sta izabrati kada uocite da su istina, vera i religija 3 razlicite kategorije?

https://timesofindia.indiatimes.com...-ancient-atomic-war-a-great-many-years-prior/

Researchers find proof of ancient ‘atomic war’ a great many years prior​


https://thelogicstick.com/was-mahabharata-a-nuclear-war/

ja mislim da je ovo prorocanstvo, mozda je napisano kao da je vec bilo, ali, ja ne mislim tako, nije trebalo dozvoliti pakijima da imaju nuklearno oruzje

MAHABHARATA CITATIONS

The following verses can be found in the Mahabharata:

A single projectile charged with all the power in the Universe. An incandescent column of smoke and flame as bright as 10,000 suns, rose in all its splendour. It was an unknown weapon, an iron thunderbolt, a gigantic messenger of death which reduced to ashes an entire race.

“The corpses were so burned as to be unrecognizable. Their hair and nails fell out, pottery broke without any apparent cause, and the birds turned white.

“After a few hours, all foodstuffs were infected. To escape from this fire, the soldiers threw themselves into the river.”


Also Mahabharata is found to contain a verse:

anor aniyan mahato mahiyan

atmasya jantor nihito guhayam

tam akratuh pasyati vita-soko

dhatuh prasadan mahimanam atmanah


(Katha 1.2.20)

It means that the greatest of the great is hidden in the smallest of the small. This forms the basis for the atomic energy.
 
Poslednja izmena:
Nije mi mnogo zanimljiv. To što je uverljiv, što ne zamuckuje i ne trepće može da znači i da je kategorija ludaka... Čovek koji apsolutno veruje u svoje laži može da prođe i poligraf, to je kategorija koja već ulazi u neke vidove šizofrenije. Iz njegove priče nema ništa značajno, niti fascinanto, niti bilo šta čime se može potvrditi i proveriti njegova priča... autentičnost događaja. Mislim, svako može da izmisli spektakularnu priču o putovanju kroz vreme.
Mnogo toga ima u toj prici o projektu Filadelfija / project rainbow . Ako je bilo sta od toga da je brod nestao , pa se pojavio na kratko u 1983 , pa opet nestao i vratio se u 1943 ...to je vec da coveka zaboli glava ... Sa time sto Bielek prica iz prve ruke , sta je bilo u tom periodu kad je brod nestao. Meni je jednako luda i njegova prica o nastavku aktivnosti u Project Montaulk , montaulk boys ....gde su koristili primitivni pristup Wilhelma Reicha... https://www.happyscribe.com/public/conspiracy-theories/montauk-project-pt

Nesta ne mislim da je projekat bio javnog tipa , i da su mogli govoriti o svemu otvoreno.

U vezi dokaza , koje ste naveli , recimo kao kod Bob Lazara... iskreno , ziveo sam ovih pola veza i bez znanja o tom 115 elementu, pa mi nista ne fali. Medjitim nije samo Al Bielek u pitanju , neke stvari je potvrdio i Preston Nikolson , pa i Steven Swerdlow, vezano za Projekat Montauk , a i za Project Filadelfija. Svakako da niti jedan nije mogao potvrditi u vezi 2137 i 2700tu ...

I odusevio bih se kada bi ovo od Al Bieleka , bilo samo blebetanje nekog ubedljivog ludjaka. Opet , drzim se one da je oprez majka mudrosti , a da je mudrost majka zivota. U tom video materijalu Bielek je rekao da mu je u 2137 receno da su sve promene , nastale sto kombinacijom prirodne katastrofe , sto nukleranim ratom , i da je novi oblik priobalnih delova svih zemalja Sveta , zakljucen sa 2025. Ovo ime daleko vecu implikaciju po moj zivot , nego li taj 115.
 
moj previd

i hladjenje

znaci, nemamo prirodnu, ili nemamo dokaz da je tu bio vulkan? mozda se ugasio?

mozda su vraci pokupili ostatke i odneli ih u svoj hram?

onda moramo da se udubimo u te knjige, VEDE, a?


jedan incident ili rat sa jednim neobjasnjivim incidentom? a inace su ratovali toljagama
Nema Vulkana ....nema naslaga vulkanskog pepela .... Vi se slobodno udubljujte u Vede, meni je dovoljna bilo udubljivanje u Sumerske tablice. Sitchin je napisao kakvih 10tak knjiga po pitanju o cemu govore stari Sumeri.
A to sto su svi ratovali sa toljagama ...to mozda kod nas , na Kosovom boju ....Ovi u Sodomi , i ovi u Mohenjodaro su imali malo vreliji tretman.

