Zasto je Srbija dobila pokrajine, a Hrvatska nije?

Srbija je dobila dve pokrajine SAP Vojvodinu i SAP Kosovo i Metohiju, a Hrvatska nije dobila pokrajine ?

Hrvati su u Kraljeviji Jugoslaviji dobili svoju Banovinu Hrvatsku, koja je bila drzava u drzavi i obuhvatala teritorije gde zivi Hrvatsko staniovnistvo ( po tadasnjim procenama ). Medjutim u Titovoj Jugoslaviji Teritorija Banovine Hrvatska je drasticno smanjena, a bivisi delovi Banovine Hrvatske - Zapadna Hercegovina, Centralna Bosna i Posavina gde zive pretezno Hrvati ostali su izvan SR Hrvatske.
Steva Krajicic je pricao da je pre Drugog zasedanja Avnoja u Jajcu delegacija Hrvata isla kod Tita da trazi da teritorija cele Banovina Hrvatske bude SR Hrvatske ili da budu barem pokrajine, a da ih je Tito oterao u tri pm.

Tako da su etnicko citi delovi sa Hrvatima ostali u drugoj republici tj sada u drugoj drzavi Bosni i Hercegovini, i nikada vise nece biti u sasatavu Hrvatske.
Zasto je Tito Srbiji dao pokrajini, a Hrvatima nije ?
:think:
Pogledajte prilog 1538201
Zato ato su komunisti mrzeli Srbe i videli nas kao najvecu pretnju protiv komunizacije Balkana
 
Je, kad su isli zajedno na straze. Pa se jedan vrati, a drugi ne. Slucajno opalila puska, nabio se na bajunetu dok je spavao. Ne to se nije dogadjalo u partizanima, nije bilo nacija😁
Zašto bi itko ikog mrzio zbog nacije kad je to odrednica koju nitko ne bira nego igrom slučaja se rodiš kao Srbin, Hrvat, Šiptar, Mađar ili Rus?
Gajiti neke negativne emocije spram druge nacije meni je čisti idiotizam. Ljudi se dijele samo na dobre i loše.
 
Zašto bi itko ikog mrzio zbog nacije kad je to odrednica koju nitko ne bira nego igrom slučaja se rodiš kao Srbin, Hrvat, Šiptar, Mađar ili Rus?
Gajiti neke negativne emocije spram druge nacije meni je čisti idiotizam. Ljudi se dijele samo na dobre i loše.
Mrznja je iscrpljujuca, i iziskuje vrijeme, koje nemam. Ali treba biti svjestan nekih pravila nasih plemena. I njihovih osjecanja.
 
Марко Месић. Иван Рукавина, ( каснији управник Војводине). Усталом, сасвим је све једно да ли је хрват усташа, или партизан. Хрват је хрват, и о Србима исто мисле и један и други.
Ti za domobrane kezs da su ustase.
Ti ne znas istoriju jer jos kada je poceo rat poceo je sukob izmedju Hrvata komunista i Hrvata ustasa.
 
A podatak je odredio - ko? Podatak je paušalno dat jer su autori uvideli da nigde ne figurira tačan podatak i nije moguće pronaći referentni podatak.

Prema mom izračunu površina "Banovine Hrvatske" je 53.200 km2 sa mogućom greškom od 1%.
go7p2t36p6l6.jpg

Preko 66.000 km².
go7p2t36p6l6.jpg
 
Ti za domobrane kezs da su ustase.
Ti ne znas istoriju jer jos kada je poceo rat poceo je sukob izmedju Hrvata komunista i Hrvata ustasa.
То је та ваша лажна комуно усташка историја. Види , немој мени са тим лажима. Прво Србе су клали рвноправно и они хрвати који нису били у усташама. Србе у клали и Домобрани. Зар нису баш домобрани спроводили децу Козаре на клање. Зарнису баш домобрани убијали и клали у Глинској Цркви? И партизани хрвати су убијали Србе са великим задовољстрвом. Кад смо ми Срби у питању, сви храти, у свим униформама су имали исти став. И сад имају.
 
То је та ваша лажна комуно усташка историја. Види , немој мени са тим лажима. Прво Србе су клали рвноправно и они хрвати који нису били у усташама. Србе у клали и Домобрани. Зар нису баш домобрани спроводили децу Козаре на клање. Зарнису баш домобрани убијали и клали у Глинској Цркви? И партизани хрвати су убијали Србе са великим задовољстрвом. Кад смо ми Срби у питању, сви храти, у свим униформама су имали исти став. И сад имају.
U kojoj knjizi pise to sto ti pricas ovde ? Nigde, izmisljas.
Gde su ti dokaz da su domobrani klali Srbe, ti stvarno mislis ono sto lupeta pijanmi Maric u Cirilici da je istina ?
Koja je to domobranska pukovnija bila u Glini u julu 1941 ?
Gde su to partizani Hrvatsi ubijali Srbe ???!!!
Nije istorija tvoja masta.
 
ja nemam pink/happy, a tebe ne znam ko je ucio istoriju na preskok, ili od odredjene godine
1939. godine, kao rezultat sporazuma Cvetković-Maček spajanjem Savske i Primorske banovine stvorena je Banovina Hrvatska.

a sta je bilo pre?

