Vreme povratka kuci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvini ali nisi u pravu ,mozda nemamo mnogo zli nasa drzava je i njihova ,nisu ti na silu nista uzeli a koliko vidim mnogi su se skucili pa vise ne zavise od drzave ,ako hoce da se vrate neka ako nece to su nasa deca njihovo je koliko i nase.

ma, najvise ih boli sto su se bolje snasli od srbijanaca, zauzeli radna mesta, mesta na fakultetima i srednjim skolama
- I TO SVE PREKO VEZE!!!


:bljak::bljak::bljak:
 
ma, najvise ih boli sto su se bolje snasli od srbijanaca, zauzeli radna mesta, mesta na fakultetima i srednjim skolama
- I TO SVE PREKO VEZE!!!


:bljak::bljak::bljak:

U Madjarskoj postoji zakon da Madjar iz Vojvodine ako zeli da dobije madjarsko drzavljanstvo mora U PET GENERACIJA U NAZAD da DOKAZE da je Madjar, pa tek posle toga da se RASPRAVLJA da li da mu se da drzavljanstvo ili ne.

Oni retki koji dobiju - DESET GODINA u Madjarskoj NE SMEJU da se bave NIKAKVOM POLITIKOM!

Da li su Madjari ludi, a mi pametni?
 
Ajd ti iz Hrvatske ok , tamo jos stvarno nisu bas svi uslovi sjajni , al eto recimo u dicnoj Crnoj Gori sve cveta , pa onda zapadno od Drine najsrpskija srpska drzava ... mada nije problem dal oni nekom smetaju , oni imaju puno pravo da ostanu , al oni stvarno zele da se vrate a Dugino poselo je najbolja potvrda , svaka pesma o nekom zavicajnom selu , sumi , palnini , stali ili katunu , sve do jaja nostalgicno ...
 
Rat je prestao odavno.

Ni Papa ni hrvatski Predsednik nisu kao sto su ranije bili.

Svet osmatra situaciju....

DOSAO JE MOMENAT da se Srbi vrate na SRPSKE ZEMLJE u Krajinu odakle su bili grubo oterani pre jednu deceniju.


Sasvim je bilo logicno da su ih braca Srbi primili u teskim momentima kada su morali napustiti svoje domove dok je TRAJAO RAT.

Kao sto je sada logicno (kada je rat odavno prestao) da se ugosceni VRATE SVOJIM KUCAMA.

Ne bi bilo logicno da ti brat pruzi ruku u nevolji, a ti to da iskoristis pa mu se ZA UVEK uselis u kucu.

Vekovna srpska ognjista izbeglica su U KRAJUNI, A NE U SRBIJI!
Patriotima je mesto tamo, a ne da iz Srbije vicu kaako im treba vratiti Krajinu. Vrata Krajine su im otvorena za povratak!

A i nekako je malo DVOLICNO: ako su se u ratu borili da ostanu na "vekovnim srpskim zemljama" zasto sada, KADA IH ZOVU NAZAD na te iste zemlje - ne zele da se vrate?

Neko bi jos mogao da pomisli da se nisu borili za te zemlje nego za neke privilegije koje su tamo imali.

Ne ulazim u interne želje i razloge za i protiv povratka srba koji su u zadnjem sukobu napustili hrvatsku ,,:rtfm:

Hrvatska vlast nicim ne sprecava da se srbi vrate u svoje kuće koje im je obnovila hrvatska država.... osim toga politička situacija je povoljna za srbe jer njihova stranka sudjeljuje u radu svih državnih institucija a da ne govorimo da sudjeluje u sadašnjoj izvršnoj vlasti ..ima potpresednika hrvatske i ministra ... svoje predstavnike u saboru...

Ekonomska strana je možda malo škakljivija ali akonekoima volju i želju može se snaci a i poznata je srpska bratska pomoć ... koja je na zavidnom nivou u hrvatskoj

Što se više odugovlaći sa povratkom bitće sve teže ako sada nije već pre teško za veći broj izbeglica jer su se snašli u srbiji

Sigurnosna situacija sigurnoje vrlo dobra da ne kažemodlična i nije ništa nesigurnije nego u srbiji ...i molim da ne pobijate to ..već se setite teme od prije par dana :dash:

ovoliko za početak i sretan put u hrvatsku krajišnici a i ostali:per:
 
Stamparska greska.

