Воле Мила и СПЦ

Nemam ja problem, nego ti.
Nacija ti je kad narod dobije državu. Crnogorci su postali nacija 2006 godine kad smo dobili crnogorsku državu, htjeli to Srbi ili ne.
Crnogorci nijesu geografski naziv za ljude koji žive u Crnoj Gori, oni su posebna nacija.
I nijesu Crnogorce stvorili nikakvi komunisti, Crnogorci postoje još mnoooogo prije komunista.

1. Crnogorci imaju svoj crnogorski jezik, imaju 2 slova više od Srba...
2. Kakve veze imaju imena i prezimena?? Pa ima i Rusa i Poljaka i Čeha koji imaju imena i prezimena kao naša :rotf::rotf: Jesu li i oni Srbi?
3. Koji običaji, pa to su religijski običaji, Crnogorci slave slavu i nalažu badnjake kao pravoslavci, ne kao Srbi,
4. E ovo mi je najbolje :rotf::rotf: Njegoš i kralj Nikola su toliko željeli da budu u zajednici sa Srbijom... :rotf::rotf::rotf::rotf: Pa što nijesu bili?? Ko im je branio da prisajedine Crnu Goru?? Niko, nego nijesu htjeli sa Srbima. Kralja Nikolu ste morali da oćerate u Francusku i da poslije sa "saveznicima" okupirate Crnu Goru, kako biste je nasilu prisajedinili, pa ste još i pobili zelenaše koji su bili protiv ujedinjenja.


crnogorci postoje od kad postoji crnagora ali crnogorska nacija postoji od 1945 kad je je dekretom proglasio Milovan Djilas odnosno komunisticka partija ,dekret o stvaranju crnogorske nacije objavljen je u komunistickom listu BORBA

o crnogorskom jeziku je suvisno govoriti,tragikomedija kao i CPC sa Mirasem Dedejicem

trebalo bi da znas da od svih pravoslavnih naroda na balkanu jedino srbi imaju taj obicaj da slave slavu,taj obicaj ne postoji u pravoslavlju to je tipicni srpski obicaj


Branilo im je osmanlijsko carstvo,vidis mi Srbi u RS danas zivimo za ujedinjenje ali nam ne daju velike sile


P.S kazes da si crnogorac ......ako jesi odmah sutra leti u knjizaru i nabavi sva Njegoseva djela ...i kad procitas sve onda dodji da razgovaramo ................


jos bi ti jednu dobru lektiru preporucio knjigu Momira Bulatovica Pravila Cutanja,skoro sam je kupio i vec sam je procitao,saznaces puno toga o Milu Djukanovicu i njegovom karakteru,vjerujem da ce te posle biti sramota da budes clan dps ako u tebi ima trunka cojstva
 
Poslednja izmena:
crnogorci postoje od kad postoji crnagora ali crnogorska nacija postoji od 1945 kad je je dekretom proglasio Milovan Djilas odnosno komunisticka partija ,dekret o stvaranju crnogorske nacije objavljen je u komunistickom listu BORBA

o crnogorskom jeziku je suvisno govoriti,tragikomedija kao i CPC sa Mirasem Dedejicem

trebalo bi da znas da od svih pravoslavnih naroda na balkanu jedino srbi imaju taj obicaj da slave slavu,taj obicaj ne postoji u pravoslavlju to je tipicni srpski obicaj


Branilo im je osmanlijsko carstvo,vidis mi Srbi u RS danas zivimo za ujedinjenje ali nam ne daju velike sile


P.S kazes da si crnogorac ......ako jesi odmah sutra leti u knjizaru i nabavi sva Njegoseva djela ...i kad procitas sve onda dodji da razgovaramo ................


jos bi ti jednu dobru lektiru preporucio knjigu Momira Bulatovica Pravila Cutanja,skoro sam je kupio i vec sam je procitao,saznaces puno toga o Milu Djukanovicu i njegovom karakteru,vjerujem da ce te posle biti sramota da budes clan dps ako u tebi ima trunka cojstva

Imam već sve Njegoševe knjige, i, samo ću ponoviti ono što sam rekao i ranije. Ne interesuje me šta je pisao Njegoš niti bilo ko drugi ni da li je pisao, ni zašto je pisao, ja živim za sebe a ne ni za Njegoša niti bilo koga drugog. Živim onako kako ja mislim da treba i kako meni odgovara.
A već, knjiga od Momira Bulatovića... :rotf::rotf:
 
Primecujem da svi pomalo napadate Zikea!

Ljudi,on je samo,kako se to kaze danas moderno,pragmatican.Covek sam kaze da ga ne interesuje proslost,neka licnost itd.

Svi smo mi zasebne individue i licnosti!

Ja licno,taj naglasak nekoga na sadasnjost i samo sadasnjost,slobodno tumacim kao materijalizam.Sad,ja kao licnost nisam u tom fazonu ''ekskluzivnog'' materijalizma,ali istovremeno,niti osudjujem,niti posebno nesto zameram ljudima ciji je smisao zivota baziran prvenstveno na materijalizmu!

Jednostavno,smatram da je taj pristup pogresan,ali,avaj,svako bira svoj put!
 
Primecujem da svi pomalo napadate Zikea!

Ljudi,on je samo,kako se to kaze danas moderno,pragmatican.Covek sam kaze da ga ne interesuje proslost,neka licnost itd.

Svi smo mi zasebne individue i licnosti!

Ja licno,taj naglasak nekoga na sadasnjost i samo sadasnjost,slobodno tumacim kao materijalizam.Sad,ja kao licnost nisam u tom fazonu ''ekskluzivnog'' materijalizma,ali istovremeno,niti osudjujem,niti posebno nesto zameram ljudima ciji je smisao zivota baziran prvenstveno na materijalizmu!

Jednostavno,smatram da je taj pristup pogresan,ali,avaj,svako bira svoj put!

Zna se ko je moj zemljak :ok::D

Ja jesam materijalista, volim bogat život, da imam, što se kaže, sve što hoću, ali nijesam snob, ne mislim da sam "viša rasa" od onoga ko nema ili ima manje
 
Primecujem da svi pomalo napadate Zikea!

Ljudi,on je samo,kako se to kaze danas moderno,pragmatican.Covek sam kaze da ga ne interesuje proslost,neka licnost itd.

Svi smo mi zasebne individue i licnosti!

Ja licno,taj naglasak nekoga na sadasnjost i samo sadasnjost,slobodno tumacim kao materijalizam.Sad,ja kao licnost nisam u tom fazonu ''ekskluzivnog'' materijalizma,ali istovremeno,niti osudjujem,niti posebno nesto zameram ljudima ciji je smisao zivota baziran prvenstveno na materijalizmu!

Jednostavno,smatram da je taj pristup pogresan,ali,avaj,svako bira svoj put!

Ma zasto bih ga ja napadao...taman posla!pa on je nas brat,Srbin...pardon Crnogorac!Ali to ti je isto!
 
Zna se ko je moj zemljak :ok::D

Ja jesam materijalista, volim bogat život, da imam, što se kaže, sve što hoću, ali nijesam snob, ne mislim da sam "viša rasa" od onoga ko nema ili ima manje

Eto,covek je iskren i to je jedna dobra vrlina!

Ja u ljudima cesto nalazim dobre strane njegove licnosti,i to npr potenciram.

Na kraju,krajeva,nisam zloban i ljubomoran.Ako neko ima,dao bog da ima jos vise,meni licno nikakva steta!
 

Back
Top