Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam radila Ivf pre privatnih klinika, mada tad nije bilo nista od tih komisija prvostepena, drugostepena. Nego sve rezultate koje ti dr kaze da uradis (tad nije za sve vazilo isto) odradis, predas, ja sam konkretno u Visegradskoj, i posle nekog vremena dobijes pozivt da si planirana za tad i tad, konkretno kod mene u aprilu 2009, ja sam samo pozvala da proverim kad u aprilu i rekli su mi cim dobijem ciklus, tako je i bilo.
 
Samo da mahnem mojim drugaricama...
Jos nemam snage da citam, juce sam stigla kuci, posle mesec dana lezanja u bolnici, imala sam uzasnu hiperstimulaciju... Jos je sve jako uvecano...

Kad smognem snage pisacu vam jos...
Nadam se da su sve devojke dobro,?ljubim vas
 
Zlobnice, u tragovima curkam...ne znam, ja se nadam da ide na dobro...Ako bude lošije otići u Betnaiju, u suprotnom, svakako imam uz u sredu
Čičak draga, baš smo se zabrinuli, jedva čekamo detaljan izveštaj . Mnogo:cmok2:
 
Drage moje devojke...
Meni su 1.7. Vratili embrion, i uz komentar mozda dodje do h.stimulacije, i najgore sto moze biti je da zavrsim u bolnici od 5-7 dana, me pustili kuci... Kad sam otisla 4.7. Na pregled hitno su me uputili u Visegradsku i primili u Intenzivnu! Ko je bio zna sta je, ko nije, nadam se da nece nikada! Uzas! Najgore od svega Kateter!
Posle par dana spuste me dole, a ja se i dalje duvam... Tj.punim vodom, ne mogu se pomaci ni levo ni desno... Kad je vec pocelo da me gusi i pece u plucima, odrade mi punkciju vode iz stomaka, 3 litre... Pa za nedelju dana, opet ista scena, 3,5 l...
I jos jednom 2 litre...
Posle me prebace dole na Vrt... Ono je sramota! U jednom momentu sam htela da idem kuci, jedva me zadrzase...

Sve u svemu, citava Visegradska a pogotovo deo za trudnice je toliko zapusten, prljav, pun buba, hrana bljutava, sramota nad sramotama! A nacelnik im tamo! Ja sam blago receno zgrozena!

Ali to sve nije bitno, bitno je da sam izasla, i da nosim malu bebicu 3,8mm veliku...
Moram da lezim, jer su jajnici malo ispod 10cm...

Ljubim vas i volim sve...
Mislila sam cesto na vas ali nisam imala prilike da se javim...

P.S. I nista ne razumem kako se racunaju nedelje trudnoce?
 
Joooj, pa Čičak, najlepšu vest nam na kraju kažeš!!!! Draga ČESTITAM I ŽELIM I TEBI I TVOJOJ MRVICI ŠTO PRE DA SE OPORAVITE!!!Verujem da je grozno. Ja sam u sredu na noć bila u hitnoj u betaniji, pregledali su me na drvenoj dasci koja je prekrviena čaršavom. Ja nisam verovala. Strašno.
Jako si me obradovala, pa ženo to je divno...
 
Cicak to su najdivnije vesti u svemu tome!!!!! A stvarno si prosla kao bos po trnju sto se tice hiperstimulacije. Sad uzivaj i odmaraj zasluzila si!
Trudnoca se racuna od prvog dana poslednje menstruacije, i traje 40 nedelja, u trenutku vadjenja bete 14 dana od et ti si vec negde 4 nedelja trudnoce
 
Hvala vam dusice moje...
Ja vam svima zelim puno puno bebica, samo bez ovih komplikacija...

Imam brdo neke terapije, fraksiparin i ostale lekice... I na otpusnoj mi pise da ih koristim do 14.nedelje gestacije... Pa ja sad pokusavam da skontam kad je to... Jer mi je dr.na godisnjem do 10.avgusta...

Ps. Ruke su mi plave od lakata do ramena od inekcija... A na dole od braunila, bar 10 sam promenila... Meni to sad smesno, svi se zgrazavaju kad me vide, a ja se smejem... Sta cu, procice... Nagovaram muza da mi daje fraksiparin a on se boji... Musko!!

Inace, svi me zovu danas, pitaju kako sam, gde sam... Cak i spremacica... Kazu nedostaju im moja glupiranja... Ja sam im tamo bila dezurni klovn... Svima uvek sve kazem i sa svima se zezam, od dr.do cistacice... Jednom su nam dosle sestre u pola 12 da nas zamole da se malo tise smejemo... Ahaa...
Izmedju ostalog, ja sam ljudi toliko naduvana(i sada) da me ljudi nonstop pitaju koji sam mesec i kad se poradjam... A ja im kazem, tek dogodine, ne da mi muz ranije, kao Georgina, ima da budem trudna 10 godina ako treba... Ahaa...
 