Sta mislis o sustini teksta?

Суштина је добра, и то пре свега због њих јер реално је да им је боље у њиховој кући и имањима него да се потуцају по неким њивама у околини Београда.
Један од проблема је то што деца која су се на пример родила у Србији непосредно после Олује данас имају 15-ак година, и што је Хрватска за њих (осим што је непријатељска) потпуно страна средина у коју би се јако тешко адаптирали, ово важи за и децу рођену непосредно пре Олује!
Други и највећи проблем је што њихов повратак искрено нико у Хрватској не жели, и чине и чиниће све да се то не деси, барем не у значајнијем броју! 99% за време ратних сукоба пунолетног становништва је на овај или онај начин учествовала у сукобима и свима њима над главом стоји претња могућег судског прогона, довољно је да се двојица комшија Хрвата закуну "часна реч" и оде ти брајко мој на дугогодишњи одмор у Лепоглаву! Такође осим девстиране имовине постоји проблем било какве могућности запослења, самим тим и егзистенције. На крају још бих додао да има људи који не желе да им деца у другом, трећем, некад чак и у првом колену постану Хрвати, једноставно тако је много лакше, јер асимилација, мајоризација и пре свега изразита нетрпељивост и одбојност према свему што је српско је неиздржива!
 
Poslednja izmena:
Ne...Nemoj da se zbunjujes....Mogu da dodju u Srbiju.

DOK OPASNOST PO NJIH TRAJE ! I ratni uslovi.

Samo dotle.

Nakon toga, u miru, treba da se vrate SVOJOJ KUCI.

imaju srpsko drzavljanstvo, imaju nekretnine, poslove...

zasto moraju bilo gde da se vracaju :dontunderstand:

i, sto mi neko ne objasni, ako im je po svim vasim parametrima bolje da se vrate- sto su toliki degenerici pa se ne vracaju!!!
 
Rat je prestao odavno.

Ni Papa ni hrvatski Predsednik nisu kao sto su ranije bili.

Svet osmatra situaciju....

DOSAO JE MOMENAT da se Srbi vrate na SRPSKE ZEMLJE u Krajinu odakle su bili grubo oterani pre jednu deceniju.


Sasvim je bilo logicno da su ih braca Srbi primili u teskim momentima kada su morali napustiti svoje domove dok je TRAJAO RAT.

Kao sto je sada logicno (kada je rat odavno prestao) da se ugosceni VRATE SVOJIM KUCAMA.

Ne bi bilo logicno da ti brat pruzi ruku u nevolji, a ti to da iskoristis pa mu se ZA UVEK uselis u kucu.

Vekovna srpska ognjista izbeglica su U KRAJUNI, A NE U SRBIJI!
Patriotima je mesto tamo, a ne da iz Srbije vicu kaako im treba vratiti Krajinu. Vrata Krajine su im otvorena za povratak!

A i nekako je malo DVOLICNO: ako su se u ratu borili da ostanu na "vekovnim srpskim zemljama" zasto sada, KADA IH ZOVU NAZAD na te iste zemlje - ne zele da se vrate?

Neko bi jos mogao da pomisli da se nisu borili za te zemlje nego za neke privilegije koje su tamo imali.


Srbi tamo mogu da se vrate samo na tenku. Sa ustasama nema sazivota. Tacka.
 
Rat je prestao odavno.

Ni Papa ni hrvatski Predsednik nisu kao sto su ranije bili.

Svet osmatra situaciju....

DOSAO JE MOMENAT da se Srbi vrate na SRPSKE ZEMLJE u Krajinu odakle su bili grubo oterani pre jednu deceniju.


Sasvim je bilo logicno da su ih braca Srbi primili u teskim momentima kada su morali napustiti svoje domove dok je TRAJAO RAT.

Kao sto je sada logicno (kada je rat odavno prestao) da se ugosceni VRATE SVOJIM KUCAMA.

Ne bi bilo logicno da ti brat pruzi ruku u nevolji, a ti to da iskoristis pa mu se ZA UVEK uselis u kucu.