Opet , da vas podsetim , sve ovo je samo pokazatelj da su u ta davna "toljaganska" vremena , od strane nekih bica koristena oruzja koja su u najmanju ruku ravna ovome sto se poseduje danas. U bas ta vremena , kada svete knjige pripisuju te aktivnosti Bogovima/ Bogu. Vi verujete da je Bog uperio prstom , i da je usled toga nastala eksplozija i unistenje. I ja verujem skoro sve kao i vi , samo sto umesto reci uperio, treba staviti rec pritisnuo ( dugme/obarac).
A ako se slucajno taj Bog koristio naprednijom tehnologijom.....da li smo onda svi mi poput primitivnih afrikanaca , koji su se prvi put susreli sa nasom tehnologijom , i da im je do te mere neshvatljivo , da su nas proglasili za Bogove? Kao sto su to Asteci ucinili sa Kortezom ? Da li smo i mi isto tako , proglasili tehnoloski razvijeniju vrstu za Boga ?
 
teras me da se udubljujem, a ispasce kao i u bibliji, - oces da sidje iganj sa neba i da ih pojede - samo za bibliju ne kaze niko, nuklearna vatra
Biblija ? Pa Biblija sasvim jasno govori , a to i sami znate i koristite , poput onoga u ponovljenim zakonima 38 glava , gde El Elyon deli u zaostavstinu , po broju sinova svojih , izmedju ostalih i Jahvi , kome u nasledje zapade Izrael.

Ili imate i detalj kada u knjizi 1.Mojsijevoj 31, gde opisuje kako je Jakov otisao da radi kod svog strica Nahora, da bi sebi stekao zenu. A ovaj mu podvalio jos dvije ....i u neko doba Jakov je pokupio sta je bilo njegovo , i pobegao od strica/tasta . Nahor se podigao u poteru za jakovom , sustigao ga , i odluce da umesto da ratuju , da postave zavet , i udare granicu , i izmedju ostaloga pozovu se da im garant budu Abrahamov bog ( sa ove strane , Jordanske ) , i Nahorov Bog ( sa one strane Mezopotamijske) . Abrahamov Elohim sa ove strane , i Nahorov Elohim sa druge strane. Mada spominje Biblija i druge Elohime , pocev od Astarte , Hemosa, Milkoma ... Tako da insistiranje od strane Hriscanskih crkava , da je Elohim ( inace plural) , u stvari jednina , ili u najboljem slucaju da se odnosi na trojstvo ...van pameti. Koliko citam, ne vidim da je neki Elohim jaci, a neki slabiji. Jedina je razlika da je svaki Elohim zaduzen za odredjenu teritoriju...bas kako i rece u Ponovljenim zakonima , 38. glava.
Kod Sumera , je manje smuckano, jer su njihovi zapisi bili na glinenim plocama , sakriveni od javnosti,( ali i od raznih crkava koje su uzele autoritet da prepravljaju i dopisuju po svom nahodjenju ) dva i po milenijuma pod pustinjskim peskom. Tamo nisu pokusali da pretegnu iz politeizma u monoteizam, a niti su davali svojim vladarima neke supermenovske moci , vec su fino objasnili da su imali letjelice , kao sto je napisano i u Mahabharati.

Doletjeli odnekud , u vreme pre nego smo mi dosli na nivo toljage. Svejedno mi je , cak i da kazete da su doleteli sa Juznog pola ... joz uvek se radi o tehnoloski razvijenijoj vrsti . Time , mozda i nije neophodno davati im zvanje Boga , Stvoritelja Univerzuma.
Opet , sve mi govori , da postoji Stvoritelj ..i da taj nije rodjen , niti je suzio svoju aktivnost na prostor izmedju Mezopotamije i Kanana , niti se razbacivao bombama da bi zbrisao citave gradove , niti se ogranicio da ima "svoj narod" , i da samo sa njima komunicira, i medju njima da ima proroke...
 
