Zasto Bog kaznjava?

Zemljotresi , vulkani i masovne vremenske nepogode su cinjenica prirode, desavaju se i na drugim planetama , naravno za skoro sve to imamo normalna -prirodna objasnjenja , na primer vulkani su tu zato sto se planete hlade vec milijardama godina , jezgro je i dalje vrelo i ponekad pod pritiskom ispliva na povrsinu , problem je samo ako verujes u dobrog Boga , zasto bi stvorio takve nepogode ?
Ne mislim da su kroz istoriju nepogode bile ovoliko ekstremne kao danas...
Evo vulkan, vrati se unazad pa vidi kakav je problem napravio a da je velikih razmera...sve lokalno...
Zemljotresi su jačeg intenziteta danas i biće još jači u budućnosti isključivo zahvaljujući ljudskoj destrukciji nad prirodom.

Tornada takođe...
Golfska struja je usporila, što dovodi do posledice el-ninja koja će svakako u budućnosti dovesti do ekstremnijih lokalnih nepogoda...
Nedavna ćelijska oluja koja je protutnjala iznad nas je imala snagu atomske bombe...
Nažalost ponovo čovek svojim delovanjem remeti prirodan balans i dovodi do ovoga...

20.000 aviona u ozonskom omotaču (o kome više niko ne priča) svake sekunde...svaki dan...
Treba li da pominjemo broj automobila na celoj zemlji koji ostavljaju neke gasove iza sebe?!

Sve više betona i asfalta...a sve manje šuma i zelenih površina...koji su glavni apsorber toplote...
Sve to remeti prirodan sklad koji smo imali...
 
Ne mislim da su kroz istoriju nepogode bile ovoliko ekstremne kao danas...
Evo vulkan, vrati se unazad pa vidi kakav je problem napravio a da je velikih razmera...sve lokalno...
Zemljotresi su jačeg intenziteta danas i biće još jači u budućnosti isključivo zahvaljujući ljudskoj destrukciji nad prirodom.

Tornada takođe...
Golfska struja je usporila, što dovodi do posledice el-ninja koja će svakako u budućnosti dovesti do ekstremnijih lokalnih nepogoda...
Nedavna ćelijska oluja koja je protutnjala iznad nas je imala snagu atomske bombe...
Nažalost ponovo čovek svojim delovanjem remeti prirodan balans i dovodi do ovoga...

20.000 aviona u ozonskom omotaču (o kome više niko ne priča) svake sekunde...svaki dan...
Treba li da pominjemo broj automobila na celoj zemlji koji ostavljaju neke gasove iza sebe?!

Sve više betona i asfalta...a sve manje šuma i zelenih površina...koji su glavni apsorber toplote...
Sve to remeti prirodan sklad koji smo imali...
Odredjeni ljudi definitivno doprinose klimatskim prmenama i ubzavaju ih , ali sve to je postojalo hiljadama i milionima godina unazad , cak mnogo gore nego sad.
 
Od Boga. Demoni i Satana sigurno nemaju tu moć jer bi odavno uništili ovaj svet. Ali neće Bog poslati zemljotres i ubiti nekog ko to nije zaslužio. U tom smislu Bog kažnjava one ljude koji su to svojim postupcima i zaslužili. Jednostavno krenuli su putem nečastivog.
šta je sa ljudima koji obole od teške bolesti ili stradaju nasilnom smrću? jel to opet njihov greh kriv? kako objašnjavaš žrtve koje su pobile ustaše? da su zaslužili boziju kaznu?
 
Pa da li bi imalo smisla da svako može da radi šta hoće bez ikakvih posledica? I pritom da ne pokaže ni trunku pokajanja za svoje postupke? Zašto država kažnjava kada svojim građanima misli dobro?
Sam si rekao da 50 000 zdrobljenih ljudi , od kojih je bilo na hiljade neduzne dece doslo od zemljotresa koji je poslao Bog ( u samo jednom primeru ) , znaci kaznjava decu i nevine zbog grehova drugih ljudi , ne cudi me da u to verujes jer to je Bog iz Biblije , samo me cudi kako moze neko da ga nazove dobrim Bogom i uvek trazi opravdanje.
 
Odredjeni ljudi definitivno doprinose klimatskim prmenama i ubzavaju ih , ali sve to je postojalo hiljadama i milionima godina unazad , cak mnogo gore nego sad.
Da i ja sam čula da su postojale pre nas civilizacije koje su bile destruktivnije
i tehnološki naprednije. To si hteo reći?
Ili da su ranije krave vrše smrdele nego danas?
 
