Zašto Sveti Duh nije nikada rekao - Ja sam Bog! - ?

Pa naravno da Sveti duh ima ime.

Ime mu je Sveti Duh...

Idi kod nekoga prof jezika da ti pojasni što je Osobno Ime!
Neka ti objasni - što je SD - po jezikoslovcima.

- - - - - - - - - -

Piramido, nisi mi odgvorio je li Bog Otac Sveti Duh?

Biblija to jasno kaze da jeste ali to si zaobisao?

Zasto?
[/QUOTE]

Bog Jahve je Svet.
Bog Jahve ima svoju Osobnost.
Ta osobnost je DUH.
Svako biće ima svoju osobnost.
Ta osobnost je duh.

Tvoj duh nije posebna osoba.
TO SI TI U KOMPLETU.

SD je Božji Jahvin Duh.

------------------------------
Za dalji uvid u dokaze da Sveti Duh nije osoba,
pogledaj evanđelje po Mateju 1:20,
gdje čitamo da je Krist začet Svetim Duhom.
I pored toga, Krist naziva Boga svojim Ocem, a ne Svetog Duha
evanđelje po Ivanu 14:16

Da je Sveti Duh neka osoba, on (točnije "ono") bi bio Kristov Otac
- što predstavlja definitivan dokaz da Sveti Duh nije osoba,
već sila koju upotrebljava Bog Otac.

Razmišljaj i korak dalje:

ako je Sveti Duh osoba,
onda se Isus Krist molio pogrešnoj osobi.
U sva četiri evanđelja nalazimo da se Krist obraća Bogu kao Svom Ocu –
a ne Svetom Duhu.
 
SVETI DUH IMA IME - KADA SE KAZE JAHVE- MISLI SE I NA SVETOG DUHA .... I NA BOGA OCA I NA BOGA SINA !!!

JAHVE JE I SVETI DUH !

U ime Oca - a Ime Oca je Jahve.

U ime Sina - nema - ne piše nigdje u ime Sina.
A Ime Sina je ISUS - ne Jahve.

U ima SD - nema - na piše nigdje u ime SD.
A Ime SD je ......?

NEMA imena - jer nije osoba.
_---------------------------------------

Pojasni mi ove stihove, jer vidim da voliš analitički istraživati -

IZAIJA 63,10
Ali se oni odmetnuše, ožalostiše sveti Duh njegov. Zato im je postao neprijatelj i sam je na njih zavojštio.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ČIJI DUH?
Na Koga se odnosi - NJEGOV?

-------------------------------------------------

IZAIJA 63,11
Spomenuše se tad davnih dana i sluge njegova Mojsija: "Gdje li je onaj koji izvuče iz vode pastira stada svojega?
Gdje je onaj koji udahnu u njega Duh svoj sveti?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je TAJ - ONAJ?
ČIJI je to DUH?

------------------------------------------------

IZAIJA 63,14
Poput stoke što silazi u dolinu, Duh Jahvin vodio ih počivalištu. Tako si ti vodio narod svoj i slavno ime sebi stekao.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ČIJI DUH?
OD Koga?

-----------------------------------------------
 
Ja verujem u to , i odgovorno tvrdim :mrgreen:


Moderatori- moze lock na ovu temu, da se ne bi pretvorila kao u prosle dve.....

Necu im dozvololiti da ispovedaju da Isus Hristos nije Bog , bez kontra replike iz Biblije !!!!!!
Nije tvoja tema sto bi lock

ne mozes ti spreciti Boga da siri ISTINU :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ko je isus ako nije bog ?

pise ti u Bibliji B0zji SIN.
 
Istinu Svi znaju- da je ISUS BOG!!!!

A zna se i to da ti prepravljas postove drugih korisnika-kako bi sirila svoju manipulaciju.


ISUS HRISTOS JE UTELOVLJENI BOG!!!!!!


Svi znaju, šta?

Navodno Bog se utelovio.
Navodno Svemogući Bog je utelovljenjem postao Bogočovek.
Navodno Svemogući Bog je mučen i tradao da bi umro na krstu.

A gde su kao dokaz Biblijske replike? Dal svi ovi čitaju Bibliju ili je samo studiraju u glasnikov blog?
Dakle traže se dokazi da ne slediš učitelja u jagnjećoj koži iz zadnjeg vremena, ili je to samo vaša dogma otajstva kao vera bez razumevanja.
 
BOG OTAC, BOG SIN I BOG SVETI DUH!!!!!

Šta sam ja pito, potsetim me?

Ako se ne varam ti ispovedaš dogmu otajstva o mnoštvu Bogova. Ovde se nekontrolisano dereš i pominješ ni manje ni više do tačno Trojcu Bogova, tačno?