Odnosi u zemlji promijenili su se poslije atentata na kralja Aleksandra 1934. kojega je izveo VMRO uz pomoć ustaša u Marseillesu. Kraljevina Jugoslavija se uskoro odvaja od politike francuske i versailleske Europe te skreće prema fašizmu.[6]

a sta je bilo pre, jer vidimo da se vec tada skrenulo u fasizam? znaci 9 banovina, srpska dominacija, po njima nas lukavi plan, kao da smo mi krivi sto smo oduvek vecina, srbi - tito je svakako morao da krene od perioda kada se nije skrenuto u fasizam, pa on se borio valjda protiv fasista, sta je sa tobom? imajuci vidu da je bio antifasista, tito je povecao hrvatsku.

Pogledajte prilog 1539305
Aaaaa di je vamo Banovina Srbija :rtfm: :think:
 
Ovo gore je lažna karta koja je plasirana kao propagandni odgovor na ovu dole, kartu iz 1944:

Pogledajte prilog 1542651
Cuveni i svetski poznati istoricare, pomesao si loncice karta koju sam ja postavio je iz 1931, a ti postavljas kartu iz 1944 iz NDH ( Zar su vlasti NDH pravile neke popise stanovnistva za vreme rata ???!!! )
 
U kojoj knjizi pise to sto ti pricas ovde ? Nigde, izmisljas.
Gde su ti dokaz da su domobrani klali Srbe, ti stvarno mislis ono sto lupeta pijanmi Maric u Cirilici da je istina ?
Koja je to domobranska pukovnija bila u Glini u julu 1941 ?
Gde su to partizani Hrvatsi ubijali Srbe ???!!!
Nije istorija tvoja masta.
У којој књизи пише то што ти говориш, а да књига није ***********ка? Хрвати партизани стрељали су хиљде српских дечака и побаали их у рудник Миљевину. Око Чачка, у Београду у Војводини и свида редом. Није историја оно што пишу ***********е. Једном усташа, увек усташа. Комуистички врх никад не треба одвајати од усташа. Исто је то.
 
Cuveni i svetski poznati istoricare, pomesao si loncice karta koju sam ja postavio je iz 1931, a ti postavljas kartu iz 1944 iz NDH ( Zar su vlasti NDH pravile neke popise stanovnistva za vreme rata ???!!! )
Crvena karta prema popisu iz 1931, koju si ti postavio, nije nikako starija od 1990. To možemo zaključiti po tome što se izraz pučanstvo nije koristio od 1918-1990.

1714938717086.jpeg


I, veoma interesantno da Hrvata u Goraždu ima od 70-100% što znači da je u pitanju inverzna karta gornje karte koju sam ja postavio, a sami podaci o procentu Hrvata, kao ovaj za Goražde (i Višegrad i Foču) su lažni, dakle radi se o najjadnijem falsifikatu, što je za tebe uobičajena praksa.
 
Poslednja izmena:
Crvena karta prema popisu iz 1931, koju si ti postavio, nije nikako starija od 1990. To možemo zaključiti po tome što se izraz pučanstvo nije koristio od 1918-1990.

Pogledajte prilog 1542691

I, veoma interesantno da Hrvata u Goraždu ima od 70-100% što znači da je u pitanju inverzna karta gornje karte koju sam ja postavio, a sami podaci o procentu Hrvata, kao ovaj za Goražde (i Višegrad i Foču) su lažni, dakle radi se o najjadnijem falsifikatu, što je za tebe uobičajena praksa.
Nemoj vise da izmisljas, ti nesto kazes i to je istina zato sto ti kazes.

Banovina Hrvatska je bila vece od SR Hrvatske, ako racunas morsku obale SR Hravtske, onda racunaj i morsku obale Banovine Hrvatske.
 
У којој књизи пише то што ти говориш, а да књига није ***********ка? Хрвати партизани стрељали су хиљде српских дечака и побаали их у рудник Миљевину. Око Чачка, у Београду у Војводини и свида редом. Није историја оно што пишу ***********е. Једном усташа, увек усташа. Комуистички врх никад не треба одвајати од усташа. Исто је то.
Ti do sada sve sto si rekao si izmislio i to ne pise ni u jednoj knjizi.
- Rekao si da je Mesic bio ustasa, on je bio domobran. Za Ivana Rukavinu si rekao da je bio ustasa, a bio je u partizanima.
Rekao si da su domobrani ucestvovali u pokolju u Glinskoj Crkvi 29.jula 1941, a domobranstvo je onda tek bio u formiranju.
Da su hrvatski partizani streljali decu po Srbiji, sto je nebuloza.
Komunisticki vrh je poubijao 40 000 ustasa na Blajburgu.
Nemas pojma o istoriji nego fantaziras.
 

Back
Top