Zašto se Hrist morao roditi, a ne prosto javiti?

Nije tako.
Onaj koji je stvirio ovaj svet je sam Isus.
On je licnom svojom odlukom dosao da plati za one koji nisu hteli ili znali sta su cinili.

Ti zamisljas Boga Oca kao nek8ga ko je na beki nacin stvirio Hriata i sada mu he on tata kao tvoj tata tebi.

NE.
On je tata Adamu.
A Hristos svoheviljno preuzima Adamovo mesto i ulogu sina na mesto Adama.
Zato je sin.
Da bi tadovoljio pravdu zakona.
A pravda zakona stiti sva ostala stvorenja.
Diranje u zakon bi bilo diranje u sigurnist i vecnost svemira.

Da bi tastitio osralu decu koja su 99,9,99999999% Hristos je zadovoljio pravdu zakona.
Nije umro sebi vec za ovih 99,9,99999999..
I da bi dal sansu onima na zemlji koji su u ovom sistemu pa su sagresili.
Slazem se da je tesko razumeti svetu trojicu.
A da se na primer ovo desilo.Da se isus uplasio od tog predznanja da ce biti ubijen i pobego od te misije tj zavrsio svoj zivot na miiran nacin da li bi ga bog vaskrsnuo.Mislim.da ne bi ocu reci da je bog otac neumoljiv.Nema oprostaja ni sinu.
 
Zamislite da imate bilijarde dece koju volite.

Neka od te vase dece postanu destruktivni i prouzrokuju smrt i patnje miliona vase dece.

Sta ce te uciniti?

Da pustite da ta losa deca prouzrokuju smrt i patnje sve ostale dece ili ce te ih zaustaviti?

Necete ih ubiti, ali ce te im dati sansu da se promene dok stare, a onda ce na prirodan nacin umreti i tako ce te zaustaviti zlo i smrt koje sire?

Ili pustate da uniste 99,9,99999. ostale dobre dece.

Jer je zaista tesko ukloniti i tu zlu decu.

Ali teze je da uniste bilijarde druge vase dece koju volite.

Sta ce te uraditi?
 
Slazem se da je tesko razumeti svetu trojicu.
A da se na primer ovo desilo.Da se isus uplasio od tog predznanja da ce biti ubijen i pobego od te misije tj zavrsio svoj zivot na miiran nacin da li bi ga bog vaskrsnuo.Mislim.da ne bi ocu reci da je bog otac neumoljiv.Nema oprostaja ni sinu.
Isus nije zgresio.

Osim toga on sam ima vlast nad svojim zivotom i da recimoOtac ne bi hteo da ga vaskrsbe.
Ali Otac he bio saglasan i kada bi Isus idzsrao.
Ne bi se naöjutio zbog toga.
Iszs govori iz persoektive Adama jada govori o Ocu.

Ivan 10,17Zato me ljubi Otac, jer ja život svoj polažem, da ga opet uzmem.
Ivan 10,18Nitko ga ne otima od mene, nego ga ja sam od sebe polažem, i vlast imam položiti ga, i vlast imam uzeti ga opet. Ovu sam zapovijed primio od Oca svojega."
 
Zamislite da imate bilijarde dece koju volite.

Neka od te vase dece postanu destruktivni i prouzrokuju smrt i patnje miliona vase dece.

Sta ce te uciniti?

Da pustite da ta losa deca prouzrokuju smrt i patnje sve ostale dece ili ce te ih zaustaviti?

Necete ih ubiti, ali ce te im dati sansu da se promene dok stare, a onda ce na prirodan nacin umreti i tako ce te zaustaviti zlo i smrt koje sire?

Ili pustate da uniste 99,9,99999. ostale dobre dece.

Jer je zaista tesko ukloniti i tu zlu decu.

Ali teze je da uniste bilijarde druge vase dece koju volite.

Sta ce te uraditi?
U toj novoj zemlji njemu trebaju dobra deca a ne losa.Jer to mu je plan .Takvi smo i mi ljydi.Firmu koju imas oces da unapredis da bude bolja i onda mnogi zapisleni bydu isterani na ulicu a samo odabrani ostaju.
 
U toj novoj zemlji njemu trebaju dobra deca a ne losa.Jer to mu je plan .Takvi smo i mi ljydi.Firmu koju imas oces da unapredis da bude bolja i onda mnogi zapisleni bydu isterani na ulicu a samo odabrani ostaju.
To ti je jednostavno.
Ako hoces da zivis u nekoj zemlji moras da postujes vlast, i okolinu.

Inace ne mozes da zivis ni u jednoj zemlji jer postajes faktor zla koji ugrozava miran i posten zivot.

Tako ni na novoj zemlji.
A to vec sada pokazujes.
Vec sada zivis kao na novoj zemlji.
Zivis cec sada po Bozjem zakonu koji je temelj Bozje vladavine.

Opis Bozjeg poslednjeg ostatka na zemlji koje je pobedilo zver itd.
Otkrivenje 14,12Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu

Ovo su jedini na zemlji tada koji zive po pravilima nove temlje.
Sil8m Duha svetoga.

To je znak prepoznavanja.
Danas su 99% hriscana protuv tog zakona.
Ali to nije tema.
 
Isus nije zgresio.

Osim toga on sam ima vlast nad svojim zivotom i da recimoOtac ne bi hteo da ga vaskrsbe.
Ali Otac he bio saglasan i kada bi Isus idzsrao.
Ne bi se naöjutio zbog toga.
Iszs govori iz persoektive Adama jada govori o Ocu.