Kada ću dobiti odgovor na pitanje:

Dal osim Svemogućeg Boga Isusa imaš još neke Svemoguće Bogove kojima se klanjaš ili obožavaš?
 
Zašto Sveti Duh nije nikada rekao - Ja sam Bog! - ?

Zato jer SD nije neka OSOBA.
Svaka Osoba ima i svoje Osobno ime - SD - NEMA!

Na kojem prijestolju sjedi SD?
Jer - Bog Otac sjedi na Božjem prijestolju,
Božji Sin vječno zdesna Božjeg prijestolja,
a SD.......?
Gdje?

Gdje je SD u Otkrivenju?
Nema GA!?

Piramida, mnogo se igras testiranja, odgovori i ti, a ne samo pitanja.
 
Ruah Kadoš = SVETI: duh,vjetar,snazni vjetar,bura, Puhanje Vetra, oluja, uragan, orkan, tornsdo, disanje, dah života, vihor ...Pored ovo Tanakh za duh Bozlji kaze: Prst,ruka a NZ poput goluba, vatre...
Tanakh opisuje Ruah Kadoš na razne načine, kako je kontext jasan da se svati NE kao Bog -Božanstvo vec kao Božlja siila,moć,snaga ... Inetresantno da se osobe u Bibliji označavaju ličnim imanima, dok se za Duh nigdje ne spominje njegovo ime, očito jer Duh nije osoba.
Sveti Duh - Ruah Kadoš
Sveti Vetar - Ruah Kadoš


-------------
Jeruzalemska Biblija 1.Mojsijeva 1:2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i Duh Božji lebdio je nad vodama.
2 והארץ היתה תהו ובהו וחשך על פני תהום ורוח אלהים מרחפת על פני המים׃
Veha arec hajetah tohu vavohu vehošeh al -penei tehovm veruah elohim, merahefet al -penei hamajim.
-----------------------------
Postanak 7:15 uđu u korablju s Noom, po dvoje od svih bića što u sebi imaju dah života.
15. And they came to Noah to the ark, two by two of all flesh in which there is the spirit of life.
טו וַיָּבֹאוּ אֶל-נֹחַ אֶל-הַתֵּבָה שְׁנַיִם שְׁנַיִם מִכָּל-הַבָּשָׂר אֲשֶׁר-בּוֹ רוּחַ חַיִּים.
vaijavou el-noah el-hatevah šenajim šenajim mikol-habasar, ašer-bov ruah haijim
---
Postanak 7:22 Sve što u svojim nosnicama imaše dah života - sve što bijaše na kopnu - izgibe.
כב. כֹּל אֲשֶׁר נִשְׁמַת רוּחַ חַיִּים בְּאַפָּיו מִכֹּל אֲשֶׁר בֶּחָרָבָה מֵתוּ
Kol ašer nišmat-ruah haijim beapav mikol ašer beharavah metu.
-------
Jeruzalemska Biblija Izlazak 10:19 i Jahve promijeni vjetar u veoma jak zapadnjak, koji pothvati skakavce i odnese prema Crvenome moru. Ni jedan jedini skakavac nije ostao ni u kojem kraju Egipta.
Ivan Šarić Izlazak 10:19 Gospod učini, da je sa zapada dunuo jak protivni vjetar...
יט וַיַּהֲפֹךְ יְהוָה רוּחַ-יָם חָזָק מְאֹד וַיִּשָּׂא אֶת-הָאַרְבֶּה וַיִּתְקָעֵהוּ יָמָּה סּוּף לֹא נִשְׁאַר אַרְבֶּה אֶחָד בְּכֹל גְּבוּל מִצְרָיִם
Vaijahafoh Jehovah ruah-jam hazak meod, vaijisa et-harbeh, vaijitkaehu jamah suf, lo nišar arbeh ehad, behol gevul micrajim.
-------------------
--Množina-Plural haruhot הָרוּחֹת Duhovi--
Jeruzalemska Biblija Brojevi 27:16" Neka Jahve, Bog duhova u svakom tijelu, postavi čovjeka nad ovom zajednicom
Tomislav Dretar Brojevi 27,16` Nek Gospod, Bog koji raspolaže dahom svakog stvorenja, označi jednog čovjeka koji će biti na čelu zajednice,
טז יִפְקֹד יְהוָה אֱלֹהֵי הָרוּחֹת לְכָל-בָּשָׂר אִישׁ עַל-הָעֵדָה.
Jifkod Jehovah, elohei haruhot lehol-basar iš al-haedah
---------------------------
Psalam 51,12,13,14
Tomislav Dretar Psalam 51:12 Stvori za mene jedno čisto srce, Bože; ukorijeni u meni jedan sasvim novi duh.
יב לֵב טָהוֹר בְּרָא-לִי אֱלֹהִים וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי.
Jeruzalemska Biblija Psalam 51:13 Ne odbaci me od lica svojega i svoga svetog duha ne uzmi od mene!
יג אַל-תַּשְׁלִיכֵנִי מִלְּפָנֶיךָ וְרוּחַ קָדְשְׁךָ אַל-תִּקַּח מִמֶּנִּי
Al tašliheni milefaneiha veruah kadešeha al tikah mimeni
Tomislav Dretar Psalam 51:14 obraduj me spasenjem mojim, i da me darežljivi duh podupire
יד הָשִׁיבָה לִּי שְׂשׂוֹן יִשְׁעֶךָ וְרוּחַ נְדִיבָה תִסְמְכֵנִי.טו אֲלַמְּדָה פֹשְׁעִים דְּרָכֶיךָ וְחַטָּאִים אֵלֶיךָ יָשׁוּבוּ.

