Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala devojke...
Trudicu se svim snagama, da se sto pre oporavim, pa da nas dve idemo u setnje... ;-)

Sto se tice bete(citala na pret.str), meni su vadili 11 dan i bila je 109... Sestra dosla da mi kaze, moji svi tu, mama, tata, muz, svekar, sveki, brat... Oni svi presrecni a ja bez ikakve emocije... Dal zbog bolova, ili nepoverenja, nemam pojma... Ali kao da su mi rekli da je suncano napolju... Do sl.bete ja uopste nisam govorila da sam trudna, vec videcemo... Sl.nedelje, izvade mi betu, ona 1050, ja opet bez emocije... Bez smeska, totalno ravna linija...
Koliko sam se ranije nervirala i mislila da kad vidim tu betu cu iskociti iz svoje koze od srece, toliko mi je bilo obrnuto...
Muz me je danima ubedjivao da sam trudna, i tek posle 2. Uz, postala sam malko svesna da je beba tu...
Iako mi je nisu ni pokazali, ni pustili srcanu radnju(znate kako je to u drzavnim bolnicama)....

Kad se oporavim, i odem na kontrolu... Za par nedelja, trazicu da je vidim, da se upoznamo... :-)

procitala sam do 441 stranice... Idem u nazad, odoh da iscitavam jos malo, da vidim imamo li jos koju trudnicu...

Ljubim vas sve...
 
zuki, cestitam od sveg srca!!!!!
Idem malo unazad i sve same lepe vesti!!!!
Jupiiiii!!!!

Pa bicemo vrsnjaci!!!!
Bas mi je drago!!!!

e pa Čičak, baš mi je drago što si se javila konačno....jako, jako sam se brinula zbog tebe....meni je Zadori onomad kad sam ja bila pred mogućom hiperstimulacijom ispričao šta sve može da se desi kod teške hiperstimulacije...ne dao nam Bog. Drago mi je što se kod tebe dobro završilo sve ili bar ide na bolje, to uopšte nisu stvari za zezanje, život nam je ipak najbitniji! baš sam se uplašila Čičak!
a sad ČESTITAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOO TI JA I MOJ PASULJČIĆ! znači porađaćemo se u isto vreme ahahahahahahaha
ljubim te puno i ne daj se!
 
Evo me Ikice! e pa juče bila žurka kod nas, paprikaš i sve ostalo! :zurka::rostilj::mesi::jede::pivce: i džukac i mačor su se častili ahahahaha

svi su sumnjali da se nešto slavi, prvo smo objavili zaruke svi pali na dupe pa kad se popila rakijica i malo smirilo uzbuđenje onda je moj dragi rekao da sam trudna ahahahhahahah bilo je super, suza, smeha, neverice, radosti. Baš mi je bilo lepo, mada sam se baš umorila 80 puta sam trčala gore dole po stepenicama i uveče me baš boleo stomak.

i da juče sam naravno opet išla da proverim betu i progesteron zbog tog povremeno braon, i narano sve je u redu, samo paničarim bez razloga...beta 34000, progesteron 22 (lutealna faza 1,7-27) eto. u petak idem na drugi uz, nadam se da će početi da nem kucka srce...

ljubim vas sve :heart::heart::heart:
 
Uh Cicak bas si nas zabrinula!Cestitam ti od srca na bebironu vala si zasluzila.
Suki, puno te ljubim sve sa pasuljcetom.
MM i ja se spremamo na more, genetika nam je zakazana u NS 29.08. a trombofilija 15.09. isto u NS.U subotu put mora, nesto mi se ni ne ide kada je ovako hladno.
Ljubim vas sve i svima vam saljem:heart::heart::heart::heart::heart::heart:
 
cicak, drago mi je da si se javila, za kucu te razumem, ja imam psa i ne smem ni da zamislim kako bih se osecala kada ga ne bi bilo... ali moras da prebolis!!!
moras da budes jaka!
szukice, mamice, malo manje da trcis uz i niz stepenice!
oficiruso, saljem veliki poljubac, uzivaj na moru...
 
čičak draga ČESTITAM!!!! konačno si se javila, svi smo se brinuli za tebe..... znam kroz šta si prošla, imala sam sličnu situaciju pre 4 godine posle operacije bubrega..... i ja sam ležala mesec dana i preživljavala užasne stvari...... ne želim ni da se sećam... ipak najvažnija je tvoja pozitivna beta i to maleno stvorenje koje raste svaki dan!!!
 