Biblija ? Pa Biblija sasvim jasno govori , a to i sami znate i koristite , poput onoga u ponovljenim zakonima 38 glava , gde El Elyon deli u zaostavstinu , po broju sinova svojih , izmedju ostalih i Jahvi , kome u nasledje zapade Izrael.
i to sam apsolutno saglasan sa tobom, da jahve ne moze da ima ingerencije nad celim svetom, vec samo nad izraelom, i mi vidimo kako jahvisti sada resavaju palestinsko pitanje, bombama, filisteji - dzinovi i ostale lagarije [pustaju glas, razglasuju da su dzinovi i cak ljudozderi kada nisu smeli da ih napadnu, kao sada sto smeju, jer su tehnoloski superiorni]; mi hriscani se drzimo one - blazeni mirotvorci.
vec su fino objasnili da su imali letjelice , kao sto je napisano i u Mahabharati.
pa i biblijski Ilija se vazneo kolima sa ko zna koliko konjskih snaga - sta cemo reci sada, tehnoloski superiorna letelica?
ne, vec teolosko znanje, ali ostavljam sebi da bolje istrazim mahabharatu, a samo sam letimicno postavio iznad
MAHABHARATA CITATIONS
moracu bolje da istrazim jos, ali ponavljam ti, da ja mislim da su to prorocanstva, buducnost, samo nemam jos argumentaciju za tu svoju teoriju, a cak mislim i iz starog zaveta da su mnoga prorocanstva za koja mi mislimo da su istorija, da se vec desilo, kao na primer adam i kloniranje eve od adamovog rebra - mi pogresno citamo mnoge stvari, pa shvati ako mozes sta ja mislim - to tek treba da se desi, to je buducnost, a nije proslost, i zato ja baveci se veronaukom, ne odbacujem vas naucnike, ako sebe ubrajas u njih
 
vas naucnike, ako sebe ubrajas u njih
Ne ubrajamo se u njih, već samo koristim sposobnost čitanja i mozganja. A tema mi je zanimljiva zbog jarma kojim se vlada većim djelom populacije ove planete. I čudan mi je taj disbalans izmedju Boga ljubavi, i njegovih sljedbenika, sa krvavim tragovima u zadnjih 3-4000 godina koji ostaju iza njih kudgod da prodaju. I boli me što nam je ta Rimska religija rasturila narod, te smo sopstvenu krv prolivali 2000 godina zbog verzija Vere bliskoistočnog plemena.
 
I boli me što nam je ta Rimska religija rasturila narod, te smo sopstvenu krv prolivali 2000 godina zbog verzija Vere bliskoistočnog plemena.
drugi kaze semitska religija, a ne rimska, dok ja nemam predrasuda, meni je najbolja, ne priznajem ni rimu, ni jevrejima da je njihova, vec kazem da je moja, a nisam ni vizantinac, a ni etnofiletista kao srbin
 
drugi kaze semitska religija, a ne rimska, dok ja nemam predrasuda, meni je najbolja, ne priznajem ni rimu, ni jevrejima da je njihova, vec kazem da je moja, a nisam ni vizantinac, a ni etnofiletista kao srbin
Bili smo podanici Rima. Religija je nametnuta carskim ukazom. Nametalo se što podmićivanjem velmoža, što ognjem i mačem. Može je zvati ko kako hoće. Rezultat je isti. Svakako, kome se dopada folklor ove ili one vrste, slobodno mu je nositi breme po izboru. Razgovor je bio samo informativne prirode. Pozdrav
 
vec se ja ugledam na hriscane pre 4. veka, kako i pise u mom potpisu
Prijatelju , svaki verski / filozofski/ duhovni pravac koji vodi ka boljem coveku je vredan pomena i truda. Biti dobar covek , ciniti dobro , pomoci bliznjem su plemeniti ciljevi. I jasno je sta je dobro, a sta nije. Dobro nije ograniceno na jednu veru, jednu grupu, ekonomijom ili rasnom pripadnoscu. Svaki covek , pojedinacno odlucuje za sebe kojim putem ce hoditi.
U vezi Hriscana pre 4tog veka ...mislim da nam je stigla romanticizirana verzija. Ali, ne smeta , valda i jeste poenta u tome da se zamisli najbolja verzija i zivi po njoj.
 
