Zasto je Srbija dobila pokrajine, a Hrvatska nije?

Po tebi svi Hrvati su bili za NDH i za ustase, a Pavelic nije mogao da napuni trg Bana Jelacica i da odrzi miting ?

Pitanje je zasto su teritorije - Zapadna Hercegovina, Centralan Bosna i Posavina gde su 100% Hrvati pripali Bosni, a bili su u sastavu Banovine Hrvatske ?
pa ni svi nemci nisu bili nacisti

sta je poenta teme, da je vas tito zakinuo, a nas nagradio sa pokrajinama?
 
1714822792984.jpeg
 
Хрватске партизане су дуго већински чинили Срби.
То што су билу глупи да се називају хрватским па тиме дали кредит разним усташама и домобранима да прелете, други је падеж.
Да се никада нисте латили усташке идеолигије доказ је рат 90их и коначни однос према онима који су вам и направили државу коју, узгред, више немате, само вам још нису јавили.
Jel imaš neke brojke ili to napamet lupetaš?
 
Interesantno rezoniranje...."nije nam bas zao Italijana u Istri, zbog fasizma, ali Hrvati ne snose istorijsku odgovornost zbog genocida nad Srbima"...ostale "sretnike" ne racunamo jer se broje " samo" u desetinama hiljada zrtava, pa
odatle i hrvatsko zgrazanje nad svakom idejom o administrativnoj podjeli nekadasnje NDH.
Pričamo o pokrajinama a tu je mjerilo nacionalni sastav. Hrvatska u to vrijeme, osim Istre, nije imala područja koja bi bilo većinska nekog drugog naroda.
Druga tema je ustaški zločin i nema veze s ovime.
 
Tacno...i I.G.K... i Sava Sumanovic, ubijen od strane ustasa...i Dragica, supruga Radina, navodno sahranjena sa 862 kozaracke djece na Mirogoju, parcela 142 ako se ne varam, i bebe nabijene na ograde dvorista u Korenici krajem rata...
pa kada neko ustvrdi da je KPH imala Srbe u uzem rukovodstvu, neka mi navede sekretare srpske nacionalnosti poslije Radine eliminacije.
Partizanima i komunistima nacionalna pripadnost nije ništa značila. Zapravo su oni bili puno demokratičniji po tom pitanju od današnjih generacija.
 
Jel imaš neke brojke ili to napamet lupetaš?
А ти си ко да ти документујем овде?
1942. године партизанске јединице у НДХ чинили су Срби 98%. Тачка.

Ти си само особа која маже људима очи политичком девијацијом за коју се не случајно залажеш.
Жао ми је што има људи овде, врло бистрих, који не капирају ваш хрватски начин деловања.
 
А ти си ко да ти документујем овде?
1942. године партизанске јединице у НДХ чинили су Срби 98%. Тачка.

Ти си само особа која маже људима очи политичком девијацијом за коју се не случајно залажеш.
Жао ми је што има људи овде, врло бистрих, који не капирају ваш хрватски начин деловања.
Ja sam sugovornik. No, ti očito ne diskutiraš nego pišeš svoje monologe.
Sretno!
 
Ja sam sugovornik. No, ti očito ne diskutiraš nego pišeš svoje monologe.
Sretno!
С тобом нема шта да се дискутује.
Ти овде шириш пропаганду.
Слушам Лошу, читам тебе, као да он куцка с малом корекцијом анимозитета према Србима.
Врло перфидно.
Само знаш, овог пута то неће проћи.
Превише сте се заглибили.
Односно, не може више ништа да се сакрије. 😉
 
С тобом нема шта да се дискутује.
Ти овде шириш пропаганду.
Слушам Лошу, читам тебе, као да он куцка с малом корекцијом анимозитета према Србима.
Врло перфидно.
Само знаш, овог пута то неће проћи.
Превише сте се заглибили.
Односно, не може више ништа да се сакрије. 😉
Ok, nitko te ne sili da sa mnom komuniciraš. Nisi valjda mazohistica?!
 
Tito je na Blajburgu pokazo da je ''ustasa''. Prekini da gledas Pink i Hepi i da slusas pijanduru Marica i primacaubulju Bokana.
Тито јеу Блајбургу поубијао Четнике из Црне Горе, Херцеговине, словеначке гардисте, неке домобране. А усташе су преведене у партизане.
 
Тито јеу Блајбургу поубијао Четнике из Црне Горе, Херцеговине, словеначке гардисте, неке домобране. А усташе су преведене у партизане.
Dokaz za to je sta ? Rekao Maric u Cirilici.
Na forumu jos od 2004 niko ne moze da kaze ime niti jednog ustasu koji je presao u partizane da navede.
 
Dokaz za to je sta ? Rekao Maric u Cirilici.
Na forumu jos od 2004 niko ne moze da kaze ime niti jednog ustasu koji je presao u partizane da navede.
Марко Месић. Иван Рукавина, ( каснији управник Војводине). Усталом, сасвим је све једно да ли је хрват усташа, или партизан. Хрват је хрват, и о Србима исто мисле и један и други.
 

Back
Top