Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evi i mene, Panda. Ti si bas vredna! Jos ne znam sta cu sa kondilomima, verovatno cu ih skidati. Prvo moram da vidim sta cu sve da radim. Muz mi je danas dobio terapiju PRONISON, pije 20 dana, pa posle da radi test na antitela. Urolog nas je totalno poremetio. :dash: Rekao je, ali onako ubedljivo, da se slaba pokretljivost spermica popravlja, ne zna tacno za koje vreme, ali da se to popravlja. :think: Na nasu sugestiju da radimo inseminaciju u Narodnom frontu, rekao je da ne radimo tamo, jer kaze oni ne znaju da rade sa antitelima, posto su ona uzrok slabe pokretljivosti. Tako da sad razmisljamo i kuda jos, tj. kod koga. Verovatno cu ja obaviti jos UZ, i mozda HSG, ali dok ne vidimo kako spermogram napreduje, necemo nista dalje preduzimati.

A ti se bockas?! Kako podnosis to?

Nema nam ni Klame!

Cmokic:p

Ja dokona:zcepanje: Bockanje super, meni su minimalne doze, od gonala me malo bolucka glava a od cetrotida malo otekne ruka, ali sve to traje jako kratko, nekoliko sati, ja uveče primam terapiju tako da kad dođem, uglavnom kupatilo, tv i pravac krevet. Ujutru već ne osećam ništa.
Nisam čula za te lekove koje je dobio tvoj m. Spermatogeneza traje 72 dana toliko je potrebno spermatozoidima da se potpuno obnove. Meni je stari dr savetovao HSG a nova dr kod koje ću raditi VTO kaže da nema potrebe, tako da je i to individualno, najbolje da slušaš onog dr koji će vam voditi postupak, neke klinike koje rade VTO imaju svog urologa, pa svi zajedno čine tim. Nas je oboje vodila ista dr ona je ginekolog ali ima svoj tim ljudi. Kad sam imala upalu bešike i kad mi se pokrenuo pesak, to mi je za 5 dana sanirao hirurg koji je takođe deo Genesis tima. Pa sad moj savet ti je da ako je to moguće oboje idete na istu kliniku i da vas zajedno prate, ako ste već krenuli kod urologa neka vam on predloži nekog ko će pratiti tebe. :bye:
 
Pozdrav drage jos sam tu, ali ne zadugo, danas ceo dan imam kontrakcije, Dr mi je rekao da popijem ginipral protiv kontrakcija, ali one ne prestaju, tako da cu da cekam jos malo, pa ako ne prestanu pravac porodiliste, ako vam se ne javim sutra prekosutra definitivno sam se porodila! Ljubim vas i grlim vas sve!
 
Milice držimo fige da porođaj dobro prođe i da što pre ugledaš svog mališu.

Ja sam bila na UZ imam hiperstimulaciju, mada su mi bile minimalne doze stimulacije, ali eto baš sam odreagovala. Imam jako puno folikula u oba jajnika preko 10 a najveći su 19mm i 20mm večeras primam stop, u četvrtak je aspiracija. Endometrijum je dobar, estradiol 1024. Sada moram da mirujem do punkcije!:D
Toliko od mene za ovo javljanje :bye:
 
Panda bravo,samo naprijed smireno i polako.Zelim ti puno srece i puno,puno folikula,jc,embriona i naravno bebica.
MILICE,DRZI SE, bez obzira u kom stanju si trenutno.Zelim ti da sve super i bez komplikacija prodje kao i da nam se sto prije javis a do tad velika pusa i jos jednom SVE NAJBOLJE.
Za sve ostale naravno puno pozdrava:bye:
 
Dobar dan svima :) ceo dan citam vas forum i trazim informacije ... nama treba vantelesna i nikako nemozemo da odlucimo gde to da radimo .mislili smo u Genesis da odemo ,tamo nas uputila i doktorka iz Perinatal ali sad sve vise razmisliamo o klinici u Segedinu :) Puno Vas sve pozdravliam i zelim svima plodne godine :)

(izviniavamse za greske ,nisam iz Srbije ,pa jos uvek se ucim )
 
Dobar dan svima :) ceo dan citam vas forum i trazim informacije ... nama treba vantelesna i nikako nemozemo da odlucimo gde to da radimo .mislili smo u Genesis da odemo ,tamo nas uputila i doktorka iz Perinatal ali sad sve vise razmisliamo o klinici u Segedinu :) Puno Vas sve pozdravliam i zelim svima plodne godine :)

(izviniavamse za greske ,nisam iz Srbije ,pa jos uvek se ucim )

Dobrodošla, Misliuke!
 