Vekovna srpska ognjista izbeglica su U KRAJUNI, A NE U SRBIJI!
Patriotima je mesto tamo, a ne da iz Srbije vicu kaako im treba vratiti Krajinu. Vrata Krajine su im otvorena za povratak!

A i nekako je malo DVOLICNO: ako su se u ratu borili da ostanu na "vekovnim srpskim zemljama" zasto sada, KADA IH ZOVU NAZAD na te iste zemlje - ne zele da se vrate?

Neko bi jos mogao da pomisli da se nisu borili za te zemlje nego za neke privilegije koje su tamo imali.


Odgovaracu samo na ovo boldovano.

1. Vuk dlaku mijenja ,a cud nikad


2. Gdje da se vrate,kad je sve sruseno i popaljeno?Kako da se vrate,kad su otjerani i otisli su spasavajuci goli zivot?Kako da se vrate,kad svaki Srbin koji je bio vojnik VRSK,pa bio on makar i kuvar ima dosije ratnog zlocinca u CRO?Kako da se vrate da budu nacionalna manjina,tamo gdje su bili konstituivni narod?Kako da se vrate,pa da im djeca u skoli uce da su Srbi monstrumi?Kako?

3. Ko zove nazad Srbe?Hrvatski politicari koji to mraju zbog puta CRO u EU.Niko u hrvatskoj to ne zeli,niko.


Ma na kraju krajeva,zasto se ti ne vratis u svoju zemlju,nisi ni protjeran?Zasto ti zloupotreblajvas neciju dobrotu?:dash:
 
Ne...Nemoj da se zbunjujes....Mogu da dodju u Srbiju.

DOK OPASNOST PO NJIH TRAJE ! I ratni uslovi.

Samo dotle.

Nakon toga, u miru, treba da se vrate SVOJOJ KUCI.

izvini ti ali moja kuća je sad u srbiji!!!! i tu ću ostati,svidelo se to nekome ili ne...

kada ti neko preti oružjem,ubije bliskog rođaka,izrešeta pa zatim i digne u vazduh tvoju kuću,da li bi se ti vratio da živiš u isti taj komšiluk???? e baš me zanima....
 
Суштина је добра, и то пре свега због њих јер реално је да им је боље у њиховој кући и имањима него да се потуцају по неким њивама у околини Београда.
Један од проблема је то што деца која су се на пример родила у Србији непосредно после Олује данас имају 15-ак година, и што је Хрватска за њих (осим што је непријатељска) потпуно страна средина у коју би се јако тешко адаптирали, ово важи за децу рођену непосредно пре Олује!
Други и највећи проблем је што њихов повратак искрено нико у Хрватској не жели, и чине и чиниће све да се то ен деси, барем не у значајнијем броју! 99% за време ратних сукоба пунолетног становништва је на овај или онај начин учествовала у сукобима и свима њима над главом стоји претња могућег судског прогона, довољно је да се двојица комшија Хрвата закуну "часна реч" и оде ти брајко мој на дугогодишњи одмор у Лепоглаву! Такође осим девстиране имовине постоји проблем било какве могућности запослења, самим тим и егзистенције. На крају још бих додао да има људи који не желе да им деца у другом, трећем, некад чак и у првом колену постану Хрвати, једноставно тако је много лакше, јер асимилација, мајоризација и пре свега изразита нетрпељивост и одбојност према свему што је српско је неиздржива!

Vrlo dobar komentar! :ok:
 
izvini,blajbingeru,ali toliko si se izlupetao sad da ja nemam reči!!!!!:confused:

jasno mi je samo ako pretpostavim da si ti vojvođanski hrvat,bar sam takav utisak stekla po tvom dosadašnjem pisanju...ako grešim,ne zameri...

evo ja često skoknem do hrvatske jer imam tamo rodbine...i imam šta da vidim...stvari se popravljaju ali se srbi tamo i dalje tretiraju kao građani drugog reda...

da,bolje nam je ovde...

da,i ovde su nas prvih godina smatrali građanima drugog reda...

ali u nevolji je bolje biti među "svojima"...

