Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav Labradorki, divan pas, imam istog!
I zelim sve najbolje u prvom koraku, on je najvazniji! Samo napred!
Usput, ja pijem Mikroginon i sve vreme imam braon sekret, kao blago krvarenje. Da li je neko imao takvo iskustvo? Danas cu svakako zvati Jevremovu da pitam...

Kako mislis sve vreme?Ja sam imala takve pojave samo u vreme kad treba da imam ciklus tj. tako je izgledao ali nije bilo stalno
 
BB evo ja sam isto radila OGTT, i meni je insulin nakon 2 sata bio jaaaako visok, čak sam i na endokrinologiji ležala zbog toga. Više se ne sećam koje vrednosti su u ganicama za prihvatanje....ne znam odakle si, ali ako si iz novog sada preporučujem ti dr Editu Stokić, žena je stručnjak za insulinsku rezistenciju, i ima puno pacijentkinja koje rade VTO a idu i kod nje. Neke naše prijateljice sa foruma, ako se dobro sećam Sofija i još neko isto idu kod nje. Uglavnom se kao terapija daje metformin u određenim dozama i obavezno promena načina ishrane. Dijeta je otprilike slična dijabetičkoj ishrani, i nije toliko strašna, može se izdržati. Kad počneš da piješ metformin može da se desi i gubljenje kilograma, ja sam sa 64 dogurala do 57 kg, bez ikakvih dodatnih napora. Zatim ima devojaka koje posle nekoliko meseci upotrebe metformina zatrudne prirodno, sa foruma Bet, ako je se sećaš, evo i ja pijem met od novembra prošle god. Lekovi se kupuju u apoteci, ne treba ti recept, ali svakako nemoj napamet, treba dr da ti odredi dozu. Kod Stokićke je prosto nemoguće dobiti termin, ako imaš neku vezu onda je lakše. Ja upravo ove nedelje planiram da odem kod nje, zvala sam call centar za zakazivanje i kažu za nju se termini razgrabe u roku od 2 sata, a zakazuje se svakog 16-20 u mesecu za sledeći mesec. Ja popizdela kažem onom jadničku ali ja sam TRUDNICA ahahahah i ne mogu da čekam mesecima, a on pa trudnice ne zakazuju! ahahahhahaha
baš sam se raspisala....inače ja od januara nisam proveravala insulinemiju....khm khm :rumenko::rumenko::rumenko:, ali pijem lekove i pridržavam se dijete. sad ću morati zbog bebe :heart:
ljubim te pitaj ako te još nešto zanima....

u vezi ovog OGT testa,nesto me tera,bila sam danas kod svo ginekologa u DZ,da trazim uput,posto to nisam nikad uradila,pa da probam i to,a on mi kaze :dacu ti uput mada nema ti to nikakve veze sa zatrudnjivanjem,eto i zene dijabeticari zatrudne i rode decu,i ja se pitam onda cemu mnoge zene piju lekove kad su svi oni tako pametni-lekari i sve znaju,nije cak hteo ni da mi da upute da se spremam za drugu vto,kaze jos je rano,a evo proslo vec 3,5meseci,a ja dok sakupim sve rezultate i prodjem komisije ko zna kad ce to da bude,ajde sad mi recite da je pametno da ipak odradim ovaj test
 
OGT test kosta oko 3.500 din u privatnoj laboratoriji. ja sam radila i bilo je sve ok, a ipak pijem Siofor 1500ml dnevno, zbog jajnika, vise doktora se slozilo sa terapijom i ja se super osecam. mislim da ipak treba da odradis bez obzira sta taj doktor misli.
 
Evo, vratila se sa Krfa danas...
Napunila baterije, setala vito telo u nadi da ce uskoro biti debelo...
Pijem Microgynon vec 10 dana, eto ,pocela sam sa terapijom... Sve vreme imam braon sekret, ali valjda to nije nista, lepo se osecam. Embriotransfer treba da se desi oko 26. septembra.
Na moru sam imala vremena da sredim misli i zaista, kad su muskarci losi, bolje je nemati ih.Nekad mi nedostaje paznja, ali ovako sama drzim konce u svojim rukama i navikla sam se na to.
Vidim, ima lepih vesti na forumu i u to ime zelim svu srecu.
Bas ste mi nedostajale!
Drzim ti pesnice 26.09. :) bice to super
 
danap OGTT ne košta ništa ako odeš u dijabetološku dnevnu bolnicu, za koji ti lekar opšte prakse da uput. Traje 2-3 sata i bolje ga uradi, pa da znaš na čemu si. Žene dijabetičari zatrudne ali sigurno piju lekove za šećer. Ako imaš insulinsku rezistenciju, isto moraš piti lekove i držati dijetu, da se bolest kasnije ne bi razvila u dijabetes. nije to baš tako naivno. Ako ipak budeš radila pored glikemije neka ti obavezno provere i insulinemiju.
Možda uopšte nemaš sa tim problema, pa si mirna. a IR recimo može uticati na trudnoću...ja mislim da svaki disbalans hormona utiče na to da ne ostanemo trdune, bilo prirodno bilo potpomognuto...
metformini se nekad, daju kao terapija kod policističnih jajnika, poboljašava metabolizam jajnika, ako je to u pitanju kod mare77

srećno draga...
 