Pandice, dobra si! Samo napred! Drzimo fige da sve bude odlicno! :super:
Ja se jos ne odlucih gde cu! Odradicu UZ u N. frontu, a cekacemo da vidimo da li ce se spermogram popraviti, pa domaca radinost. Ako nam to ne podje za rukom, inseminaciju cu raditi verovatno u Visegradskoj. A kondilome u Frontu.

Milice, mozda si vec mama! :klap: Uz tebe smo!

Zsuki, mm pije taj lek zbog antitela u spermi. A vidim da mu je sirok spektar delovanaj. Jel pomaze tvojoj mami? Pozdravi mamu

Klami, Karlosu, Vilenjaku i ostalima pozdrav!

A vidim ima jos neodlucnih kao sto sam i ja.
 
Klamice, pa ti si tu? Sta ima?

Danas me glava razbija, jer ja imam te užasne migrene. Jedva čekam da dobijem (mada se to kod mene ne zna jer mi se sve poremetilo od kada žarko želim bebu) pa da krenem sa stimulacijom. Ne mogu da dočekam, mada sam se i psihički spremila (bar mislim da jesam) ako ne ispe iz prve. Devojka koja čeka trojke ( a koja je ležala samnom) je radila insemenaciju u Višegradskoj. I ti ideš 3.2. na UZ pa da nam javiš kako je bilo.
CMOK!:whistling:
 
Dobar dan svima :) ceo dan citam vas forum i trazim informacije ... nama treba vantelesna i nikako nemozemo da odlucimo gde to da radimo .mislili smo u Genesis da odemo ,tamo nas uputila i doktorka iz Perinatal ali sad sve vise razmisliamo o klinici u Segedinu :) Puno Vas sve pozdravliam i zelim svima plodne godine :)

(izviniavamse za greske ,nisam iz Srbije ,pa jos uvek se ucim )

Dobrodošla Misliuke, Sneža i ja smo u Genesisu NS, ona je trudna a ja sam u postupku, Zsuki je u Segedinu. Za Genesis sa moje strane samo reči hvale, ljubazni su, stručni...jedino se na prvi pregled malo čeka, ali kad postaneš njihov pacijent možeš da zakažeš kada tebi odgovara, pozz :bye:
 
Miličice, cvetiću,držimo fige da sve bude super i da se lako i brzo porodiš! :super:
Misliuke, dobro došla , na najboljem si mogućem mestu, pa vidiš da nam se sve češće radjaju mali drugari!
Hej Vilenjak, baš sam se pitala kako si i što se ne javljaš, jesi li se već ubucila? Kako se osećaš?
Panda i tebi držim fige, odmaraj i uživaj!
 
Bockajte se opušteno i neka vam je sa srećom!!!
Trudnica nek nam je već mama i nek je sve najbolje moguće!!!
Misliuke, dobrodošla!
Minijature, Pronison je kortikosteroid, pretpostavljam da ima za cilj da smiri imuni odgovor koji je kod tvog muža nepoželjan. Otuda su došla ta neželjena antitela.
I Zsukina mama ima viška antitela samo "malko" drugačijih.
Pronison je vrsta leka koji ne deluje selektivno već sistemski, ali zato pomaže kod raznih problema. Samo napred!!!
 
Stvarno vilenjak? To mi je promaklo u prethodnim tvojim postovima, nadam se i molim Boga da će moja biti treća Genesis beba!
Imam blagu hiperstimulaciju, mada to koliko je loše, toliko je i dobro! Loše po mene, dobro po pozitivan ishod. Mazi stomačić! :bye:

Drzim ti fige da budes treca.

Inace Ikice malo sam se ubucila ali mi se stomak upola smanjio od kada sam prestala sa ultrogestanom, samo se izduvao. Bas sam se zalila da mi je u prothodnoj trudnoci toliki stomak bio u 7 mesece, a ne u 4, i samo odjednom puf, dosao na normalu. Jednom recju uzivam u zimskoj idili sa mojom devojcicom.

Pratim vase postove, ali ubacujem se jedino kada imam koju pametnu da kazem.

Drage moje navijam za vas.....
 
Klama, samo osmeh na lice makar nista od bolova ne osecala! A uspece! Ja sutra uzimam rezultate za hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu. A ako ih moj muz nema, je l to automatski znaci da ih ni ja nemam? Ili...?
Pripremam se tako povrsno, tj. ispitujem se zasad povrsno, a iskreno se nadamo da nam ovaj PRONISON pomogne.