---------------------------
Izaija 48:16 Pristupite k meni i počujte ovo: "Od početka nisam vam govorio tajno, i kad se zbivalo, bijah ondje." - "A sada me Gospod Jahve šalje s duhom svojim.

---------------------------------
Jeremija 4:11 U to će se vrijeme reći narodu ovom i Jeruzalemu: Vruć vjetar s pustinjskih sipina puše prema kćeri naroda moga; ali ne da hladi i da pročisti!
Tomislav Dretar Jeremija 4,11 U onaj čas, reći će se puku i Jeruzalemu: Jedan užareni vjetar na stazama,
Jeremija 4:12 Doći će mi vjetar pun prijetnje, i ja ću im tada izreći sud!
Jeremija 4:13 Kao oblaci, on se uspinje u napad, njegova su kola jednaka uraganu, njegovi konji, okretniji od lešinara. Jadni mi! Mi smo opustošeni.
Daničić-Karadžić Jeremija 4,13 Gle, kao oblak podiže se, i kola su mu kao vihor
יג הִנֵּה כַּעֲנָנִים יַעֲלֶה וְכַסּוּפָה מַרְכְּבוֹתָיו קַלּוּ מִנְּשָׁרִים סוּסָיו אוֹי לָנוּ כִּי שֻׁדָּדְנוּ.

----------------------
Daniel 2.pogl. Hebrejski: kadoš ruah-( Aramejski djeo - רוּחָא Ruha) svetti vjetar
Jeruzalemska Biblija Daniel 2:35 Tada se smrvi najednom željezo i glina, mjed, srebro i zlato, i sve postade kao pljeva na gumnu ljetii vjetar sve odnese bez traga. A kamen koji bijaše u kip udario postade veliko brdo te napuni svu zemlju
לה. בֵּאדַיִן דָּקוּ כַחֲדָה פַּרְזְלָא חַסְפָּא נְחָשָׁא כַּסְפָּא וְדַהֲבָא וַהֲווֹ כְּעוּר מִן אִדְּרֵי קַיִט וּנְשָׂא הִמּוֹן רוּחָא וְכָל אֲתַר לָא הִשְׁתְּכַח לְהוֹן וְאַבְנָא| דִּי מְחָת לְצַלְמָא הֲוַת לְטוּר רַב וּמְלָאת כָּל אַרְעָא:
Bedajin daku hahadah parzela haspa nehaša kaspa vedahava vahavov keur miniderei kajit unesa himovn ruha veholatar lahištahah lehovn, veavna dimehat lecalma havat letur rav umelat kolara.

7308. ruach ruach: wind, spirit
Original Word: ר֫וּחַ
Part of Speech: Noun Feminine
Transliteration: ruach
Phonetic Spelling: (roo'-akh)
Short Definition: spirit
----------------------------------
Jeruzalemska Biblija Daniel 7:2 Kazivaše ovako: Noću u viđenju pogledah, kad eno: četiri vjetra nebeska uzbibaše veliko more.
ב עָנֵה דָנִיֵּאל וְאָמַר חָזֵה הֲוֵית בְּחֶזְוִי עִם-לֵילְיָא וַאֲרוּ אַרְבַּע רוּחֵי שְׁמַיָּא מְגִיחָן לְיַמָּא רַבָּא.
Aneh danijel veamar, hazeh haveit behezvi im-leileja, va aru arba ruhei šemaija, megihan lejama raba.
---------------------------------
Jeruzalemska Biblija Amos 1:14 potpalit ću oganj na zidinama Rabe da dvorce joj sažeže, s bojnom grajom u dan rata, s burama u dan vihora,
Tomislav Dretar Amos 1:14 ja ću metnuti vatru na zidove Rabe i ona će progutati njene palače, u ratnom kriku jednog dana boja, u oluji dana uragana
Ivan Šarić Amos 1:14 Stavit ću oganj na zidove Rabi, da proždere stanovnike njegove s vikom u dan boja, s burom u dan vihora.
Daničić-Karadžić Amos 1:14 Nego ću zapaliti oganj u zidovima Ravi, te će joj proždrijeti dvorove s vikom u dan boja i s burom u dan vihora.
יד וְהִצַּתִּי אֵשׁ בְּחוֹמַת רַבָּה וְאָכְלָה אַרְמְנוֹתֶיהָ בִּתְרוּעָה בְּיוֹם מִלְחָמָה בְּסַעַר בְּיוֹם סוּפָה.
Vehicati eš behovmat rabah veahelah armenovteiha bitruah bejovm milhamah, besar bejovm sufah.
14 And I will kindle a fire in the wall of Rabbah, and it shall consume its palaces, with a shout on the day of battle, with a tempest on the day of the whirlwind.

