Zelim da vidim zelenu travu Zavicaja mog

OK! Onda ćemo reći da ima raznih 'sila prilike'! Npr. NACIONALIZACIJA je bila pljačka 'silom prilike', tj. nametnuta kundakom i čizmom! Većina Srba je do Oktobarske revolucije bila RELIGIOZNA! A kako je išla ATEIZACIJA Srba??? Milom ilio silom? Jedno sigurno znamo, a što Srbima u početku možda nije rečeno: Da bi 'bio neko (LOL)' u sistemu, morao si se učlaniti u partiju.. i ODREĆI religije itd... A intuicja mi govori da je planski bilo zacrtano da u što više familija barem JEDAN član bude u partiji!? I eto ti odmah dilema i ateizacija u samoj porodici!
Uporedjujes otimanje privatne imovine sa licnim religioznim osecanjem, koga mozes da imas i u najtotalitarnijoj ditktaturi (jer je itnimno i licno osecanje), koga mozes da biras svojom slobodnom voljom, makar sam za sebe, ako vec ne mozes da se javno deklarises tako, itd, itd.

I kako bi ti sada menjao ovaj ateizam i folirazu religije u Srbiji, ako mislis da je to nesto moralno dobro?

Isto nekom 'silom prilika', ili genijalnim stavom 'Eeeeee, a tvoj pradeda je bio religiozan, kako si se to onarodio od vere, zar te nije stid?'
 
OK! Onda ćemo reći da ima raznih 'sila prilike'! Npr. NACIONALIZACIJA je bila pljačka 'silom prilike', tj. nametnuta kundakom i čizmom! Većina Srba je do Oktobarske revolucije bila RELIGIOZNA! A kako je išla ATEIZACIJA Srba??? Milom ilio silom? Jedno sigurno znamo, a što Srbima u početku možda nije rečeno: Da bi 'bio neko (LOL)' u sistemu, morao si se učlaniti u partiju.. i ODREĆI religije itd... A intuicja mi govori da je planski bilo zacrtano da u što više familija barem JEDAN član bude u partiji!? I eto ti odmah dilema i ateizacija u samoj porodici!
Руски атеизам је био крајње религиозан. Заправо, судећи по неким ауторима, сукоб бољшевизма и Цркве није био сукоб теизма и атеизма, већ сукоб два религиозна погледа (оба изникла из руске традиција) на свет. То се одвијало под маском сукоба религије и атеизма, али тај сукоб суштински није био то. И Црква и Партија су претендовале да су они баш главни носиоци Истине и како су ове организације биле идеократске и непоколебљиве морало је доћи до сукоба.

Али, онда се дешава велики преокрет у Другом светском рату, настаје нова реалност у којој је Отаџбина угрожена смртно од западних окултистичких и сатанистичких снага германског Трећег Рајха и његових сателита и, до тада смртни непријатељи, Црква и Комунистичка Партија, су се помирили и заједно су, под црвеном заставом, стали у одбрану Отаџбине.
 
Руски атеизам је био крајње религиозан. Заправо, судећи по неким ауторима, сукоб бољшевизма и Цркве није био сукоб теизма и атеизма, већ сукоб два религиозна погледа (оба изникла из руске традиција) на свет. То се одвијало под маском сукоба религије и атеизма, али тај сукоб суштински није био то. И Црква и Партија су претендовале да су они баш главни носиоци Истине и како су ове организације биле идеократске и непоколебљиве морало је доћи до сукоба.

Али, онда се дешава велики преокрет у Другом светском рату, настаје нова реалност у којој је Отаџбина угрожена смртно од западних окултистичких и сатанистичких снага германског Трећег Рајха и његових сателита и, до тада смртни непријатељи, Црква и Комунистичка Партија, су се помирили и заједно су, под црвеном заставом, стали у одбрану Отаџбине.
Komunisticka filozofija ima jako velikih paralela sa religijom.

Crkva i Partija se nisu 'pomirile', vec je Crkva morala da slusaju Drugove Komesare, kao i svi ostali gradjani i institucije. Moze da se kaze u kontekstu 'Crkva se pomirila sa realnoscu', a ne 'Crkva i Partija se pomirile'; kao da su to neke dve podjednako jake institucije koje prave dogovor, a ne da je jedna izrazito jaca od druge.
 
Komunisticka filozofija ima jako velikih paralela sa religijom.

Crkva i Partija se nisu 'pomirile', vec je Crkva morala da slusaju Drugove Komesare, kao i svi ostali gradjani i institucije. Moze da se kaze u kontekstu 'Crkva se pomirila sa realnoscu', a ne 'Crkva i Partija se pomirile'; kao da su to neke dve podjednako jake institucije koje prave dogovor, a ne da je jedna izrazito jaca od druge.

Tacno je da je komunizam religija.
To je i praksa dokazala.
:D
 
Uporedjujes otimanje privatne imovine sa licnim religioznim osecanjem, koga mozes da imas i u najtotalitarnijoj ditktaturi (jer je itnimno i licno osecanje), koga mozes da biras svojom slobodnom voljom, makar sam za sebe, ako vec ne mozes da se javno deklarises tako, itd, itd.

