Isus Hrist kao čovek?

jel me ti zajebavaš

Мојсије је ту први од људи сазнао Име Божје, које гласи: Ја сам онај који јесте (јеврејски: ЈАХВЕ)

http://arhiva.spc.rs/sr/mojsije.html
Па то име означава особину као и свако друго име Бога у Библији. Или ти као ЈС мислиш да Се Бог лично зове Јахве. Ваљда је етнички Јеврејин па има јеврејско име.
 
Па то име означава особину као и свако друго име Бога у Библији. Или ти као ЈС мислиш да Се Бог лично зове Јахве. Ваљда је етнички Јеврејин па има јеврејско име.
opet me zajebavaš jelda

"сазнао Име Божје"

nije osobinu kao el šadaj el elion tj moćni, svemogući, sveznajući, višnji itd već saznao IME božije a to ime je JAHVE na jevrejskom
(po spc)
 
opet me zajebavaš jelda

"сазнао Име Божје"

nije osobinu kao el šadaj el elion tj moćni, svemogući, sveznajući, višnji itd već saznao IME božije a to ime je JAHVE na jevrejskom
(po spc)
И опет понављам. То јесте име Божије али не како ми људи мислимо о именима. То име Јахве исказује особину Божију тј. Његову бесконачност, трајност, непромјенљивост, суштост. Промисли то и на овај начин. Пуко име Јахве су знали патријарси Аврам, Исак и Јаков па ипак Господ каже Мојсију нисам им под тим именом био познат. Значи то Име крије једну дубљу поруку.

https://slavaboguzasve.blogspot.com/2020/05/?m=1
Прочитај.
 
И опет понављам. То јесте име Божије али не како ми људи мислимо о именима. То име Јахве исказује особину Божију тј. Његову бесконачност, трајност, непромјенљивост, суштост. Промисли то и на овај начин. Пуко име Јахве су знали патријарси Аврам, Исак и Јаков па ипак Господ каже Мојсију нисам им под тим именом био познат. Значи то Име крије једну дубљу поруку.

https://slavaboguzasve.blogspot.com/2020/05/?m=1
Прочитај.
pročitaću
inače ime uvek daje i osobinu ali u ovom slučaju to je lično ime boga po spc
dublji smisao možeš i tražiti u svakom biblijskom imenu od adama do jovana.

nažalost tvoju neće ti to mnogo pomoći, zato si judeohrišćanin, pitaj teologa riu77

judeistička struja je bila jača i ekskomunicirala jedine hrišćane markionite.
i danas hrišćana više nema samo judeohrišćana.
 
Da čitam do jutra... :lol:

Srpski jezik je suviše savršen da bih se zamarala nekakvom reči kao što je jahve..
Па и дао сам ти зато што се ту говори и о значењу тог имена на нашем.

pročitaću
inače ime uvek daje i osobinu ali u ovom slučaju to je lično ime boga po spc
dublji smisao možeš i tražiti u svakom biblijskom imenu od adama do jovana.

nažalost tvoju neće ti to mnogo pomoći, zato si judeohrišćanin, pitaj teologa riu77

judeistička struja je bila jača i ekskomunicirala jedine hrišćane markionite.
i danas hrišćana više nema samo judeohrišćana.
Фулао си суштину али хајде...
 
Da čitam do jutra... :lol:

Srpski jezik je suviše savršen da bih se zamarala nekakvom reči kao što je jahve..
napisala jhvh ili jahve ili ja sam koji jeste ili ja jesam ti je isto

a kako ćeš ga nazivati sve jedno je.

po hiljaditi put, Isus NIKADA nije spomenuo nekog ja sam koji jeste ili jhvh ili jahvu.
on boga naziva Otac ili El, judeohrišćani uvlače jahvizam tamo gde mu nije mesto i ti ladno padneš na njihove trikove nesvesno tvrdeći i da je isus jahve tj ja jesam gde su u našem prevodu uneli podmuklo navodno zbog arhaičnog vukovog prevoda gde NE POSTOJI da je isus za sebe rekao da je "ja jesam"
 
napisala jhvh ili jahve ili ja sam koji jeste ili ja jesam ti je isto

a kako ćeš ga nazivati sve jedno je.

