadovoljna.sto i ovoj mojoj govorim a ona da ne naljuti drugaricu frizerku koja blage veze nema.
 
Dina81 - ako nadjes, posalji, ako nista makar da se raspitam.
nisam ni mislila sama da pokusavam nesto, posle siski iz domace radinosti.. joj koje su to siske bile... najgore je sto cesto boja na kutiji nije ni blizu boje koja ispadne. evo, moja najbolja drugarica, farba se u crveno - nijednom nije ispala kao na slici, cak ni kad je mesala dve farbe
 
Moj slucaj, ali je isao ovako.
Tad sam bila u Ameriki. Crna ( i farbana, takodje) odem kod frizera kazem hocu u nandzarasto. Ona pocela nesto "znas, kosa da ti ne izgori, bla, bla", ja platila 80$ za crveni preliv. :roll: Posle mesec dana odem kod drugog i pokazem na boju i ona kaze ok, izblajha me. I ja izadjem sa predivnom nandzarastom bojom, ali meni je bio preveliki sok, ja iste veceri kupim nesto tamniju crvenu i prefarbam se. Za 15 dana ponovo. Naravno da mi kosa nije izgorela. Ne moze to od jednog blajhanja, osim ako nemas bas gustu i jaku kosu, koja je zbog toga suva. Dve godine sam bila narandzasta i sve svetlija i svetlija, uvek sam koristila blajh i za koren. Onda mi je dunulo da budem plava, sa blajhom, sve moze, sve sam sama radila. Farbanje na 15 dana. Kosa mi je jos uvek bila super! Pogledam se u ogledalo i kazem sebi "Boze, kako sam ikada mogla da budem crna!?".
U narednih godinu dana, pocele su da se vide posledice. Sisanje, sisanje, dok nisam poludela i vratila se u crno. Eh! Ne pada mi na pamet vise da se posvetljujem.
Znaci moze, sve moze! :razz:
 
divlja:
Naravno da mi kosa nije izgorela. Ne moze to od jednog blajhanja, osim ako nemas bas gustu i jaku kosu, koja je zbog toga suva.

Мој случај. :roll: После оног једног јединог извлачења праменова у животу коса ми је била као код лутке, пластична. Никад више! :-(
 
moja mama se farba u svetlo smedju, a izvlaci pramenove na 2 meseca - ima kraktu kosu. pramenovi su blajhani. kaze da joj prijaju, jer joj malo "ucvrste" frizuru, jer inace ima tanku kosu. koliko vidim, od slucaja do slucaja svi su bar posle nekog vremena osetili posledice. ja se jos predomisljam, ne bih otisla u plavo, vec smedje kao moja prirodna, ali pitanje kako bi to ispalo..
inace se farbam u modro crnu - plavetno crna ili kako je vec zovu, ali u poslednjih par meseci nikako da dobijem taj plavetni odsjaj, vec sam zift crna.. probala sam palette, aura, garnier.. i nista, kao obicna crna. mozda se kosa zasitila..
 
anavi0210:
meni je drago sto su ovde svi stvarno ok i sto mogu cak i nekoj mozda manje interesantnoj temi da dobijem misljenje i odgovor, naravno hvala i tebi sto si se ukljucila u temu iako ti nije zanimljiva

M jok, moraš nekako da pokreneš temu :D
A kad smo kod toga - da, da viš mogla bi da otvoriš neku gde i ja mogu da kuckam nešto a da ne skrenem sa teme
 
e, iako znam da me nećeš poslušati (nisam ni ja slušala) - NEMOJ! ja sam poludela pokušavajući to isto i na kraju morala da se prefarbam u tamno - inače, da sam nastavila, sigurno bi mi kosa otpala! stvar je zapravo u sledećem - uspešnost farbanja u plavo zasvisi od toga kakva ti je tvoja prirodna kosa: ako se sija na sivkasto, možeš slobono da se farbaš u plavo, ali ako se sija na crveno (bakarno, bronzano, riđkasto,...), obavezno odustani. eto, to ti kažem iz ličnog iskustva i iskustva osoba koje znam. ti vidi šta ćeš :)
 
blpd_girl:
uspešnost farbanja u plavo zasvisi od toga kakva ti je tvoja prirodna kosa: ako se sija na sivkasto, možeš slobono da se farbaš u plavo, ali ako se sija na crveno (bakarno, bronzano, riđkasto,...), obavezno odustani. eto, to ti kažem iz ličnog iskustva i iskustva osoba koje znam. ti vidi šta ćeš :)

Зависи и од тога какву нијансу плаве изабереш. Наопако кад би нико од нас са словенским црвеним пигментом не би могао да се офарба у плаво! Треба изабрати неку природну нијансу, не ону белу која даје жутило и нема проблема!
 
blpd_girl:
e, iako znam da me nećeš poslušati (nisam ni ja slušala) - NEMOJ! ja sam poludela pokušavajući to isto i na kraju morala da se prefarbam u tamno - inače, da sam nastavila, sigurno bi mi kosa otpala! stvar je zapravo u sledećem - uspešnost farbanja u plavo zasvisi od toga kakva ti je tvoja prirodna kosa: ako se sija na sivkasto, možeš slobono da se farbaš u plavo, ali ako se sija na crveno (bakarno, bronzano, riđkasto,...), obavezno odustani. eto, to ti kažem iz ličnog iskustva i iskustva osoba koje znam. ti vidi šta ćeš :)
ide na sivkasto, ali ja i ne zelim u plavo, vec smedje. plavo sam navela kao najekstremniji slucaj, inace me je zanimalo jel uopste moguce iz crnke preci u bilo koju drugu boju. hvala na savetu, sve se vise odlucujem za garavo
 
ej ne ljuti se, ali sam se nasmejala na ovaj tvoj komentar..naravno da bih da sacuvam dugu kosu, ako moze bez katastrofalnih posledica.. ako ne moze, jbg.. pustila bih ja da izraste, ali mene to mnogo nervira pa sama sebi delujem neuredno, cim primetim da je vreme za farbanje, to i uradim
 

Back
Top