----------------
Habakuk 1:11 Jeruzalemska Biblija
Tad se k`o vjetar okrenu i ode, zlikovac komu je snaga bog postala.
חבקוק א
יא אָז חָלַף רוּחַ וַיַּעֲבֹר וְאָשֵׁם זוּ כֹחוֹ לֵאלֹהוֹ
As halap ruah vaja ahor weašem zu kohov lelohov.

Ivan Šarić
Tada zašumi kao vjetar i ode dalje s opačinom. Njemu je snaga kao bog njegov postala.
Tomislav Dretar
To je dakle duh se promijenio. On je zanemario i skrivio; onaj tamo, njegova snaga je njegov : bog!
Daničić-Karadžić
Tada će mu se promijeniti duh, proći će i skriviće; ta će mu sila njegova biti od boga njegovav.
----------------------------------------------------
1.Ivanova 4:13 Po ovom znamo da ostajemo u njemu i on u nama: od Duha nam je svoga dao.

http://tanah44.wix.com/biblijaimi#!svduh-str-1/cmbq
 
Isus moli Boga svoga Oca Jahvu. - Isus je u podređenom položaju - mora moliti Boga.
Bog Otac DAJE Branitelja. - Vlasnik Branitelja je Bog Jahve - Bog sve određuje.
Nema nikakove ravnopravnosti - nema Trojednakosti - čista Hijerarhija.
Свако од три божанска лица има свој делокруг, рецимо: Син је ум Божји и његов посао је креација кроз машту. мишљење и размишљање итд. Дела, стварање и сви покрети у свету су делокруг Духа, јео једног од три Божја лица. Као што Дух зависи од тога шта ће Син да измашта и каква ће осећања да да душа, иначе нема материјала за рад, тако и Син ако жели да Дух нешто учини за њега мора да га за то замоли. Будући да три Божја лица која чине Божанско Биће, зависе једно од другога онда је молитва чин љубазности према остатку Божанског бића коме припадамо. Мада нама некако више лежи да наређујемо што и чинимо када своје одлуке супротстављамо Божјој вољи. Дух поступи по нашој одлуци иако му није мило, али Бог отац је наложио Духу да мора да се поштује слободна воља која је Сину дата. И као из бајке о чаробној лампи када дух каже: Твоја воља је за мене заповест. Срећа да ми не знамо јасно да изразимо своју вољу па Дух ту има пуно слободног простора.
 
Из претходног поста видимо колико поштовања према нама има Дух да је наша воља за њега заповест, А погледајмо колику љубав према нама има Отац. Он не само да је Духу кроз закон дао да поштује нашу вољу него је и Сина свог прворођеног дао да плати цену за наше грехе. Ми као Божанска бића, делимо живот и тело са још два лица, са Духом и Богом Оцем.Та друга два лица су свесна нас и све чине да нам се објаве и да нас упуте како да се уклопимо у биће којем припадамо. Нажалост наш интелект, ђаво не жели да призна да ту има још неко и за све што чине Дух и Отац он присвај и каже то сам ја учинио. Ми мислимо да све ми чинимо иако се наш посао у Божанском бићу своди на мишљење, размишљање, маштање, и сличне ствари које су посао једног ума. Брига, осуђивање других и слично није посао нас као ума и ми се ту уплићемо у делокруг друга два лица кварећи тако хармонију у нашем бићу па и у животу. И да одговорим на питање; зашто Свети дух никада није рекао - Ја сам Бог? Зато сто је свестан да је само једно од три лица које чине Божанско Биће. Тако и ми као умови Божји не можемо за себе рећи да смо Бог, јер смо само једно од три лица. Када смо сва три лица у хармонији онда смо Бог. Ми смо Бог, а ја сам Ум Божији, син Божији. Све ово је мало конпликовано за оне који не познају како је уређено Божанско Биће, Мало више о томе сам писао у свом блогу овде на крстарици
http://forum.krstarica.com/entry.php/42167-Фрактална-уређеност-Божанског-бића
 

Back
Top