:heart::heart::heart:
danap OGTT ne košta ništa ako odeš u dijabetološku dnevnu bolnicu, za koji ti lekar opšte prakse da uput. Traje 2-3 sata i bolje ga uradi, pa da znaš na čemu si. Žene dijabetičari zatrudne ali sigurno piju lekove za šećer. Ako imaš insulinsku rezistenciju, isto moraš piti lekove i držati dijetu, da se bolest kasnije ne bi razvila u dijabetes. nije to baš tako naivno. Ako ipak budeš radila pored glikemije neka ti obavezno provere i insulinemiju.
Možda uopšte nemaš sa tim problema, pa si mirna. a IR recimo može uticati na trudnoću...ja mislim da svaki disbalans hormona utiče na to da ne ostanemo trdune, bilo prirodno bilo potpomognuto...
metformini se nekad, daju kao terapija kod policističnih jajnika, poboljašava metabolizam jajnika, ako je to u pitanju kod mare77

sad mi je jasno,hvala ti puno, cmokici zatebe i tvoju bebicu,mada pise mi na uputu samo OGTT,kazem ti lekari potpuno nezainteresovani


srećno draga...
 
Pet dana posto sam pocela da pijem Mikroginon pojavio se sekret i sve vreme ga ima. Juce su mi u Jevremovoj rekli da se to desava, ne znam zbog cega i da samo povecam dozu pilula sa jedne na dve dnevno. Bas nisam cula da neko pije dve kontraceptivne pilule dnevno, ali ne brinem, sve sto kazu, uradicu...
U petak prestajem da pijem i ocekujem menzis. Nakon toga pocinjem jos jednu turu, pa onda one injekcijice za blokadu.
 
Pet dana posto sam pocela da pijem Mikroginon pojavio se sekret i sve vreme ga ima. Juce su mi u Jevremovoj rekli da se to desava, ne znam zbog cega i da samo povecam dozu pilula sa jedne na dve dnevno. Bas nisam cula da neko pije dve kontraceptivne pilule dnevno, ali ne brinem, sve sto kazu, uradicu...
U petak prestajem da pijem i ocekujem menzis. Nakon toga pocinjem jos jednu turu, pa onda one injekcijice za blokadu.

Ma da, kod njih se sve 'desava', i sve im je 'normalno'... :roll:
Kao na pijaci...:roll:
 
Labradorka ja bih ti preporučila svoju dr al ona ne prima više nove pacijente.Čula sam da je Dr.Maja Markovska u DZ Zmaj Ognjena Vuka ok.

Situacija je katastrofa,koga god su mi preporucili vise ne prima nove pacijente :(
Bas juce mi je prijateljica preporucila dr.Markovski pa cu probati kod nje da se ubacim.
Jos jedno pitanje,dali je istina da ginekolozi imaju propisan broj uputa za VTO koji mogu da izdaju pa da moze da se desi da neko u startu bude odbijen?
 
danap OGTT ne košta ništa ako odeš u dijabetološku dnevnu bolnicu, za koji ti lekar opšte prakse da uput. Traje 2-3 sata i bolje ga uradi, pa da znaš na čemu si. Žene dijabetičari zatrudne ali sigurno piju lekove za šećer. Ako imaš insulinsku rezistenciju, isto moraš piti lekove i držati dijetu, da se bolest kasnije ne bi razvila u dijabetes. nije to baš tako naivno. Ako ipak budeš radila pored glikemije neka ti obavezno provere i insulinemiju.
Možda uopšte nemaš sa tim problema, pa si mirna. a IR recimo može uticati na trudnoću...ja mislim da svaki disbalans hormona utiče na to da ne ostanemo trdune, bilo prirodno bilo potpomognuto...
metformini se nekad, daju kao terapija kod policističnih jajnika, poboljašava metabolizam jajnika, ako je to u pitanju kod mare77

srećno draga...

Kako si cevticu debeli???
 
Ma da, kod njih se sve 'desava', i sve im je 'normalno'... :roll:
Kao na pijaci...:roll:

Znam, ali ne smem da se nerviram, naterala sam sebe da im verujem. Mada, volela bih da su mi objasnili zasto do toga dolazi.
Labradorka, ne bi trebalo da je tako... Ginekolozi samo imaju bojazan da ce napisati previse uputa, pa za svaki moraju da imaju jako pokrice. Meni je moj ginekolog trazio misljenje iz NFronta za vto, da bi se osigurao, a ja sam bila skolski primer pravog slucaja kome to treba odobriti...Da on nije toliko otezao sa tim uputima, davno bih usla u program. E, tek kad sam izhisterisala, pristao je da napise... Al, ajd, bilo pa proslo, sve ostalo sam obavila jako lako. Ginekolog u DZ ionako sluzi samo za upute, briga me da li je dobar ili ne.
 
