Zašto je Vučić sam sebe poslao u političku penziju?

Meliot

Elita
Poruka
16.948
Zašto je Vučić sam sebe poslao u političku penziju davajući ostavku na mesto ptedsednika SNS-a? Nakon isteka ovog mandata on nema više pravo da se kandiduje na predsedničkim izborima, a jedino da kao nestranačka ličnost predvodi neku koalaciju koja pretenduje da da premijersko mesto na nekim sledećim parlamentarnim izborima. A da se opet vrati na mesto predsenika SNS-a malo je bezveze i neozbiljno mora se priznati.
 
Zašto je Vučić sam sebe poslao u političku penziju davajući ostavku na mesto ptedsednika SNS-a? Nakon isteka ovog mandata on nema više pravo da se kandiduje na predsedničkim izborima, a jedino da kao nestranačka ličnost predvodi neku koalaciju koja pretenduje da da premijersko mesto na nekim sledećim parlamentarnim izborima. A da se opet vrati na mesto predsenika SNS-a malo je bezveze i neozbiljno mora se priznati.

Pa vidiš da je proglasio sebe za cara, šta će mu funkcija predsednika partije. To je za luzere.
 
Zašto je Vučić sam sebe poslao u političku penziju davajući ostavku na mesto ptedsednika SNS-a? Nakon isteka ovog mandata on nema više pravo da se kandiduje na predsedničkim izborima, a jedino da kao nestranačka ličnost predvodi neku koalaciju koja pretenduje da da premijersko mesto na nekim sledećim parlamentarnim izborima. A da se opet vrati na mesto predsenika SNS-a malo je bezveze i neozbiljno mora se priznati.
Ne vidim nikakvu prepreku da se kao vratar SNS-a kandiduje za presednika i nosioca liste na parlamentarnim izborimaa. U najgorem slučaju izabraće ga ponovo za premijera a ako mu Bogovi ne budu nenaklonjeni u vezi nekih propisa koji mu zabranjuju ponovnu kandidaturu na ključna mesta ponovo će postati prvu potpredsednik vlade koji ima veći uticaj od premijera kao i onomad.
Vi ne razumete da je Vlast Tao a Tao Vučić te Vučić proizlazi iz Tao-a to jest Vlasti. Ono što je navažnije upamtiti to je da je Tao samo drugo ime za gospodina trećeg savetnika savetnika njegove ekselencije glavnog tajnika Američke ambasade. Zvuči komplkovano no to je suština.
 
Poslednja izmena:
Nego da rečem i to da je što se tiče formalne moći najveća moć je u partiji (iz koje proističe moć pojedinca) i da je Vučić napravio veliku grešku što je odstupio sa njenog čela kao predsednik. To je kad se gleda sa neke druge planete i ne poznaje se stanje u toj partiji . No svako ko poznaje to stanje jasno mu je da u u toj Vučićevoj partiji nema jakih ljudi koji bi smogli snage da se njegovog uticaja ratosiljaju(kao što se Vučić ratosiljao Tome) i pošalju ga na smetlište istorije . Drugačije rečeno ta partija je skrojena od najgorih ulizica koji svojim atavističkim podaništvom slede volju vođe Vučića pa makar im on formalno ne bio na čelu .
 
Kod nas je svaka institucija obesmislena.

Никада оне нису биле смислене... већ у функцији Јединства власти, тако је било 1944. тако је до данас...од чврсте Диктатуре, преко квази Деспотије, све до меке Тираније
 

Back
Top