Mnogo toga ima u toj prici o projektu Filadelfija / project rainbow . Ako je bilo sta od toga da je brod nestao , pa se pojavio na kratko u 1983 , pa opet nestao i vratio se u 1943 ...to je vec da coveka zaboli glava ... Sa time sto Bielek prica iz prve ruke , sta je bilo u tom periodu kad je brod nestao. Meni je jednako luda i njegova prica o nastavku aktivnosti u Project Montaulk , montaulk boys ....gde su koristili primitivni pristup Wilhelma Reicha... https://www.happyscribe.com/public/conspiracy-theories/montauk-project-pt

Nesta ne mislim da je projekat bio javnog tipa , i da su mogli govoriti o svemu otvoreno.

U vezi dokaza , koje ste naveli , recimo kao kod Bob Lazara... iskreno , ziveo sam ovih pola veza i bez znanja o tom 115 elementu, pa mi nista ne fali. Medjitim nije samo Al Bielek u pitanju , neke stvari je potvrdio i Preston Nikolson , pa i Steven Swerdlow, vezano za Projekat Montauk , a i za Project Filadelfija. Svakako da niti jedan nije mogao potvrditi u vezi 2137 i 2700tu ...

I odusevio bih se kada bi ovo od Al Bieleka , bilo samo blebetanje nekog ubedljivog ludjaka. Opet , drzim se one da je oprez majka mudrosti , a da je mudrost majka zivota. U tom video materijalu Bielek je rekao da mu je u 2137 receno da su sve promene , nastale sto kombinacijom prirodne katastrofe , sto nukleranim ratom , i da je novi oblik priobalnih delova svih zemalja Sveta , zakljucen sa 2025. Ovo ime daleko vecu implikaciju po moj zivot , nego li taj 115.

Mnogo toga su nalupetali o projektu Filadelfija... mašta radi svašta. Malo nestane, malo se pojavi.

Bez svih tih maštovitih priča o putovanju kroz vreme i napred i nazad... i ja, i svi mi smo živeli pa nam ništa ne fali.

Ponavljam, taj nema čime da potvrdi svoju priču. Ako je već proveo vreme u dalekoj budućnosti, što nije tamo nešto novo naučio, bilo šta pa pkazao ljudima ovde kad se vratio. Proveo je 2 godine u 2700 godine gde ljudi žive u naučnoj fantastici sa tehnologijama koje prevazilate sve poznato. Šta je radio 2 godine? Šta su oni radili sa njim? Navodno ga tamo "podučavali" i čime su ga naučili? Ničemu od značaja.

Sve što je pričao o budućnosti je generalizacija koja ni po čemu ne izlazi iz sadašnjih okvira naučne fantastike. To da će u budućnosti živeti 500 miliona ljudi i da će se populacija održavati na tom nivou, to je pokupio od Kamena iz Džordžije, tobože kao neka mudrst. O društvu u toj 2700 priča kao da čita Komunistički manifest Karl Marksa, isto tako neodređeno i idealizovano bez ikakvih detalja.
To kako on opisuje budućnost iz vremena 2700 godine budućnosti, baš mislim da neće biti baš tako... zaboravio je da će ljudi verovatno kolonizovati druge planete i da će živeti u svemirskim brodovima verovatno i po drugim sazvežđima. Nije se setio toga.


Suštinski problem u toj priči o putovanju kroz vremena, a ima ih mnogo, baš mnogo, ali ajde u ovom konkretnom kontekstu, kad je to već postignuto eksperimentalno, to znači da može da se ponovi eksperiment i da ponovo razni mudraci idu u daleku budućnost gde žive neke futurističke civilzzacije koje i te kako mogu da ponvaljaju isti eksperiment pa bi mogli moda nekad doći i kod nas u prošlost. Pa ne znam što ih nema.

Za element 115, to sam naveo kao dokaz toga što je Bob Lazar pričao da ima makar nešto čime može da se proveri i potvrdi makar nešto iz njegove priče. To je velika razlika naspram mudraca iz daleke budućnosti koji prepričava poznatu popularnu naučnu fantastiku.
Što se tiče predviđanja smaka sveta, a bilo ih je mnogo do sada u nizu, možda je ovaj prorok pravi.. Eto, sad je 2024. godina, još godinu dana pa će biti 2025... .dakle ne više od 2 godine pa ćemo videti validnost predviđanja odnosno proročanstva.

