VERA...ŠTA JE TO...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ti ko da nisi cuo za...metaforu:mrgreen:
Vece drago drustvo:kpozdrav:

djes ba slobodni zidaru haha sta ima?

ma nije to ..ja tu mislim da je nepreciznost u izrazavnju i nedostatak termina pojmova problem..ono lik ako zamenimo sa obrazac dobijemo potpuno novu i drugaciju perspektivu
kao sto se i mnostvo kuca moze sagraditi po istom nacrtu a da sve budu jedinstvene..nesto ce u svakoj biti razlicito ..recimo pesak..da li ce malter na dve kuce po istom nacrtu sadrzati i pesak bas identicnog broja i oblika zrna i kamencica?
 
djes ba slobodni zidaru haha sta ima?

ma nije to ..ja tu mislim da je nepreciznost u izrazavnju i nedostatak termina pojmova problem..ono lik ako zamenimo sa obrazac dobijemo potpuno novu i drugaciju perspektivu
kao sto se i mnostvo kuca moze sagraditi po istom nacrtu a da sve budu jedinstvene..nesto ce u svakoj biti razlicito ..recimo pesak..da li ce malter na dve kuce po istom nacrtu sadrzati i pesak bas identicnog broja i oblika zrna i kamencica?

Ili jedna kuća od drveta, a druga od cigala i maltera, a po izgledu, tj. po formi identične.
Pa tako i ljudi, spolja izgledaju isti, po istom nacrtu su stvoreni, dok iznutra su različiti.
 
djes ba slobodni zidaru haha sta ima?

ma nije to ..ja tu mislim da je nepreciznost u izrazavnju i nedostatak termina pojmova problem..ono lik ako zamenimo sa obrazac dobijemo potpuno novu i drugaciju perspektivu
kao sto se i mnostvo kuca moze sagraditi po istom nacrtu a da sve budu jedinstvene..nesto ce u svakoj biti razlicito ..recimo pesak..da li ce malter na dve kuce po istom nacrtu sadrzati i pesak bas identicnog broja i oblika zrna i kamencica?


Najveci problem smo mi sami, nas odgoj, predrasude okruzenja koje i nesvesno nosimo sa sobom i subjektivnost kao i iskljucivost, i...jos koja stotina spoticalica koje nas prate u nasem razvoju:hahaha1:
Lepo je videti tako nekoga kao tebe...gde se trudis da vidis i iz onog ugla iz kog nerado gledamo, a...najblizi je stvarnosti ili religiozno receno...istini:D
 
Najveci problem smo mi sami, nas odgoj, predrasude okruzenja koje i nesvesno nosimo sa sobom i subjektivnost kao i iskljucivost, i...jos koja stotina spoticalica koje nas prate u nasem razvoju:hahaha1:
Lepo je videti tako nekoga kao tebe...gde se trudis da vidis i iz onog ugla iz kog nerado gledamo, a...najblizi je stvarnosti ili religiozno receno...istini:D

Stvarnost i ono religiozno rečeno... istina...koliko je to daleko jedno od drugog...:hahaha1:

Pozdrav tebi prijatelju.
 
Najveci problem smo mi sami, nas odgoj, predrasude okruzenja koje i nesvesno nosimo sa sobom i subjektivnost kao i iskljucivost, i...jos koja stotina spoticalica koje nas prate u nasem razvoju:hahaha1:
Lepo je videti tako nekoga kao tebe...gde se trudis da vidis i iz onog ugla iz kog nerado gledamo, a...najblizi je stvarnosti ili religiozno receno...istini:D

cinim ono sto me cini covekom ;)
 
upravo..i samim tim se razlicito izrazavaju pa i ljubav prema bogu..i ko tu moze reci koji i kakav izraz je ispravan ili pogresan?

Ispravan je onaj izraz, u kome kuća pruža toplinu ukućanima, kod koje nema rasipanja energije, koja ne prokišnjava, ima jake temelje i zidove i može da izdrži poplavu i bujicu, i naravno mnogo prozora, da može ući svetlost u nju, drugim rečima, kuća koja je prilagođena uslovima podneblja u kome se nalazi.
 
Sto bi Einstein rekao, relativno je to....mislim...istina:andjeo:
Nego, kako ova tvoja tema jos...ziva, normalno se zatvaraju sve na dva`est hiljada i otvaraju nove:eek:, el to neko...prespavao:mrgreen:
:kpozdrav:

Ето, најмилији моји, дошао је и тај тужни дан када се ова тема растаје са вама.

Свакако, не одлази она заувек, не, не...она ће само да промени облик (или неће) и да настави да се дружи са вама (или неће). Свакако, то зависи од њеног оца, створитеља, њеног свевишњег, њеног ... добро, схватили сте до сада, ваљда.
Уз познату изреку, Le Roi est mort, vive le Roi!, надам се да ће следећа тема поштованог колеге бити такође овако лепо посећена и да ће дискусија завредити да буде проглашена наследницом ове теме.

П.С.
О овом "преспавали" ћемо још да попричамо.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top