Odredjeni ljudi definitivno doprinose klimatskim prmenama i ubzavaju ih , ali sve to je postojalo hiljadama i milionima godina unazad , cak mnogo gore nego sad.
Šta misliš koliko je energije potrebno da se napoji veštačka inteligencija?

Da ti se zavrti u glavi...

A jel' nam treba to u sred energetske krize i klimatskih promena?

Ne treba ali ko te pita...
 
Šta misliš koliko je energije potrebno da se napoji veštačka inteligencija?

Da ti se zavrti u glavi...

A jel' nam treba to u sred energetske krize i klimatskih promena?

Ne treba ali ko te pita...
Jbt, ti si dupli vernik. Svima veruješ. I ovima i onima.. :lol:

Nema energetske krize, a definicija klime uključije promene. Nema promene,
nema klime. Tako da možeš da se opustiš..
 
Da i ja sam čula da su postojale pre nas civilizacije koje su bile destruktivnije
i tehnološki naprednije. To si hteo reći?
Ili da su ranije krave vrše smrdele nego danas?
Hteo sam reci da prirodne nepogode postoje mnogo duze nego sto mogu ljudima da se pripisu , i postoje na drugim planetama ne samo kod nas , ako verujes u dobrog Boga kako objasnjavas to ?
 
Hteo sam reci da prirodne nepogode postoje mnogo duze nego sto mogu ljudima da se pripisu , i postoje na drugim planetama ne samo kod nas , ako verujes u dobrog Boga kako objasnjavas to ?
Kad bi znao kakva je snaga tvojih misli, nikada ne bi dozvolio sebi da pomisliš
bilo šta loše. Tako nekako starac Tadej reče.
Tako ja to sebi i objašnjavam.
 
Jbt, ti si dupli vernik. Svima veruješ. I ovima i onima.. :lol:

Nema energetske krize, a definicija klime uključije promene. Nema promene,
nema klime. Tako da možeš da se opustiš..
Ma znam ja to...

Nego, ako hoćeš energiju moraš nešto uzeti od majke prirode...nema za Dž...
A mi uzimamo da napojimo milijardu kamera, robota, računara i šta sve ide uz to...

A da sve to utiče na klimatske promene, utiče i te kako...
 
Sam si rekao da 50 000 zdrobljenih ljudi , od kojih je bilo na hiljade neduzne dece doslo od zemljotresa koji je poslao Bog ( u samo jednom primeru ) , znaci kaznjava decu i nevine zbog grehova drugih ljudi , ne cudi me da u to verujes jer to je Bog iz Biblije , samo me cudi kako moze neko da ga nazove dobrim Bogom i uvek trazi opravdanje.
Što se tiče stradanje dece to je jedan vid kazne za grehove njihovih roditelja. Time ih Bog spašava da ne krenu putem svojih roditelja i demona i uvodi ih u Carstvo nebesko. Znam da je teško razumeti ali čudni su ponekad neshvatljivi putevi Gospodnji. To ne znači da zbog toga treba mrzeti i odbacivati Boga.
 
Hteo sam reci da prirodne nepogode postoje mnogo duze nego sto mogu ljudima da se pripisu , i postoje na drugim planetama ne samo kod nas , ako verujes u dobrog Boga kako objasnjavas to ?
biblijski bog nije dobar...stavi ti demone da ti šapuću zle ideje, a ako nisi savršen i negde se složiš sa demonima onda te šalje na večno mučenje....dao ti je slobodnu volju ali samo da bi te kaznio ako ne sprovodiš njegovu volju...traži apsolutnu poslušnost ali ti se ne obraća direktno tako da možeš da znaš šta konkretno traži od tebe u nekoj situaciji...voli te bezuslovno i beskonačno ali će te te držati u paklu zauvek ako negde nisi bio poslušan......ako ti se nešto loše desi to je zato što si zgrešio negde, ako ti se nešto dobro desi to je Božija zasluga....

totalna šizofrenija...
 
Vernici su Bogobojazljivi.
Plase se da ne urade nesto sta ce Boga naljutiti.
Vode racuna da ne prekrse post, vode racuna da ne rade nesto na crveno slovo itd itd...

Ako se sa druge strane kaze da smo mi Bozija deca, da nas Bog voli i da nam oprasta, zasto postoji taj strah od Bozije kazne?

Zasto uopste Bozija kazna i postoji ako nas Bog razume i prhvata sa svim manama?
Да би те Бог лично казнио.....мораш ДЕБЕЛО да шурујеш са ђаволом уз гомилу Божијих упозорења. Самим тим Његова казна је апсолутно заслужена. Друго....маса људи хули на Бога кад му се нешто лоше деси, а чудно да никад прво не помисли да опсује ђавола који је господар зла. Увек се прво опсује Бог. Ђаво мрзи човека који се не клања њему лично. А некада ти Бог да бесплатну лекцију да би ти нешто схватио и научио па те препусти искушењу где те ђаво мучи. На крају, ако победиш искушење задобијеш већу наклоност Бога и духовно напредујеш.
 
