Žene iz unutrašnjosti vs žene iz "spoljašnjosti"

Blah...
Pročitala sam prvu i poslednje dve strane.
Što se tiče uvodnog posta: to je po meni podela na urbano i ruralno stanovništvo. Ebemliga da li sam razumela pitanje kako treba, ako jesam, javite mi šta je nagrada i gde da je preuzmem.

Apsolutno me ne zanima da li neko od Beograda dobija komplekse više ili niže vrednosti, taj je budala u svakom slučaju. Pogotovo paćenici koji mi pljuju rodni grad i meni lepe etikete na osnovu mesta rođenja mogu da me povuku.
 
...Srbija je u kompletu selo
...
Mislim o kakvoj gospodstini govorimo kada nam je kraljevska loza stara 200 godina i vuce poreklo od svinjskog trgovca? Ko je bio u Belom dvoru video je da je ono jedna pozamasna vila a da pored dvorca prosla zgrada nije. O kakvoj eliti onda govorimo?

...krivi su stanovnici Beograda sto se zamisljaju da vrede samim rodjenjem, krivi su sto se precenjuju i omalovazavaju druge i necu da lazem, bas mi je super kada ih ocistim u nekom razgovoru, nasmejem se sebi u brk:mrgreen:
....
Preko 70% ormana bilo koje Italijanke, Francuskinje, Britanke cine stvari iz Zare, Top shopa, H&M-a, Morgana, Manga, MD-a, Stefanela i Benettona, to vam garantujem zivotom. One bolje izgledaju jer imaju bolji ukus
.

Nigde, povlacim NIGDE u Evropi nisam videla da je "dodjos" covek iz Edinburga, Salcburga, Nanta, Milana u velicine kao sto su London, Bec, Pariz, Rim...to je tamo normalno a mi samo pokazujemo seljacki menatlitet

Reci da se stanovnici Bg-a precenjuju i ponizavaju druge ljude nadimcima nije uvreda vec sirova realnost koja je jasna svima.

Ja jedva cekam da ti emigriras, majke mi. U stvari, ti toliko pljujes po vlastitom narodu da si zasluzila da ti daju neko drugo drzavljanstvo. A sve vreme si kao fina. Bljak.
 
Apsolutno me ne zanima da li neko od Beograda dobija komplekse više ili niže vrednosti, taj je budala u svakom slučaju. Pogotovo paćenici koji mi pljuju rodni grad i meni lepe etikete na osnovu mesta rođenja mogu da me povuku.

I da dodam: vi što volite da prebrojavate beogradska i ostala krvna zrnca, pa krvna zrnca kruga dvojke i Medaka, što su vam ljudi sa nekim akcentom šljam i što volite da "počistite" :roll: ljude sa određenim podatkom u LK, APSOLUTNO STE NA ISTOM NIVOU kao i oni što prebrojavaju srpska i ostala krvna zrnca, patriotska i izdajnička, pa prave spiskove i strategije koja grupacija sme u životu da ostane, da se oni pitaju. I da je sreće da čistoću svoje krvi sertifikujete (ne znam da li je SANU i dalje u tom fazonu, ali vredi proveriti) pa da mašete tim papirom, da čestit čovek zna od koga da skrene pogled kao od gomneta, p vam m malograđanska, da vam p m.
 
Ja jedva cekam da ti emigriras, majke mi. U stvari, ti toliko pljujes po vlastitom narodu da si zasluzila da ti daju neko drugo drzavljanstvo. A sve vreme si kao fina. Bljak.

E al ako ode u Ameriku ali ne Njujork nego neki drugi grad, videce kako Ameri za Njujork pricaju kako to nije Amerika :) A Njujorcanima je sve osim Njujorka provincija :) Iznenadjenjima nikad kraja :)

Evo da vidite kako Njujorcani vide Ameriku:

24_view_of_the_world.jpg
 
Ja se lepo nasmejem sebi u brk kad jedan profesor sa filozofskog obori studenta jer ne govori beoooooooooooogradski.
Ono, cisto da se ne precenjuje,kad je vec koleginica dosla u grad i hoce da zivi tu, sa svim tim iskompleksiranim ljudima i da predaje njihovoj deci u skoli.

Nasmejem se sebi u brk kad im ne dozvoljavaju da donose ovale jagnjEtine i prasEtine na odbranu diplomskog. A dovukli su cak iz rodnog sela. Bedak. Cak im i domace kiflice zabrane.

***********************************************

Ja sam iskomleksirana beogradjanka. Cak sam i zivotnog partnera birala tako. Ali ono, po generacijskoj liniji. Prvo sam ga pitala koliko genereracija zivi u centru grada. Naravno, proverila sam da li to seze i pre dolaska kraljevske loze. Cini mi se da je Beograd postojao i pre njih. A kakva si ti to gospoda ako na mestu gde je tvoja zgrada, nije pre bila tvoja porodicna kuca. I nisu gajili svinje, majkemi.

I tako ja mislila da sam uspela u zivotu, kad ono sudbina je htela, da sa svojim pazljivo odabranim genetskim kodom zivim u jednom ogromnom gradu.
Mislim nije to bilo koji grad, tamo ti covek kaze- slusaj bre, ja sam breeded and breaded u Brajtonu. Ja mislila da se samo kerovi odgajaju po rasnoj liniji. Ili konji eventualno. Ispade da se tamo i ljudi tako gaje.
Fini ljudi, nisu uopste ko mi.
Aj reko sta ja znam. Ja sam iz onog sela. Srbije.
 
jao sto znam bgdjanku, dala bih joj kartu za svilajnac. Zivi u centru bga na tavanu zgrade, nelegalno sa gospodom roditeljima koji ne rade, a ni ona ne radi jer nema posla za soc, dernja se u drustvu, ceka da joj udele, a o njenom stajlingu i izgledu, made in buvljak, ali sam ponosna bgdjanka, necu da pricam...breaded and breeded in bg. Sto se mene tice, teski kompleksi...koji ce ti djavo takav bg?
 
jao sto znam bgdjanku, dala bih joj kartu za svilajnac. Zivi u centru bga na tavanu zgrade, nelegalno sa gospodom roditeljima koji ne rade, a ni ona ne radi jer nema posla za soc, dernja se u drustvu, ceka da joj udele, a o njenom stajlingu i izgledu, made in buvljak, ali sam ponosna bgdjanka, necu da pricam...breaded and breeded in bg. Sto se mene tice, teski kompleksi...koji ce ti djavo takav bg?

Sta ti vredi gde si rodjen, ako si malogradjanin u glavi.
Nemam nista protiv ljudi iz unutrasnjosti. Ipak su ljudi, pa su razliciti. Sad, ima tu uvek predrasuda, ali sam se naucila. Eto za tebe nikad ne bih rekla da nisi iz Beograda, kad vec govorim o predrasudama. Mislim, ovo ti ja dajem kompliment:lol:
 
ja sam iz unutrašnjosti prešla u grad pa sam opet dobijala komplimente u stilu da me pitaju na fakultetu-a ti si odavde?
iz fine sam porodice, lepo vaspitano dete, dok imam 'gradjanke' iz drugog grada koje studiraju ovde, komšike su mi
a ponašanje im nije ni za štalu. večito neka buka i dreka, bacanje djubreta ispred mojih vrata, jednom sam zatekla i iskorišćen uložak?! :eek:
baš tu ispred mojih vrata, na pragu.
ej, ako ne znaš da se ponašaš i nemaš osnovno vaspitanje, koja je poenta u tome odakle si?
 

Back
Top