Po njegovom proročanstvu to već treba da se događa... by the year 2025... znači pre 2025. godine to već piče nuklearke na sve strane.

https://www.thesun.co.uk/news/20652984/time-traveller-2137-nuclear-war-britain-wiped-out/
TIMELINE TERROR I’m a time traveller from 2137 – a nuclear war wipes out millions by 2025 and much of Britain has vanished
A objavljeno Published: 10:24, 17 Dec 2022

Baš čudno da se nisu setili ovih proročanstva pre nego što je putinov režim popčeo da laje da će da bombarduje London nuklearkama.

Ukalapa su aktivnu propagandu...
 
Govorite li o ovom , duzine 5 sati i 40 minuta

ili govorite o ovim sa Vladimirom Terziskim ?

Gledao sam neki njegov monolog o tome kako će svet izgledati 2700 godine... Ne mogu sad da ga nađem.

Tražeći taj video našao sam nešto... i mogu odmah da ti potvrdim da je ovaj tvoj mudrac običan šarlatan, i on i njegove konekcije sa drugim putnicima kroz vreme.

Intervju iz 2000. godine.


Njegova predviđanja su da će biti Svetski rat 2003. godine, nuklearni rat i prirodne kataklizme, a da će se sve to završiti 2025. godine i od tog trenutka čovečanstvo počinje da se oporavlja i da gradi novu civilizaciju.


Eto toliko o mudarcu i proroku iz daleke budućnosti...
 
Ja u trgovinu ne idem bez biblije.
Postajem pravi Srbin
Ta ti je dobra....gazda, jesi ti ovo navodnjavao redovno da ne bude gorak krastavac....probaj sinko , ma pusti ti probaj, nego evo poneo sam bibliju pa mi se ti zakuni na bibliju ...

Jos bolje udjes u ideju , dodjes do kase, a ona pita, imate li karticu, ti kazes imam, ali evo i biblija da se zakunes da mi neces ukrasti na racunu...
pa ne mogu gospodine, kasa sama kuca...mozes mozes, znate vi kako moze...
 
Gledao sam neki njegov monolog o tome kako će svet izgledati 2700 godine... Ne mogu sad da ga nađem.

Tražeći taj video našao sam nešto... i mogu odmah da ti potvrdim da je ovaj tvoj mudrac običan šarlatan, i on i njegove konekcije sa drugim putnicima kroz vreme.

Intervju iz 2000. godine.


Njegova predviđanja su da će biti Svetski rat 2003. godine, nuklearni rat i prirodne kataklizme, a da će se sve to završiti 2025. godine i od tog trenutka čovečanstvo počinje da se oporavlja i da gradi novu civilizaciju.


Eto toliko o mudarcu i proroku iz daleke budućnosti...
Zaista ste mi cudni .... postavio sam vam 3 linka sa Bielekovim intervjuima i predavanjima u prethodnom odgovoru, a vi se zivi polomiste da nadjete kopiju ... Al , hajde , 100 ljudi sto cudi.
Ja sam preslusavao i gledao njegove materijale pre 20 godina. A i tad sam imao utisak da kaskam kakvih 15-20 godina iza vremena kad je materijal nastajao.

Ne znam iz kog razloga ste preosetljivi na Bielekove tvrdnje, pogotovo po pitanju putovanja unapred/unazad kroz vreme.