po hiljaditi put, Isus NIKADA nije spomenuo nekog ja sam koji jeste ili jhvh ili jahvu.
on boga naziva Otac ili El, judeohrišćani uvlače jahvizam tamo gde mu nije mesto i ti ladno padneš na njihove trikove nesvesno tvrdeći i da je isus jahve tj ja jesam gde su u našem prevodu uneli podmuklo navodno zbog arhaičnog vukovog prevoda gde NE POSTOJI da je isus za sebe rekao da je "ja jesam"
EL Rasplodni kananski bog bik koji nema sto nije pohebo je otac Isusa celibatara lol.
Uzmi malo kanansku mitologiju.
ZAlosno je sto tebi EL znaci samo da skrenes s Jahve raspravu a kvalitet te ne zanima,povrsan i ruzan uz to.
Katastrofa.Ne preostaje ti nego Šajkaču da budeš lep.
 
EL Rasplodni kananski bog bik koji nema sto nije pohebo je otac Isusa celibatara lol.
Uzmi malo kanansku mitologiju.
ZAlosno je sto tebi EL znaci samo da skrenes s Jahve raspravu a kvalitet te ne zanima,povrsan i ruzan uz to.
Katastrofa.Ne preostaje ti nego Šajkaču da budeš lep.
El na semitskom znaci bog, to je titula a ne ime, moze biti kananski bog, biblijski, Jupiter, Zevs itd.
U bibliji je jasno opisano sta Bog misli o kananskim verovanjima.
 
napisala jhvh ili jahve ili ja sam koji jeste ili ja jesam ti je isto

a kako ćeš ga nazivati sve jedno je.

po hiljaditi put, Isus NIKADA nije spomenuo nekog ja sam koji jeste ili jhvh ili jahvu.
on boga naziva Otac ili El, judeohrišćani uvlače jahvizam tamo gde mu nije mesto i ti ladno padneš na njihove trikove nesvesno tvrdeći i da je isus jahve tj ja jesam gde su u našem prevodu uneli podmuklo navodno zbog arhaičnog vukovog prevoda gde NE POSTOJI da je isus za sebe rekao da je "ja jesam"
Jovan 8:58.
 
napisala jhvh ili jahve ili ja sam koji jeste ili ja jesam ti je isto

a kako ćeš ga nazivati sve jedno je.

po hiljaditi put, Isus NIKADA nije spomenuo nekog ja sam koji jeste ili jhvh ili jahvu.
on boga naziva Otac ili El, judeohrišćani uvlače jahvizam tamo gde mu nije mesto i ti ladno padneš na njihove trikove nesvesno tvrdeći i da je isus jahve tj ja jesam gde su u našem prevodu uneli podmuklo navodno zbog arhaičnog vukovog prevoda gde NE POSTOJI da je isus za sebe rekao da je "ja jesam"
Čak i da je rekao ''ако не повјерујете да сам ја, помријећете у гријесима својим''
rekao je isto. Jedino što je u srpskom jeziku smešno tako reći. Ne kaže se sam ja,
nego ja sam ili ja jesam. Mada isto znači.
Jer ova rečenica inače deluje nedovršeno, pa bi se moglo pitati ko ili šta. Što ga
fariseji i pitaju, pa on odgovara ''početak, kako vam i kažem''.
Zašto kaže ''kako vam i kažem'' kad sad prvi put to kaže? Zato što je ja jesam
početak.

I vidiš kako to u našem jeziku samo sebe objašnjava
ja+sam
ja+je+sam
Ja je samo, jedno. Postoji samo jedno Ja i ono je u svima nama. On traži da
makar poverujemo da je tako, ali kaže i da tek kada to osvestimo znaćemo i
njega i Oca. To ne možemo dokle god smo poistovećeni sa lažnom ličnošću
koja je proizvod ega.

Ja sam put, istina i život.
I ovde to isto kaže. O tom Ja priča. Inače ako shvatimo da je on jedno, a mi
nešto drugo, onda imamo kult ličnosti. Jednu veliku ličnost koju sledi mnoštvo
malih ličnosti.
 

Back
Top