I kako bi ti sada menjao ovaj ateizam i folirazu religije u Srbiji, ako mislis da je to nesto moralno dobro?

Isto nekom 'silom prilika', ili genijalnim stavom 'Eeeeee, a tvoj pradeda je bio religiozan, kako si se to onarodio od vere, zar te nije stid?'
Samo sam naveo jednu 'silu prilike' u Titovom režimu. Koliko ih je još sličnih bilo? Milo za drago bi bilo: Ako hoćeš posao u javnoj službi, moraš biti hrišćanin! :hahaha: Nije me stid za TUĐE greške i smišljene poteze za moju ateizaciju...
 
Komunisticka filozofija ima jako velikih paralela sa religijom.

Crkva i Partija se nisu 'pomirile', vec je Crkva morala da slusaju Drugove Komesare, kao i svi ostali gradjani i institucije. Moze da se kaze u kontekstu 'Crkva se pomirila sa realnoscu', a ne 'Crkva i Partija se pomirile'; kao da su to neke dve podjednako jake institucije koje prave dogovor, a ne da je jedna izrazito jaca od druge.
Помириле су се. Превазишли су историјске и идеолошке разлике и сложили се да обе треба да служе Богу и Народу. И заједно су кренуле у рат против заједничког непријатеља. Тада је и озваничена идеологија православног комунизма. Ево и другарица Мира је била следбеница тог правца:

IMG_20240309_093821.jpg

Иначе, она је предлагала Савез Православних Народа против Новог светског поретка, али нажалост, нису је послушали. Епилог је да смо сада сви робље истог.
 
Kad ne mozes naucno da dokazes da Boga nema onda moras da verujes da ga nema.
Kad ne mozes naucno da dokazes da Boga ima onda moras da verujes da ga ima.
Kao sto vidis u oba slucaja si verujuci ili religiozan.
:D
?? Religiozni ljudi uopšte ne trebaju dokaze! I ljute se kada ih pitaš za dokaze!? :hahaha:
Ako baš hoćeš: Kad ne mozes naucno da dokazes da Boga ima ili nema, onda ???
 
Samo sam naveo jednu 'silu prilike' u Titovom režimu. Koliko ih je još sličnih bilo? Milo za drago bi bilo: Ako hoćeš posao u javnoj službi, moraš biti hrišćanin! :hahaha: Nije me stid za TUĐE greške i smišljene poteze za moju ateizaciju...
Licno religiozno osecanje je jako intimna stvar, ljudi mogu i da foliraju totalitarne rezime povodom toga, ali dobro.

Ali su isto tako postojali vekovi u ljudskoj istoriji, kada je Crkva u drustvu imala taj isti 'silom prilika' uticaj kao komunisti u doba Tita.

Bilo je jako tesko biti protiv Crkve tada, isto kao protiv komunizma u SFRJ.

Ljudska istorija je prepuna tih primera neslobode.
 
Помириле су се. Превазишли су историјске и идеолошке разлике и сложили се да обе треба да служе Богу и Народу. И заједно су кренуле у рат против заједничког непријатеља. Тада је и озваничена идеологија православног комунизма. Ево и другарица Мира је била следбеница тог правца:

Pogledajte prilog 1512159
Иначе, она је предлагала Савез Православних Народа против Новог светског поретка, али нажалост, нису је послушали. Епилог је да смо сада сви робље истог.
Ti Dule hoces da kazes da je Mira bila religiozna i da nije bila potpuni ateista? :mrgreen:
 
Помириле су се. Превазишли су историјске и идеолошке разлике и сложили се да обе треба да служе Богу и Народу. И заједно су кренуле у рат против заједничког непријатеља. Тада је и озваничена идеологија православног комунизма. Ево и другарица Мира је била следбеница тог правца:

Pogledajte prilog 1512159
Иначе, она је предлагала Савез Православних Народа против Новог светског поретка, али нажалост, нису је послушали. Епилог је да смо сада сви робље истог.
Slična komunjarska kuhinja sa Hrvatskom! Tamo je bila 'Pomirba ustaša i partizana'! Setili se 'ujediniti' se (LOL) da bi lakše pobedili Srbe i stvorili svoju nezavisnu vukohebinu...
 
paralele komunizam sa religijom idu otprilike ovako :

Bog- Dijalekticki materijalizam

Mesija- Marks

Izabrani narod- proletarijat

Crkva- Komunisticka partija

Drugi Hristov dolazak- Revolucija

Pakao- kaznjavanje kapitalizma.

itd.
I na Balkanu se istorija Crkve ponovila: Partija se raskolčila na katoličku, pravoslavnu i islamsku Crkvu! I nastale su razne samostalne vukohebine! :hahaha:
 
Tačno! A EMIGRACIJA!? Računalo se i na ljudsku, vojnu i finansijsku pomoć od njih! Bila i lakrdija: Mesić išao po ček od australske emigracije.. pa ga 'izgubio' pri povratku! :hahaha:
Месић је у то време постао неоусташа. Али за време владавине Тита усташтво је било забрањено. Што јесте јесте.
 