Ma znam ja to...

Nego, ako hoćeš energiju moraš nešto uzeti od majke prirode...nema za Dž...
A mi uzimamo da napojimo milijardu kamera, robota, računara i šta sve ide uz to...

A da sve to utiče na klimatske promene, utiče i te kako...
Jel tebi fali energija? Nadam se da ne. Meni energija ne fali.
Ko ili šta je onda u energetskoj krizi? Ogroman deo toga što je u krizi
ne mora ni da postoji.
Bog ne stvara ništa čemu energija fali. Takve gluposti samo čovek
može da naizmišlja.
 
biblijski bog nije dobar...stavi ti demone da ti šapuću zle ideje, a ako nisi savršen i negde se složiš sa demonima onda te šalje na večno mučenje....dao ti je slobodnu volju ali samo da bi te kaznio ako ne sprovodiš njegovu volju...traži apsolutnu poslušnost ali ti se ne obraća direktno tako da možeš da znaš šta konkretno traži od tebe u nekoj situaciji...voli te bezuslovno i beskonačno ali će te te držati u paklu zauvek ako negde nisi bio poslušan......ako ti se nešto loše desi to je zato što si zgrešio negde, ako ti se nešto dobro desi to je Božija zasluga....

totalna šizofrenija...
Biće da si ti takvu sliku o Bogu stvorio u svojoj glavi...
 
Biće da si ti takvu sliku o Bogu stvorio u svojoj glavi...
to je konfuzna i kontradiktorna slika kakvu mnogi vernici hrišćani imaju u svojim glavama...ja ne verujem u takve stvari...za mene Bog je fenomen i izvor života, svesnosti ii ljubavi a ne ono kako Boga predstavljaju u Bibliji i raznim na njoj zasnovanim religijama....

verujem da postoji reinkarnacija i da pre rođenja pristanemo na sve bitnije probleme koje ćemo imati u životu...nekad radi brže otplate karme, češće da bi naučili neku lekciju i napredovali kao duše...mislim da je i način na koji ćemo stradati i umreti dogovoren pre rođenja
 
Jel tebi fali energija? Nadam se da ne. Meni energija ne fali.
Ko ili šta je onda u energetskoj krizi? Ogroman deo toga što je u krizi
ne mora ni da postoji.
Bog ne stvara ništa čemu energija fali. Takve gluposti samo čovek
može da naizmišlja.
Slažem se.

Htedoh reći i ako smo svesni problema, točak još više okrećemo ka samouništenju...

Energiju moraš uzeti iz prirode...a za šta?
Da napajamo robote i kamere...

A nusprodukt, kakav god...sve veći i veći...
 
to je konfuzna i kontradiktorna slika kakvu mnogi vernici hrišćani imaju u svojim glavama...ja ne verujem u takve stvari...za mene Bog je fenomen i izvor života, svesnosti ii ljubavi a ne ono kako Boga predstavljaju u Bibliji i raznim na njoj zasnovanim religijama....

verujem da postoji reinkarnacija i da pre rođenja pristanemo na sve bitnije probleme koje ćemo imati u životu...nekad radi brže otplate karme, češće da bi naučili neku lekciju i napredovali kao duše...mislim da je i način na koji ćemo stradati i umreti dogovoren pre rođenja
Pričalu više puta na tu temu pa je glupo da se ponavljamo...

Veruj koko god, ako te to vodi ka boljem čoveku, Ocu, Sinu, komšiji, kolegi...i ako slušaš svoju savest i nisi u sukobu sa njom...
 
Pa niko nikoga ne tera na silu da krene za tim porivima. Jednostavno to je čovekova slobodna volja. To je nešto što ga determiniše, nešto što određuje smisao njegovog postojanja. Kada kada tako ne bi bilo čovek bi bio rob i radio bi samo ono što mu Bog naredi.
Pa kako?
Ajd da ne jedem kad sam gladan.
Zar nije lepse ptici sto leti- sto mu i tu mogucnost nije dao, pa da kaze - ne moze
 
za mene Bog je fenomen i izvor života, svesnosti ii ljubavi a ne ono kako Boga predstavljaju u Bibliji i raznim na njoj zasnovanim religijama....
problem je što ni ta tvoja lična slika boga se ne vidi ovde kao ni bilo koje religije.
e sad zakasnio si jedno hiljadu ipo godina da budeš osnivač religije jbg.
bog ovog sveta je uvek bio mamon i biće dok je ljudi.
 

Back
Top