Uh Cicak bas si nas zabrinula!Cestitam ti od srca na bebironu vala si zasluzila.
Suki, puno te ljubim sve sa pasuljcetom.
MM i ja se spremamo na more, genetika nam je zakazana u NS 29.08. a trombofilija 15.09. isto u NS.U subotu put mora, nesto mi se ni ne ide kada je ovako hladno.
Ljubim vas sve i svima vam saljem:heart::heart::heart::heart::heart::heart:

Hej draga, pa mi izgleda ne zivimo u istom gradu? Kako hladno?
Joj sto se meni ide na more, sto rece onaj rom sa you tube-a- Svaki dan bi bio na more!
Uzivaj draga i puni baterijice, a dok se ti vratis, ja mozda vise necu biti 2 u 1. CMOK
 
Evo me Ikice! e pa juče bila žurka kod nas, paprikaš i sve ostalo! :zurka::rostilj::mesi::jede::pivce: i džukac i mačor su se častili ahahahaha

svi su sumnjali da se nešto slavi, prvo smo objavili zaruke svi pali na dupe pa kad se popila rakijica i malo smirilo uzbuđenje onda je moj dragi rekao da sam trudna ahahahhahahah bilo je super, suza, smeha, neverice, radosti. Baš mi je bilo lepo, mada sam se baš umorila 80 puta sam trčala gore dole po stepenicama i uveče me baš boleo stomak.

i da juče sam naravno opet išla da proverim betu i progesteron zbog tog povremeno braon, i narano sve je u redu, samo paničarim bez razloga...beta 34000, progesteron 22 (lutealna faza 1,7-27) eto. u petak idem na drugi uz, nadam se da će početi da nem kucka srce...

ljubim vas sve :heart::heart::heart:
Sukice, sad da smanjis ludovanje po kuci i trcanje po stepenicama! Koristi ovaj period da sad malo tebe posluzuju i da oko tebe titraju. Da se pretvoris u Genovevu odmah, jasno? :) :) :) Kad ces ako ne sada? Videces, ima da ti se dopadne, ahahaha :)
 
Evo me Ikice! e pa juče bila žurka kod nas, paprikaš i sve ostalo! :zurka::rostilj::mesi::jede::pivce: i džukac i mačor su se častili ahahahaha

svi su sumnjali da se nešto slavi, prvo smo objavili zaruke svi pali na dupe pa kad se popila rakijica i malo smirilo uzbuđenje onda je moj dragi rekao da sam trudna ahahahhahahah bilo je super, suza, smeha, neverice, radosti. Baš mi je bilo lepo, mada sam se baš umorila 80 puta sam trčala gore dole po stepenicama i uveče me baš boleo stomak.

i da juče sam naravno opet išla da proverim betu i progesteron zbog tog povremeno braon, i narano sve je u redu, samo paničarim bez razloga...beta 34000, progesteron 22 (lutealna faza 1,7-27) eto. u petak idem na drugi uz, nadam se da će početi da nem kucka srce...

ljubim vas sve :heart::heart::heart:

Bravo draga za betu i za progesteron,a za stepenice bih te sad istukla! Polako bre! A kako cu ti se smejati kad udjes u 9, pa da vidis kad pretegne stomace, dal se moze tako lako uz stepenice. Mene muz zeza da sam kao malo slovo b.
E da mi je neko rekao da cu ja (koja sam pre trudnoce bila kao osica, nisam silazila sa bajsa leti) biti tako kilava i da nista necu moci, ja mu ne bih verovala. Danas mi dolazi zena da pospremi stan, ne mogu i gotovo. Jos malo i eto mog Pavlicka, u sredu cu valjda tacno znati kad!
CMOKKKKKK
 
zlobnice, poslednji put sam bila na UZ 18.07., expertni mi je zakazan za 22.08. tako da sada čekam...... jedino sam u međuvremenu uradila analizu krvne slike i, naravno, hemoglobin je ispod donje granice...:dash: a i imala sam neke vrtoglavice, pa smo već i pretpostavljali o čemu se radi. inače nikada nisam imala ovih problema, pa mi je sad čudno da se to tako rano javilo...... uglavnom, sad, pored mamavit-a uzimam i šumeće tablete gvožđa....

kako si ti, sa dve bebice?
 