Citala sam na nekom forumu da se jedan par mucio dugo, dok nisu uradili test na antitela i videli da je on imao ta antitela, popio neke tabletice i iz prve im posle uspelo. Zvuci, doduse tako bajkovito, jel da?! A ja poverovala! I nadam se da i mi budemo te srece! Sta cu?!

Cokomara, kolko sam shvatila, PRONISON u stvari sad restartuje ceo organizam moga muza :lol: i trazi antitela. On pije vrlo malu dozu, ali kaze da vec od prve tablete oseca da mu se nesto zbiva po organizmu. Valjda ce ga popraviti!

Panda, kako ide postupak sad dalje kad primis tu stop injekciju?

Danas sam se nesto lepo osecala, dal zbog snega, ne znam! Ali volim sneg i zimu! Ja sam doduse prolecno dete, ali mozda moje dete :heart::heart:bude zimsko ili se bar zacne u tom dobu!

Ljubim vas i pozdravljam sve
 
Klama, samo osmeh na lice makar nista od bolova ne osecala! A uspece! Ja sutra uzimam rezultate za hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu. A ako ih moj muz nema, je l to automatski znaci da ih ni ja nemam? Ili...?
Pripremam se tako povrsno, tj. ispitujem se zasad povrsno, a iskreno se nadamo da nam ovaj PRONISON pomogne.

Citala sam na nekom forumu da se jedan par mucio dugo, dok nisu uradili test na antitela i videli da je on imao ta antitela, popio neke tabletice i iz prve im posle uspelo. Zvuci, doduse tako bajkovito, jel da?! A ja poverovala! I nadam se da i mi budemo te srece! Sta cu?!

Cokomara, kolko sam shvatila, PRONISON u stvari sad restartuje ceo organizam moga muza :lol: i trazi antitela. On pije vrlo malu dozu, ali kaze da vec od prve tablete oseca da mu se nesto zbiva po organizmu. Valjda ce ga popraviti!

Panda, kako ide postupak sad dalje kad primis tu stop injekciju?

Danas sam se nesto lepo osecala, dal zbog snega, ne znam! Ali volim sneg i zimu! Ja sam doduse prolecno dete, ali mozda moje dete :heart::heart:bude zimsko ili se bar zacne u tom dobu!

Ljubim vas i pozdravljam sve

Draga Minijature,
Kakvi su rezultati? Držim fige da su dobri!!!!!! Ja mislim da čim jedan partner nema hlamidiju, mikopla. i ureaplazmu nema ih ni drugi.
Verujem da će vama da se ostavre snovi, čim popijete tabletice!:bye:
Ljubim!
 
[B]Panda[/B], kako ide postupak sad dalje kad primis tu stop injekciju?

U roku od 36 sati nakon stop injekcije radi se aspiracija, to je bilo danas, dobro sam prošla, malo sam ošamućena zbog anestezije i imam hiperstimulaciju, tako da sam dobila infuziju,neke injekcije i lekove- ovo se retko dešava ali eto desi se. Uglavnom nije ništa jako strašno samo moram da mirujem i da me redovno prate, u subotu će mi javiti šta dalje i kada je et, imam 23 jc, što je dobro ali to je rezultat hiperstimulacije! Sad još samo molim boga da bar pola od toga budu embrioni i naravno da se zakače:worth: pa da otvaram jaslice :zcepanje:
Pozdrav svima!:bye:
 
[B]Panda[/B], kako ide postupak sad dalje kad primis tu stop injekciju?

U roku od 36 sati nakon stop injekcije radi se aspiracija, to je bilo danas, dobro sam prošla, malo sam ošamućena zbog anestezije i imam hiperstimulaciju, tako da sam dobila infuziju,neke injekcije i lekove- ovo se retko dešava ali eto desi se. Uglavnom nije ništa jako strašno samo moram da mirujem i da me redovno prate, u subotu će mi javiti šta dalje i kada je et, imam 23 jc, što je dobro ali to je rezultat hiperstimulacije! Sad još samo molim boga da bar pola od toga budu embrioni i naravno da se zakače:worth: pa da otvaram jaslice :zcepanje:
Pozdrav svima!:bye:

ajoj pando!!!! 23!!!! zamisli to jajnik možda uspe sam da odradi za dve godine.....
e pa sad nek od sveke bude embrion, pa da nem malo povećaš natalitet u Vojvodini!!!!!
javi koliko se oplodilo!!! navijam za tebe!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top