ti ovo ne bi napisao da si srbin,moje mišljenje...

ja sam svestan da tako moraš da pišeš da bi opravdala svoj ostanak u srbiji ali nemoj da kazuješ ne istinu

Svi građani su u hrvatskoj građani drugog reda osim najuže elite oko vlasti koja je i nacionalno mješana da vas se i tu ne zaboravi ...dakle ja bi mogao reci da su hrvati građani drugog reda za razliku od srba ..no to nebi bilo točno srbi u hrvatskoj djele istu sudbinu kao i svi ostali...-..........:rtfm:

ako nešto tvrdiš ...računaj da je ipak još netko bio u zadnje vreme u hrvatskoj.:worth:
 
Ne ulazim u interne želje i razloge za i protiv povratka srba koji su u zadnjem sukobu napustili hrvatsku ,,:rtfm:

Hrvatska vlast nicim ne sprecava da se srbi vrate u svoje kuće koje im je obnovila hrvatska država.... osim toga politička situacija je povoljna za srbe jer njihova stranka sudjeljuje u radu svih državnih institucija a da ne govorimo da sudjeluje u sadašnjoj izvršnoj vlasti ..ima potpresednika hrvatske i ministra ... svoje predstavnike u saboru...

Ekonomska strana je možda malo škakljivija ali akonekoima volju i želju može se snaci a i poznata je srpska bratska pomoć ... koja je na zavidnom nivou u hrvatskoj

Što se više odugovlaći sa povratkom bitće sve teže ako sada nije već pre teško za veći broj izbeglica jer su se snašli u srbiji

Sigurnosna situacija sigurnoje vrlo dobra da ne kažemodlična i nije ništa nesigurnije nego u srbiji ...i molim da ne pobijate to ..već se setite teme od prije par dana :dash:

ovoliko za početak i sretan put u hrvatsku krajišnici a i ostali:per:

Знаш како лако је Пуповцу и осталим дворским Србима, ал у некој крајишкој вукојеби.ни, где су и Рвати и Срби поприлично задрти, није баш све као на ТВ. Питам тебе да ли би ти волео да будеш у средини у коојој може да се деси да тебе и твоју породицу неко психички или физички малтретира због националности, у средини у којој ће се твоје дете осећати као тринаесто прасе због тога што оно ето не слави благдане кад и други, у средини у којој на часу повијести неко његовог оца, деду, стрица или сл. назива четничким бандитом.
Декларативни ниво је једно, а живот је сасвим нешто друго. Наравно увек постоји она друга опција, сагнеш кичму, прогуташ гов.анце и ето нових Хрвата - са неким чудним српским именима, али већ у другом колену постану они лако Домагоји!
 
A ODAKLE im sve to u Srbiji kad su bili strani drzavljani?

Ako nekog Srbina proteraju iz Kanade ili Australije, a ima njihovo drzavljanstvo, imaju li i oni prava na iste privilegije?

Хаха, нису у тренутку кад су дошли били странци, имали су само хрв. републичко држављанство, али је држава била иста,исти пасош.
Које "то"? :lol: Мислиш, како су се "обогатили" :lol:
Па нећемо да испитујемо имовинске карте на форуму..
Ја сам питао, а никад нисам имао никад род у Хрватској..
Шта им је тамо гарантовано када се врате?
Немам ништа против да се врате, то би, природно, требала да буде и нека њихова жеља.
 
Rat je prestao odavno.

Ni Papa ni hrvatski Predsednik nisu kao sto su ranije bili.

Svet osmatra situaciju....

DOSAO JE MOMENAT da se Srbi vrate na SRPSKE ZEMLJE u Krajinu odakle su bili grubo oterani pre jednu deceniju.


Sasvim je bilo logicno da su ih braca Srbi primili u teskim momentima kada su morali napustiti svoje domove dok je TRAJAO RAT.

Kao sto je sada logicno (kada je rat odavno prestao) da se ugosceni VRATE SVOJIM KUCAMA.

Ne bi bilo logicno da ti brat pruzi ruku u nevolji, a ti to da iskoristis pa mu se ZA UVEK uselis u kucu.