Mozda jeste u pravu kad tvrdite da se ne moze putovati unazad kroz vreme .... znajuci da nemam informacije i podatke iz prve ruke , nikad nisam sagorevao da dokazujem da jeste , ili da nije tako. Sad, dok pisem , cudim se kako niste naleteli i na Billy Meiera , ili cak i na John Titora , obojica su tvrdili da su putovali u proslost .... Njih nisam spominjao , jer jedan je isao u proslost iz naseg vremena , a drugi je dosao iz buducnosti u nase vreme ...ali mislim da se po pitanju Titora godine nisu poklapale, iako oni koji to prate i dalje , nalaze da se neki detalji poklapaju sa desavanjima nakon njegovog povratka u njegovu vremensku zonu. Ali nemam parametre da procenim sta moze biti tehnoloski moguce u buducnosti , a sta ne.
Ima jos jedan detalj , koji se moze gledati sa druge strane, a vezan je za koliko je ova pozornica zivota zaista istinita. Da li sve postoji istovremeno , i proslost i sadasnjost i buducnost . Da li je nasa svest , poput laserskog citaca DVD-a , ide liniju po liniju i manifestuje sliku i zvuk , nasu stvarnost. Da li taj citac moze ponekad da sklizne u proslost na tom disku , ili da se pomeri unapred ...u dozivljaj buducnosti. Evo bas ovog momenta , jer prelazim po ovom vasem snimku Bieleka , nakon dvadesete minute , objasnjava kakva je religija u toj dalekoj buducnosti ,ali da i vec u 2137 godini, ljudi imaju svest o Vrhovnom bicu /Bogu , ali da ne gledaju vise tako usko , u smislu da je Bog neko ko kaznjava i deli nagrade, cini kako ti kaze i sve c biti u redi , a ako cinis drugacije ne gine ti kazna ... i govori da je "Supreme being " u nekoj drugoj dimenziji , a da kroz nas dozivljava ovaj fizicki svet , i da na neki nacin , kao sto smo mi deo njega , jer kroz nas dozivljava ovo ovde , da je isto dako i on deo nas . (Mislim da je ovo sta Bielek govori podobro objasnjeno i u knjizi Razgovori sa Bogom od N.D.Walsh) ( Ovaj segmenat sam skroz zaboravio da je Bielek govorio o tome , verovatno sam i precuo , jer sam u ono vreme i sam bio na tvrdoj liniji vere) . Hvala sto ste postavili ovaj youtube klip.

Ako se vratite na ovaj vas klip u 30-toj minuti , spominje da su od nekih njegovih prijatelja koji imaju veze sa bliskom buducnoscu ,procurele informacije u vezi rata 2003 ...zatim ga voditelj pita s obzirom da je bio u 2137 , da li je to sta su mu i tamo rekli...na sta je Bielek odgovorio da ce u 21 vekubiti rat , kao i velike promene na Zemlji koji ce se desiti u gotovo isto vreme unistiti skoro sve do 2025.

Bielek je citao kao lud , u svojim intervjuima pokrivao je raznolikost tema , a i kretao se po tim konferencijama gde su razmenjivali misljenja . Ovo u vezi rata 2003 je neko od njegovih prijatelja plasirao, nije licno Bielekovo iskustvo. Dok, ovo u vezi da je video novi izgled priobalnih podrucja sveta , i da mu je receno da je to rezultat sto nuklearnog rata , sto kataklizmickih promena na zemlji ...to je od Bieleka.

Ne gubite nadu :)

i ne zurite da kupite kucu bas na moru , sto bi Bijelo dugme pevalo " Hajdemo u planine" Sretno
 
Zaista ste mi cudni .... postavio sam vam 3 linka sa Bielekovim intervjuima i predavanjima u prethodnom odgovoru, a vi se zivi polomiste da nadjete kopiju ... Al , hajde , 100 ljudi sto cudi.
Ja sam preslusavao i gledao njegove materijale pre 20 godina. A i tad sam imao utisak da kaskam kakvih 15-20 godina iza vremena kad je materijal nastajao.

Ne znam iz kog razloga ste preosetljivi na Bielekove tvrdnje, pogotovo po pitanju putovanja unapred/unazad kroz vreme.

