Zašto je Hitlerova slika zabranjena ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ovde se ne govori o velicanju lika i dela Adolfa(kako to zele da predstave gospoda delirium tremens i daca nish) vec o tome da se njegova slika ne sme postavljati ni u kakve svrhe.
Postavljac teme je recimo zeleo da otvori naucno-istorijsku temu koja se ticala Nemacke u periodu od recimo 1931 - 1945 ... Adolf je bio nezaobilazna figura u tom dobu...i sta sada? ne mozes postaviti njegovu sliku ili njegov govor kako bi pokazao kako je to funkcionisalo?

primitivno
 
e onda bi trebale biti zabranjene i slike:

-Naram sina
-Navuhodonosora
-svih asirskih vladara
-azteckih vladara
-Tutmesa III
-Sargona Velikog
-Gotovo svih persijskih vladara
-Dzingis Kana
--tvog cara Solumuna
-Gaja Julija Cezara
-Oktavijana Avgusta
-svih poznatih protagonista Krstaskih ratova
-Staljina

lista je beskonacna....

i sta sad? zasto njihove slike nisu zabranjene? Jos se za neke od ovih govori u superlativima(briljantan strateg, mocni osvajac....).
U cemu je kvaka? U Jevrejima? Bogami, njih su vrlo uspesno tamanili Asirci, Egipcani, Rimljani, Krstasi ? A neki od ovih vrlo sistematski, kao Adolf.
Ne kontam...

Covek ti je odgovorio, zato sto su Nemci ubijali 100 SRBA za 1 nemackog vojnika, pa je mozda zato njegova slika zabranjena u Srbiji, a verujem da bi bile i od tih koje si nabrojao da su se isto poneli prema srpskom stanovnistu kao Adolf.
 

Covek ti je odgovorio, zato sto su Nemci ubijali 100 SRBA za 1 nemackog vojnika, pa je mozda zato njegova slika zabranjena u Srbiji, a verujem da bi bile i od tih koje si nabrojao da su se isto poneli prema srpskom stanovnistu kao Adolf.

Nego kako. Tako se odrzava disciplina u osvojenoj zemlji. To je jedna od mnogobrojnih tehnika. Sta mi je odgovorio "covek"? apsolutno nista.
Citaj sta pisem i ne vezuj odmah sve za Srbiju i Srbe.

Evo, ovaj je ubijao na 3 kontinenta a jos mu i kip podigli

Genghis_Khan_statue_01.jpg


i njegove tehnike su fino opisane....i mogu da ti kazem da je u nekim stvarima bio mnogo pedantniji od Adolfa. 100 Srba za jednog Nemca kaze on...nego sta...pivo i kobasice mozda ?
 

Covek ti je odgovorio, zato sto su Nemci ubijali 100 SRBA za 1 nemackog vojnika, pa je mozda zato njegova slika zabranjena u Srbiji, a verujem da bi bile i od tih koje si nabrojao da su se isto poneli prema srpskom stanovnistu kao Adolf.

Sem toga, Hitler je ličnost iz 20. veka.... Ej, ima još živih ljudi koji su "ga" doživeli... To je bilo juče, takoreći!
 
Nego kako. Tako se odrzava disciplina u osvojenoj zemlji. To je jedna od mnogobrojnih tehnika. Sta mi je odgovorio "covek"? apsolutno nista.
Citaj sta pisem i ne vezuj odmah sve za Srbiju i Srbe.

Evo, ovaj je ubijao na 3 kontinenta a jos mu i kip podigli

Genghis_Khan_statue_01.jpg


i njegove tehnike su fino opisane....i mogu da ti kazem da je u nekim stvarima bio mnogo pedantniji od Adolfa. 100 Srba za jednog Nemca kaze on...nego sta...pivo i kobasice mozda ?