Cicak, draga nasa drugarice, ovde je bila opsta frka i potera za tobom, cak su i devojke sa drugih tema koje se ne oglasavaju ovde dolazile da te traze. Ja sam se i plasila da nisi zaglavila bolnicu, sve mislim pa ne bi nas ostavila tako bez reci...Najbitnije je da je tebi sad dobro. U stvari, najbitnije je da si ti nama trudnjacica :) i da je bebac na sigurnom. A za ove muke, sta da ti kazem...sto pre se potrudi da ih zaboravis. Pu, pu, daleko bilo, i bolnica i lekari i sve sto uz to ide.
Odmaraj i sad uzivaj kod svoje kuce. Bice tvoja mrvica ponosna sto joj je mama takav heroj :)
 
Drage moje devojke...
Meni su 1.7. Vratili embrion, i uz komentar mozda dodje do h.stimulacije, i najgore sto moze biti je da zavrsim u bolnici od 5-7 dana, me pustili kuci... Kad sam otisla 4.7. Na pregled hitno su me uputili u Visegradsku i primili u Intenzivnu! Ko je bio zna sta je, ko nije, nadam se da nece nikada! Uzas! Najgore od svega Kateter!
Posle par dana spuste me dole, a ja se i dalje duvam... Tj.punim vodom, ne mogu se pomaci ni levo ni desno... Kad je vec pocelo da me gusi i pece u plucima, odrade mi punkciju vode iz stomaka, 3 litre... Pa za nedelju dana, opet ista scena, 3,5 l...
I jos jednom 2 litre...
Posle me prebace dole na Vrt... Ono je sramota! U jednom momentu sam htela da idem kuci, jedva me zadrzase...

Sve u svemu, citava Visegradska a pogotovo deo za trudnice je toliko zapusten, prljav, pun buba, hrana bljutava, sramota nad sramotama! A nacelnik im tamo! Ja sam blago receno zgrozena!

Ali to sve nije bitno, bitno je da sam izasla, i da nosim malu bebicu 3,8mm veliku...
Moram da lezim, jer su jajnici malo ispod 10cm...

Ljubim vas i volim sve...
Mislila sam cesto na vas ali nisam imala prilike da se javim...

P.S. I nista ne razumem kako se racunaju nedelje trudnoce?

Cao draga, evo jos jednom cestitamo Pavlicak i ja i divimo se tvom optimizmu i hrabrosti! Samo tako nastavi. Nedelje trudnoce se racunaju od prvog dana poslednje menstruacije.
Eeee kad procitam sve ovo gore napisano o higijeni, bubama i uslovima, onda skontam da je Somborska bolnica hotel naspram toga. A svi uvek misle da je u BG-u sve bolje. Nije sve novo, ali je bar cisto i nema nikakvih gmazova. Ja sam isto ceo 8 mesec provela u bolnici i isto mi je bilo zabavno, imala sam super cimerke. Ljubimo tebe i mrvicu i neka ti ovo bude poslednji put u bolnici u trudnoci! Dobro, otici ces na porodjaj, al sta je to za tebe- macji kasalj! kisssssss

SUKICEEEE, JAVI SE!!!!!
 
Golubice moje, ne pisete mi sta ima novo?
Jel koja devojka trudna? Kako su nam ostale?
Slucajno naleteh na milicin post, cestitam!!! I nadam se, ma ne, znam da ce se ta zelja ostvariti i svim ostalima... Sukiju i ekipi... A mozda su vec i trudne? ;-)

mene danas bolucka stomak i jajnici, pa samo lezim...
Muz brise drvenariju... :-)
gledam se jutros kad sam krenula na inekciju, kao senka...:-/ smrsala sam bar 5 kila, samo mi stomak ogroman... A muz se ugojio bar 5 od suve hrane, posto je i on bio samnom u bg... :-)

trenutno se borim sa jos jednom tugom... Uginuo mi pas... Moja dusa... Dok sam ja lezala u bolnici... I to na dan kad su mi rekli da sam trudna... Naravno, moji mi nista nisu rekli do petka, a kad su mi rekli, kad nisam umrla... Dusa mi se raspala... Evo i sad placem, cim pomislim na njega... :-(((
kupili su nam istog psa, njegovog brata, ali ja i dalje ne mogu da ga prihvatim...

Znam da ne smem da se nerviram zbog bebe, ali to me je bas slomilo...
Srecom pa me muz animira i zasmejava...

Ludo...

Suki, mjaki, ostale devojke, javite kako ste, jeste u postupku?
Drzim fige i navijam za sve...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top