Mozda jeste u pravu kad tvrdite da se ne moze putovati unazad kroz vreme .... znajuci da nemam informacije i podatke iz prve ruke , nikad nisam sagorevao da dokazujem da jeste , ili da nije tako. Sad, dok pisem , cudim se kako niste naleteli i na Billy Meiera , ili cak i na John Titora , obojica su tvrdili da su putovali u proslost .... Njih nisam spominjao , jer jedan je isao u proslost iz naseg vremena , a drugi je dosao iz buducnosti u nase vreme ...ali mislim da se po pitanju Titora godine nisu poklapale, iako oni koji to prate i dalje , nalaze da se neki detalji poklapaju sa desavanjima nakon njegovog povratka u njegovu vremensku zonu. Ali nemam parametre da procenim sta moze biti tehnoloski moguce u buducnosti , a sta ne.
Ima jos jedan detalj , koji se moze gledati sa druge strane, a vezan je za koliko je ova pozornica zivota zaista istinita. Da li sve postoji istovremeno , i proslost i sadasnjost i buducnost . Da li je nasa svest , poput laserskog citaca DVD-a , ide liniju po liniju i manifestuje sliku i zvuk , nasu stvarnost. Da li taj citac moze ponekad da sklizne u proslost na tom disku , ili da se pomeri unapred ...u dozivljaj buducnosti. Evo bas ovog momenta , jer prelazim po ovom vasem snimku Bieleka , nakon dvadesete minute , objasnjava kakva je religija u toj dalekoj buducnosti ,ali da i vec u 2137 godini, ljudi imaju svest o Vrhovnom bicu /Bogu , ali da ne gledaju vise tako usko , u smislu da je Bog neko ko kaznjava i deli nagrade, cini kako ti kaze i sve c biti u redi , a ako cinis drugacije ne gine ti kazna ... i govori da je "Supreme being " u nekoj drugoj dimenziji , a da kroz nas dozivljava ovaj fizicki svet , i da na neki nacin , kao sto smo mi deo njega , jer kroz nas dozivljava ovo ovde , da je isto dako i on deo nas . (Mislim da je ovo sta Bielek govori podobro objasnjeno i u knjizi Razgovori sa Bogom od N.D.Walsh) ( Ovaj segmenat sam skroz zaboravio da je Bielek govorio o tome , verovatno sam i precuo , jer sam u ono vreme i sam bio na tvrdoj liniji vere) . Hvala sto ste postavili ovaj youtube klip.

Ako se vratite na ovaj vas klip u 30-toj minuti , spominje da su od nekih njegovih prijatelja koji imaju veze sa bliskom buducnoscu ,procurele informacije u vezi rata 2003 ...zatim ga voditelj pita s obzirom da je bio u 2137 , da li je to sta su mu i tamo rekli...na sta je Bielek odgovorio da ce u 21 vekubiti rat , kao i velike promene na Zemlji koji ce se desiti u gotovo isto vreme unistiti skoro sve do 2025.

Bielek je citao kao lud , u svojim intervjuima pokrivao je raznolikost tema , a i kretao se po tim konferencijama gde su razmenjivali misljenja . Ovo u vezi rata 2003 je neko od njegovih prijatelja plasirao, nije licno Bielekovo iskustvo. Dok, ovo u vezi da je video novi izgled priobalnih podrucja sveta , i da mu je receno da je to rezultat sto nuklearnog rata , sto kataklizmickih promena na zemlji ...to je od Bieleka.

Ne gubite nadu :)

i ne zurite da kupite kucu bas na moru , sto bi Bijelo dugme pevalo " Hajdemo u planine" Sretno

Pitali ste koji sam video gledao, potražio sam taj video i našao veoma sličan. Eto zašto baš taj video.

To što bi neko pogledao video od 30 minuta monologa nekoga ko tvrdi da je putovao kroz vreme je i više od privilegije i časti.

Nemam 5 sati da arčim na šarlatane koji tvrde da su putovali kroz vreme a koji to ničim ne mogu da potvrde. Tražio sam nedvosmislenu potvrdu da li je njegova tvrdnja istinita ili lažna. Našao sam je i priložio. Nedvosmisleno je dokazao da su njegove trvrdnje neistinite.

Što se tiče konkretno ovog mudraca iz budućnosti (ili bilo koga mudraca iz budućnosti), ako je već bio u budućnosti i sad se vratio, valjda može neki događaj da predvidi jer je već bio u budućnosti u kojoj je to istorija - sve što se događa sad je istorija za budućnost. Konkretno ovaj tvrdi da je bio u 2137. godini i tamo je razgovarao, sam on kaže da su mu pričali da je bio nuklearni rat, a takođe je tvrdio da je bio i u 2749. godini dakle dalekoj budućnosti... i kad je već bio tamo, proveo dve godine, tamo ga oni tobože nečim podučavali, valjda je mogao da sazna makar nešto iz istorije...