Pa pitas zasto je u Srbiji njegova slika zabranjena, i odgovorio ti je zasto, sta nekog boli qita jel se Adolfova slika izlaze u Keniji i Urugvaju, a ta slika spomenika, vidim podignuta je u Srbiji a isti nam je korene zatro. :roll:

:thumbdown:
 
Pa pitas zasto je u Srbiji njegova slika zabranjena, i odgovorio ti je zasto, sta nekog boli qita jel se Adolfova slika izlaze u Keniji i Urugvaju, a ta slika spomenika, vidim podignuta je u Srbiji a isti nam je korene zatro. :roll:

:thumbdown:

Nije nama al je terorisao "bratsku" Rusiju, Aziju, Bliski Istok...i sta sad, ono boli me q sta je ovaj radio,koga je klao i ubijao, to nisu Srbi. Znaci Srbi su vredniji kao narod...pa znas sta? za takve i treba 100 Srba za 1 Nemca. Da vidimo da trip o bogom danom, nebeskom narodu nije nas brend vec da ga mnogi obilato koriste. I to mnogo odavno rekao bih.

Nisam pitao zasto je ta slika u ebenoj septickoj jami Srbiji zabranjena vec zbog cega je Adolf toliko tabuisan u celom svetu da se njegove slike ne mogu postavljati ni u kakve svrhe a slike ostalih krvnika mogu s' pola snage.

To je proslost, postoji nauka koja to izucava a ona ne moze da funkcionise ako joj se postavljaju takva debilna ogranicenja.
 
eh pavelic. on je boranija u ovom drustvu koje ja nabrojah. ovim ne zelim da umanjim njegove zlocine, da ne bude zabune.

A gospoda Kortez i Pizaro? Jesi citao mozda zapise svestenika koji su pratili spanske expedicije, da vidis kako su se Spanci igrali sa domorocima?

Sta sada (i juce) boli qita Srpski narod i drzavu sta su radili Spanci juznoamerickim domorocima pre X vekova. Srbi imaju i vise nego dobar razlog za zabranu isticanja slika srpskih dzelata. U prevodu Pavelic i Hitler su pustili srpsku krv, a ne Kortez i Pizaro, a ti priznaj da si glup, pa se mozda neko smiluje i nacrta ti zasto na tvoje pitanje ;)

p.s. ne moze magarce Srbija kao drzava da zabranjuje slike osvajaca i dzelata drugih naroda u njihovim drzavama
 
eh pavelic. on je boranija u ovom drustvu koje ja nabrojah. ovim ne zelim da umanjim njegove zlocine, da ne bude zabune.

A gospoda Kortez i Pizaro? Jesi citao mozda zapise svestenika koji su pratili spanske expedicije, da vidis kako su se Spanci igrali sa domorocima?
..ok zaboravio si na jos neke..ima ih po svijetu..ajme...recimo nas Josip..je pomlatio ljudi..i to nevinih..a slika mu je dozvojena za okačiti...mada su to sve likvidatori po mjeri političke ili vjerske opcije..bilo jedno ili drugo...izuzeo bih tu samo kjukluxklan i slicne...eeee oni su jedinstveni...
 
Malo su doduše ka.rali po oslobođenim gradovima i selima, ali to nije tako strašno!

Malo krali?
Nije tako strasno?
Pa covece zar je tvoja ljubav prema Rusima tolika da im oprastas zlocine? Ajd i ja onda Adolfu da oprostim...i on je samo malo...zavodio red.

Rusi upadali u kuce, uzimali sta im volja, zene prisiljavali na sex, drzali stanovnistvo u vecem strahu nego Svabe.
 
Nije meni stalo do Hitlera . Meni je stalo do slobode !

A okovi koje izgleda svi mi nosimo se bas kod Hitlerove slike i nazi ideologije osecaju i vide .

Ja sam slobodan covek . Ja zelim da budem slobodan covek ! Ja hocu da kacim po forumima Hitlerove slike . Hocu da napravim temu gde mogu da se okupljaju ljubitelji jenog od najvecih govornika sveta , ako ne i najboljeg ( Hitler :D ) .

Zasto se meni to zabranjuje ? Zasto su uklonjene slike Hitlera iz Beogradskih Hotela ? Zasto je zabranjeno javno izlaganje Hitlera ?

