Zasto je Srbija dobila pokrajine, a Hrvatska nije?

Dozvoljavam da ne razumijete.
Ako jednom narodu ne priznajete ravnopravnost, pokusavate ga, zbog ljepse slike vlastite politike, da ga svedete na nacionalnu manjinu, i konacno, na vjersku grupu- pravoslavce.
Pitam se, koliko ce vode Gackom proteci dok Hrvatske ne zabrani cirilicne natpise na nadgrobnim spomenicima podignutim nakon 2025. ...preoptimisticno za Penavu?
 
Dozvoljavam da ne razumijete.
Ako jednom narodu ne priznajete ravnopravnost, pokusavate ga, zbog ljepse slike vlastite politike, da ga svedete na nacionalnu manjinu, i konacno, na vjersku grupu- pravoslavce.
Pitam se, koliko ce vode Gackom proteci dok Hrvatske ne zabrani cirilicne natpise na nadgrobnim spomenicima podignutim nakon 2025. ...preoptimisticno za Penavu?
Ah, sad mi je jasnije na što ciljaš. Pa Srbi nisu bili manjina u SRH nego ravnopravni narod s Hrvatima. Manjina su Talijani, Mađari, Rusini, Česi itd.....
 
izvoljavam da ne razumijete.

Bezveze se ljutiš, umjesto da pokušaš dati svoje viđenje podjele HR na pokrajine a prema načelu nacionalnih manjina.
No, nevažno, kad u HR manjina u toj mjeri nije ni bilo, pa nam je sve trla brla....
Ja se ne ljutim.
Ja pisem o cinjenicama koje Hrvati ne zele priznati.
Ja pisem o fasizmu i antifasizmu i deklaracijama o ravnopravnosti srpskog i hrvatskog naroda nakon Drugog svjetskog rata.
Svaki objektivni promatrac danasnje situacije u Hrvatskoj lako moze da zakljuci da kod vas, danas, u uporedjenju sa Danom pobjede 9.maja, jos uvijek vlada 14. maj...
 
Ja se ne ljutim.
Ja pisem o cinjenicama koje Hrvati ne zele priznati.
Ja pisem o fasizmu i antifasizmu i deklaracijama o ravnopravnosti srpskog i hrvatskog naroda nakon Drugog svjetskog rata.
Svaki objektivni promatrac danasnje situacije u Hrvatskoj lako moze da zakljuci da kod vas, danas, u uporedjenju sa Danom pobjede 9.maja, jos uvijek vlada 14. maj...
Ti se ne razgovaraš sa svim Hrvatima, nego sa mnom, tako da molim bez generaliziranja.
Objektivni i upućeni promatrač vidio bi da u HR nema ideologije, ona je zapravo samo sipino crnilo da se zamažu oči masi, već da je na djelu neviđena pljačka. To je krenulo još s imovinskim ratom 90-tih.
 
Ako Vam to do sada nije bilo poznato, ne zelim gubiti vrijeme na Vase obrazovanje.
Srbi u Hrvatskoj nisu bili manjina, pa shodno tome nisu ni imali pokrajinu, kao ni Hrvati u Srbiji ili Bosni što nisu imali.
Kosovo i Vojvodina izvorno su radi Šiptara i Mađara + gro vojvođanskih nacija dobili status pokrajina.
Srbi, Slovenci, Makedonci, Crnogorci, Muslimani i Hrvati svi su oni bili ravnopravni narodi u SFRJ, i de facto i de iure.
 
Srbi u Hrvatskoj nisu bili manjina, pa shodno tome nisu ni imali pokrajinu, kao ni Hrvati u Srbiji ili Bosni što nisu imali.
Kosovo i Vojvodina izvorno su radi Šiptara i Mađara + gro vojvođanskih nacija dobili status pokrajina.
Srbi, Slovenci, Makedonci, Crnogorci, Muslimani i Hrvati svi su oni bili ravnopravni narodi u SFRJ, i de facto i de iure.

Žao nam je što je odgovor potpuno netačan: 0 bodova
 
Ja se ne ljutim.
Ja pisem o cinjenicama koje Hrvati ne zele priznati.
Ja pisem o fasizmu i antifasizmu i deklaracijama o ravnopravnosti srpskog i hrvatskog naroda nakon Drugog svjetskog rata.
Svaki objektivni promatrac danasnje situacije u Hrvatskoj lako moze da zakljuci da kod vas, danas, u uporedjenju sa Danom pobjede 9.maja, jos uvijek vlada 14. maj...

Agafja je dete komunizma, crvenog staleža. Da li su njeni đedovi pretrčali kod Broza 1943 ili 1944. je manje bitno, jer ideološka komponenta je manje bitna od kvazi rasističke komponente kompleksa malih razlika.
 
То је рекао и Наполео и појавио се 1803 на сцени, па да на брзину искористи ситуацију, тако је заглавио целу Европу, а Вожд каже е нећеш ку..а, па подиже устанак са својим одрпанцима и сиротанима, а турци се смејали српским робовима 1804.г. и неким тзв.Карађорђем.., док... :kafa:
 
Srbija je dobila dve pokrajine SAP Vojvodinu i SAP Kosovo i Metohiju, a Hrvatska nije dobila pokrajine ?

Hrvati su u Kraljeviji Jugoslaviji dobili svoju Banovinu Hrvatsku, koja je bila drzava u drzavi i obuhvatala teritorije gde zivi Hrvatsko staniovnistvo ( po tadasnjim procenama ). Medjutim u Titovoj Jugoslaviji Teritorija Banovine Hrvatska je drasticno smanjena, a bivisi delovi Banovine Hrvatske - Zapadna Hercegovina, Centralna Bosna i Posavina gde zive pretezno Hrvati ostali su izvan SR Hrvatske.
Steva Krajicic je pricao da je pre Drugog zasedanja Avnoja u Jajcu delegacija Hrvata isla kod Tita da trazi da teritorija cele Banovina Hrvatske bude SR Hrvatske ili da budu barem pokrajine, a da ih je Tito oterao u tri pm.

Tako da su etnicko citi delovi sa Hrvatima ostali u drugoj republici tj sada u drugoj drzavi Bosni i Hercegovini, i nikada vise nece biti u sasatavu Hrvatske.
Zasto je Tito Srbiji dao pokrajini, a Hrvatima nije ?
:think:
Pogledajte prilog 1538201

KGB zna zašto.

Kako su govorili, da bi vladali ovim prostorima, Srbima mora kičma da se slomi.
 

Back
Top