Hej draga, pa mi izgleda ne zivimo u istom gradu? Kako hladno?
Joj sto se meni ide na more, sto rece onaj rom sa you tube-a- Svaki dan bi bio na more!
Uzivaj draga i puni baterijice, a dok se ti vratis, ja mozda vise necu biti 2 u 1. CMOK

Pa hladno mila, ja sam ti rodjena u avgustu i to na moru i meni treba temperatura preko 30 stepeni.Izgleda da cemo kaficu piti sa Pavlickom u kolicima.CMOK
 
zsuki, pridružujem se i ja čestitkama!!!! nisam redovna al pratim koliko mogu i ti si stvarno extra iznenađenje:D

devojke, radila sam neke od onih mnogobrojnih testova što daju radi ispitivanja kada ima nekoliko neuspelih embriotransfera. radila sam OGTT test koji je pokazao da je glikemija u redu ali insulinemija piči nebu pod oblake i uveliko prevazilazi ref. vrednosti. Volela bih da mi se javi neka od vas što je radila taj test i razume se u njega, to je ono kad vam 5x vade krv na pola sata... Baš sam zabrinuta zbog te insulinemije i ne znam kako da je se rešim. Jesam se ugojila, naročito u stomaku i možda je od toga ali šta dalje sad.

0 minuta - 36,6 - ref. 17,8-173
30min - 159
60 min - 276,1 (!)
90min - 292 (!!)
120min - 344,1 (!!!)

Radila sam i hormone, sve ok samo je TSH 2,9, a čula sam sam da ne bi smeo da prelazi 2 za uspešan postupak, ja u nekom narednom periodu planiram prirodnjak. FSH i LH su oko 6, prolaktin u normali, sve u normali jedino malo povećan progesteron ali valjda to i nije tako strašno. 0,8,a gornja granica 0.3 za folikularnu fazu. Računam malo mi čudno ide ta meca, kao dobila al još nije stvarno krenula, sad mi ono pravo krene tek od 4. dana... možda je od toga pa se prog još nije dovoljno spustio. ne znam ni da li dobro računam te dane ciklusa, malo mi se to sve zbrkalo... ako neka ima malo više znanja o toj insulinemiji i o TSH bilo bi mi jako korisno. Kod doktora idem tek u septembru ili oktobru kad završim sve analize, a dotad pojma nemam kako da ih tumačim
 
bb, ja sam radila OGTT, i mislim da je fora da se posle 120 minuta vrednost vrati na prvobitnu od 0 minuta.
Mislim da se taj problem lako resava lekovima, iako su kod tebe bas uvecane vrednosti...
Ne sekiraj se, samo odnesi rezultate kod dr.i on ce ti reci sta dalje...

Puno srece...
 
zsuki, pridružujem se i ja čestitkama!!!! nisam redovna al pratim koliko mogu i ti si stvarno extra iznenađenje:D

devojke, radila sam neke od onih mnogobrojnih testova što daju radi ispitivanja kada ima nekoliko neuspelih embriotransfera. radila sam OGTT test koji je pokazao da je glikemija u redu ali insulinemija piči nebu pod oblake i uveliko prevazilazi ref. vrednosti. Volela bih da mi se javi neka od vas što je radila taj test i razume se u njega, to je ono kad vam 5x vade krv na pola sata... Baš sam zabrinuta zbog te insulinemije i ne znam kako da je se rešim. Jesam se ugojila, naročito u stomaku i možda je od toga ali šta dalje sad.

0 minuta - 36,6 - ref. 17,8-173
30min - 159
60 min - 276,1 (!)
90min - 292 (!!)
120min - 344,1 (!!!)

Radila sam i hormone, sve ok samo je TSH 2,9, a čula sam sam da ne bi smeo da prelazi 2 za uspešan postupak, ja u nekom narednom periodu planiram prirodnjak. FSH i LH su oko 6, prolaktin u normali, sve u normali jedino malo povećan progesteron ali valjda to i nije tako strašno. 0,8,a gornja granica 0.3 za folikularnu fazu. Računam malo mi čudno ide ta meca, kao dobila al još nije stvarno krenula, sad mi ono pravo krene tek od 4. dana... možda je od toga pa se prog još nije dovoljno spustio. ne znam ni da li dobro računam te dane ciklusa, malo mi se to sve zbrkalo... ako neka ima malo više znanja o toj insulinemiji i o TSH bilo bi mi jako korisno. Kod doktora idem tek u septembru ili oktobru kad završim sve analize, a dotad pojma nemam kako da ih tumačim

Meni su vrednosti bil 3,6-6,2-7,2-5,4 i dr. mi je rekao da je taj nalaz na granici i da izbacim slatkise. Evo sta kaze internet na tu temu
American Diabetes Association Guidelines for Diagnosing Gestational Diabetes via Oral Glucose Tolerance Test During Pregnancy)
Time after glucose load (after drinking 100 grams of glucose) Normal Ranges(1)
Fasting (before glucose load) 95 mg/dL (5.3 mmol/L) or lower
1 Hour after glucose load 180 mg/dL (10.0 mmol/L) or lower
2 hours after glucose load 155 mg/dL (8.6 mmol/L) or lower
3 hours after glucose load 140 mg/dL (7.8 mmol/L) or lower

CMOKIC!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top