Našao si baš kome će da se diviš :thumbdown: A pošto si se već toliko napalio na njega svrati kod davidovića i njegovih dileja pa zajedno masturbirajte za adolfom. :banovati:
 
Malo krali?
Nije tako strasno?
Pa covece zar je tvoja ljubav prema Rusima tolika da im oprastas zlocine? Ajd i ja onda Adolfu da oprostim...i on je samo malo...zavodio red.

Rusi upadali u kuce, uzimali sta im volja, zene prisiljavali na sex, drzali stanovnistvo u vecem strahu nego Svabe.


Rusi su se ponasali mnogo gore od Nemaca, sto je i za ocekivati kada se uzme u obzir civilizacijski nivo jednih i drugih.
 
Sta sada (i juce) boli qita Srpski narod i drzavu sta su radili Spanci juznoamerickim domorocima pre X vekova. Srbi imaju i vise nego dobar razlog za zabranu isticanja slika srpskih dzelata. U prevodu Pavelic i Hitler su pustili srpsku krv, a ne Kortez i Pizaro, a ti priznaj da si glup, pa se mozda neko smiluje i nacrta ti zasto na tvoje pitanje ;)

p.s. ne moze magarce Srbija kao drzava da zabranjuje slike osvajaca i dzelata drugih naroda u njihovim drzavama

NIsam ja glup vec si ti slep i primitivan. Ja rekoh da ne vezujes sve za Srbiju vec da gledas globalno. Ali ti si dementan decko izgleda.
Razumes li ti sta znaci u NAUCNE svrhe? Znaci, niko ga ne velica, niko ga ne obozava, slika je izlozena kao prilog naucnim tezama. Dobro,bavljenje naukom je za tebe 5 denzitet postojanja tako je tvoj odgovor razumljiv.

Sta Srbe boli kita?
Jeli....pa sta onda koga ima da boli kita sto su Albanci vadili tamo nekim Srbima organe? Sta koga u belom svetu ima da boli za to i koj q mi onda to potenciramo i pokusavamo da dokazemo?
 
..ok zaboravio si na jos neke..ima ih po svijetu..ajme...recimo nas Josip..je pomlatio ljudi..i to nevinih..a slika mu je dozvojena za okačiti...mada su to sve likvidatori po mjeri političke ili vjerske opcije..bilo jedno ili drugo...izuzeo bih tu samo kjukluxklan i slicne...eeee oni su jedinstveni...

ok ali KKK i dalje odrzava svoja okupljanja svake godine. U Juznoj Floridi, recimo, policija obezbedjuje ceo jedan kvart kako bi sve proteklo u redu i miru.
 
NIsam ja glup vec si ti slep i primitivan. Ja rekoh da ne vezujes sve za Srbiju vec da gledas globalno. Ali ti si dementan decko izgleda.
Razumes li ti sta znaci u NAUCNE svrhe? Znaci, niko ga ne velica, niko ga ne obozava, slika je izlozena kao prilog naucnim tezama. Dobro,bavljenje naukom je za tebe 5 denzitet postojanja tako je tvoj odgovor razumljiv.

Sta Srbe boli kita?
Jeli....pa sta onda koga ima da boli kita sto su Albanci vadili tamo nekim Srbima organe? Sta koga u belom svetu ima da boli za to i koj q mi onda to potenciramo i pokusavamo da dokazemo?

Maloumnice ja ne znam koje si ti godiste, ali Hitler i nacisti su se pokazivali u istorijske a ne naucne svrhe kroz mnostvo dokumentaraca, a zabranjeno je isticanje njegovih slika i velicanje njegovih dela shabane. :roll:

p.s. pa nikog u svetu i ne boli qita sto su albanci Srbima vadili organe itd. to je vise nego ocigledno, samo je zalosno sto u tom istom narodu postoji gamad poput tebe koje isto tako "zabole qita" sto se da videti iz ovoga sto pises.

Ae pali sad slepce, nije ovo mesto za tebe :thumbdown:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top