Po toj logici, verujuci si za bilo sta da izjavis u ljudskom govoru, jer je svaki iskaz neka vrsta verovanja.
Dobro da ti objasnimo.
Postoji pojam na Srpskom jeziku: "Zdrav Razum" ili na Engleskom "Common sense".
To je bazicna logika koja nam je data rodjenjem.
U filozofiji to se zove Aristotelov Silogizam.
Dva iskaza plus zakljucak.
Naprimer:
Iskaz 1: Svi Srbi su smrtni
Iskaz 2: Ti si Srbin
Zakljucak: Ti si Smrtan

Matematicki oblik Silogizma
ako je a=b (a eqv b)
ako je b=c (b eqv c)
onda je a=c (a eqv c)

Naprimer na osnovu toga zakljucujemo:
Iskaz 1: Neprijatelj je onaj koji nti zeli zlo, koji hoce da te okupira, koji te je bombardovao, ubijao decu u porodilistima, Zapad nas stalno ucenjuje itd
Iskaz 2: Zapad nas je Bombardovao, Zapad nam je okupirao teritoriju, Zapad nam je ubijao decu u porodilistima, Zapad nas stalno ucenjuje itd
Zakljucak: Zapad nam je Neprijatelj

Manipulacija ili ispiranje mozga se postize blokiranjem ljudskih cula odnosno zdravog razuma
razlicitim metodama povladjivanja, ubedjivanja, korupcije, indoktrinacije, hipnozom itd.
Zbog nesavrsenosti odnosno relativnosti sveta u kojem zivimo kao i ljudske vrste sve se na kraju svede na moralnu dimenziju i veru.

Absolutna Moralnost
Verovanje u Absolutnu moralnu referencu
Dostojevski: "Ako Boga nema sve je dozvoljeno"

Moralni Relativizam

Verovanje u Nadcoveka ili Coveka Boga,(Humanizam*** koji spontano prerasta u Ateizam, slucaj sa Rimo-Katolickom Crkvom)
Niche: "Boga nema sve je dozvoljeno"

*** "Humanizam je Religija koja postavlja u centar univerzuma coveka umesto Boga"

Sa duznim postovanjem nadam se da ti je ovo pomoglo


:D
 
Sa duznim postovanjem nadam se da ti je ovo pomoglo


:D
Naravno da ne, ovo ti je potpuno pomahnitalo.

No da izvucemo recionalnu poentu ovog tvog- da, naravno da je ateizam neverovanje u Boga/Bogove, ili verovanje da Bog ne postoji ,ako hoces da ga izvrnes logicki.

Ja ne mogu da znam da li Bog postoji ili ne postoji, a metafizika me pravo da ti kazem i ne zanima puno.

Kao sto i ti to ne mozes da znas.

Tako da smo i ja i ti agnostici, samo si ti teista, a ja ateista. Ti verujes da postoji, ja ne verujem da postoji, ili verujem da ne postoji, kako god hoces jezicki da ga izvrnes. Ali ni ti ni ja ne mozemo da znamo bilo sta o tome, kao i o bilo kom drugom metafizickom pojmu.

I to je sve intelektualno zanimljivo u PM, taman da se raspravljas sa onom levicarskom besmislenom Fejs grupom Ateisti Srbije.

Tako da, za te neke poente si u pravu, samo sto ih prezentujes na pomahnitali nacin.

Za druge poente, te da ti je potreban Bog da ne bi postojao moralni relativizam- to nema veze sa vezom, pa povrh toga sa jos jednom vezom.

Dalje, samim tim sto ni ti ni ja ne mozemo da znamo koji su metafizicki pojmovi, tvoja prica o tome sta drugi ljudi pricaju o Bogu, i da je to sto neki covek prezentuje da je Bog rekao sta je moral, isto nije nikakav dokaz kakav je to taj jedini ispravan moral, cak i da uzmemo da postoji neki apsolutni pojam morala u tamo nekoj metafizici. Jer ne postoji covek koji zna sta je Bog, koji je video Boga, jer ljudi ne mogu da upoznaju metafizicke pojmove, zbog nedostatka svoje empirije.

Tako da, u sustini, ni ti ni ja ne znamo da li Bog postoji i sta je Bog, samo ti vise volis da lupas. U mom kraju se kaze- cavuljis ga previse.
 
paralele komunizam sa religijom idu otprilike ovako :

Bog- Dijalekticki materijalizam

Mesija- Marks

Izabrani narod- proletarijat

Crkva- Komunisticka partija

Drugi Hristov dolazak- Revolucija

Pakao- kaznjavanje kapitalizma.

itd.
Има једна српска изрека гледе тога која гласи ,,Тито је светац, Стаљин је бог, а Слоба је игуман манастира тог". :D
Опрости ми Боже... :)
 

Back
Top