Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Milice, bice nas jos za kratak kurs, mogla si skolicu da otvoris :) I ja sam sva sludjena, ni u sta se ne razumem, a odavno nismo imali beba u porodici pa da imam bar nekog iskustva. Internet mi je glavni izvor informacija, mislim da ce me muz zgaziti jer svaku drugu recenicu pocinjem sa "Pise na internetu da...." a on vec nervni slom dobija od mog pretrazivanja :)

Zsuki, ja sam sebi kupila jednu super knjigu "Sta da ocekujete dok cekate bebu", izdao je Kreativni centar, a kosta oko 1400 - 1500din. Super je knjiga, nije neko medicinsko stivo pa da pola ne razumemo nego onako obicnim jezikom napisano sve sta mozes da ocekujes u trudnoci. Toplo preporucujem :)
 
Karlose baš lepo što si se javio!

a ja sam vam drage moje danas bila na uz, i čula kuckanje srca :heart: moje bebe!!!!! suze su mi krenule...
za sad je sve super, kaže dr da na prošlom uz baš i nije bila oduševljena, ali sada je sve ok. Nije htela ništa da kaže, a i bolje ubila bi me nervoza!!! ni sad nije htela da kaže šta joj se nije svidelo, ali baš me briga bitno je da je bebe živa!!!!! ekspertni za 6 nedelja.

da i veliki smo celih 6,4 mm :heart::heart::heart::heart:

baš mi je čudno, o trudnoći i o obaveznim radnjama, analizama ama baš ništa ne znam :zper::zcepanje::zcepanje: dok sam onaj period pre skroz apsolvirala! moraću malo da se obrazujem i o trudnoći! ljubim vas sve

ikice dokle si 2 in 1? kada po receptu treba da se porodiš?

Ooooo cestitamo Sukice, ma znali smo mi da ce sve biti ok! Ljubimo tu veliku devojku! Meni se stalno javlja da je devojcica! Uzivaj Sukice moja u trudnoci i ne opterecuj se raznim glupostima, ja sam se opterecivala svim i svacim, stalno bila u nekim brigama, skoro da uopste nisam znala da uzivam. Naravno, sve sto te zanima pitaj, ja sam sad friska pa sve znam.
Sto rece moj genijalni doktor- Uzivajte u trudnoci i imajte vere u ono sto je Bog dao!
A tvoje malo cudo od 6,4mm je stvarno najveci Bozji dar!
Ja se nadam da sam 2 u 1 jos nekih 12 dana, tacnije 18.8 imam zakazan CR, al to je tajna i nemoj da ste nekome zucnule! Hocu da iznenadim mamu i tatu pa zato krijem datum. Svaki dan mi se cini da ce biti i ranije, pritislo sa svih strana, samo mislim- Sace krenuti! A Pavlicak veliki i ne prestaje da se proteze od jutra do mraka!
 
Milice, bice nas jos za kratak kurs, mogla si skolicu da otvoris :) I ja sam sva sludjena, ni u sta se ne razumem, a odavno nismo imali beba u porodici pa da imam bar nekog iskustva. Internet mi je glavni izvor informacija, mislim da ce me muz zgaziti jer svaku drugu recenicu pocinjem sa "Pise na internetu da...." a on vec nervni slom dobija od mog pretrazivanja :)

Zsuki, ja sam sebi kupila jednu super knjigu "Sta da ocekujete dok cekate bebu", izdao je Kreativni centar, a kosta oko 1400 - 1500din. Super je knjiga, nije neko medicinsko stivo pa da pola ne razumemo nego onako obicnim jezikom napisano sve sta mozes da ocekujes u trudnoci. Toplo preporucujem :)

Ja sam tu knjigu citala dok sam lezala u bolnici, stavrno je fantazija. I ja preporucujem svim trudnicama da je kupe. Ja sam malo zakasnila!
 
Evo, vratila se sa Krfa danas...
Napunila baterije, setala vito telo u nadi da ce uskoro biti debelo...
Pijem Microgynon vec 10 dana, eto ,pocela sam sa terapijom... Sve vreme imam braon sekret, ali valjda to nije nista, lepo se osecam. Embriotransfer treba da se desi oko 26. septembra.
Na moru sam imala vremena da sredim misli i zaista, kad su muskarci losi, bolje je nemati ih.Nekad mi nedostaje paznja, ali ovako sama drzim konce u svojim rukama i navikla sam se na to.
Vidim, ima lepih vesti na forumu i u to ime zelim svu srecu.
Bas ste mi nedostajale!

Draga, svaka cast na hrabrosti! Uvek sam na strani hrabrih zena koje znaju sta hoce. A za tu istrajnost ces, verujem, biti nagradjena najlepsim darom. Kiss
 
devojke moje,
ako ima nekoga sa iskustvom hiperstimulacije, utesite me... Recite mi, jel normalno da jajnici bole dok se smanjuju? Tako znaju da bole, to je strasno! Pa stomak, pa sve zivo! Vidno je stomak manji, pretpostavljam da se onda smanjuju ali sto toliko bole?
Ili se moj prag bola smanjio?