Ivan 10,17Zato me ljubi Otac, jer ja život svoj polažem, da ga opet uzmem.
Ivan 10,18Nitko ga ne otima od mene, nego ga ja sam od sebe polažem, i vlast imam položiti ga, i vlast imam uzeti ga opet. Ovu sam zapovijed primio od Oca svojega."
Ali pise biblija da ga otac svetim duhom digo iz groba.A da li bi ga digo da nije prihvatio smrt.
. Овог Исуса васкрсе Бог, чему смо ми сви сведоци.
 
Ali pise biblija da ga otac svetim duhom digo iz groba.A da li bi ga digo da nije prihvatio smrt.
. Овог Исуса васкрсе Бог, чему смо ми сви сведоци.
Pa pise jer Isus treva da bude do kraja covek.
To je dogovir sa Ocem.
Ali da nece da ga digbe Iszs ti jaze ja sam imam moc da sebe vaskrsnem.
Pa malopre smo to citali...

Nitko zuvit otima od mene, nego ga ja sam od sebe polažem, i vlast imam položiti ga, i vlast imam uzeti ga opet.

To su dve varijante a otac se slaze sa obe, on nece ustati protiv Hrista koju god da uzme.
A i da hipoteticki ustane protiv, Hristos ima sam po sebi zivot ne zavisi od Oca.
Jer nije stvorenje.

Otac nije naredio Hristu ili rekao mu.
Ideja i volja je Hristova.
Filibljanima 2,6Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije to smatrao prednoscu pa da se drzi jednakosti Bogom; ( i kaze necu ja to da uradim)
Filibljanima 2,7Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek.
Filibljanima 2,8Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti na krstu.
 
Opet nema odgovora?
Ali zasto se ne oprosti krsenje tog zakona?
Zasto ne?
Zasto ne puste da svi voze u naseljenom koliko zele?
vidi Vučić kao predsednik može da ti oprosti samo grehe protiv njega...ne može da ti oprosti grehe protiv Pere, Mike i Laze i ustavnog poretka...isto tako Bog ne može da ti oprosti greh u tuđe ime..što si grešio protiv njega to može...umobolna je ideja da se Bog samoubio da se tebi zato što si u jednoj od Božjih stranaka i čitaš i propovedaš ono što misliš da je njegova literatura oprosti greh koji si ti učinio protiv Pere, Mike i Laze...nema oproštaja greha u ime drugih....ili je zakon i pravda ili je bezakonje gde ti spasenje daje networking sa Bogom...
 
vidi Vučić kao predsednik može da ti oprosti samo grehe protiv njega...ne može da ti oprosti grehe protiv Pere, Mike i Laze i ustavnog poretka...isto tako Bog ne može da ti oprosti greh u tuđe ime..što si grešio protiv njega to može...umobolna je ideja da se Bog samoubio da se tebi zato što si u jednoj od Božjih stranaka i čitaš i propovedaš ono što misliš da je njegova literatura oprosti greh koji si ti učinio protiv Pere, Mike i Laze...nema oproštaja greha u ime drugih....ili je zakon i pravda ili je bezakonje gde ti spasenje daje networking sa Bogom...
Opet nisi odgovorio na piranje

Govirimo i drzavnim zakonima.
Pitanje stoji dalje.

Pa nije se samoubio.
Kako se samoubio

Isus je dosao kao covek nije upotrebio svoje predznanje da se zastiti.
Jer je trebao da bude u potpunosti kao jedan od nas.
 
Opet nisi odgovorio na piranje

Govirimo i drzavnim zakonima.
Pitanje stoji dalje.
pitanje je bilo zašto se ne oprosti kršenje zakona...ja ti kažem nema oproštaja...za svaki greh protiv zakona počinilac plaća kaznu ako je sistem pravedan...ako sistem nije pravedan onda nam ne treba takav sistem...
Pa nije se samoubio.
Kako se samoubio

Isus je dosao kao covek nije upotrebio svoje predznanje da se zastiti.
Jer je trebao da bude u potpunosti kao jedan od nas.
samoubio se kako nije...Bog je sam odlučio da njegov deo Bog sin umre da bi se žrtvovao za oproštaj tvog greha...kad sam odlučiš da ćeš da umreš to je samoubistvo...naravno s obzirom da je on Bog znao je da će da vaskrsne i da samo treba da istrpi par sati mrcvarenja na krstu..kao Bogu to je moglo da mu bude potpuno bezbolno...pravo žrtvovanje bi bilo da je pristao da provede večnost u paklu
 
Poslednja izmena:
pitanje je bilo zašto se ne oprosti kršenje zakona...ja ti kažem nema oproštaja...za svaki greh protiv zakona počinilac plaća kaznu ako je sistem pravedan...ako sistem nije pravedan onda nam ne treba takav sistem...

samoubio se kako nije...Bog je sam odlučio da njegov deo Bog sin umre da bi se žrtvovao za oproštaj tvog greha...kad sam odlučiš da ćeš da umreš to je samoubistvo...naravno s obzirom da je on Bog znao je da će da vaskrsne i da samo treba da istrpi par sati mrcvarenja na krstu
Znaci po tebi Bog je pravedan jer ne prasta krsenje zakona.
Kada bi oprostio po tebi bi postao nepravedan...

Zato jedino resenje je bilo da sam plati zahtev zakona ili da nas pusti da pomremo.

Znaci to je ljubav ne samo ubistvo.

Da li je onaj pakistanac gore ucinio samo ubistvo ili se to kaze zrtvovao...


Samoubistvo se cini iz nizih strasti a iz visih se to ne zove samo ubistvo.

Nikada neces reci za nekoga ko je skocio ispred nekoga da njega pogodi metak samoubio.

Iz ljuvavi se ne samoubija.

Nismo jos od tebe saznali zasto pravedna drzava be prasra...koji smisao je toga...
 

Back
Top