Rekao je će početi Svetski rat 2003. godine... to se nije dogodilo. Crveni karton. Prosto rečeno, lažov koji se malo zaneo i koji je u svojim izmišljenim pričama našao svoje mesto važnosti. Osećao se bitnim jer je "mudrac iz budućnosti" čovek koji je "putovao kroz vreme" pa je sad sav važan, dolaze da ga intervjuišu da ga pitaju šta nas to čeka.

On nije rekao "počeće neki rat", rekao je "počeće Svetski rat", nuklearni rat i prirodne kataklizme koje će odneti na milione života, i čovečanstvo će početi da se oporavlja 2025. godine. Žao mi je, ali to se prosto nije dogodilo.

To što on te izjave prepisuje "njegovim kontaktima" koji isto tako "putuju kroz vreme" je još gore. Ako TO nisi predvideo, onda šta jesi? Jesu li sva njegova malo konkretnija predviđanja od izmišljenih kontakata putnika kroz vreme? Pa ako se ispostavi da su netačna, nije do njega, nego do tih drugih nepoznatih mudraca iz budućnosti.

A ako si već bio u dva navarata po nekoliko godina u dalekoj budućnosti, valjda bi znao da taj Svetski rat nije počeo 2003 godine, pa ne bi valjda lupao gluposti. Valjda bi rekao taj Svetski nuklearni rat će početi tačno te i te godine, a ne bi se fraljao, prvensetvno zato što je to u dalekoj budućnosti istorija i POSLEDNJI rat koji je zadesio čovečanstvo po nejgovim rečima... pa kad je tako značajan kako to nisi video koje je to godine bio taj Nuklearni rat, poslednji rat. Pominje kako je posebno pričao sa budućim civilizacijama o tom ratu... ali eto "ne zna" tačno kad je to bilo.


Verujem da jeste mnogo čitao, jer ima bujnu maštu.

Dalje, ima mnogo logičkih problema i grešaka kako u ideji da se putuje kroz vreme, kako i u samoj njegovoj priči. Samim tim svako ko tvrdi da je putovao kroz vreme može istog momenta da dobije etiketu, posebno kad nema ničim da potvrdi svoje priče.

Ja kad bih danas otišao u prošlost, na primer u 1990. godinu, mogao bih da predvidim da će biti teroristički napad na Ameriku, tačno 11. septembra 2001. godine, i da će napad biti izveden kradenim Boing avionima i da će optuženi biti Bin Laden i Al Kaida tetoristička rganizacija.

Šta bi svako od nas mogao da "predvidi" i to do kakvih detalja kada bi smo nekim čudom se probudili u 1990. godini??? Pođi od sebe.

A šta je ovaj predvideo? Ništa!


Ajde evo, vi ste preslušali tih 5 ili ko zna koliko sati njegovih predavanja, čoveka koji tvrdi da je bio u budućnosti, da li postoji bilo šta što je rekao za period u poslednjih 30 godina što se pokazalo kao tačno. Ja sam našoa jedan primer koji nedvosmisleno pokazuje da lupeta, ali eto možda ima nešto što je lupio pa pogodio.

Verovatno je čitao Razgovori sa Bogom od N.D.Walsh i to mu se svidelo, takav pogled na svet, ta filozofija i religija, i onda je projektovao da će tako biti u dalekoj budućnosti.

Šarlatan. Lepo priča, lepo hoda... ali prosto se uživeo u mašti.

Samo malo logičkog razmišljanja i ništa više.
 
Poslednja izmena:
I odusevio bih se kada bi ovo od Al Bieleka , bilo samo blebetanje nekog ubedljivog ludjaka. Opet , drzim se one da je oprez majka mudrosti , a da je mudrost majka zivota. U tom video materijalu Bielek je rekao da mu je u 2137 receno da su sve promene , nastale sto kombinacijom prirodne katastrofe , sto nukleranim ratom , i da je novi oblik priobalnih delova svih zemalja Sveta , zakljucen sa 2025. Ovo ime daleko vecu implikaciju po moj zivot , nego li taj 115.

Zbog ovoga vodimo diskusiju.

Opustite se. Čovek je samo šarlatan i njegove "mudrosti" i "predviđanja budućnosti u kojoj je bio" nemaju veću niti bilo kakvu implikaciju za vaš život.
 

Back
Top