Dok sam bila u bolnici, trpela sam sve, nisam se nijednom pozalila na bol, jer sam htela sto pre da izadjem... Sad sam sludjena, ne znam jel me vise bole ili ja vise ne podnosim bol...

Ako ima ikoga sa slicnim iskustvom, pomagaj... Kad ce vise da prestane bol?
 
Evo, vratila se sa Krfa danas...
Napunila baterije, setala vito telo u nadi da ce uskoro biti debelo...
Pijem Microgynon vec 10 dana, eto ,pocela sam sa terapijom... Sve vreme imam braon sekret, ali valjda to nije nista, lepo se osecam. Embriotransfer treba da se desi oko 26. septembra.
Na moru sam imala vremena da sredim misli i zaista, kad su muskarci losi, bolje je nemati ih.Nekad mi nedostaje paznja, ali ovako sama drzim konce u svojim rukama i navikla sam se na to.
Vidim, ima lepih vesti na forumu i u to ime zelim svu srecu.
Bas ste mi nedostajale!

Zelim ti srecu 26 septembra....
 
devojke moje,
ako ima nekoga sa iskustvom hiperstimulacije, utesite me... Recite mi, jel normalno da jajnici bole dok se smanjuju? Tako znaju da bole, to je strasno! Pa stomak, pa sve zivo! Vidno je stomak manji, pretpostavljam da se onda smanjuju ali sto toliko bole?
Ili se moj prag bola smanjio?

Dok sam bila u bolnici, trpela sam sve, nisam se nijednom pozalila na bol, jer sam htela sto pre da izadjem... Sad sam sludjena, ne znam jel me vise bole ili ja vise ne podnosim bol...

Ako ima ikoga sa slicnim iskustvom, pomagaj... Kad ce vise da prestane bol?

Draga Cicak, zasto trpis bolove? Po mom misljenju najbolje bi bilo da odes pravac doktoru koji ti je radio VTO, i pak je on taj koji najbolje zna kako da pomogne. Jesi li radila sedimentaciju, da vidis kolika je upala?
 
Draga Cicak, zasto trpis bolove? Po mom misljenju najbolje bi bilo da odes pravac doktoru koji ti je radio VTO, i pak je on taj koji najbolje zna kako da pomogne. Jesi li radila sedimentaciju, da vidis kolika je upala?

moj dr. Koji mi je radio je na godisnjem do 10og ...
Otisla bi ja, ali mi se ne ide kod nekoga ko nije upucen u pricu... Kad bi me pregledao, verovatno bi se zgrozio koliki su mi jajnici...

Pregled mi je zakazan 12og, do tada moram da trpim... Nema druge...
 
devojke moje,
ako ima nekoga sa iskustvom hiperstimulacije, utesite me... Recite mi, jel normalno da jajnici bole dok se smanjuju? Tako znaju da bole, to je strasno! Pa stomak, pa sve zivo! Vidno je stomak manji, pretpostavljam da se onda smanjuju ali sto toliko bole?
Ili se moj prag bola smanjio?

Dok sam bila u bolnici, trpela sam sve, nisam se nijednom pozalila na bol, jer sam htela sto pre da izadjem... Sad sam sludjena, ne znam jel me vise bole ili ja vise ne podnosim bol...

Ako ima ikoga sa slicnim iskustvom, pomagaj... Kad ce vise da prestane bol?

I mene su jako boleli a nisam imala hiperstimulaciju, mogu da zamislim kako je tebi. Ja mislim da je to normalno. Kod mene su se posle stvorile i ciste, al i to je proslo! Ne brini! Kiss
 
Sedimantacija se ne radi u trudnoci jer nije merodavna i mnogo je visoka. Cicak a da bole, bole i mene su boleli i bili uvecani pa sigurno do 13-14 nedelje, kad sam otisla na kontrolu u 16 nedelji dr je rekao da su se sad vratili u normalu. Cranberry evo raspisujem kurs pa ko hoce nek se javi drzim besplatne online casove :-D
 
I mene su jako boleli a nisam imala hiperstimulaciju, mogu da zamislim kako je tebi. Ja mislim da je to normalno. Kod mene su se posle stvorile i ciste, al i to je proslo! Ne brini! Kiss
Mislis, same su ti nestale ciste? Jesu bile vodene?
Hvala na podrsci... Ljubim vas dvoje... :-*
Sedimantacija se ne radi u trudnoci jer nije merodavna i mnogo je visoka. Cicak a da bole, bole i mene su boleli i bili uvecani pa sigurno do 13-14 nedelje, kad sam otisla na kontrolu u 16 nedelji dr je rekao da su se sad vratili u normalu. Cranberry evo raspisujem kurs pa ko hoce nek se javi drzim besplatne online casove :-D
To i ja otprilike ocekujem, da se za 3-4 nedelje vrate u normalu, da stomak splasne...

Hvala na utesnim recima, mnogo mi znaci, kad cujem da nisam jedina trpela ovaj bol... Stvarno je uzasan... Ali dobro, procice...