Vekovna srpska ognjista izbeglica su U KRAJUNI, A NE U SRBIJI!
Patriotima je mesto tamo, a ne da iz Srbije vicu kaako im treba vratiti Krajinu. Vrata Krajine su im otvorena za povratak!

A i nekako je malo DVOLICNO: ako su se u ratu borili da ostanu na "vekovnim srpskim zemljama" zasto sada, KADA IH ZOVU NAZAD na te iste zemlje - ne zele da se vrate?

Neko bi jos mogao da pomisli da se nisu borili za te zemlje nego za neke privilegije koje su tamo imali.
Ima mnogo razloga zašto se Srbi nevraćaju na svoja ognjišta Recimo bivšim nosiocima stanarskih prava ne priznaje se pravo na povratak u domove u kojima su prebivali pre početka oružanih sukoba.Srpskim izbeglicama se ne priznaje pravo na otkup stanova pod povlašćenim uslovima koje su ostvarivali ostali nosioci stanarskih prava, ali i oni kojima je takav otkup omogućen, iako nikada nisu bili nosioci stanarskih prava. Srpskim izbeglicama se ne vraća pokretna imovina koja je stavljena pod privremenu upravu Hrvatske, niti im se priznaje pravo na pravednu nadoknadu. Stanarsko pravo svakako jeste najbitnije, ali nije i jedino koje je problem u vezi sa ostvarivanjem prava izbeglica iz Hrvatske. Konvalidacija radnog staža, neisplaćene penzije, obnova imovine, učešće u procesu privatizacije, povraćaj svih zaposednutih poljoprivrednih imanja zakonskim vlasnicima, status boravka i državljanstvo za povratnike, suđenja za ratne zločine, bezbednosna situacija. Proces povratka svakako usporavaju i tajni spiskovi, odnosno poternice zbog navodnih ratnih zločina. Dešavaju se situacije da kada krene malo masovniji povratak ili neka vrsta trenutnog dolaska, uvek imate to da se dva ili tri čoveka uhapse zbog navodnog ratnog zločina, pa budu mesec dana u pritvoru, pa se ta optužnica niti podigne, niti se šta desi. I to za one koji bi hteli da se vrate, nažalost predstavlja jasnu poruku
 
Ne...Nemoj da se zbunjujes....Mogu da dodju u Srbiju.

DOK OPASNOST PO NJIH TRAJE ! I ratni uslovi.

Samo dotle.

Nakon toga, u miru, treba da se vrate SVOJOJ KUCI.


Naravno da će se Srbi vratiti i to iz više razloga :
- da oslobode svoju državu od okupatora,
- da se vrate tamo gde su im koreni hiljadama godina,
- da nastave da žive kao svoji na svome,
- da obnove sve svoje privredne, kulturne i verske objekte koje je hrvatsko okupatorski režim porušio,
- da naplate ili vrate svoje dugove,
i tako dalje.....

ima sijaset razloga zbog kojih će se vratiti.... ali sam trenutak povratka će odlučivati pravi momenat i ništa više.

Vrlo važno je napalatiti dugove a do tada dužnici neka razmišljaju kako će ga platiti, na koji način i u kojoj valuti ....
 
ja sam svestan da tako moraš da pišeš da bi opravdala svoj ostanak u srbiji ali nemoj da kazuješ ne istinu

Svi građani su u hrvatskoj građani drugog reda osim najuže elite oko vlasti koja je i nacionalno mješana da vas se i tu ne zaboravi ...dakle ja bi mogao reci da su hrvati građani drugog reda za razliku od srba ..no to nebi bilo točno srbi u hrvatskoj djele istu sudbinu kao i svi ostali...-..........:rtfm:

ako nešto tvrdiš ...računaj da je ipak još netko bio u zadnje vreme u hrvatskoj.:worth:

hoćeš da ti na pp napišem razloge što sam napisala ove ovde "neistine"????

bolje je za tvoj narod da se ne čuje na šta sam mislila a i nije ovde poenta da se busamo ličnim iskustvima već da argumentovano raspravljamo!!!!

budi siguran da ne želiš da ovde napišem na šta sam mislila!!!!i samo da znaš...bolje sam JA upućena u to kako žive srbi u hrvatskoj nego TI!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top