Jedino što mogu da ti poželim je da posle mens.prirodno zatrudniš.[/QUOTE]

Kako je ovo divno... Citam postove iz juna i naidjem na ovo...Zsuki, Zvoncica ti je pozelela pravu stvar i eto, zelja se ostvarila!
 
I meni je ginekolog rekao da je tek proslo 3 meseca od prve vto i da cekam na sta sam mu ja odgovorila da dok ja prodjem komisjiu pa dok muz ispije terapiju doce nova godina.
I jos se naljutio sto nisam otisla kod dr kod koje uvek idem nego dosla kod njega i rekao mi da mu vise ne dolazim. ( to sam uradila samo zato sto je ranije imao slobodan termin) Kaze mi vi samo dolazite po neke upute...dosadni ste

Sto se tice onih dodatnih analiza gotovi mi rezultati ogtt-a koji su sledeci:

0 min 4.3
30min 6.1
120min 5.2

Da li neko zna da tumaci?
 
Situacija je katastrofa,koga god su mi preporucili vise ne prima nove pacijente :(
Bas juce mi je prijateljica preporucila dr.Markovski pa cu probati kod nje da se ubacim.
Jos jedno pitanje,dali je istina da ginekolozi imaju propisan broj uputa za VTO koji mogu da izdaju pa da moze da se desi da neko u startu bude odbijen?

Ne znam ja nisam imala problem sa tim.Sve što sam tražila dobila sam.Uključujući upute za nalaze.
 
I meni je ginekolog rekao da je tek proslo 3 meseca od prve vto i da cekam na sta sam mu ja odgovorila da dok ja prodjem komisjiu pa dok muz ispije terapiju doce nova godina.
I jos se naljutio sto nisam otisla kod dr kod koje uvek idem nego dosla kod njega i rekao mi da mu vise ne dolazim. ( to sam uradila samo zato sto je ranije imao slobodan termin) Kaze mi vi samo dolazite po neke upute...dosadni ste

Sto se tice onih dodatnih analiza gotovi mi rezultati ogtt-a koji su sledeci:

0 min 4.3
30min 6.1
120min 5.2

Da li neko zna da tumaci?
ОК су.
 
I meni je ginekolog rekao da je tek proslo 3 meseca od prve vto i da cekam na sta sam mu ja odgovorila da dok ja prodjem komisjiu pa dok muz ispije terapiju doce nova godina.
I jos se naljutio sto nisam otisla kod dr kod koje uvek idem nego dosla kod njega i rekao mi da mu vise ne dolazim. ( to sam uradila samo zato sto je ranije imao slobodan termin) Kaze mi vi samo dolazite po neke upute...dosadni ste

Sto se tice onih dodatnih analiza gotovi mi rezultati ogtt-a koji su sledeci:

0 min 4.3
30min 6.1
120min 5.2

Da li neko zna da tumaci?

Meni se cini da je to ok! kiss
 
1)Почетни шећер ти је ОК. Овај шећер је иначе у вредностима које се сматрају повољним за космонауте и пилоте борбених авиона, тј све испод 4,5 на ,,гладно срце"!:klap:
2) 30 минута касније, после допинговања глукозом ниси пребацила максимум свих максимумуа од 6,4 милимола/литру, а и да јеси не би било страшно.
3)Два сата после допинга глукозом шећер ти је дубоко у нормалним вредностима.
Сасвим си, дакле ОК, гуштер ти реагује добро и довољно брзо!
 
Poslednja izmena:
Jedino što mogu da ti poželim je da posle mens.prirodno zatrudniš.

Kako je ovo divno... Citam postove iz juna i naidjem na ovo...Zsuki, Zvoncica ti je pozelela pravu stvar i eto, zelja se ostvarila![/QUOTE]

samma sećam se :heart::heart:
i tako se i desilo!

Ikice, evo po ceo dan samo spavam, neverovatno :hvala: samo mi dođe neki talas umora i gotova sam, u roku od 10 minuta spavam ahahahhahahah danas na poslu dva puta džonjala, kolege su pale u nesvest od smeha, kao čitam knjigu a ustvari :whistling: zzzzzz
Sreća, pa nemam mučnine, jedino to spavanje i jurenje na wc kao da sam baba od 90 god. šta će biti kad tiba počne da raste....i da devojke ja gubim kile... :eek::eek: jel to normalno???? jedem kao i do sad, čak se manje krećem jer stalno spavam....
Joj tebi mora da je veselo, još pardana i poznaćeš tvog Pavlička!!!! kako je to uzbudljivo! :heart::heart:
ja jedva čekam da krenem sa kupovinom bebi opreme, ima svaku platu da spiskam na razne slatke bebeće stvarčice!

danas sam počela da planiram gde ču da stavim krevetac ahahhahahahahah mislim valjda ću tako početi da shvatam da jedan novi život raste u meni.....kako to lepo zvuči :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top