Matorka, srecan put, lep provod i uzivaj za sve nas... :-)
 
Mali cicak, i meni je desni jajnik bio uvecan zbog hiperstimulacije i imao je puno malih cisti, tako su mi rekli na svakom uz do sada. Levi nije bio tako jako zahvacen. Naravno, moja hiperstimulacija nije bila ni blizu tvoje, nije se tako zakomplikovalo, ali i dalje osecam probadanje u desnom jajniku, posebno ako kinem ili se nakasljem. Od doktora se niko nije bavio dalje time, kazu da ce proci samo. Eto, samo da vidis da nisi jedina :) mada se mora priznati da si najgore prosla, ***.
Izdrzi, proci ce, mora proci. A bebac dolazi :) :)
 
Mali cicak, i meni je desni jajnik bio uvecan zbog hiperstimulacije i imao je puno malih cisti, tako su mi rekli na svakom uz do sada. Levi nije bio tako jako zahvacen. Naravno, moja hiperstimulacija nije bila ni blizu tvoje, nije se tako zakomplikovalo, ali i dalje osecam probadanje u desnom jajniku, posebno ako kinem ili se nakasljem. Od doktora se niko nije bavio dalje time, kazu da ce proci samo. Eto, samo da vidis da nisi jedina :) mada se mora priznati da si najgore prosla, ***.
Izdrzi, proci ce, mora proci. A bebac dolazi :) :)

meni niko nije pominjao ciste... Samo velicinu jajnika... Cak jedno vreme nisu ni hteli da mi kazu koliki su, kao tesko je izmeriti, ne mogu, bla bla...
Bas me sad zanima koliki su...

Hvala na podrsci... Mnogo mi znaci...;)
 
Cure, ja danas odoh na godišnji 10 dana, pa smao da vam pošaljem mnogo poljubaca, a vi meni da uzvratite sa nekoliko trudnica i nekoliko beba (jesi li čula Ikice!)

Cula sam draga, primila k znanju, obecavam da ce tako biti, kad se vratis ovaj forum ce biti brojniji za jednog velikog momka i bar nekoliko mrvica! Lepo se provedi, hoces li ici na neko lepo mesto?
 
Cure, ja danas odoh na godišnji 10 dana, pa smao da vam pošaljem mnogo poljubaca, a vi meni da uzvratite sa nekoliko trudnica i nekoliko beba (jesi li čula Ikice!)

Matorka ja zvala da zakažem, tako mi reče preko telefona onaj operater....nisam proveravala još, zaspala sam u četvrtak ahahahahhaha, a valjda je stokićka samo četvrtkom na poliklinici....čim odem javljam ti proceduru....
 
Matorka ja zvala da zakažem, tako mi reče preko telefona onaj operater....nisam proveravala još, zaspala sam u četvrtak ahahahahhaha, a valjda je stokićka samo četvrtkom na poliklinici....čim odem javljam ti proceduru....

Sto lepo ovo zvuci Zsukica-mamica! Uh, bas mi neka milina oko srca! I ja cu sledece nedelje da napisem Ikica-mamica, a dobicete i slicicu!
 
Ikice,
ti ces nam znaci biti najhrabrija iduce nedelje...
Ja se sad i plasim i radujem tim injekcijama koje treba da primam, a kad pomislim na porodjaj, brrr... Mada, racunam, sve je to priroda sredila...
Mrvinice,
ti si negde u postupku u istoj fazi kao ja, zar ne? Jesi li pocela sa pilulama? Meni je skroz smesno, nikad u zivotu nisam pila kontraceptivne pilule, a sad ih pijem kad hocu da zatrudnim. Skroz sam euforicna i bas se radujem, samo me plasi to bockanje u moje lepo salce na stomaku.
Cicak, koji si ti borac, svaka ti cast! Ma, boli, majku mu, ali znas da ce uskoro proci i onda ces samo da uzivas!
 
Pozdrav devojke,
treba mi pomoc! Planiram da udjem u proces besplatne VTO,iz NS-a sam i nikad nisam isla kod ginekologa u državnu ustanovu.Molim devojke iz NS da mi preporuce nekog ok ginekologa,po mogućstvu ženu kako bi dobila upute i krenula sa analizama.Muž je već sve obavio pa me pritiska :)
 
ikice, hrabrice naša, još samo malo..... :klap::klap::klap:
bićemo sve uz tebe..... :heart:

Hvala devojke, bas ste divne, ljubimo vas. Ni meni nije sve jedno, al kad pomislim da je to samo jedan mali rezic posle koga cu videti svog secerka sav strah nestaje i ostaje samo uzbudjenje i sreca! Moj zivotni moto je ona Njegoseva- U dobru je lako junak biti, na muci se poznaju junaci. Cim me savata naki bedak ja na to popmisim i odmah sam hrabrija!
 
Pozdrav Labradorki, divan pas, imam istog!
I zelim sve najbolje u prvom koraku, on je najvazniji! Samo napred!
Usput, ja pijem Mikroginon i sve vreme imam braon sekret, kao blago krvarenje. Da li je neko imao takvo iskustvo? Danas cu svakako zvati Jevremovu da pitam...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top